Skocz do zawartości

Okazje z Ebaya


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

SONY MDR EX500SL white - kup teraz za ~120zł z UK, przesyłka gratis

 

Zostało 8 sztuk. Gość ma sporo pozytywów. W opisie aukcji zarzeka się, że sprzedaje oryginały. Na innych jego aukcjach nie widzę podróbek. Opakowanie może być uszkodzone.

Nawet sam bym zaryzykował, gdyby nie fakt, że chwilowo utraciłem płynność finansową...

Jeśli okaże się że to podróby, PayPal może cofnąć przelew (pieniądze da się odzyskać o wiele szybciej i pewniej niż w Polsce)

 

EDIT: Jednak też kupiłem ;)

Przyznać się kto jeszcze, bo już prawie wszystkie wyprzedane

 

ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie się zastanawiałem czy ich nie wziąć, ale na maila z prośbą o chociaż jedną fotkę sprzedawca milczał, do tego w jego komentach znalazłem kilka opinii, że sprzedał fake'i (ale pozytywy od niektórych i tak dostał, bo "były i tak dobre" ;)).

 

co do rozpoznania to podobno niezawodne jest sprawdzenie tulejek w tipsach - fake'i nie są kolorowe jak w oryginałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie doszły więc nie wiem, ale czy lepiej od razu do paypala czy najpierw ze sprzedającym zagadać?

Możesz zagadać ze sprzedającym. Mi odpisał, że zwróci kasę, a słuchawki mogę sobie zostawić za kłopot. Ehhh

 

Tłumaczył się nierzetelnymi dostawcami :). Ale przynajmniej wiadomo skąd ma pozytywne komentarze mimo sprzedaży fake'ów, skoro tak "załatwia" sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja bym poszedł do paypala, zablokowali by mu konto. Zwrócili kasę a słuchawki i tak by Ci pewnie odesłali z powrotem :P

 

albo inaczej, zwiał zwrot od gościa i otworzył sprawę w paypalu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie,

Przepraszam za ten cyrk. Słuchawki to bezczelne podróby <_<

Argument o kolorowych tipsach wydaje się całkiem sensowny -> patrz załączniki (czarne to oryginały od EX700). Chińczyki nawet gumek nie potrafią zrobić na poziomie...

 

Jakoś nie kalkuluje mi się, zeby je odsyłać i dokładać do tego przekrętu, więc będe kolesia gnębił o zwrot gotówki bez odsyłania towaru.

A na negatywa zasługuje choćby za to, że kłamał

IMG_3485.JPG

IMG_3486.JPG

IMG_3488.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja bym poszedł do paypala, zablokowali by mu konto. Zwrócili kasę a słuchawki i tak by Ci pewnie odesłali z powrotem :P

 

albo inaczej, zwiał zwrot od gościa i otworzył sprawę w paypalu :D

 

Ja mam nieprzyjemne doświadczenie z paypalem w zwrotach kasy. Koleś ostatnio sprzedał mi podróbę, zgłosiłem sprawę do paypala w celu zwrotu pieniędzy a oni kazali mi zdobyć dowód na to że sprzęt jest podrobiony. Dowód ma być podbity przez osobę rzetelną, zajmującą się takim sprzętem lub rzeczoznawcę ( co z góry odpada bo nikt za darmo mi tego nie potwierdzi ). Dają jeszcze na to tylko 10 dni, a sami na rozpatrzenie sprawy dają sobie 30 dni. Paypal chroni takich oszustów co tu dużo gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja bym poszedł do paypala, zablokowali by mu konto. Zwrócili kasę a słuchawki i tak by Ci pewnie odesłali z powrotem :P

 

albo inaczej, zwiał zwrot od gościa i otworzył sprawę w paypalu :D

 

Ja mam nieprzyjemne doświadczenie z paypalem w zwrotach kasy. Koleś ostatnio sprzedał mi podróbę, zgłosiłem sprawę do paypala w celu zwrotu pieniędzy a oni kazali mi zdobyć dowód na to że sprzęt jest podrobiony. Dowód ma być podbity przez osobę rzetelną, zajmującą się takim sprzętem lub rzeczoznawcę ( co z góry odpada bo nikt za darmo mi tego nie potwierdzi ). Dają jeszcze na to tylko 10 dni, a sami na rozpatrzenie sprawy dają sobie 30 dni. Paypal chroni takich oszustów co tu dużo gadać.

Dobrze wiedzieć na przyszłość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się zakładać spór, a później roszczenie o zwrot kasy za np podrobiony sprzęt to trzeba być już na samym początku przygotowanym i mieć papierek potwierdzający fałszywość/podróbkę towaru, bo 10 dni ( wliczając weekendy, pozostaje 8 roboczych ) to jest mało. Rzeczoznawca odpada, niektóre serwisy również ( życzą sobie za weryfikację towaru ponad 100 zł co jest śmieszne + koszta przesyłki w obie strony ).

Już swój pierwszy spór, który zakończył się moją porażką przeżyłem, ale główną przyczyną była niewiedza jak działa paypal no i trudność ze zdobyciem zaświadczenia oryginalności danego towaru ( najlepiej, żeby wystawił go autoryzowany serwis danej marki lub przedstawiciel ).

Najbardziej zdenerwowało mnie to że bezczelny sprzedawca u którego kupiłem podróbę za 23 USD, chciał zwrócić mi część kasy w wysokości 3 USD i jeszcze żebym odesłał sprzęt do niego. Wiedział jak to wszystko działa i że nie łatwo będzie mu cokolwiek udowodnić.

Ebay czyści ręce odsyłając ludzi do paypala, a ten z kolei niedoświadczonych robi jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuforce ne8 $56 brutto.

http://www.head-fi.org/forums/f10/fs-nuforce-ne-8-a-470083/

 

Na takie warunki przystał, czyli 170zł z wliczoną wysyłką. Zamiast bi-flange comply t400; spory przebieg; wciąż dobra alternatywa dla kiepsko wyposażonych, słabo kompatybilnych i prawdopodobnie mniej rozdzielczych addiem.

bi-flange załatwicie od jakiegoś właściciela sm łatwo i tanio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności