Skocz do zawartości

Akg K 26 P


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 409
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ex51 też mają takie metalowe kółko którego milimetr nie wchodzi do gniazda :) ale mi to wogóle nie przeszkadza. wszystkie słuchawki tak mają...

 

Mi tez to nie przeszkadza, poprostu myślałem, że to jest jakaś wada konstrukcyjna; chyba nie jest żadną tajemnicą, że są podobno dwie partie tych słuchawek które brzmią diametralnie różnie o czy można poczytać na forach zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex51 też mają takie metalowe kółko którego milimetr nie wchodzi do gniazda :) ale mi to wogóle nie przeszkadza. wszystkie słuchawki tak mają...

 

Mi tez to nie przeszkadza, poprostu myślałem, że to jest jakaś wada konstrukcyjna; chyba nie jest żadną tajemnicą, że są podobno dwie partie tych słuchawek które brzmią diametralnie różnie o czy można poczytać na forach zagranicznych.

 

A gdzie tak piszą i co. Ze jedne graja lepiej a drugie gorzej ? :blink:

I po czym je rozpoznac :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tak piszą i co. Ze jedne graja lepiej a drugie gorzej ? :blink:

I po czym je rozpoznac :o

 

http://www6.head-fi.org/forums/showthread....55&highlight=26

 

... i wycinek dla leniwych; przepraszam wszystkich którzy nie znają angielskiego ale nie będę tłumaczył,

poprostu jest porównanie dwóch par tych samych słuchawek AKG k26p który brzmią róznie.

 

I think there are differences among batches

I now have two pairs of K26P on my desk. One is my "old" pair, about 2-3 months old, purchased very shortly after they appeared on HeadRoom's site. It's been on loan to a coworker almost constantly during that time, and is well broken-in on a diet of primarily house and J-Pop. This is the pair that I liked when I first got it, that I liked better after a week of break-in, and that I posted favorable comments upon.

 

The "new" pair is the one we ordered so my coworker could have his own. It was backordered for some time, and arrived just a few days ago. Right out of the package it sounded terrible to me -- way too bassy and way too dull. After a night of heavy burn-in, it is not better in any appreciable way.

 

Now that I have them side by side, I still like the old pair. It's not hi-fi, but I find it musically preferable to PX200's, though admittedly not as balanced or precise.

 

The new pair is markedly dreadful in comparison: boomy bass, muted to nonexistent highs. But, and I find this interesting, it is a good deal more efficient. At the same volume setting, it is a good deal louder. Unfortunately all of that extra loudness is bass (and ugly bass at that). In addition to the vast amount of added bass, the mids and highs seem to be recessed in comparison to the old pair -- but it's a little hard to be objective about mids and highs under all that bass.

 

I wonder if these were deliberately reformulated to make them more efficient and bassier. It seems conceivable, though the old pair is plenty loud at 50% of an American iPod's volume, and uncomfortably loud at 75%. But if they are targeting a youth market that wants lots of bass and lots of sound out of a single-battery PCDP, then it might make sense.

 

I can't see any external differences in design or markings between the two. They look just the same. But the new one sounds worlds different from the old to me, and I don't like it. To my younger coworker (he of the house and J-Pop, and an earbuds man until now) though, the two pair sound sufficiently similar that he doesn't have a preference between them.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie chce mi sie wierzyc ze na podstawie tego postu wysnules teorie o istnieniu dwu roznych AKG.

 

Nie wiem - moze byc to model "ferelny" lub (nie jestem zwolennikiem tej torii) "niewygrzany".

 

Mnie sie tez wydaje ze moje grają "jasniej" niz kiedys - ale moze to kwestia przyzwyczajenia

 

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie chce mi sie wierzyc ze na podstawie tego postu wysnules teorie o istnieniu dwu roznych AKG.

 

Nie wiem - moze byc to model "ferelny" lub (nie jestem zwolennikiem tej torii) "niewygrzany".

 

Sony EXów jak wiadomo ,też są dwie wersje- jedna z felernym kablem... To samo ,można powiedzieć o PX100. Podobno nowa wersja (ugly ,biała wersja) ,która jest jeszcze bardziej neutralna. Wiec może to być prawda. Z drugiej strony - nie oszukujmy się - wiekszosc ludzi kupujac słuchawki kieruję się ilością basu :) wiec dla AKG to tez bybły dobry ruch w sferze finansowej ,ale niekoniecznie dla nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym "Forza Lazio" żebys nie miał racji :(

 

To by znaczylo ze jak ktos pisał ze bas jest przekolorowany a ja mu odpisywalem ze pisze bzdury - to mogłoby oznaczac, ze kazdy z nas miał rację :blink:

 

Kurcze - moje są niezwykle równe. Na FLAC-u to robia sie praktycznie "jasne" i mam nadzieje ze takie sa wszystkie. Oj chyba spotkam sie za miesiac z DarkMind-em i porownamy słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten, krótki czas co miałem AKG to mogę powiedzieć, że egzemplarz przeze mnie testowany miał troche wysunięty środek i górny środek. Gdyby nie ten fakt, który łatow było skorygwać equalizerem grały naprawdę ładnie. Ich dźwięk był bardzo podobny do moich PX100, tyle, że tłumiły otoczenie ( niezupełnie ale zawsze ). Oczywiście słuchawki testowałem na moim IFPie 899 oraz na MPIO kumpla ( FL100 bofajrze - taki jeszcze na karty sd ). Po podpięciu do czegoś z serii Txx irivera pewnikiem nabrały by też bardzo ciepłego basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od okolo 10 dni jestem posiadaczem AKG K 26P

pierwsze kilka dni mialem co do tych sluchawek mieszane uczucia.

Wydawaly mi sie wlasnie zbyt "ciemne": potezny, solidny bas ale slaba ledwo slyszalna gora pasma.

Przez pierwsze kilka dni sluchawki wydawaly mi sie niewygodne (cisnely mnie w lewe ucho juz po godzinie sluchania) a proby regulacji zalozonych sluchawek na glowie konczyly sie wyrwaniem kilku klakow przez metalowe listwy.

Mijaly dni i kolejne przesluchane albumy. Sluchalem w domu, w autobusie podczas dojazdu do pracy, spacerze. Z biegiem czasu mam wrazenie, ze tonow wysokich jest wiecej a tony niskie nie sa juz takie dominujace. Dolegliwosci zwiazane z dlugotrwalym sluchaniem zmniejszyly sie wydatnie.

 

Teraz co do samego tlumienia. Jest ono nawet niezle - lepsze niz w sennheiser-ach hd-202.

Ciezko jest to tlumienie zmierzyc, wiec napisze poziomy glosnosci na jakich slucham (skala 40 stopni ifp799)

dom: 7-8

bardzo glosny ikarus: 12-14

nowszy ikarus: 11-12

ruchliwa ulica w-wy: 10-11

 

Wartosci te nie swiadcza wprost o tlumieniu - AKG K 26P maja wprost niesamowita sprawnosc. Sa to bardzo glosne sluchawki w porownaniu do innych.

Podane poziomy glosnosci wystarczaly na zagluszenie muzyka halasu - jednak czesc dzwiekow z otoczenia bylo slychac.

 

Jeszcze pewna subiektywna uwaga: AKG K 26P byly sluchawkami do ktorych przyzwyczajalem sie najdluzej.

Inne modele wydawaly mi sie znajome juz po 1-2 dniach sluchania. Do AKG K 26P moge smialo powiedziec, ze przyzwyczajalem sie 7-10 dni.

 

Na samo zakonczenie krotkie podsumowanie: sluchawki sa rewelacyjne w komunikacji miejckiej / glosne otoczenie i na pewno warte sa swojej niewysokiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to tak jak z płytami. Jak sie od razu podoba to potem szybko sie nudzi.

 

A jak sie spodoba po kilku odsłuchach to ciężko sie od niej odzczepic :)

 

Ja miałem tak samo. PX100 założyłem i słuchałem - a do AKG przyzwyczajałem się tydzień.

 

Im dłużej tym lepiej - teraz wolę słuchać głownie na nich - czego tez życzę KRECIK-owi.

 

Życze tez zeby po miesiącu doszedł do wnoisku ze warte sa "wyższej ceny" :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem czy są juz w polsze te 26-stki?? Kurcze, im wiecej Was czytam, tym gorzej podjać dezycje. Cóż, dzieki bogu mam ograniczone fundusze, bo tak to bym wszystkie po kolei kupil.

 

Zauważylem że wszyscy posiadaja odtwarzacze Iriver. Czy porownywaliscie je z innymi? np z Zen Micro Creativa? Jest ktos z Wawy? Moze jakis tescik, jestem otwarty na propozycje. I szukam posiadacza px200 z pytaniem o walory odsluchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogórek --> A spotkał się już pan z tym miłośnikiem muzyki poważnej? Jeżeli tak, to byłbym wdzięczny, gdyby napisał pan które słuchawki (px100 czy akg) wd. niego lepiej brzmią jeżeli chodzi o ten właśnie gatunek muzyki :)

 

Dzięki ze przypomniałes. Dopóki nie mielismy tylu dzieci to przychodził czesto ;)

 

Na szczescie jest ciepło i moze zrobię pierwszego grila w tym roku w weekend - tego juz nie powinien odpuscic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem słuchawki (AKG k26p) do sprawdzenia na tuning audiofilski.

Diagnoza:

- dynamika i pasmo przenoszenia są stosunkowo dobre jak na słuchawki

> >>>miniaturowe.

> >>>

> >>>- odpowiedź częstotliwościowa w *wielkiej mierze* zależy od położenia

> >>>słuchawki na małżowienie usznej i od budowy ucha zewnętrznego osoby

> >>>słuchającej. Z powodu małej poduszki, oraz z tego względu że są to

> >>>słuchawki zamknięte (czyli tworzą ścisły układ akustyczny z uchem),

> >>>lekkie przesunięcie na bok w stosunku do środka ucha powoduje znaczne

> >>>ograniczenie przenoszenia wysokich tonów. Wpływa to na poczucie braku

> >>>dynamiki i "przygaszenia" dźwięku. Jeśli Pan doświadczał takiego

> >>>uczucia, to z pewnością Pana ucho jest zbudowane w sposób nie pasujący

> >>>do układu akustycznego słuchawki, lub (druga możliwość) położenie

> >>>słuchawki było przesunięte w stosunku do środka ucha.

> >>>

> >>>*Z informacji podanych powyżej wynika, że wina nie leży po stronie

> >>>słuchawek, lecz po stronie słuchającego (złe położenie słuchawek lub

> >>>swoista budowa ucha).*

> >>>**

> >>>Sprzyja temu niewielki rozmiar podzuszek. W przypadku słuchawek o

> >>>dużych poduszkach (takich jak wiele modelów Sennheiser, Philips, Sony)

> >>>nie byłoby tego problemu.

> >>>*W tej sprawie nie ma zatem możliwości i sensu żadnej ingerencji w

> >>>słuchawki, bo taka jest ich natura.*

Jeśli Pan chce to mogę zwiększyć ilość tonów wysokich tak że przy

przesuniętym położeniu też będą dobrze słyszalne

Prawdopodobnie jedyne dobre słuchawki do użytku przenośnego to **********, no i typu earbuds (bez pałąka)

> >Jakby pan kupował inny model to proszę z daleka trzymać się od Sennheiser

> >PX200 . Zdaje się że Philips i Sony się znacznie poprawiły jeśli chodzi o

> >małe słuchawki.

 

Cóż, może polubię jednak te słuchawki bo wydawało mi się, że grały coraz lepiej, a jak nie to wymienię na te które rekomendował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

****** KPP

 

Ja nie rozumiem tego skrótu :):D

 

Ale do rzeczy. Czy to cały list, czy fragmenty ?

 

I czy mi sie wydaje, czy tez odnisles wrazenie ze pan od "tuningu" napisał o nich pozytywnie ;)

No i potwierdził to co juz pare osób pisało, zeby nie kupowac PX200.

 

Podejrzewam, ze PX100 tez mialyby za małe gabki ;)

 

Dzis słuchałem GRADO SR60 przez równą godzine na przemian z PX100 i AKG.

 

Te na pewno by Ciebe zadowoliły :) Jedyny minus jak dla mnie to jednak mocne "grzanie". Jak zakładałem na zmienę PX100 to odczuwałem "ulgę" na uszach. Ja słucham muzyki "godzinami" i nie wiem jakbym to zniósł w GRADO ;). Moze uda mi sie wykonac test parudniowy

 

A i jeszcze musiałem suchać ich o 20% głosniej niz PX100 zeby "dobrze" grały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

****** KPP

 

I czy mi sie wydaje, czy tez odnisles wrazenie ze pan od "tuningu" napisał o nich pozytywnie ;)

 

 

Jak najbardziej pozytywnie. Opinia przed przesłuchaniem:

Pana słuchawki to niezły model słuchawek przenośnych, które

mają w stosunku do modeli trochę większych lekko nierówną charakterystykę

spektralną,

Miałem okazję odsłuchiwać ten model.

Nawet oferował odkupienie ode mnie tych słuchawek, ale postanowiłem ich narazie nie sprzedawać, dam im jeszcze trochę czasu no i sobie.

Oczywiście to są fragmenty, ale niczego ważnego nie ocenzurowałem.

Osobiście mam mieszane uczucia, podobaja mi się jak słuchałem rockowych kawałków np. Coma (super),

ale jak coś szybszego np trance Skazi po prostu miałem odczucie jakby nie wyrabiały, jakby się gubiły.

Ale mimo wszystko mają chyba więcej plusów jak minusów, najbardziej podobała mi się przestrzeń jaką dawały.

Pozdrawiam.

Postanowiłem dokupić KSC75 podobno są bardzo podobne do KPP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> >>>dynamiki i "przygaszenia" dźwięku. Jeśli Pan doświadczał takiego

> >>>uczucia, to z pewnością Pana ucho jest zbudowane w sposób nie pasujący

> >>>do układu akustycznego słuchawki, lub (druga możliwość) położenie

> >>>słuchawki było przesunięte w stosunku do środka ucha.

 

Próbowałes przesuwac - tak jak Pan radził.

Ja sie na tym nie znam ale tez mi sie wydawało ze ta ich komora + ucho stanowią taka "komorę"

 

Ile by Ciebie kosztował taki tuning ? Czy to te słynne 60 PLN z allegro ?

Generalnie z takich malych "zamknietych" ciezko jest znalezc cos znacznie lepszego.

 

Pozdrawiam

 

PS. Druga para to dobry pomysł. Ja po odsłuchu GRADO zaczynam słuchac na AKG i PX100 po połowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super post. Jestem pod wrazeniem i mysle, blizszy zakupowi. Problem tylko stanowi dostepnosc. W paru klepach w wawie mnie juz znaja:P Coz, moze w nastepnym tygodniu sie sprawa wyjasni.

Kossy KSC75 mam nadzieje, ze nie sa tak nie wygodne jak ksc55...

Na zdjeciach milo sie prezentuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałes przesuwac - tak jak Pan radził.

Ja sie na tym nie znam ale tez mi sie wydawało ze ta ich komora + ucho stanowią taka "komorę"

 

Ile by Ciebie kosztował taki tuning ? Czy to te słynne 60 PLN z allegro ?

Generalnie z takich malych "zamknietych" ciezko jest znalezc cos znacznie lepszego.

 

Pozdrawiam

 

PS. Druga para to dobry pomysł. Ja po odsłuchu GRADO zaczynam słuchac na AKG i PX100 po połowie :)

 

Jak dostanę z powrotem to popróbuję rózne ustawienia ale raczej bym się skłaniał do specyficznej budowy ucha (o czystość raczej bym się nie obawiał :D )

Odnośnie tuningu to Pan napisał:

Nie da się poprawić, bo jest dobrze, tylko taka jest geometria tych

słuchawek

Jeśli Pan chce to mogę zwiększyć ilość tonów wysokich tak że przy

przesuniętym położeniu też będą dobrze słyszalne

a cena pewnie by się zaczynała od tych 69zł tak jak na Allegro.

Mam też dostać charakterystyki czętotliwościowe tych słuchawek, jak będą ciekawe to udostępnię na forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności