Skocz do zawartości

Głośniki...


Avenue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym przemówić do rozsądku wszystkim amatorom produktów firm takich jak Logitech, Creative, Mercury czy (omg) Tracer...

 

Zapewniam was że jeżeli macie produkt któryś z tych firm powyżej, to nieważne do czego go podłączycie, czy to bedzie Audigy 2 ZS, czy Audigy 1, czy zintegrowana karta dźwiękowa stereo i tak nie będziecie słuchaczami. Miałem produkty wszystkich tych firm i krótkie podsumowanie:

 

1. Logitech

 

Buahahahahahahahah to ma być bass? To mają być wysokie tony? na wyzerowanym EQ jest to mieszanka tonów średnich pochodzących od satelit i buczenia naśladującego bass pochodzącego od subwoofera. Ocena w skali 1-10---->3

 

2. Creative

 

Big lol, posiadaczom tego rodzaju sprzętu serdecznie współczuję. Nie słyszałem w życiu gorszego basu, brzmi jak walenie gumowym młotkiem w deskę, która dodatkowo znajduje się w zdezelowanym kartonie. Satelity uwielbiją wydawac tajemnicze syki, które po głębszym zastanowieniu moga nasladować pewnego rodzaju dźwięki. Ocena:2

 

3. Mercury

 

NC, do zdobycia w TESCO, ocena 0.

 

4. Tracer

 

j.w ocena 0.

 

Tak po tym krótkim podsumowaniu większość z was powie że słuchałem produktów z najniższych półek tychże firm. Więc tak, sprzęt który odsłuchiwałem przy EQ wyzerowanym:

 

Logitech:

 

a)Logitech Z-5500 Digital, przywieziony z Media@Markt, po 10 min słuchania odwieziony i wymieniony na nowy, nowy odwieziony po 5 minutach słuchania i dzięki bogu zwrot kasy. Bass tzw. trzęsionka w sam raz dla dresa do malucha ale nie do słuchania muzyki, podkreślam słuchania.

B) Logitech X-530, piękna stylistyka, bass całkiem znośny, tony średnie i wysokie do bani.

c) Logitech Z-4, badziew, wykonanie badziewne, bass badziewny, jakosć basu i tonów wysokich badziewna...

d) Logitech Z-2300 trzeba przyznać że ładne... dźwięk też znośny, jeżeli chcesz kupić koniecznie Logitecha do słuchania muzyki to tylko ten zestaw.

 

Creative:

 

a) Creative I-Trigue 3400, mała moc, badziewna stylistyka, dźwięk fatalny, polecam do odtwarzania midi, tylko i WYŁĄCZNIE MIDI!!!

B) Creative I-Trigue L3800, również mała moc, stylistyka piękna, dźwięk bardzo przeciętny, polecam dla posiadaczy zintegrowanych kart dźwiękowych, tzw. "Skoro nie słychac róznicy to po co przepłacać"

c) MegaWorks THX 5.1 550, największa porażka koncernu, pilot na kablu jest tak genialnym rozwiązaniem jak nie przymierzając latarka na światło słoneczne. Powinni to nazwać co najwyżej kontrolerem. Dźwięk fatalny.

d) Creative Inspire T7900 b-a-d-z-i-e-w

 

Mercury:

 

a) Mercury 2+1 1800W, pseudo "Porażka" kto kupi ten płacze, nie warte nawet swojej ceny

B) 5.1 Mercury HT6200, dosyć o szmelcu, od razu przechodze do Tracer-a szkoda słów....

 

Tracer:

 

a) Tracer Song TRG-2S-900-A3 śmiech na sali... fatalne... wszystko fatalne...

B) 5.1 Tracer Theatre TRG-5SK-1500-A-4, porażka, tak samo jak ich nazwa, porazka, komiczna stylistyka dźwięk grubo poniżej przeciętnej... na szczęście to juś koniec Tracerów

 

Wszystkie powyższe zestawy były testowane na: Sound Blaster Audigy SE, Sound Blaster Audigy 4, oraz na doskonałym nabytku Sound Blaster X-Fi.

 

A teraz puenta...

 

Jeżeli chcecie mieć doskonały sprzęt grający w kompie, porównywalny ze wzmacniaczami Yamaha, CD Pioneera, czy jakością Sony... Kupicie Sound Blaster X-Fi oraz Altec Lansing FX6021, głośnki prawie nie do zdobycia w Polsce... Firma Altec Lansing od niedawna robi głośniki do kompów i powiem jedno, wychodzą jej tak dobrze jak normalne głosniki. Najnowsze technologie, sprawdzone rozwiązania, mód, malina tony wysokie, niskie, srednie wszystko wspaniałe, bas ciepły, miękki, wypełnia całe pomieszczenie wspaniałym brzmieniem, satelity wysokie, na wysokości głowy sprawiają że można się rozpłynac z rozkoszy... Gorąco polecam.

 

Ps. O marce świadczy fakt, że głośniki Altec z 1984 roku na eBay osiągają ceny 5000$.

 

dziękuje i pozdrawiam fanów i znawców tematu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.pixmania.com/pl/pl/54028/art/al...-niki-cs21.html

 

te mają według producenta parametry lepsze od modelu który wspomniałeś (110W zamiast 75)

znalazłem je też na kilku innych stronach, ale jak widać nie są niebotycznie drogie.

Do wypowiedzi autora nie będę się odnosił, gdyż firmy nie znam.

 

EDIT:

są chyba i Twoje:

http://www.pixmania.com/pl/pl/48939/art/al...g/g-o-niki.html

 

i faktycznie nieco droższe (dwukrotnie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...głośnki prawie nie do zdobycia w Polsce... Firma Altec Lansing od niedawna robi głośniki do kompów i powiem jedno, wychodzą jej tak dobrze jak normalne głosniki. Najnowsze technologie, sprawdzone rozwiązania, mód, malina tony wysokie, niskie, srednie wszystko wspaniałe, bas ciepły, miękki, wypełnia całe pomieszczenie wspaniałym brzmieniem, satelity wysokie, na wysokości głowy sprawiają że można się rozpłynac z rozkoszy... Gorąco polecam.

od niedawna robi głośniki do kompów? :blink::blink:

na jej głównej stronce nic innego nie znalazłem jak tylko głośniki do kompów,

sprzętu przenośnego itp... hmm... dziwaczne

 

Jeżeli chcecie mieć doskonały sprzęt grający w kompie, porównywalny ze wzmacniaczami Yamaha, CD Pioneera, czy jakością Sony...

już mówiąc o wzmacniaczach i jakościach to nie podawałbym tu Sony jako wyznacznik,

a skoro jesteś znawcą tematu jak wynika z zakończenia, to powinieneś wiedzieć przede

wszystkim że nie można porównywać ZESTAWU GŁOŚNIKÓW ze WZMACNIACZAMI,

bo to tak jakby porównać WIATRAKI z PIERNIKAMI ;)

 

Ps. O marce świadczy fakt, że głośniki Altec z 1984 roku na eBay osiągają ceny 5000$.

chciałbym je zobaczyć, jeśli wiesz o tym znaczy że musiałeś je widzieć, a jeśli widziałeś

to raczej na tyle niedawno żeby link z ebay był jeszcze aktualny. Możesz podrzucić?

 

dziękuje i pozdrawiam fanów i znawców tematu. :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu na pewno nie sprzedam.

 

A co do polskiej oferty firmy Altec, to stanowi ona ok 1/10 całości.

 

Naprawdę gorąco polecam tę markę, zapewniam was że są to najlepsze głośniki jakie jak dotąd miałem, a miałem równiez flagowe produkty ww producentów i nie dorastały do pięt modelowi ze średniej półki Altec.

 

 

Kupcie Logitechy 5500, otwórzcie okno w bloku, włączcie umc umc i każda panna w promieniu 500 metrów wasza. Sąsiedzi będą częściej wpadać (bynajmniej nie na herbatę). Jeżeli to przyrównac do mp3 playerów to mniej więcej jak porównywac Napa 12-FM z iAudio x5.

 

Sprawa jesto prosta.

 

A co do mojej pasji to mam bzika na tym punkcie, mogę wam pomóc w dopasowaniu wszystkie dla uzyskania lepszej jakości dźwięku, od wykładziny w pokoju aż do materiału maty wygłuszającej.

 

 

------------------edit:

 

Ps. O marce świadczy fakt, że głośniki Altec z 1984 roku na eBay osiągają ceny 5000$.

chciałbym je zobaczyć, jeśli wiesz o tym znaczy że musiałeś je widzieć, a jeśli widziałeś

to raczej na tyle niedawno żeby link z ebay był jeszcze aktualny. Możesz podrzucić?

 

Za 5000$ nie znalazłem już, ale http://cgi.ebay.com/Altec-820-Corner-Horn-...1QQcmdZViewItem też cena niezła

 

Jeżeli chcecie mieć doskonały sprzęt grający w kompie, porównywalny ze wzmacniaczami Yamaha, CD Pioneera, czy jakością Sony...

 

już mówiąc o wzmacniaczach i jakościach to nie podawałbym tu Sony jako wyznacznik,

a skoro jesteś znawcą tematu jak wynika z zakończenia, to powinieneś wiedzieć przede

wszystkim że nie można porównywać ZESTAWU GŁOŚNIKÓW ze WZMACNIACZAMI,

bo to tak jakby porównać WIATRAKI z PIERNIKAMI

 

Przeczytaj jeszcze raz! Ja porównuję całego kompa (jakość dźwięku z takiej złotej dziurki z tyłu) z tymi produktami. Głośniki sa jedynie dopełnieniem cąlości

Edytowane przez ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega ma rzekę pieniedzy w portfelu i jest bardzo osłuchany, cóz moge napisać GRATULUJE Serdecznie, po 1 po drugie najazd na dresów (czyżbyś był zakompleksionym metalem z włosami tłustymi niczym smalec na patelni, który chce czyms zaistniec na forum??) po 3 nie oceniaj czegos czego nigdy nie sluchales, bo to co wypisujesz to wierutne bzdury!!! !!! !!! jeżeli chcesz wiedziec głosniki Altec sa dostepne w Polsce i nie jest to zaden cud techniki, a moze też kino domowe BOSE 5.1 sluchałeś i odnosiles do sklepu bo laski w promieniu 2 km byly twoje i to ci sie znudziło???? napisze na koniec tak DAJ SPOKÓJ i nie rozsmieszaj!!!!

Apropos niech zgadne jestes pewnie szczesliwym posiadaczem Alteców??? hmm ciekawe, ciekawe pfuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega ma rzekę pieniedzy w portfelu i jest bardzo osłuchany, cóz moge napisać GRATULUJE Serdecznie, po 1 po drugie najazd na dresów (czyżbyś był zakompleksionym metalem z włosami tłustymi niczym smalec na patelni, który chce czyms zaistniec na forum??) po 3 nie oceniaj czegos czego nigdy nie sluchales, bo to co wypisujesz to wierutne bzdury!!! !!! !!! jeżeli chcesz wiedziec głosniki Altec sa dostepne w Polsce i nie jest to zaden cud techniki, a moze też kino domowe BOSE 5.1 sluchałeś i odnosiles do sklepu bo laski w promieniu 2 km byly twoje i to ci sie znudziło???? napisze na koniec tak DAJ SPOKÓJ i nie rozsmieszaj!!!!

Apropos niech zgadne jestes pewnie szczesliwym posiadaczem Alteców??? hmm ciekawe, ciekawe pfuuuu

 

Sprzęt jest wart ponad 2000 zeta. Jeżeli liczysz na to że kupiłem je z marszu to racja, mam rzekę pieniędzy w portwelu. Mi wydaje się jednak że dochodziłem do tego małymi kroczkami, sprzęt po 1,2 max 3 dniach sprzedawałem. Za ścianą mam kupca moich Z-640 i dudni w dzień i w nocy (tak dres), okno latem 24 h otwarte, Metala mam nad sobą, jego nie słychac bo mam manty 5.1, ja dresem nie jestem i tez mnie słychać, ale u mnie to gra (z naciskiem na gra). dzięx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie ten model. Warte swojej ceny. Oczywiście możesz też zgłosić się do Karsi-ego opowie Ci o Bose 5.1, ja po prostu próbuje pomóc osobom które za cel mają kupienie Logitechów 5500 czy innego produktu do słuchania muzyki, podczas gdy za czesto mniejszą cenę moga miec znacznie lepiej grający zestaw. I do Karsi:

 

jak chcesz możemy porozmawiać o produktach BOSE, Bank&Olufsen, czy B&W, ale niestety w tych kwestiach moge oceniać tylko odsłuchanie w sklepie więc sry.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko a co to nas obchodzi?? to forum nie służy do objazdów dresów, metalów czy innych subkultur, wiesz na czym polega dobry sprzet?? na tym ze ma sie pod soba ogromny zapas mocy a Z 5500 własnie to daja, Nie wiem jak te Alteci bo ich nie sluchalem, ale po drugie to cie nie rozumiem po co własciwie to piszesz , daj lepiej recenzje z fotkami, wady, zalety i pozwol sie innym wypowiedziec, byc moze dresom, metalom i skinom, oraz punkom, sk8tom o innych nie wspomne, tu sie liczy na tym forum jedno milosc do sprzetu i muzyki wiec skoro nie potrafisz tego uszanowac to ja ze swojej strony DZIEKUJE BARDZO!!! :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna wiem że w głośniki firmowe do kompa nie opłaca się inwestować.

Zapłacić 800zł za kupe plastiku.... to nie dla mnie.

Najlepszy sposób to samoróbki (jak dla mnie, bo nie każdy ma warsztat w domu)

Robisz kolumny kosztem 300 - 500zł i masz takie za które zapłaciłbyś w sklepie 2-3 razy więcej. Mega przykład - może ktoś zna klomuny ProAc Response 2.5 (kosztują około 16 tyś zł) w domowym zaciszu można je wsyskrobać za mniej niż 3tyś (100% kopia).

Moje monitory do kompa KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz kolumny kosztem 300 - 500zł i masz takie za które zapłaciłbyś w sklepie 2-3 razy więcej.

maxdila: jak będę miał miejsce na porządne stereo to się pewnie pojawię na waszym forum ;) strasznie mnie jara DYI a te głośniki są śliczne i widac że sporo pracy w nie włożyłeś. Jak je postawiłeś? Standardowo w pobliżu monitora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Avenue ja posiadam te nieszczęsne wg. Twojej opinii Z-5500 i jestem zadowolony bardzo i to bardzo, własnie ze wzgledu na ten keton basów, ktory daje po wszystkim i miazdzy!!! pamietaj jeden lubi to inny tamto, ja ze swojej strony przyslu****ac sie innym zestawow, 5.1 z wyjatkiem BOSE nie znalazlem nic przyjemniejszego ale powtarzam to jest moje i tylko moje zdanie, dlatego je kupilem, przyznam ze te Alteci sa niezle, ale to system 2.1 a nie 5.1 wiec nie ma takiego porownania.... co do dyskusji, ja ze swoim wszechswiatem w portfelu tez moge tylko odsłuchiwac w sklepach takie cudenka jak BOSE czy B&O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna wiem że w głośniki firmowe do koma nie opłaca się inwestować.

Zapłacić 800zł za kupe plastiku.... to nie dla mnie.

Najlepszy sposób to samoróbki (jak dla mnie, bo nie każdy ma warsztat w domu)

Robisz kolumny kosztem 300 - 500zł i masz takie za które zapłaciłbyś w sklepie 2-3 razy więcej. Mega przykład - może ktoś zna klomuny ProAC Response 2,5 (kosztują około 16 tyś zł) w domowym zaciszu można je wsyskrobać za mniej niż 3tyś (100% kopia).

Moje monitory do kompa KLIK

Kawał dobrej roboty!!!! ale nie kazdy jest tak zdolny.... a tak na serio ile to Cie kosztowało wszystko??? mam na mysli i czas i pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz kolumny kosztem 300 - 500zł i masz takie za które zapłaciłbyś w sklepie 2-3 razy więcej.

maxdila: jak będę miał miejsce na porządne stereo to się pewnie pojawię na waszym forum ;) strasznie mnie jara DYI a te głośniki są śliczne i widac że sporo pracy w nie włożyłeś. Jak je postawiłeś? Standardowo w pobliżu monitora?

 

Tylk się nie śmiać z taboretu :lol: subika niepamiętam kiedy ostatnio włączyłem, 250W RMS robi takie zamieszanie że szafki sie otwierają... i sorrki za bałagan, zapomniałem posprzątać :P

pokoj3aaa4yn.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylk się nie śmiać z taboretu :lol: subika niepamiętam kiedy ostatnio włączyłem, 250W RMS robi takie zamieszanie że szafki sie otwierają... i sorrki za bałagan, zapomniałem posprzątać :P

studencko :]

masz sporo miejsca na wielkie kolumny! zazdroszczę trochę. Czego głównie na tym słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna wiem że w głośniki firmowe do koma nie opłaca się inwestować.

Zapłacić 800zł za kupe plastiku.... to nie dla mnie.

Najlepszy sposób to samoróbki (jak dla mnie, bo nie każdy ma warsztat w domu)

Robisz kolumny kosztem 300 - 500zł i masz takie za które zapłaciłbyś w sklepie 2-3 razy więcej. Mega przykład - może ktoś zna klomuny ProAC Response 2,5 (kosztują około 16 tyś zł) w domowym zaciszu można je wsyskrobać za mniej niż 3tyś (100% kopia).

Moje monitory do kompa KLIK

Kawał dobrej roboty!!!! ale nie kazdy jest tak zdolny.... a tak na serio ile to Cie kosztowało wszystko??? mam na mysli i czas i pieniądze

Koszta są tam podane około 340zł (bez będzyny do autka, prądu itp)...

Takie monitorki robi sie 3 dni po 4 może 5 godzin, potem pozostaje malowanie około 4 dni po godzince (lakier schnie bardzo długo).

Zdolnym nawet nie trzeba być bo to moja wsumie dziewicza konstrukcja, wystarczy dobry zaplanowany pomysł i dużo wolnego czasu.

Tu macie inne konstrukcje http://diyaudio.pl/forum/viewforum.php?f=5

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza niezaprzeczalną mocą jaką to może mieć w sobie kwestią, kwestią której nie dało by się dla mnie obejść w tym zestawiku to ilość pochłanianego miejsca oraz możliwość rozstawienia. Do tego trza dodać z prac technicznych jestem wyjątkowa ciapa i zawsze im bardziej się staram tym bardziej wszystko musze spie.... zepsuć.

 

Sam w domu przy kompie mam logitechy x-530. Nie mogę o nich powiedzieć, że grają jak 8cud świata, ale po odpowiedniej regulacji grają one naprawdę ładnie. Regulacja to przede wszystkim podbicie tonów wysokich oraz obcięcie dolnego pasma do 150hz. Wysokie podbijam ponieważ są zabardzo schowane za średnimi i basem. Dół odcinam bo nie lubie jak mnie się podłoga trzęsie od dudnienia - a trzęsie sie bo mam pokój około 18m2. 5.1 mi się przydaje bo oglądam dużo filmów i gram w c-s'a. Ogólnie jestem zadowolony ....

 

Oczywiście co poniektórzy kupują sprzęt po to aby waliło pełną parą i to nie tylko o subwoofer mnie chodzi. Nie sądze, że za 300 zeta mogę sobie po prostu zmajstrować coś lepszego ( chodzi mnie bardziej o kupno gotowych kolumienek + wzmaka ) o takiej nazwijmy to funkcjonalności.

 

Biorąc pod uwagę, że wydałem na głośniki 250zeta i korzystam z maks połowy ich mocy jestem zadowolony. Kumpel, który odziedziczył jakieś estradowe tonsile i dodatkowo wywalił ( tylko narazie ) 3tys zeta mówi, że czasami jak idzie do kumpla, który ma creativa i5900 to mu żal dupe ściska bo jego sprzęt gra niewiele lepiej, tylko tyle, że głośniej ...

 

A na forach audiofilskich pozaniewątpliwą wartością dydaktyczną na temat składania sprzętu i.t.d. strasznie denerwuje mnie uprzedzenie do jakich kolwiek zestawów komputerowych z zcego główną przyczyną jest przede wszystkim plastik jako konstrukcja satelitek - no dobrze plastik - ale może technika idzie do przodu i tera głośnikom styknie właśnie taki plastik - ba nawet sławne JBL zaczynają ładować się w plastik. Po prostu do niektórych tam nie dochodzi, że większość osób chce mie coś grającego na 15-20m2 a nie na 60 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxdila - sliczne monitorki :D Respect, ja sie pokusze moze kiedys o zrobienie lampiaka do sluchawek jak Bozia da czas i pieniadze i dobry schemat z opisem:) Poki co poczekam jak taka operacja wyjdzie koledze. Swoja droga, czy te czarne cos to nie jest przypadkiem jakis cd onkyo?:) Tak z ciekawosci sie pytam, jestem ciekaw jaki to model i jak Ci sie sprawuje.

 

Wracajac do tematu: jak ktos chce miec dobre brzmienie przy kompie i ma kase to zamiast jakiegos gowna ktore opisal nasz kochany, kasiasty uzyszkodnik to kupuje sobie za 2 tys monitory studyjne + jakas karte dzwiekowa stereo i o kant du** moze rozbic te wszystkie glosniki do kompa, ewentualnie kupuje jakis zestaw hi-fi i dobra karte z analogowym wyjsciem. Takie jest moje zdanie przynajmniej i mysle, ze wiele osob sie ze mna zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności