Skocz do zawartości

Pomoc Przy Wyborze Słuchwawek


Ayreon

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc....

 

Zastanawiam sie na zakupem owych sluchwek tudziez inny kanalowych, ale przedtem chialem zadac kilka pytan dotyczacycg tego modelu(Spatkplug).Przeczytalem troche postów ale chce sie upewnic co od mojego wyboru. Obecnie slucham na jakis Panasonic RP-HV152E-K i plaskosc brzmienia powoduje ze czuje sie ze raczej pełzne po ulicy niz chodze:(Wiem ze zakup i rodzaj slychwek to kwestia czysto indywidualna wiec postaram sie zprecyzowac moje oczekiwania co to tych Koss-ów:

 

1)Slucham muzyki metal/rock rorogresywny(moze to nie wazna kwestia) i chodzi mi raczej o cala skale od basów do wysokich tonów. Lubie bas, ale dla mnie bas wogule nie kojarzy sie z technem czy innym elektroniczymi niskimi dzięwikami(sorki dla sluchaczy tego gatunku za splycenia)...czystos gitary basowej itp.moze mnie ktos zrozumie...dlatego mysle sobie ze moze te sluchawki daja takie wrazenia ze bas jest wyrazny a nie taki..rozmyty...i przy tym gorne rejestry beda wyrazne nie zaklucane przez bass...cholera zamotalem;/

2)Te gąbeczki- tak naprawde ile beda sie sprawne(jak sie zuzyja to jakis wymienne sa?)...slucham ok 2-3 godzin dziennie..i to raczej w ruchu(czyli czeste zdejmowanie i wkladanie)

 

Moj oddtwarzacz Creative MuVo TX

 

dzeki za wszelkie rady....jesli takowe sie znajda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja mam zle doswiadczenia z tymi sluchawkami... Bas byl, owszem, ale tylko on. Zero wysokich tonow, bas ladny, ale gitary juz raczej nie uslyszysz... :| W sumie dlugo ich nie mialam, jakis 2 dni, ale mam teraz silna awersje, bo poza miekkim basem lubie tez czysta gore, ale moze jakis bardziej dlugotrwaly uzytkownik tego sprzetu sie lepiej wypowie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz porta pro

sa wspaniale sam gram na basie i wiem jak ta gitarka jest wazna w muzyce, imo w portach genialnie sie slucha rocka czy metalu, bas cieplutki a reszta dzwiekow takze na medal, zreszta zawsze masz equalizer jakis...

Primus na Portach to poezja ^_^

co do plugow ma je moj kumpel i w sumie graja bardziej dolem, mocniejszy bas, raczej lepsze do bitow niz riffow, w sumie nie sa zle, tyle ze sa nie wygodne bardzo, moze mam male kanaly sluchowe ale ja wytrzymywalem z 5-10 min i musialem je wyciagac, bo mnie wkurzaly i uwieraly, moze grdyby zmienic te "gabeczki" na cos bardziej user frendly to bedzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to: Creative EP-630. Cena poniżej setki a osiągi całkiem dobre. Dobrze grają prawie w całym paśmie słyszalnym dla mnie :D. Na Forum mają tylu zwolenników, co przeciwników. Ja wybrałem Ep-ki i nie żałuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz przepadlo...zamowilem;/..sam juz nie wiem. Moze sie jakos przyzwyczaje...no ale puki nie zobacze(tj.posłucham) to nie bede sie sceptycznie nastawial...w sumie..czy to jest mozliwe ze jest tak taki basior ze nic poza nim nie slychac?Trochce po cichu w to watpie;/a napewno sie jakos da EQ- cos "pomajsterkowac"...

 

Dobra spadam bo jutro egz.z algebry:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest mozliwe ze jest tak taki basior ze nic poza nim nie slychac?Trochce po cichu w to watpie;/a napewno sie jakos da EQ- cos  "pomajsterkowac"...

Ja mam plugi i sluchajac metalu nie narzekam na brak wysokich tonow. No i tak jak mowisz wszystko mozna wysterowac EQ. Gorzej jesli sluchawki nie maja basu, wtedy chocby nie wiem jaki masz sprzet nie wycisniesz z nich mocnego basu. :)

 

 

EDIT: AAAAA, Infi do nas wrocila!!!! Z poczatku Cie nie poznalem (nowy avatar) :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka odmieniona- z Ipodem :P;) ... iaudio tez maja male 60 gb playerki ;).

 

Ps. Co do sluchawek to tez duzo zalezy od upodoban i przyzwyczajen- ten ktory za odnosnik bierze plugi bo je kiedys tam kupil i mi spasowaly, bdzie malkontentem jezeli usyszy dzwiek malo-zbasowany, ze "swiszczaca" górą :]...ktory inni lubią,bo jest bardziej "naturalny" zazwyczaj :]. A noz widelec ci sie te plugi spodobaja... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze biorac pod uwage Twoje potrzeby, to moglbys

zainwestowac w Sony MDR EX 71 (lub ewentualnie 51). Duzo wygodniejsze

niz sparki. Dzwiek czystszy nie zamulony basem :) Ale cena

jest wyzsza niz Sparkow (ok 170zl w sklepach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności