Skocz do zawartości

Gąbki w słuchawkach


trybik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Okazyjnie udało mi się wyrwać Sennheisery HD1000. Niestety - w padach brak gąbek (a nawet jakby były , to po 16 latach pewnie byłyby "troszke" wygniecione).

Tu zwracam się z prośbą do Was - czy moglibyście polecić jakieś materiały na taką gąbkę?

Albo jeśli to możliwe - czy istnieją jakieś zamienniki? (pady mają 80mm średnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Okazyjnie udało mi się wyrwać Sennheisery HD1000. ......czy moglibyście polecić jakieś materiały na taką gąbkę?

Albo jeśli to możliwe - czy istnieją jakieś zamienniki? (pady mają 80mm średnicy)

 

Nigdy nie widziałam Sennheiser HD 1000. Nawet na obrazku. Zapodaj zdjęcia.

 

Ja używam do restauracji Vintagów gąbki tapicerskiej i różnych materiałów ze starych sukienek do obszywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpowiedzi kolegi Brestindera dobrałem się do wnętrza padów i zauważyłem, że w środku zalęgło się ZŁO!

Głupi Niemcy! Nie dbali o słuchawki. Wiek + prawdopodobnie wilgoć zrobiła swoje...

 

Obszycie wraz z gumowym ściągaczem jest w miare ok. Skupić się muszę na wypełnieniu. Chciałbym, żeby wyglądało to mniej więcej jak TU

 

Prosiłbym o podanie konkretnych rad - JAKĄ GĄBKĘ. O ile dobrze pamiętam to jej rodzaj (porowatość i materiał) ma wpływ na dźwięk - vide G-Shock Mod w K 518

IMG_3184.JPG

IMG_3185.JPG

IMG_3183.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z sieci.

 

Wyglada na to ze tam jest jednak jakies obszycie materialowe.Wiec wyciac z gabki ksztalt.Tylko trzeba pare razy pocwiczyc zanim wyjdzie dobry ksztalt.

Mozna tez od innych sluchawek o podobnym rozmiarze wkleic.I jakos to bedzie.

No chyba ze w serwisie konsbudu maja oryginalne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpowiedzi kolegi Brestindera dobrałem się do wnętrza padów i zauważyłem, że w środku zalęgło się ZŁO!

Głupi Niemcy! Nie dbali o słuchawki. Wiek + prawdopodobnie wilgoć zrobiła swoje...

 

Obszycie wraz z gumowym ściągaczem jest w miare ok. Skupić się muszę na wypełnieniu. Chciałbym, żeby wyglądało to mniej więcej jak TU

 

Prosiłbym o podanie konkretnych rad - JAKĄ GĄBKĘ. O ile dobrze pamiętam to jej rodzaj (porowatość i materiał) ma wpływ na dźwięk - vide G-Shock Mod w K 518

 

Masz rację , czas i wilgoć zrobiły swoje. Ale pociesze Cię.

Miałam to samo przy restaurowaniu HD430 . Ta orginalna gąbka zamieniła się w brązową lepiącą masę , jak plastelina. Dałam radę , choć nie była to miła robota.

Teraz HD 430 są jak nowe. Największy problem był z usunięciem tego syfu z wnętrza przetwornika , bo tą gąbkę dali jako wytłumienie akustyczne wewnątrz drivera ( zaraz za magnesem ). Ta także sparciała doszczętnie. Jako wypełnienie użyj gąbki jaka jest stosowana

do zabezpieczania płyt komputerowych ( szara ). Musisz trochę za tym pochodzić , grubość będzie pasować , ale są dwa rodzaje porowatości - Ty potrzebujesz z większymi porami.

Będzie potrzebny jeszcze taki biały materiał , bardzo cieniutki , nim Sennheiser zakrywał sam przetwornik. To mogę Ci wysłać , też za tym długo chodziłam , ale kupiłam metr ,

gąbkę też mam , ale nie bardzo odstąpię , bo leżą jeszcze jedne Sennki Vintage do konserwacji.

A tak wogóle to cholernie Ci zazdroszczę , są przepiękne.... że ja tego nie trafiłam :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze z hd1000 to jest taki vintage... toz to przeciez sprzet z polowy lat 90 ;).

w takim tempie to tylko czekać aż pól forum będzie miało takie.

 

ale jedna maja wade, sa za małe na moja wielka głowe -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam napisałem w swoim temacie na ten temat.

A gąbkę wyciągnąłem z jakiegoś pudełka z routerem, czy modemem, albo od Nokii?

 

Duża porowatość tej gąbki robi pozytywne wrażenie, dodatkowo wyciąłem otworki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności