Skocz do zawartości

E10 wyzionął ducha, co w zamian?


Gość macioh

Rekomendowane odpowiedzi

E10 grał z porta pro, których zmieniać nie zamierzam. Fajnie by było, gdyby odtwarzacz nie trzymał plików na hdd, miał normalne guziki do obsługi i był względnie mały; FLAC będzie dodatkowym atutem. Może mieć monochromatyczny wyświetlacz, filmów odtwarzać nie będę. Priorytet to oczywiście dźwięk a kwota w której chcę się zmieścić to 300-400zł. Zastanawiałem się nad wytworami sandiska (plusem jest tutaj rockbox), ale nie wiem jak się dogadują z kpp. Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Sony będzie odpowiedni - najlepiej jakbyś poszedł do Centrum Sony i przesłuchał player. Gra dość podobnie ale jest nieco ciemniejszy.

 

 

 

 

 

ps.

A może e10 da się reanimować? - jesteś pewien, że nie działa? Ten model czasem przy naładowanej baterii się zawiesza i dopiero ponowne podłączenie do ładowarki na dłuższy czas go ożywia - ja sam myślałem że już po nim.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Sony będzie odpowiedni - najlepiej jakbyś poszedł do Centrum Sony i przesłuchał player. Gra dość podobnie ale jest nieco ciemniejszy.
Ok, zerknę.

 

 

A może e10 da się reanimować? - jesteś pewien, że nie działa? Ten model czasem przy naładowanej baterii się zawiesza i dopiero ponowne podłączenie do ładowarki na dłuższy czas go ożywia - ja sam myślałem że już po nim.
Znaczy nie że w ogóle nie działa. Przy starcie dysk rzęzi i po chwili przestaje. <tutaj występuje około minutowa przerwa> i wywala czarny ekranik z komunikatem że wymagana jest aktualizacja. Wpinam kabelek i zmienia się na Emergency USB. Nie mogę dostać się na dysk, iriver plus go nie widzi. W sumie nic nie mogę. Nie wiem nawet czy się ładuje z usb. Podepnę go do ładowarki i zobaczę co z tego wyjdzie - dzięki za sugestię.

 

A zaczęło się tak, że po włączeniu nie chciał mi nic odtworzyć, bo twierdził że nic nie ma. Odpaliłem radio i grało, ale przestał reagować na wszystkie klawisze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 grał z porta pro, których zmieniać nie zamierzam. Fajnie by było, gdyby odtwarzacz nie trzymał plików na hdd, miał normalne guziki do obsługi i był względnie mały; FLAC będzie dodatkowym atutem. Może mieć monochromatyczny wyświetlacz, filmów odtwarzać nie będę. Priorytet to oczywiście dźwięk a kwota w której chcę się zmieścić to 300-400zł. Zastanawiałem się nad wytworami sandiska (plusem jest tutaj rockbox), ale nie wiem jak się dogadują z kpp. Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki

 

Do koss'ów to może nano 1G? Słyszałem że genialne połączenie ;) Rockbox też jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da to radę naprawić?
Szczerze mówiąc nie wiem. Odtwarzacz nie jest już na gwarancji. Dodatkowo w sieci znalazłem informację że naprawa tego błędu w serwisie irivera kosztuje ~150$ - więc jest to trochę nieopłacalne.

 

PS. O jaki konkretnie model Sony Ci chodziło?

 

 

Do koss'ów to może nano 1G? Słyszałem że genialne połączenie ;) Rockbox też jest
Nie wiem czemu, ale mam uraz do ipodów :-P Tak czy siak zerknę do ispota, jak będą tam mieli tego nano, to posłucham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież teraz jest na rynku 4 gen. :)

Możliwe, nie orientuję się zbytnio w playerach apple'a.

 

A może używany Cowon X5? Albo nowy i7? Obydwa mieszczą się w przedziale cenowym i aktualnie są dostępne (chociaż jeden ma hdd a drugi dotykowy interfejs). No i na obydwu można zainstalować rockboksa (port na i7 jest rozwijany). i7 mogę przesłuchać ze woimi słuchawkami w lokalnym mp3store, a co z x5? Jest wielka różnica w dźwięku pomiędzy tymi odtwarzaczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę to tutaj, ale nie jesteś zalogowany, więc nie mogę na PW. Byłbyś może zainteresowany sprzedażą e10? Dysponuje uszkodzonym egzemplarzem ze sprawnym dyskiem. Może dałoby się z tych 2 złożyć jeden sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie orientuję się zbytnio w playerach apple'a.

 

A może używany Cowon X5? Albo nowy i7? Obydwa mieszczą się w przedziale cenowym i aktualnie są dostępne (chociaż jeden ma hdd a drugi dotykowy interfejs). No i na obydwu można zainstalować rockboksa (port na i7 jest rozwijany). i7 mogę przesłuchać ze woimi słuchawkami w lokalnym mp3store, a co z x5? Jest wielka różnica w dźwięku pomiędzy tymi odtwarzaczami?

 

i7 ma świetną baterię - możesz znaleźć używany w dobrej cenie. Wykonanie playerów jest niezłe i nie psują się z tego co wiem.

X5 ma twardy dysk i z tego co słyszałem jest o cieplejszy od i7, nie wiem czy by pasował do KPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 1G to idealny dodatek do Portów - wiem, bo sam mam. Jeden z użytkowników pisał, że w jakiejś sieci sklepów z elektroniką spotkać można nówki w całkiem miłych cenach - ja zresztą swojego całkiem niedawno kupiłem nowego na allegro, więc warto się rozglądać.

Do Kossów polecają też Samsunga T10 - z jego dostępnością już dużo łatwiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę to tutaj, ale nie jesteś zalogowany, więc nie mogę na PW. Byłbyś może zainteresowany sprzedażą e10? Dysponuje uszkodzonym egzemplarzem ze sprawnym dyskiem. Może dałoby się z tych 2 złożyć jeden sprawny?

Już się zarejestrowałem, wal na PW ;-)

 

 

i7 ma świetną baterię - możesz znaleźć używany w dobrej cenie. Wykonanie playerów jest niezłe i nie psują się z tego co wiem.

X5 ma twardy dysk i z tego co słyszałem jest o cieplejszy od i7, nie wiem czy by pasował do KPP.

X5 raczej nie będę miał gdzie posłuchać. Do i7 już się przymierzałem, fajnie nawet dogadywał się z kosami, ale był za drogi. Będę musiał drugi raz go przesłuchać.

 

Nano 1G to idealny dodatek do Portów - wiem, bo sam mam. Jeden z użytkowników pisał, że w jakiejś sieci sklepów z elektroniką spotkać można nówki w całkiem miłych cenach - ja zresztą swojego całkiem niedawno kupiłem nowego na allegro, więc warto się rozglądać.

Do Kossów polecają też Samsunga T10 - z jego dostępnością już dużo łatwiej.

Kurczę, nie wiem ile wytrzymam bez odtwarzacza, więc wizja polowania raczej mi się nie widzi. Ale - nie wiesz co to za sieć sklepów była? Znacznie ułatwiło by to moje ewentualne poszukiwania (kusi jednak ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro-RTV-AGD jeśli dobrze kojarzę nazwę (żółty przewodni kolor), ale sklep w Szczecinie.

Warto również rozejrzeć się po Empikach. Ja trafiłem na zestaw nano z etui.

Może to przypadek, ale dwa sklepy z różnych sieci dostają nagle do sprzedaży nano 1gen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro-RTV-AGD jeśli dobrze kojarzę nazwę (żółty przewodni kolor), ale sklep w Szczecinie.

Warto również rozejrzeć się po Empikach. Ja trafiłem na zestaw nano z etui.

Może to przypadek, ale dwa sklepy z różnych sieci dostają nagle do sprzedaży nano 1gen?

Dzięki za cynk. BTW, jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk. BTW, jaka cena?

W Euro mają czasami części z przecenami gdzie leży stary sprzęt albo refuby. W Wawie takie stoisko jest w Euro przy Kasprzaka. Mają tam dwa Nano 1G (nie pamiętam za ile), kilka par HD 555 (250-300pln), odtwarzacze MD za śmieszne ceny (50-100 za jakieś Sony) itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny:

w sklepie RTV-AGD: biały Nano 1gen 4 GB za 399 zł, czarny Nano 2gen 4 GB chyba stówę droższy i był biały Nano 1gen 1GB za około 230 zł.

Mój Nano w zestawie z flip case Belkina za 199 zł i iPod 60 GB 5 gen (U2 na pudełku) za 499 zł w Empiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na łowach. Pierwsza generacja nano jest tutaj chyba nie do dostania (Bytom, Katowice) :\ Pobawiłem się za to Sony S638F - kapitalny odtwarzacz. Poraziła mnie prędkość działania (błyskawica w porównaniu do E10), gabaryty i jakoś wykonania. Z odsłuchem ciężko, bo raz że nie miałem swoich kpp, a dwa że to saturn. Mieli tylko czerwoną wersję, ale za to z w miarę przyzwoitą ceną - 499zł. W centrum sony (~20m dalej) było 60zł drożej i żadnego egzemplarza na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem dzisiaj i7 i walkmana 639f. Cowon jakoś zupełnie nie przypadł mi do gustu za to sony dało nawet radę. W walkmanie musiałem zadowolić się kawałkami które są fabrycznie w odtwarzaczu - niczego nie znałem, ale wszędzie było za dużo basu (po korekcji EQ było bardzo przyjemnie). Gdzieś wyczytałem że ktoś narzekał na słabą moc tego walkmana.. Cóż, bez problemu poradził sobie z kpp i (co ciekawe) potrafił zagrać głośniej od i7.

 

Szukam dalej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za lekki OT, ale mnie to zaciekawiło: dlaczego zasugerowałeś, że w Saturnie jest problem z odsłuchem sprzętu? Ja w gdańsku nie miałem z tym problemu, wystarczyło zapytać obsługę o taką możliwość. Zarówno słuchawki jak i plajery chętnie udostępniali do wypróbowania, a skoro to ta sama sieć sklepów to nie powinno być takich różnic ;d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności