Skocz do zawartości

A co słychać u B6 ?


lipiec2009

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak Twoim zdaniem Mals spisuje się gapless dla MP3? Czy powinna być opcja włącz / wyłącz czy po prostu na stale powinien być gapless?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrażeń ciąg dalszy, bart postanowił sprawdzić transmiter FM, ja postanowiłem sprawdzić baterię.

właśnie mija równe 24 godziny jak B6 gra i jestem mile zaskoczony. A to czemu? Ponieważ VEDIA podaję, iż odtwarzacz powinien grać 30 godzin. Lecz zwykle takie wartości są jak najbardziej naciągane, np. poprzez granie odtwarzacza na małej głosności i kiepskiej jakości plikach audio. (na pudełku B6, przy czasie grania jest gwiazdeczka, niestety, nie znalazłem co ona oznacza ;) )

U mnie natomiast VEDIA grała różnej jakości pliki mp3(głównie 320kbps, lecz zdarzały się i 128), na głośności 15/40, z włączonym srsem, czyli- warunki w jakich ja słucham.

i co? i wg. dokładnego wskaźnika baterii, który znajdziemy w ustawieniach, zostało jeszcze 38% baterii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę dodać, że resume działa, tak jak mam nadzieje niedlugo będzie działać w A10 - czyli zapamiętuje cały wybrany "coś" a nie tylko dany trak, ładując do odtwarzania resztę plików.

 

Co do pytań, niech się wypowiadają bardziej niezależni :) żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na 39 nie zawiesił się ani razu. Zresztą na wczesnych testowcyh też się nie wieszał...

 

Poważnie zawiesił mi się kiedyś, kiedy próbowaliśmy robić cover.jpg (czego nie ma jeszcze) i załadował mi plik JPG jako muzykę i zgłupiał i był problem ;) ale to było w testowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym jest "pełen numer FM"? Jeśli chodzi Ci o jakość radia, to według mnie jest super dzięki zastosowaniu chipu z najnowszym softem i RDSem. Łapie dużo stacji, momentami nawet za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do problemow to beda zapewne trudnosci z odtwarzaniem plikow APE

-poprawnie beda brzmiec tylko z zachowaniem kompresji Normal i Fast

wnosze to z taktowania chipa ponizej 400Mhz, ale jest to standardowy klopot

w tym segmencie

ale nie o tym rzecz -oczekuje z nadzieja na rozwiazanie sprawy

gapless i obslugi cuesheet

jak sie z tym uporacie macie PLUSA u mnie

 

... tylko jak przekonac RockChipa... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że dla dwóch innych testerów nie jest to najważniejszy aspekt?

ja natomiast chcę się dobrze przygotować aby napisać coś o dźwięku. na bank szersze info będzie w środę, gdy dorwę jeszcze samsunga z5.

więc postaram się porównać B6 do Z5, A816, shuffle 1G, clipa i coś tam jeszcze, co będę miał akurat w domu, czyli jakaś m240, czy coś.

na szybko jedno, dwa zdania o dźwięku napisałem, nie chce pisać na szybko więcej, bo to duża odpowiedzialność ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do problemow to beda zapewne trudnosci z odtwarzaniem plikow APE

-poprawnie beda brzmiec tylko z zachowaniem kompresji Normal i Fast

wnosze to z taktowania chipa ponizej 400Mhz, ale jest to standardowy klopot

w tym segmencie

ale nie o tym rzecz -oczekuje z nadzieja na rozwiazanie sprawy

gapless i obslugi cuesheet

jak sie z tym uporacie macie PLUSA u mnie

 

... tylko jak przekonac RockChipa... ;)

 

Gapless jest wyzwaniem dla innych formatów niż np. MP3 z uwagi na SDRAM. Kilka osób widziało listę planów odnośnie B6 i wie, że to dla nas ważna sprawa, podobnie zakładki do audiobooków.

 

CUE tu powiem otwarcie, że nie wiemy jak to ugryźć podobnie jak replay gain. Ale "się wyśpi, się pomyśli" :) Zresztą później może udostępnię plik z pomysłami (nie z tym co się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawienie się B6 ciąg dalszy.

dzisiaj czas sprawdzić transfer z i na B6 oraz szybkość budowania bazy danych, co potrafiło być bolączką A10.

Transfer na B6 - ~3mb/s

Transfer z B6 - ~8mb/s

Natomiast budowanie bazy danych z 2.76GB plików(było ich 550) zajęła : 49sekund

Czyli wyniki całkiem, całkiem, brakuję mi tylko informacji o tym, ile procent bazy utworów zostało zbudowane.

Problemów nie odnotowano. Odtwarzacz nie zawiesił się, nie wybuchł, nie trwało to trzech dni.

do tego jeszcze taki mało istotny szczegół, włączenie(wyłączenie pewnie też) trwa 3 sekundy ;)

aż się nie mogę doczekać ile to będzie trwać w Sonym A816.

Jeszcze zdanie nt. plików tekstowych i ustawień dostępnych.

Możemy sobie ustawić jeden z 10 kolorów tła, podobnie sprawa ma się z kolorem czcionki.

do tego możemy ustawić prędkość zmiany strony(autoprzewijanie), zrobić oraz wczytać zakładkę.

 

do tego cieszy mnie myśl sprawdzenia B6 w stosunku do forumowych legend jak Z5, clip, szufla czy modny sony A816. brakuję tylko nano 1G, ale to też się da załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie interesuje porównanie Sansy Clip z tą Vedią, gdyż to właśnie te dwa grajki są moimi faworytami... i niebawem stanę się posiadaczem jednego z nich. Dlatego zależy mi na porównaniu jakości dźwięku :) Pozdro i życze powodzenia Panie Malasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności