Skocz do zawartości

Coś Podobnego Do Massive Attack ?


immanuel

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Znacie coś podobnego do Massive Attack ?

Chodzi mi o muzę z filmów akcji.

Są w ogóle artyści, którzy tworzą coś takiego niezależnie i wydają płytki ?

Chętnie posłucham.

Jak to się w ogóle fachowo nazywa ? :D

Chodzi mi o coś takiego dynamicznego z kopem, perkusja, bass, muza elektroniczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massive Attack i kino akcji :blink:

Przecież to jest w 90% utworów muzyka raczej łagodna niż rodem z Die Hard 3

Jeżeli ci chodzi o coś podobnego gatunkiem to na myśl mi przychodzi tylko Tricky, Portishead lub skunk anansie i niektóre kawałki underworld'a.

A jeżeli chcesz

Chodzi mi o coś takiego dynamicznego z kopem, perkusja, bass, muza elektroniczna...

to tylko mi na myśl przychodzi Prodigy.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massive Attack i kino akcji  :blink:

Przecież to jest w 90% utworów muzyka raczej łagodna niż rodem z Die Hard 3

Domyslam sie, ze Immanuelowi chodzilo o "Danny The Dog" ...rzeczywiscie wiecej w tym sensacji niz fabuly (...to film o tym, jak mozna spieprzyc dobry pomysl na scenariusz). Muzyke robili wlasnie Massive... i jest niespecjalna. Po "Mezzanine" nie wydali juz powalajacej plyty.. ale co do sensacji i Massive: w "The Snatch" w scenie finalowej walki bokserskiej i eliminacji "zlego gangu" tlem jest "Angel". Ten sam "Angel" gra w tle w starciu z "beduinami-bandytami" w "Flight Of The Phoenix" ...a poza tym co gra Neo w sluchawkach w I Matriksie, kiedy spi przed klawiatura??? :D

 

Co do podobnych klimatow, musze przeszukac moj zbiorek z tego gatunku... jest cos kolo 7GB. Bezsposrednio podobnych do Massive chyba nie mam, ale postaram sie wrzucic kilka tytulow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałem nigdy Massive Attack, ale tytuł kojarzył mi się z taką muzą, poza tym gdzieś czytałem, że robili soundtracki do filmów i tak mi się skojarzyło... sorry <_<

 

sprecyzuję: teraz właśnie słucham Crystal Method, album [1997] Vegas

o coś takiego mi właśnie chodzi :D

zna ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie... miałem Ci polecić Crystal Method... mam wszystkie płytki.

 

Co do Massive Attack, gatunek nazywany Trip-Hop

innym znanym dość przedstawicielem jest Portishead

 

Wracając do Crystala, to właśnie muza którą również bardzo cenię.

Ze składów proponuję poszukać Overseer, Mirwais, Psykosonic,

wspomniane Prodigy, mysle co jeszcze... ja tam lubie bardzo Orbital :D

 

na pocztek powinno wytarczyc.. szczegolnie ze Orbital ma kilkanascie plytek

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Orbital nie jest ani z tego gatunku, ani z tego samego stylu. Jezeli rzucamy takie grupy (co do soundtrackow "wslawili sie" adaptacja starego motywu serialowego do filmu "The Saint" z V.Kilmerem) Orbital to jednak elektronika, a Massive przez teksty jest jednak bardziej ludzki. Polecony Tricky-no oczywiscie bo to gosc z Massive wlasnie.

 

Zamiast Orbital proponuje, juz bez patrzenia do archiwum, Underworld (nazwa grupy a nie shit-filmu /zreszta w tym roku wejdzie juz druga czesc/)

i Primal Scream... albo inaczej: dorwij soundtrack z "Human Trafic" i przesledz grupy z tej plytki. To bardzo dobry trop. Druga kopalnia odkryc to soundtrack z "Animatrix". Jest jeszcze "Anokha" wyprodukowane przez Talvin Singh'a, czyli hinduscy goscie od klimatow. Jak inresuja cie takie tropy moge ci dac liste na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiliście Panowie wątek, bo pytającemu tak na prawdę

wcale nie chodziło o Massive Attack, ale właśnie o muzykę

elektroniczną. Rzucił Massivem, bo słyszał że soundtracki

robili i tak mu się skojarzyło..

Więc na prawdę nie tłumaczcie mi różnic między Massive

a Orbital, bo znam je bardzo dobrze, ale polećcie coś z "branży"

Crystal Method, a pytający będzie zadowolony :)

...bo o to tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

no to jak amon to jedziem dalej ninjatune, choc ja osobiscie z trudem znajduje podobienstwa miedzy nim a massive attack... Z ninjatune - skalpel, quantic, cinematic orchestra, bonobo - moga ci przypasc do gustu. zalezy co z massive attack wpadlo ci w ucho, bo jest to formacja bardzo roznorodna

 

ewentualnie jeszcze peace orchestra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co z massive attack wpadlo ci w ucho, bo jest to formacja bardzo roznorodna

Wlasnie... Trudno zlalesc cos podobnego do nich bo to jest tak charakterystyczna formacja ze ciezko ich "podrobic". To tak jakby zaczac szukac czegos podobnego do The Prodigy czy wsponmianego Amona (zakochalem sie w jego musze dzieku byles dziewczynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Haaa. To bede (chyba) pierwszy,ktory napisze ze... To czego szukasz (jeslis jeszcze nie znalazl;) to niewatpliwie Fluke - "Risotto"

Dziekuje za uwage. Smacznego

 

a jak ci sie skoncza opcje to jeszcze nikt nie wspomnial o Chemical Brothers, a no i Fluka mozna tez znalezc na soundtraku do matrixa.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności