Skocz do zawartości

Słuchawki ochronne


zetox

Rekomendowane odpowiedzi

elO^z! B)

 

Zakupiłem ostatnio player mp3 (iFP-799) + słuchawki Sennheiser MX 65 VC STREET II ( http://www.3kropki.pl/p/4/6/sennheiser_mx_...c_street_ii.php ). I tu zaczynają się schody :P Nietypowy problem myślę, ale może ktoś ma jakiś pomysł, który pomoże mi uratować mój niedobór muzyki w organizmie :P

 

Otóż chodzi o typ pracy, której się podjąłem :) Pracuje przy wysokim współczynniku hałasu (hala z piłami, prasami, wiertarkami)... dostajemy czopki douszne :P Ale ja pragnę słuchać muzyki w pracy :P Mam okazję poprosić o słuchawki ochronne i kombinuje jak tu włożyć muzę... niby pr0ste, ale... jak badałem mój sprzęt muzyczny + ochronniki = wychodziło mi takie wygłuszenie, że na max volume muzyki prawie nie było słychać (dźwięk był jakiś za mocno "wygłuszony" ?) <_< Te słuchawki ochronne, które miałem, wydawały mi się nieco za małe dla moich Sennheiser'ów więc pytanie... czy ktoś miał styczność z podobnym problemem? Może ktoś chciałby przeprowadzić jakiś test z innymi słuchawkami, np. zwykłymi pchełkami lub dokanałówkami + sł.ochronne?

 

Nie wiem czy to wina gąbki, którą wyłożone jest wnętrze słuchawek ochronnych czy raczej brak miejsca na komfortowe ułożenie Sennheiserów w uchu? Myślałem o zrobieniu półotwartych słuchawek z tych zamkniętych (ochronnych) lub o przewierceniu ich tak żeby gąbka nie wygłuszała wszystkiego w przestrzeni, której i tak tam mało po włożeniu słuchawek do ucha :P Mogę poprosić o trochę większe, ale może ktoś wie czy jest sens kombinować w taki sposób jak planuje... czy słuchać z czopkami stukotu i świstu maszyn przez 8 godzin <_<

 

Z góry dzięki za każdy pomysł i radę w tym... mam nadzieję nietypowym temacie :) elO^z! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elO^z! B)

Dzięki za rady, ale bardziej mi zależy na kombinowaniu z obecnymi słuchawkami włożonymi właśnie do sł.ochronnych (takich do pracy przy dużym natężeniu hałasu) :D Dlaczego? Ano dlatego, że mam kryzys pieniężny i na min. 2/3 miesiące odpada kupno czegokolwiek do muzyki :P Muszę pokombinować z tym co mam i co dostanę od firmy (sł.ochronne). Muszę koniecznie mieć sł.ochronne na uszach jeśli chcę słuchać muzyki bo czepiają się tych co pracują z samymi słuchawkami do odtwarzania czegokolwiek, a tych którym wystają kabelki od "ochronników" - nic nie robią :P Także pokombinuje jak już dostanę od firmy ochronę :P Jeśli moje pchełki będą nadal miały problemy to uzbieram na dokanałówki... chociaż wolałbym omijać to rozwiązanie bo obiło mi się o uszy, że to dla nich dosyć nie zdrowe. Tak czy owak dzięki za porady :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu , tylko powiedz szefowi co by dał Ci ( albo kupił ) słuchawki

ochronne BILSOM V3

Jak sie uprzesz to Ci kupi na firmę , kosztują ok 70zł , są na tyle duże że wlezą na

te twoje senki , a kabel puścisz normalnie między skórą a silikonową poduszką bilsomów.

W środku są dwie czarne gąbki , tą pierwszą wyjmujesz , jest wtedy dużo miejsca w bilsomach.

Pod żadnym pozorem nie wierć nic w ochronnikach słuchu !!! nawet najmniejsza dziurka

powoduje gwałtowny spadek tłumienia , szczególnie w tonach niskich.

BILSOM V3 są polskimi ochronnikami , idą głównie na eksport do Unii i Stanów.

Mają doskonałe tłumienie szczególnie w niskich częstotliwościach ( a to naprawdę trudno zrobić ! )

Przykładowe tłumienie : 125Hz - 23,8dB , 1kHz - 36,7dB , 8kHz - 40,4 dB

 

Wiem co pisze , używam tych bilsomów przy testowaniu jakości kodeków Mp3 , albo jak sąsiad debil

robi kolejny remont ( mieszkam w bloku ). Najpierw zakładam do ucha moje "referencyjne" pchełki , a na to bilsomy.

Jedyna wada , to to , że co 30min trzeba chwile przewietrzyć spocone uszy.

 

Edit : I pamiętaj nie bierz od szefa ( behapowca ) Peltorów , są za małe i do d**y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdak! I takiej osoby szukałem :P Bardzo Ci dziękuje za wyczerpującą odp. i rady odnośnie firmy ;) Muszę na prędkości dorwać Pana Edmunda, który mi pewnie będzie chciał upolować Peltory (ma je połowa tych co chodzą po zakładzie) :P A jak będzie marudził to już dorzucę nawet grosza :P

 

@fistach

Miałem już przygodę (pracuje na prasie) z podłużnicą, która cudem nie przebiła mi nogi na wylot więc zaufaj mi, że od tamtego momentu już mam wszystko obczajone i przy oderwaniu się od standardowego wybijania miejsc na szczeble do drabinek, odrywam się także od muzyki :) Dzięki za troskę, będę starał się bez L4 :P

 

elO^z!

 

Temat nietypowy dość więc jak już dorwę słuchawki ochronne, napiszę swoje odczucia z mp3 :) y0~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ochronnych to peltory 2-3;p idealnie tłumią, na upartego wsadzisz pod spód jakiś kabel ze słuchawkami.

 

Idealnie ? To wejdz tam gdzie jest chałas ultra i infradzwiękowy ( była huta szkła Częstochowa - wtryskarki do płynnego

szkła - 115dB , pomiar miernikiem SVANTEK - wiesz już o co chodzi ? )

Peltory są małe , żółte , pady z chamskiego śliskiego tworzywa, pałąk z druta. Do bilsomów mają się jak maluch do merca.

Wiem bo mam obydwa modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee? Ty chyba nie miałeś wyższych peltorów. Sorry, ale żołte to model- 1. A miałeś 3? ich się uzywa na tankowcach, lotniskowcach itp. Ja akurat miałem i wiem jak to jest. Przyłóż sobie ucho to działa samobieżnego to pogadamy.
Prosze o skasowanie, jakiś bug widać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Azahiel ,

mam model Peltor optima , tych wyższych nie znam i nie będę

się kłócić , bo widzę , że jednak wiesz o co chodzi.

Dział samobieżnych nie znam , ale sama nazwa jest straszna ;)

Pewnie ponad 120dB.

Tak więc dla zetoxa albo Peltor II , III albo bilsom V3 dadzą radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki chopaki za (p)odpowiedzi :D Zamówiłem sobie u pana Edka te VIKINGI V3 Bilsoma, ale chłop

starej daty i uparł się żeby pojechać byle gdzie i kupić "po swojemu". Na szczęście nie jest tak źle...

...dostałem Peltory OPTIMA II i da radę włożyć tam moje słuchawki... tyle tylko, że muszą być włożone

bokiem i po kilku godzinach lekko kłują "zakończenia" albo ucho zaczyna lekko się denerwować na

inną postawę niż pionową i zaczynają się pulsacje lekkiego bólu :) Tak czy owak nie jest najgorzej i

do 3 godzin bez przerwy mogę cieszyć się muzyką bez hałasu z zewnątrz :D Później godzinka czy pół

przerwy (bez słuchawek muzycznych w środku) i znowu heja banana :D Podejrzewam, że w wersji

Bilsom V3 lub Optima III byłoby jeszcze lepiej ze względu na większe ochronniki, ale w wersji II można

przeżyć i dość komfortowo słuchać muzyki - przynajmniej w moim przypadku :D Jeszcze raz dziękuję

za (po)rady! Temat myślę - do zamknięcia :D Mam nadzieję, że kiedyś komuś pomoże :D elO^z! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności