Skocz do zawartości

PC --> Beres --> dodatkowy wzmak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie,

Stoje przed zakupem Beresforda 7520 w zwiazku z tym mam kilka pytan. Mam nadzieje ze rozwiejecie moje watpliwosci.

Nie mam kompletnie pojecia jak polaczyc DACa z reszta sprzetu. Chce go uzywac z laptopem ktory sluzy jako sprzet przy robieniu muzyki i jej obroki. Oprocz tego mp3 (iAudio X5), stacjonarny player i mozliwe ze gramofon. Czy da sie to wszystko podpiac naraz, w jaki sposob i co jeszcze oprocz DACa potrzebuje. Specjalne kable, transporty itd. Zalezy mi by podczas transportu nie tracic na jakosci dzwieku.

 

Do odsluchu bede uzywac kolumn oraz sluchawek (hd 25 i prawdopodobnie grado 325i albo wyzej) i tutaj moje pytanie gdyz czytalem ze nowy Beres 7520 ma poprawiony wzmacniacz sluchawkowy, to i tak nadal to nie ten sam poziom co osobnych wzmakow. Czy jest mozliwosc i sens wpiac w tor jeszcze wzmacniasz sluchawkowy? Obecnie mam MxM, SOHA II, mysle nad zakupem jeszcze czegos pod wyzsze modele sluchawek. Tak wiec, wystarczy mi sam DAC czy wspomagac go dodatkowo innym wzmakiem - sens to bedzie mialo dla mnie dopiero wtedy gdy roznica rekompensowac bedzie cene wzmaka.

 

Ewentualnie rozwazam opcje PC --> emu usb --> wzmak --> sluchawki, czy bedzie to lepsze rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 nie podepniesz, CDka podłączysz optykiem, a PCta przez USB. Nie wiem na jakiej zasadzie będzie to w wypadku gramofonu (bo przecież DAC to przetwornik cyfrowo-analogowy, a gramofon sam w sobie jest analogowy? - jak gadam głupoty to proszę mnie przywrócić do porządku ;)). Potrzebny więc ci będzie kabel USB (np. polecany Belkin USB Gold) i interconnect optyczny pokroju Beresforda TC-3618.

Wzmacniacz w TC-7520 powinien bez problemu poradzić sobie z SR325i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, przeczytam go dokladnie jutro dzis juz nie jestem w stanie tego ogarnac. zalezy mi tylko na opinii innych bo np. wiem ze Jeycam ma emu i jest bardzo zadowolony ze sprzetu poza tym zostaje mi jeszcze soha i inne wzmaki do podpiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności