Skocz do zawartości

Vedia - problemy spółki?


johnnowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem sobie to forum i aż się zarejestrowałem, bo mam takiego niusa.

 

Myślę sobie taka fajna nowa firemka, Newconnect, CEBIT, CES fiu, fiu. No i zerknąłem na Newconnect, a tam zwołanie WZA (Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy). W porządku obrad dwa ciekawe punkty, podjęcie uwchwał w sprawie:

- pokrycia straty spółki za 2008 rok,

- podjęcia uchwały o dalszym istnieniu spółki.

Widać kryzys jednak jest. Ciekawe ile tej straty mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uchwała o dalszym istnieniu spółki to w sumie nic specjalnego. Zgodnie z KSH jeżeli bilans wykaże stratę przewyższającą sumę kapitałów rezerwowych i kapitału zapasowego oraz 1/3 kapitału zakładowego Zarząd musi zwołać WZA celem powzięcia takiej uchwały.

 

Nie wiem jaką Vedia ma wysokość kapitału zapasowego i rezerwowych ale 1/3 zakładowego to już nie przelewki. Chociaż w sumie jeżeli spółka jest w fazie rozwoju to strata musi być wkalkulowana w działalność.

 

Sprawdziłem ile mają kapitału zakładowego - 1 300 000 PLN. Czyli ta strata to minimum 434 tys. PLN

 

Ciekawe jak zareaguje rynek na takie info. Może zwiększy się chociaż obrót na ich akcjach. Może będzie co kupować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Polecam lekturę - klik. Gdzie można odszukać co, jak i dlaczego. W sumie już wcześniej było wiadomo.

 

Prognozy w 2007 r. były sporządzane przed emisją obligacji serii A i serii B. Po pozyskaniu ok. 3 mln zł nie zmieniliśmy naszych prognoz a zmieniliśmy dosyć mocno sposób w jaki działamy. Założyliśmy firmę w Hong Kongu i Chinach w celu rozwoju własnych urządzeń. Czyli nie jesteśmy już tylko dystrybutorem produktów produkowanych przez inne firmy ale sami projektujemy nowe urządzenia

 

Tak czy siak rozumiem obawy - ale nie ma się o co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy dostępne na rynku modele są już własną produkcją czy to nadal produkcja zewnętrzna?

Spółka jak rzadko która na NC jest dość ciekawa.

Podpisane umowy dystrybucyjne z największymi sieciami rtv i dobra jakość produktów dobrze wróżą. Jeszcze tylko przydałby się jakiś hicior (design i inne wabiki) dla masowego odbiorcy, poparty akcją marketingową i przy poprawie syt. gosp. akcje spółki mogą poszybować w górę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna firma przeinwestowana, która mysli ze pokona chińskie firmy - chińskimi produktami.

Nie mowiac o cenach i mysleniu ze za pomoca chinskich czy koreanskich produktów chca konkurowac z chinskimi fabrykami ktore po godzinach tłuka dokladnie to samo za połowe ceny.

 

Przykro mi to slepa droga było zostac importerem OEM i sprzedawac tanio. A te wizje X11 czy Q9 to bedzie klapa w tej kategori cenowej sa lepsze produkty

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają mnie niektóre posty. Mam wrażenie że robbo2k Vedii czepia się dla zasady.

To chyba logiczne że firma która niedawno powstała i dopiero tak naprawdę się rozkręca ma pewien kredyt zaufania i inwestorzy nie oczekują od niej od razu "kokosów".

Wszyscy widzą klęskę Vedii- taka polska zawiść ;)

 

A ode mnie: oczywiście mam żal do firmy za softa do a10, ale potrafię zrozumieć że a10 to ich pierwszy autorski produkt i wiążą się z tym pewne niedogodności. Bądźmy cierpliwi. I proszę nie narzekać dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrafię zrozumieć że a10 to ich pierwszy autorski produkt i wiążą się z tym pewne niedogodności. Bądźmy cierpliwi. I proszę nie narzekać dla zasady.

Oczywiście przy następnych nie będzie już żadnych niedogodności... :)

Wierzysz w to, czy tylko dla zasady tak napisałeś?

 

PS "u mnie 2 razy zwiechę złapało no i te EQ nie reagujące..." ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy następnych nie będzie już żadnych niedogodności... :)

Wierzysz w to, czy tylko dla zasady tak napisałeś?

 

PS "u mnie 2 razy zwiechę złapało no i te EQ nie reagujące..." ???

Wierzę w to :) Po prostu wychodzę z założenia że Vedia nie psuje celowo softów żeby takiego użytkownika wkurzyć i mu dopiec. Mylić się jest rzeczą ludzką a Vedia jednak wykazuje chęć poprawienia swoich błędów w sofcie do a10.

Nie wiem czy zauważyłeś ale w temacie gdzie tak pisałem dyskutuje się o nowej becie a bety mają to do siebie że zawierają błędy (sic!) i w interesie naszym (użytkowników) jest te błędy zgłaszać tak by firma w wersji finalnej je naprawiła. Dźwiękowo jest już lepiej niż było (chyba tak jak w fabrycznym) ale EQ nie reaguje jak powinien i odtwarzacz mi się 2 razy zawiesił (nie miało to miejsca w becie 14).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie ze sie czepiam Vedii dla zasady bo lubie.

 

Nie rozsmieszajcie mnie... i prosze nie pisz mi tu o kłopotach z A10 bo kłopoty miał

C6, T8, A3 tak wiem ,... nie ich produkty ? , ale co to obchodzi klienta szczegolnie ze wlasciciele Cineo nowy soft dostali od tego samego RAMOSa.

 

Dlatego uwazam ze straty obecne wynikaja z "rozbudowy" firmy ale uwazam ze to slepa sciezka konkurowanie z chinczykami. Wolno mi ?

 

Wole juz jak Vedia bedzie OEMowcem na tyle dużym i solidnym iz beda dopracowane. W chinach jest mnóstwo gotowych projektów a wymyslanie

juz rok Vedii Q9,X11 (tez OEM ale chcieli go dopasic o wsiu bzdziu i skonczylo sie klapa) . Naprawde wole Vedie C6 z dobrym wsparciem za 200zł niz

B6 za 500zł super polski produkt z niedopracowanym softem bo wszystko wymyslaja od nowa

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności