Skocz do zawartości

senki hd555


nerv

Rekomendowane odpowiedzi

To jest wzmak avt2850 dzwiekiem i dynamiką zamiata te wszystkie mxmy cmoye oraz holdegrony,sam mam taki,jedyny problem w tym wzmacniaczu to ustawienie 0v na wyjściu słuchawek ale to już inna historia z parowaniem tranzystorów,ja tam mam pare mili volt na wyjściu i tym się zbytnio nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wzmak avt2850 dzwiekiem i dynamiką zamiata te wszystkie mxmy cmoye oraz holdegrony,sam mam taki,

 

Skoro tak piszesz, to musiałeś zrobić jakiś test porównawczy wszystkich wymienionych wzmacniaczy. Napisz zatem dokładniej, pod jakim względem AVT2850 "zamiata" konkurencję - jestem ciekaw, bo słyszałem wiele dobrego na temat AVT2850, nawet zastanawiałem się nad zakupem zestawu i zleceniem złożenia, bo sam jestem kompletnie zielony w elektronice. Poszedłem jednak na łatwiznę i skończyło się na Holdegronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holdegron jest konstrukcją na TPA6120 czyli na scalaku,jest to poprostu dobry wzmacniacz ale nie jakiś świetny,słyszałem Holdegrona i kiedyś sam chciałem go zakupić ale stosunek cena-jakośc jest trochę za wysoki,oczywiscie mówie tu o porównaniu dla siebie np:za cene holdegrona myśle że by udało się złożyć + - 50zł więcej wzmacniacz SOHA2 a to juz inna klasa od holdegrona,jeśli chodzi natomiast o stosunek ceny do jakości dzwięku holdegron vs AVT2850 to jest kolosalna, zestaw avt 44zł holdegron mniej wiecej 300zł a dzwięk avt na standardowych elementach z zestawu jest już w stanie pokonać holdegrona min,piękną przestrzenią wręcz niesamowitą,chwilowo myślałem że coś mi się zepsuło w kanałach bo wokalista był w środku głowy a reszta instrumentów jak by z kina domowego dobiegała dookoła,dopiero jak sprawdzilem balans że jest prawy i lewy kanal i wszystko w porządku uwierzyłem że to cholerstwo ma taką przestrzeń.

holdegron niestety ma mniejszą, co do dzwięku.

 

AVT2850-piękna przestrzeń,jak na tak budżetową konstrukcje,świetna dynamika,mięśisty schodzący bardzo nisko bas,wyrażna średnica (bardzo naturalna) oraz wysokie soprany detaliczne ,wyraziste i nie kujące w uszy,(troszeczkę) zalatuje lampą.

 

Holdegron-dzwięk dobry ale dla mnie za ostry i chirurgiczny,mniejsza dynamika,mniejsza przestrzeń na jasnych słuchawkach i jasnym żrudle krew z uszu.

Dzwięk taki suchy bez mięsa.

 

Mxm-jak na takie gówienko dzwięk bardzo dobry mi bardziej lezy mxm na ad8066 jest cieplejszy,alenie oszukujmy się jak mxm nawet zasilany z zasilacza może konkurować z przyzwoitym tranzystorem mającym jako tranzystory końcowe TOSCHIBY osiagające do 20w mocy,oczywiście w innych aplikacjach,to nie ta klasa,mocny wydajny tranzystor vs małe scalaczki zasilane zazwyczaj z aku nie dorównają przestrzenią oraz dynamiką dzwięku na wymagających słuchawkach,więc mxm jest bardzo fajny i mobilny ale za kwote np170zł to mamy nieporównywalnie lepszy stacjonarny dzwięk.

 

Dodam jescze ze niestety ten avt2850 jest bardzo wredny! jeśli ktoś nie miał do czynienia z tranzystorem to niech przygotuje ****iane słuchawki na testy,ja swoje dobre vivanko SR470 SPALIŁEM :( testujac tego wzmaka cos żle podłączyłem i puściłem 10v! na słuchawki tak że jesli ktoś wie jak trzymać lutownice i tylko tyle,będzie miał powarzne problemy z wyregulowaniem tego bydlaka,pomimo tego że lutowanie nie jest mi obce pierwszy raz miałem do czynienia z tranzystorowym słuchawkowcem no i słuchawy poszły do kosza.

Napewno trzeba się nastawić na zmiane zasilacza na porządny symetryczny bo orginalny nie jest symetryczny tylko udaje symetryczny,dotego brumi.

Ten na allego ma widzę zasilacz symetryczny zrobiony na un płytce ale koleś liczy sobie sporo za robocizne bo z tego co widzę to tam sa standardowe elementy avt.

 

Przypomniało mis się jeszcze ze forumowy kolega,składa wzmaki nazwane jako TADO AMP osobiście meczyłem go na forum o pcb do termoransferu,ten wzmacniacz jest Taka namiastką Holdegrona bo opiera się na tym samym układzie tpa6120 jest tylko do maximum uproszczony,jest fajny mały,można zmieniac sobie opy które sa zasilane symetrycznie co jest bardzo ważne w poprawie dzwięku,polecam się z nim skontaktować,niestety nie pamiętam jego loginu, on ma mxma i właśnie tado ampa to może zrobi jakieś porównanie dzwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikroforum napewno nie będzie lepszy od holdegrona mikroforum to zupełnie co innego jak znany Forum608 myślę ze mikroforum w ciemno będzie na poziomie mxma jak byś kupił ten avt2850 z allegro pod hd555 byś był napewno zadowolony lepiej niż z tych małych gó.....nek

 

Krótka klasyfikacja:

Mikroforum vs mxm = podobna klasa

mikroforum vs mxm vs holdegron= Holdegron

A na końcu to wszystko deklasuje AVT2850

 

Mikroforum wcale nie jest taki mikro,moim zdaniem nawet mini forum to zła nazwa dla czegoś co ma zainstalowane trafo i jest stacjonarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVT2850-piękna przestrzeń,jak na tak budżetową konstrukcje,świetna dynamika,mięśisty schodzący bardzo nisko bas,wyrażna średnica (bardzo naturalna) oraz wysokie soprany detaliczne ,wyraziste i nie kujące w uszy,(troszeczkę) zalatuje lampą.

 

Holdegron-dzwięk dobry ale dla mnie za ostry i chirurgiczny,mniejsza dynamika,mniejsza przestrzeń na jasnych słuchawkach i jasnym żrudle krew z uszu.

Dzwięk taki suchy bez mięsa.

 

Czyli wszystko zależy też od preferencji słuchacza, bo ja akurat lubię ostrość i chirurgiczność Holdegrona, nie wydaje mi się jednak sam z siebie suchy - tutaj duzo zależy od źródła. Zatem nie mógłbym kupować gotowego AVT2850 w ciemno bez odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli byś sam wykonał to napewno warto bo jest tani i niewiele stracisz jeśli ci się nie podoba,ale jeśli gotowy to pewnie musiał byś posłuchać,napewno dzwięk avt jest też sterylny i bardzo detaliczny,ale mnie osobiście mniej męczy jak holdegron, avteka napewno nie mogę porównać do holdegrona b o dla mnie to jest klasa o 1wyrzsza,tak jak już mówilem holdegron to tylko albo aż tpa6120 który nie fascynuje ale gra ładnie,a avt dla mnie fascynuje bo nie ma takiego wzmaka za takie pieniądze żeby mu dorównał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli byś sam wykonał...

To z mojej strony niemożliwe: brak umiejętności, znajomości tematu, czasu i chęci. Ponadto nie jestem aż tak zdesperowany, by coś zmieniać w amplifikacji - Holdegron jest OK :) Najsłabszym elementem toru jest u mnie źródło: Denon DCD-485, planuję tuning (oczywiście nie własnoręcznie, zlecę komuś, kto się na tym dobrze zna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym i najszybszym tuningiem który mugł byś wykonać sam w zasadzie (tylko podłączyć przez światłowód) jest lampucera mini,naprawde świetnie i bardzo poprawi brzmienie twojego denona.

Ja jestem zwolennikiem daców bo nie chce mi się mieszać płytami a dobrze zrobiony dac i dotego transport na usb w postaci np:pcm2906 jaki ja posiadam potrfi zagrać na poziomie dobrego odtwarzacza cd i problem mieszania płytami znika.

Ja teraz planuję podłączyć po wyjście avt509 daca na wm8740 który to powstaje na audiostereo,pewnie nieżle to zadzwięczy z usb a jeśli bede chciał puśćić sygnał 94bit/48hz to wykorzystam jako transport dvd yamaha s-700 strasznie jestem ciekaw jak gesty format dołoży zwykłym cd.

Lampucera chyba też potrafi przetwarzać gęsty format.

 

Mam pytanie do ciebie jak ci sie sprawują AKG530 bo czytałem o nich pozytywne opinie tylko czy one są sterylne czy maja troszkę ciepła bo ja preferuje dzwięk hd555 i zastanawiałem się między tymi słuchawkami bo cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, właśnie lampek nie chcę - jakoś mam uprzedzenie. Zlecę jakiś mod na zasadzie wymiany master clocka (ponoć bardzo znacząca poprawa w przypadku Denonów) i pewnie jakiś innych komponentów - jak mówiłem nie znam się kompletnie na elektronice, więc zaufam jakiemuś specowi.

 

AKG K530 to kompletnie inne brzmienie od HD555, skoro preferujesz te Sennki to K530 wydadzą się Tobie zbyt sterylne (choć nie są aż tak sterylne, jak np. Sennki HD280Pro). One grają przede wszystkim górą i średnicą, bas jest skąpy, krótko wybrzmiewa, ale nie brakuje mu zejścia w niższe częstotliwości. Z kolei scena to mistrzostwo świata - bardzo szeroka i głęboka, jest sporo przestrzeni i powietrza, ponoć dopiero porównanie z K701 ukazuje, że jednak nie jest zbyt precyzyjnie zarysowana. Generalnie: główne cechy K530 to przestrzeń, precyzja, twardość i lekkość brzmienia. Można rzec - K701 dla ubogich. Co do HD555 - ja z kolei nie preferuję ich brzmienia, jak dla mnie za mało góry, wyższy bas wyolbrzymiony i zachodzi na średnicę - przez to brzmienie jest przybrudzone, pasuje może do garażowego rocka, ale w jazzie akustycznym (a tego głownie słucham) to się kompletnie nie sprawdza - tutaj K530 lepiej mi pasują. Może K530 z AVT2850 zagrają inaczej? (bo w sumie są wrażliwe na amplifikację - sprawdzałem już je pod 6 róznymi "dziurkami")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta twardość brzmienia nie objawia się czasem trochę drewnianym basem? bo ja lubię ciemniejsze słuchawki z nisko schodzącym dynamicznym basem ale nie dudniacym.

Poprostu perkusje musi byc czuć w zasadzie też słucham jazu ale bardziej odpowiada mi muzyka typu Marek Biliński czyli elektroniczna.

Słuchałem jazu tylko tego trochę bardziej wspułczesnego nie takiego gdzie koleś trombi na trąbce przez puł godziny,tylko z mocna perkusją na hd555 i zagrało to jak dla mnie znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem bas dudni, zwłaszcza na jeszcze niewygrzanych K530 lub np. z dziurki mojego Rotela, z Holdegrona jest po prostu punktowy - czyli np. słychać szarpnięcie struny kontrabasu, a nie pudło rezonansowe. Z tego co piszesz to nie słuchawki dla Ciebie, bo grają raczej jasno, a bas stanowi tylko tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przeczytałem ten temat...

 

Mogę potwierdzić słowa Kutego odnośnie AVT2850. Wzmacniacz jest rewelacyjny. Idealny np. do HD650.

Stosunek jakości do ceny jest nie do pobicia. Z opisem charakteru jego dźwięku również się w pełni zgadzam, no może poza stwierdzeniem, że gra lampowo.

 

Co do wykonania... Nie jest to trudne. Regulacja jest bardzo prosta i opisana w instrukcji. Polega na pomiarze napięcia na wyjściu i ustawienie tak dwu potencjometrów aby napięcie bez sygnału wejściowego wynosiło zero.

 

Trzeba jednak pamiętać, że do kitu AVT należy dokupić jeszcze transformator, gniazda, radiatory i obudowę.

Największym problemem jest to, że wzmacniacz mocno się grzeje. Podobno danie transformatora na 12V (ja mam 14V) to poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógł byś polecić mi jakieś słuchawki właśnie z taka perkusja dynamiczna żeby membrana pracowała a nie anemicznie podrygiwała,coś w cenie do300zł

 

Sennheiser HD485 - mają dużo i basu (miękkiego), i góry - choć średnica cofnięta, trochę przypomina to właczenie filtra kontur/loudness we wzmacniaczu - słuchawki grają przez to dynamicznie i efektownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za podpowiedz spróbuje je gdzieś posłuchać bo być może by mi odpowiadały,jeśli chodzi natomiast o wypowiedz odnosnie regulacji avt2850 kolegi baols to raczej niejest tak prosto ustawić 0v na wyjściu być może trafił na świetnie sparowane tranzystory,ale w moim przypadku nie mialo to szans dopuki nie wymieniłem tranzystorów bf245b parowanych,oraz tych nieszczęsnych potencjometrów które są dodawane w zestawie na precyzyjne.

Odnośnie org zasilacza to dla mnie jest kiepski i musiałem złożyć sobie prawdziwy zasilacz symetryczny na szybkich diodach MUR860 dopiero to zaczeło grać,niestety inaczej nie potrafiłem wyregulować wzmacniacza,być mże jestem za cienki do tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja oparta na lampie E88CC produkcji Philipsa oraz układzie scalonym LM833.Całość zasilana jest z osobnego zasilacza który dostarcza 4 napięć (anodowe,żarzenie,+/- 15V).kondensatory Wima i Rubycon oraz rezystory metalizowanych o tolerancji 1%. Moj zbudowany jest z tych komponentow.A jezeli chodzi o pojecie wzmacniacz hybrydowy napewno wujek google ci moze pomoc i odpowiedziec na nurtujace cie pytania ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności