Skocz do zawartości

Pomóżcie Wybrać 2


Min_1

Rekomendowane odpowiedzi

Większości ludzi, lepiej trzymają się w uszach słuchawki in-ear. Co nie znaczy że w Twoim przypadku musi być tak samo. Pozostaje jednak sprawa wytłumienia. Czy na rowerze będziesz w stanie jeździć, nie słysząć otacającego świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka:

Jednak trochę przejrzałem oferty z dokanałowymi i chyba bym się w nich źle czuł... (pewnie przez pierwsze tygodnie używania)

I tu nasuwa się moje pytanie , który model z tych wybrać: Sennheiser MX400 czy MX500? To ma być prezent i cena może być troszkę wyższa więc nie wiem na które się zdecydować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brzoza"

 

A chcesz miec kolegę Min_1 (lub obdarowaną przez niego osobę) na sumieniu :(

 

Ep-630 to według mnie bardzo dobre słuchawki.

Na pewno by nie wypadły.

Ale juz kiedys wspomniałem ze przy głośności nawet 10-12 (w skali do 40) ja juz niewiele słysze z otaczającego świata.

 

I wytłumaczenie, ze to do jazdy "po lesie" tez odpada, gdyż ja jeżdząc po lasach juz raz mialem przypadek ze "misio"

nie usłyszał trąbki { a tak mam takie wyposazenie, gdyż ciagam za rowerem przyczepkę z dziećmi :o }

 

Misio lekko ucierpiał bo "przyczepka" zachaczyła go o tylne koło.

Przepraszał potem (była to jego wina), że nie słyszał bo miał słuchawki.

Jakie - to nie wiem, gdyz wtedy wogóle nie miałem o tym sprzęcie pojecia.

 

Oczywiscie "Min_1" wybierze sam ale warto podając namiar na ep -> oprócz ich zalet ostrzec forumowicza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od jakiegos czasu zastanawiam sie nad zalozeniem nowego tematu o sluchawkach, ale moze podkleje sie tutaj.

 

zastanawiam sie nad kupieniem nowych sluchawek, mam Koss KSC 75 podobne do Koss KSC 50

 

myslalem o sluchawkach dokanalowych Sony 51, 71 lub o Senkach PX 100 (czytalem ze PX 200 zupelnie inaczej brzmia i wiekszosc chybwa chwali "setki")

 

slucham glownie na miescie, chodzac jezdzac tramwajami itp

wtedy glownie techno i hh w domu wiecej popu ale w domu to juz z glosnikow

 

teraz moje pytanka:

1. wszystkie pchelki jakie mialem wypadaly mi z uszu, doslownie zaraz po wyjeciu, od takich sluchawek trzymam sie z daleka, czy te dokanalowe tez beda wypadaly?

 

2. czy px 100 dobrze leza na glowie? sa wygodne? dobryt dzwiek? a jak z wytlumieniem? sa to sluchawki otwarte czy bede wszystko slyszal? podobnie jak w Koss'ach moich? czy moze lepiej lub gorzej?

 

3. jak to jest z impedancja? moje Kossy maja 60, czy jesli jak w Px'ach 100 impedancja wynosi 32, to co to oznacza w porownaniu z moimi sluchawkami? wiem ze mniej pradu pochlaniaja i glosniejsze sa? jak to jest.

 

wiem ze duzo bylo tematow o sonkach i senkach ;) przeczytalem wszystkie ze 3razy ;) ale na te pytania wyzej dokladnych odp nie znalazlem, jesli wiec ktos moglby sie wypowiedziec to bylbym "dzwieczny" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tobie pomóc (a raczej zaszkodzic) tylko w temacie PX100.

 

Otóż do chodzienia po miescia w PX100 polecam .... AKG K 26 P. :o

 

Na serio :D

 

PX100 - znajdziesz duzo opinii. Ja dodam ze są super lekkie i nie czuć ich na głowie

Ale powiem szczerze (oczywiście to moja prywatna opinia)

- na miasto wolę "pchełki" mx500 niz PX100 :(

 

Odnośnie wypadania pchełek:

Ja nie staram sie mx500 "wpychać" do ucha tylko "zaczepiam" za dolną (wewnętrzną) krawędź małżowinu usznej.

Niestety w najbliższm czasie nie będę miał czasu zeby zrobic zdjecia ale chodzi o to ze korpus słuchawki (tam gdzie wchodzi kabel) tworzy z tą częscią słuchawki, która wchodzi do ucha coś na kształt odwróconej litery U. Dodatkowo z jednej strony to wgłębienie wypełnia gąbka.

Całość powoduje taki jakby "zaczep". Wkładam słuchawkę lekko do ucha, lekki ruch na dół i to zagłębienie rewelacyjnie zaczepia sie (w moim przypadku) o wewnętrzną dolną krawędź małżowiny. Po takim zalozeniu ta tuleja z tworzywa, z której wychodzi kabel opiera sie mi na policzku. Naprawde, nawet chodząc w kurtce, nie zdarza mi sie koniecznośc poprawiania ułożenia - ale może to sprawa osobnicza.

 

Wracjąc do PX100 to jak znajdę czas, to mogę sie przejśc z nimi na miasto i mx-ami i jeszcze porównać.

generalnie bardzo dobre słuchawki ładny dźwięk.

 

ALE PO KILKU TYGODNIACH SŁUCHANIA AKG nie mogę słuchać na innych. :o

 

AKG znacznie lepiej tłumią (praktycznie PX-y przy nich wogóle nie tłumią)

Natomiast AKG wydają się trochę bardziej bezpieczne na mieście od np. EP-630 (w których mało co słychać z zewnątrz).

 

Tyle mojego namieszania. Ja polecam AKG. PX slucham jak mnie ruszy sumienie, ze kupilem i powiniennem ich sluchac.

Pisze to po miesiącu słuchania na U3 i AKG. Zabieram je tez na dwór. W moim przypadku wchodzą pod czapkę

(czapka siega akurat do słuchawek). Jak ciagnąłem ostatnio córkę ze szkoły na sankach to musiałem je zdjąć.

Krzyczała coś do mnie a ja praktycznie nic nie słyszałem (głośność była obniżona do 12 - dla bezpieczeństwa).

 

EDIT >>

TO znaczy usłyszałem ze cos wola ale nie bylem w stanie zrozumiec - zeby nie bylo ze nic nie słychac ;)

<< EDIT

 

 

Słucham w nich bez zadnych dopalaczy. Jak po zmianie firmware mialem wlaczone mach3bass to malo nie dostalem

zawalu, ze mi sprzet zaczyna dudnic :o.

 

Dają takie dziwne poczucie odizolowania a jednak bezpieczeństwa (oczywiscie nie pełnego bo jednak izolują).

 

Wydaje mi się ze są bardzo dobrym kompromisem w porówaniu do dokanałowych.

 

Gorąco polecam.

 

Pozdrawiam

 

EDIT >>

 

Ad 1. - patrz wyzej

Ad 2. - bardzo ładnie grają, wszystko będziesz słyszał - ale muzyke bedziesz musiał słuchać na poziomie 25

(na ulicy) :o

Ad 3. - To co słychać w AKG na poziomie 12 to w PX usłyszysz dopiero na poziomie 18-20 :(

 

Jednak proponuje AKG i słuchanie na ulicy na poziomie ponizej 10.

Ja mieszkam w takim "miasteczku" należacym do W-wy (W-wa Wesoła)

ale wyglada to jak małe miasteczko z małym ruchem, położone w lesie.

 

Do centrum W-wy (np. na zakupy zakładam MX-y - chociaz mysle ze PX-y tez by sie tak samo sprawdzily

ale ja nie mam kłopotów z "wypadaniem pchełek").

A w tym szumie miejskim (i duzych sklepow) to juz raczej nie odczujesz wyzszosci PX nad MX)

 

EDIT <<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.dobry dźwięk , dobrze leżą , wszystko słyszysz na ulicy

a muzyke tez bede slyszal? czy tylko samochody :P

 

-----------

 

slyszalem ze zamkniete sluchawki mecza ucho a takie sa AKG do tego podobno latem niezle goraco

obejmuja cale ucho? czy tylko fragment? tez o nich czytalem, ale zdecydowanie mniej o nich jest na forum

Edytowane przez DarkMind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze zamkniete sluchawki mecza ucho a takie sa AKG do tego podobno latem niezle goraco

 

Pewnie znalazles gdzies moj post - ale tez napisalem w nim ze jestem bardzo "delikatny model".

Np. do ep (ktorych wiekzosc wogole nie czuje) - nie moglem sie przyzwyczaic nawet na njamniejszych "gumkach".

 

Ja mialem uczucie "zgniecenia" na lewej malzowinie w jednym miejscu. Moze to sprawa osobnicza.

I wystepowalo po kilku godzinach sluchania. Obecnie juz nie mam takiego problemu.

Czasami na chwile odsune je od ucha i to juz pomaga.

 

Co do lata - nie wiem kupilem je zimą :D

 

Ale w domu mam 21 stopni i mam mnieszy dyskomfort (nieporównywalnie mniejszy) niz przy EP

Ale to moje osobiste odczucia.

 

obejmuja cale ucho? czy tylko fragment?

Fragment. Srednica zewnetrzna to okolo 5 cm, wewnetrzna to jakies 2.5 cm

 

EDIT >> Tzn pisze o tym pierścieniu skórzanym który jest dociskany do małżowiny

Co więcej - o tym nie było we wspomnianych reckach - on jest zdejmowalny i mozna go

pielegnowac (natluszczac) środkami do skóry - co praktycznie wogóle niweluje dyskomfort

i wspomniane uczucie "gniecenia"

<< EDIT

 

tez o nich czytalem, ale zdecydowanie mniej o nich jest na forum

Poszukaj dokladnej recenzji WYBORCY i WUUB-a

 

tu << link >>

 

są bardzo wysoko ocenione

 

Generalnie w sklepach ich podbno juz nigdzie nie ma. Duzo osób sie do nich przekonalo i znikneły.

 

Miały być na początku lutego ale dostałem e-mail z MIDI.pl ze to moze jeszcze potrwac parę tygodni.

Tam gdzie dzwoniłem (jak ich szukałem) to mówiono o "dużym zainteresowaniu tym modelem".

W midi.pl użyli sformułowania "HIT" - i figuruje u nich na "1" miejscu TOP TEN artykułów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o nich czytalem, ale zdecydowanie mniej o nich jest na forum

Poszukaj dokladnej recenzji WYBORCY i WUUB-a

 

 

czytalem te recenzje, przelcialem caly dzial sluchawek :)

 

ehh nie wiem jak czytalem o sluchawkach to jednak sklanialem sie ku PX100 albo dokanalowych

 

ale jesli w Px'ach az tak bardzo slychac samochody to bez sensu, w domu w sluchawkach nie slucham

z kolei boje sie ze dokanalowe mi wypadna tak jak zawsze pchelki - beznaczenia jak nimi krecilem

 

chyba jednak stanie na tym ze nic nie kupie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda...izolują dźwięki ...i powietrze - przez co uszy sie pocą

 

No ale np. dokanlowe kompletnie zatykają kanalik uszny :(

W lato to wcale nie miem co jest lepsze - poczekajmy do lata.

 

A AKG nie obejmują całego ucha - tylko jego fragment ( a jak ktos ma b.duze uszy to mniejszy fragment :D )

No i to jest naturalna skóra, co powoduje troche mniejszy dyskomfort - ale dokładniejsze info dostaniecie od WYBORCY

ktory ma je pewnie dłużej (moza od lata) i przebywa w "ciepłym klimacie" - na pewno cieplejszym niz u nas :D

 

Generalnie moge powiedziec tak:

 

W moim odczuciu i PX i AKG to doskonale słuchawki.

PX - bedą bezpieczniejsze i nie będziesz ich czuł

Jezeli masz MX-y pchełki to wypróbuj mój sposób zakładania (no i załóz czapeczkę - to odadatkow pomoze).

Nie wiem czy na miasto nie szkoda kasy na PX-y (zwłaszcza glośne miasto).

 

Z PX będziesz bardzo zadowolony - ale jednak chyba głównie w domu lub innym cichym srodowisku

 

Ja jestem zachwycony AKG (i są tańsze a w moim odczuciu lepsze - PRYWATNA OPINIA).

I rada - JAK KUPISZ AKG to na miescie sciszaj glos a poglasniaj dopiero jak bedziesz stał lub korzystał z komunikacji

BEZPIECZENSTWO nade wszystko - zeby potem nie było - ze nie doinformowalem.

 

Pozdrawiam

 

EDIT >>

 

A najlepsza rada to "Co nagle to ...."

 

Poczekaj az AKG bedą w sklepach (np. rnr) i posłuchaj osobiscie na wlasnym odtwarzaczu i ulubionej muzyce.

Moja sugestia - wylacz dopalacze i splaszcz EQ.

Sam wtedy podejmiez włściwą decyzję :D

 

<< EDIT

 

EDIT >>

 

Ooooooooooooooooo :o

 

Nie jestem fanem "dokanałówek" ale

 

z kolesi boje sie ze dokanalowe mi wypadna

 

to jest praktycznie niemozliwe. jak sobie dobierzesz najwygodniejsze gumki (np w EP)

i dodatowo zalozysz je "a la SHURE" to jest to praktycznie niemożliwe.

 

EDIT >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rada - JAK KUPISZ AKG to na miescie sciszaj glos a poglasniaj dopiero jak bedziesz stał lub korzystał z komunikacji

BEZPIECZENSTWO nade wszystko - zeby potem nie było -

to nie problem:)

zawsze sie duzo rozgladam jak po miescie laze ze sluchawkami:)

 

czyli stalo sie tak jak myslalem - nie wiem juz nic :D

nastawilem sie na PX'y myslalem o Sony, a wychodzi na to ze AKG lepsze;)

czyli wiem tyle co po przeczytaniu wszystkich postow na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkmind też ostatnio byłem napalony na px100 albo porta pro...ale wybrałem sony mdr-ex51lp - jeszcze ich nie mam ale klient mamy je mi sprowadzi (ma sklep SONY) ... a teraz to tak czytam o tych AKG i chyba wiem jakie będą moje słuchawki w przyszłości :D...

hehe

nadal nie wiem jak to z ta impedencja jest;)

 

w sumie moje sluchawki sa dobre, ale mecza ucho troche, bo wisza na nim jak by nie bylo

 

myslalem o dokanalowych, ale boje sie tego wypadania troche, w sumie nie wiem jak sie je zaklada, czy wciska gleboko w ucho czy inaczej

 

duzo ludzi chwali Px 100 ale jesli mam sluchac samochodow to dziekuje ;)

 

moze te AKG

ehh sam nie wiem juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj az AKG bedą w sklepach (np. rnr) i posłuchaj osobiscie na wlasnym odtwarzaczu i ulubionej muzyce.

Moja sugestia - wylacz dopalacze i splaszcz EQ.

Sam wtedy podejmiez włściwą decyzję

 

Ja nigdy nie słuchałem muzy na słuchawkach.

Robię to dopiero od miesiąca.

 

I albo to albo inne czynniki spowodowaly ze pierwsze dni spedzone z AKG były pozytywne ale nie "powaliły mnie".

(wczesniej sluchalem na MX i EP)

 

A potem to juz z każdym dniem było lepiej - teraz jest wręcz doskonale.

W sumie nie moglem sie z nimi rozstac tak gdzies po tygodniu słuchania.

 

Dlatego najlepiej jakbys znalazł osobe, która Tobie pożyczy AKG na tydzień. :D

Na mnie nie liczcie. Nie wyobrazam sobie, zeby sie ich pozbyc na tak długo :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ****. nie wiem. po prostu NIE WIEM!!

ex51; mx500... kurde. muza: System of a down, ale tez rhapsody, a czasami nawet rap w stylu WWO. Dosc wazne tez (choc moze to sie wydawac dziwne) zeby było wyraźnie słychac muze gdy mam włozoną JEDNĄ słuchawke :P (słuchanie z kolegą/koleżanką po jednej słuchawce :D). No i zeby sie dobrze trzymaly ucha. Hmmm co jeszcze... no cena nie gra roli :P bo niewielka roznica (exy za 90zł kupiłbym). No i zeby nie było ŁATWO ich rozwalic (jako ze jestem dosc pobudliwy i nieuwazny :P) a te px o ktorych mowicie to co to?? a wlasciwie "ile kosztują"? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

px200 dla jednych są lepsze od px100 dla drugich gorszych...druga grupa jest liczniejsza...osobiście nie słuchałem...na rower ex51 nie jalepszym pomysłem sa bo tłumią otoczenie i w ciebie auto w jedzie i zauważysz dopiero jak bedziesz w powietrzu....więc wiesz;) najlepiej to co do px*00 to trzeba posłuchać mniej więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:czy znacie moze jakies sklepy gdzie mozna "przymierzyc"sluchawki dokanalowe,mam mx500 i rzeczywiscie problem z ich wypadaniem jest dosc klopotliwy,na razie jest zima i przytrzymuje je czapeczka,ale jak przyjdzie wiosna to zrobi sie problem,ale boje sie,ze dokanalowki beda mnie draznily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności