Skocz do zawartości

Jakie Parametry Słuchawki Są Najważniejsze


keww

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem... gdyż słuchając wielu rad, chcialbym kupić dobre słuchawki (nie zależy mi na rodzaju). Usłyszałem od wielu kolegów różne opinnie. Jeden powiedział najwazniejsze jest pasmo prznoszenia, a drugi że jakość wykonania. Czym kierować się przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. parametry czesto sa wyssane z czegostam. Najlepiej samemu przesluchac... tego nic nie zastapi. Opinie moze i pomagaja, ale nie zawsze. Ot na moim przykladzie, wszyscy zachwalali ex-71, piekne basy i w ogole cud miod. I co? Basow za duzo, wala gora, zero srednicy... ogolnie dla mnie barwa dzwieku do dupy... a opinie maja BARDZO dobre

 

Kazdy chce czegos innego od sluchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie zadnym.

 

Np. takie westone um1 przenosza wg. danych producenta 50Hz - 16kHz, a spark plugi niby 10Hz-20kHz a sluchawek pod wzgledem jakosci brzmienia nie ma nawet co porownywac, chociaz um1 nigdy nie slyszalem, to sa to sluchawki z zupelnie innej bajki jak spark plugi, inny wymiar:]

 

Tak jak moje kolumny niby przenosza 40hz - 20kHz, a w rzeczywistosci da sie na nich uslyszec znacznie mniej. Na moich sennkach z kolei dolne pasmo lapie 20Hz spokojnie a gory mimo, ze ma 19kHz lapie i tak wiecej niz moje kolumny. Ale nie zapominajmy, ze ta sa skrajne pasma, ktorych praktycznie nie ma w normalnych nagraniach i sa tylko w nagraniach do testowania kolumn/sluchawek. Tak na prawde mimo licznych deklaracji wiekszosc sprzetu 20kHz juz nie przenosi.

 

Jedyny parametr ktory ma chyba jakiekolwiek znacznie przy wyborze sluchawek to impedancja ktora sie dobiera w zaleznosci od mocy odtwarzacza. Ale w wypadku gdy mamy przenosny wzmacniacz wtedy i impedancja nie ma wiekszego znaczenia. A po pasmie podawanym przez producenta mozna ewentualnie wywnioskowac czego w sluchawkach jest wiecej, gory czy dolu ;)

 

Jak napisalem jakas glupote to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz um1 nigdy nie slyszalem, to sa to sluchawki z zupelnie innej bajki jak spark plugi, inny wymiar:]

 

no pięknie :) iPod też jest przecież "odtwarzaczem zupełnie innego wymiaru" a jakością nie powala (ceną już tak ;] ) może jednak warto posłuchać przed wypowiadaniem się (albo powstrzymać się od komentarza), bo to tak samo jak z Shure e3 - IMO są porównywalne z Creative EP-630, ALE EPki schodzą niżej i wyżej niż szczurki, na T10 są bardziej dynamiczne i mniej stłumione ;] a cena jest nieporównywalna na rzecz EPków ;]

 

pozatym ponad 20kHz może i sprzęt przenosi, ale napewno odtwarzacz/karta muzyczna tyle nie wydaje ;]

 

... z pasma NIE DA SIĘ wywnioskować barwy dźwięku :) porównaj EPki (ciemne) i EXy (jasne) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto posłuchać przed wypowiadaniem się

 

Chcialbym miec taka mozliwosc. Moze jak kumpel pojedzie do stanow i bede mial fundusze to taka okazja sie trafi ;) Ostatnio szperalem po prostu troche na head-fi rozgladajac sie za sluchawkami dokanalowymi w granicach 300-400 zl w przeliczeniu i westone uchodza za najlepsze w tej klasie, znacznie lepsze niz shure e2c i wg. niektorych lepsze niz UE fi 3. Owoc ma UE fi 3 i nie narzeka, a sadze, ze powalajacego pasma przenoszenia tez nie maja bo na stronie UE nie ma nawet podanego tego parametru, tak jak przy sluchawkach shure. Mimo to jestem przekonany, ze um1 to inna bajka niz spark plugi ktore nie powalaja jakoscia.

 

... z pasma NIE DA SIĘ wywnioskować barwy dźwięku :) porównaj EPki (ciemne) i EXy (jasne) ;)

 

Ja tego nie napisalem:)

 

pozatym ponad 20kHz może i sprzęt przenosi, ale napewno odtwarzacz/karta muzyczna tyle nie wydaje ;]

 

Mialem na mysli wlasnie odtwarzaczyk/karte muzyczna/ew. jakas wieze.

 

iPod też jest przecież "odtwarzaczem zupełnie innego wymiaru" a jakością nie powala (ceną już tak ;] )

 

Cena jest owszem powalajaca, ale nie wszedzie. Za granica ipod video 30gb kosztuje w podobnych granicach co iaudio x5, wiecej, jest nawet tanszy, a u nas roznica w cenie to ponad 300 zl. Co do jakosci sie nie wypowiem bo ipod'a nigdy nie slyszalem.

Edytowane przez ignacy007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeszcze bardziej ucho do mozgu ;] chyba nikt tutaj nie potrafi wylapac 20kHz... a jak jednak to mamy batmana na forum ;]

 

Kolega mi sie kiedys chwalil, ze jak mial badanie to mu wyszlo kilka Hz powyzej 20kHz :D Ile w tym prawdy to nie wiem. Audiofile twierdza, ze pasmo przenoszenia powyzej 20kHz (w niektorych kolumnach nawet ponad 50 kHz :huh: ) ma znaczenie w budowaniu "sceny muzycznej", szczerze to dla mnie juz glupota i watpie by to rzeczywiscie mialo jakikolwiek wplyw na brzmienie, chyba, ze trzymaja w domu gacki i chca zeby ich zwierzatka mialy wiecej przyjemnosci z muzyki.

 

[edit]

Teoretycznie przecietny czowiek slyszy pasmo o zakresie 20Hz - 20kHz, przynajmniej tak sie na fizyce uczylem i na biologii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rada już była w tym temacie:

 

 

themadcub (02.02.2006, 13:49)

Uchem i opiniami najlepiej...

 

Padło wiele nazw modeli - jest cały dział słuchawek na forum.

Wg opini masz pewien przedział modeli i cen:

 

Np.

Pchełki senki MX400, mx500 (dobre pchełki w cenie chyba gdzies do 80 PLN)

Dokanałowe - tanie (ponizej 100 PLN):

Creative EP-630, SONY EX-51

Dokanalowe drozsze:

SONY EX-71 (sory za niepelne numeracja ale nie o to mi chodzi - tylko o przyklad)

i wiele innych modeli ktore znajdziesz na forum

Nie wiem czy istnieje tu górna granica cenowa - widzialem opisy dokanałowych za 3 tys PLN

Pałąkowe: Sam mam senki PX100 i AKG K 26 P, A jest cała masa KOSS-ow (PORTA PRO, SPORTA PRO, ...)

 

Uwzasz, ze jak producent poda pasmo 20-20 000 to mozna w ciemno brac :o

 

Mysle ze forumowicze juz udzielili tobie wczesniej dobrych rad

 

Np. KHRON

 

może jednak warto posłuchać przed wypowiadaniem się (albo powstrzymać się od komentarza), bo to tak samo jak z Shure e3 - IMO są porównywalne z Creative EP-630, ALE EPki schodzą niżej i wyżej niż szczurki, na T10 są bardziej dynamiczne i mniej stłumione ;] a cena jest nieporównywalna na rzecz EPków ;]

 

I druga jego "ważna" rada:

... z pasma NIE DA SIĘ wywnioskować barwy dźwięku :) porównaj EPki (ciemne) i EXy (jasne) ;)

 

Moim zdaniem dostałeś wiele cennych wskazówek (broń broże nie mówię o moim poście) i tylko teraz trzeba z nich skorzystać

A najważniejsza wskazówka była na samym początku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchając EP-630 na H140 jestem zachwycony - jaka panorama, szczegółowość i zrównoważenie dźwięku :)

... znów szczebelek wyżej :) tylko jest jeden problem... bo już chyba nie znajdę nic lepszego... O_o

 

No to teraz pozostało mi juz namówić kolegę do testowania AKG K 26 P :D

 

Pozdrawiam

 

PS1. śmiem twierdzić że dla mnie AKG jest o oczko wyzej od EP :D

PS2. Jak ty to robisz - włączasz sie na forum i nagle widać 15 postow z podpiem KHRON w 15 sekund :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo siadam, patrzę na co mogę odpowiedzieć i odpowiadam... ;)

 

---

 

pozatym ja mam pewne założenia - że mogę z tym dyskretnie tuptać po mieście i zależy mi na wygodzie i małym rozmiarze = odtwarzacz mieszczący się _w kieszeni_ i słuchawki _dokanałowe_ :)

 

AKG mnie nie interesują mówiąc szczerze... albo inaczej - jeszcze nie teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie intersuje twoja opinia o jakości dźwięku - no i innych forumowiczów myslę też.

 

Masz wyrobiona "markę" i słuchałeś różnych słuchawek - stąd moja wstępna propozycja.

 

Nie chciałem Cię namawiać na zakup lub ich używanie.

Chciałem sprawdzić czy podzielisz moje odczucia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh i co teraz ogorek jak Khron powie ze sluchawki do kitu (mowie o AKG) to tez tak bedziesz sadzil? ryzykujesz w takim razie. rzeczyiwscie najlepsze sa te sluchawki ktore komus pasuja-mi np. Ep-480 wzglednie pasuja(tyle ze sa duuuuze) a inni pisza ze szmelc. pewno ze senki sa lepsze ale nie powiem ze Ep-480 sa do bani bo mi ich dzwiek wzglednie odpowiada.

Dzis mialem dostac Ep-630 ale nie bylo w media...lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będą do kitu tak długo jak mu się podoba ich dźwięk (nic nie sugeruję, nawet ich na żywo nie widziałem nie mówiąc o słuchaniu ;] ), ważne jest wrażenie a nie "odgórna" opinia, jakkolwiek opinia pomaga wyrobić sobie zdanie np. w przypadku przymierzania się do kupna :)

 

... i fakt że nieco znadinterpretowałem propozycję :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie dzieki Tobie tez Khron bede chcial sobie sprawic Epki-tzn juz powinienem je miec ale nie ma w media-poczekam. Myslalem ze zjedziesz je ze slabe ze w porownaniu do Sony nie ma o czym mowic a tymczasem raczej pochelbnie sie wypowiadasz a po zmanie playera nawet bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh i co teraz ogorek jak Khron powie ze sluchawki do kitu (mowie o AKG) to tez tak bedziesz sadzil? ryzykujesz w takim razie

:D

 

Odnosnie EP uważałem że są bardzo dobre za rozsądną cenę.

Dla mnie bardzo ładnie grają - tylko że do dokanałowych chyba się nie przekonam.

 

Brakowało mi na forum równowagi - przytłaczajca większośc zwolenników Ex-51 i Ex-71

a miesiąc temu EP stanowiły dużo tańszą alternatywę.

 

Jeszcze półtora miesiaca temu sugerowałbym się tylko opiniami z forum.

Po prostu nigdy wcześniej nie słuchałem muzyki via słuchawki (no i nie posiadałem żadnych przenośnych odtwarzaczy)

 

Po ponad miesiącu słuchania T20, U3, AKG, PX100 - mam już własne przyzwyczajenia.

 

Wszystkie powyższe urządzenia były polecane na forum :D EP - jako nowośc (wtedy) jeszcze nie bardzo :o

 

Jak widać na "waszych" rekomendacjach się nie zawiodłem - DZIĘKI.

 

Na razie mogę napisać że dla mnie najlepsze trio (z tego co mam) to U3, AKG, OGG-Q7.

 

I mimo tego co wczesniej pisalem jednak U3 brzmi dla mnie lepiej niż T20 (z AKG i PX100).

Ale również potwierdzam doskonałą jakość PX100.

W cichych wrunkach są doskonałe. Doskonale się sprawdzają jak musimy słuszeć każdy

telefon czy dzwonek do drzwi a chcemy jednocześnie słuchać muzyki.

Dla nich też już wolę nie używac dopalaczy :D

 

A poniewaz forum jest zdominowane przez zwolenników "dokanałowych" może warto promować alternatywę dla równowagi :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poniewaz forum jest zdominowane przez zwolenników "dokanałowych" może warto promować alternatywę dla równowagi biggrin.gif

 

Dlatego i ja poleglem i juz zbieram na Westone UM1. Gdyby nie to forum to bym pewnie nigdy nie dowiedzial sie o ich istnieniu :D

 

Mimo to dalej mam chrapke na sennheiser hd 600/650 i jakis wzmacniacz lampowy ale poki co sa poza moim zasiegiem finansowym.

 

Jezeli chodzi o dzwiek to mimo, ze opinie innych potrafia pomoc, to nikt nie wybierze za kogos. Najwazniejsze to wiedziec jakiego brzmienia poszukuje sie w sluchawkach czy innym sprzecie i wtedy dopiero jakiekolwiek cudze opinie/testy maja jakies znaczenie. Trzeba wiedziec "czego sie szuka" a to niestety wymaga czasu. Poszukiwanie wlasnego brzmienia w zasadzie nie maja konca. Niestety sluchawki to nie gitara elektryczna i nikt nie zrobi wersji custom (a moze i zrobi? ale boje sie myslec ile to mogloby kosztowac) wedlug czyichs indywidualnych upodoban aby uzyskac brzmienie takie jak komus odpowiada. Jednemu pasuje to, drugiemu tamto..:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności