Skocz do zawartości

"Wzbogacacz" dźwięku do ipoda


iBlazej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym prosić o poradę w sprawie zakupu urządzenia, króre ógłbym wpiąć między ipoda oraz słuchwki/głośniki aby otrzymać lepszą jakość dźwięku. Nie wiem czy zewnętrzną kartę dźwiękową, np. creativa da się do tego zaadaptować...

 

jestem na ten cel w stanie wydać do, powiedzmy 250 złotych. Jeśli to za mało, to poszukam większych funduszy.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że on chce jeszcze podłączyć głośniki, a tu MxM za dużo nie pomoże. Prawdę mówiąc to poza stacją dokującą z wbudowanym DACem (a niektórzy producenci pokroju Denona takie cuda robią), to nic mi na myśl nie przychodzi. Ale to już na pewno kilkukrotność ceny będzie wynosić.

Poza tym, jeśli autor chce korzystać z tego połączenia w domu, znacznie lepszym krokiem byłoby kupno sprzętu jednak domowego (tj. z komputerem jako transportem). Za 250zł kupi się albo Go-Vibe'a albo którąś z dźwiękówek, gdzie już nie trudno o jakość dźwięku lepszą niż iPod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zgodzisz się że "króliczek" to synergiczne połączenie poszczególnych elementów toru audio bez ingerencji... żadnej ingerencji... no flat no fun ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i cała reszta "polepszaczy" bleeeee...

 

 

Nie do końca bym się zgodził. W cowonie BBE naprawdę poprawia dźwięk. Eq ma ustawione na normal, BBE na 1, oraz wszytko inne na 0 ( nie jest to H320 czy V39 ale jest już bardzo dobrze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cowonie BBE naprawdę poprawia dźwięk.

To tylko świadczy o jakości dźwięku Cowona ;) .

 

Tak serio, też sądzę, że BBE brzmi lepiej niż SRS, ale tylko na bardzo umiarkowanych ustawieniach. Poza tym KHRoN ma racię, na różnych playerach te same polepszacze brzmią inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy o jakości dźwięku Cowona ;) .

 

Dźwięk Cowona na eq normal i wszytko wyłączone jest dobry, naprawdę dobry, ale gdy do tego doda się jeszcze BBE ( mi wystarczy ustawić na 1 ) to dostaje "kopa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk Cowona na eq normal i wszytko wyłączone jest dobry, naprawdę dobry, ale gdy do tego doda się jeszcze BBE ( mi wystarczy ustawić na 1 ) to dostaje "kopa".

 

Potwierdzam. To tylko uzasadnia że Cowon jest ogólnodostepny dla wszystkich i kazdy moze wybrac sobie jak ma grac. A gdyby tak np ustawienia EQ były jako te podstawowe normalne ? Nie rozumiem psioczenia na EQ. To tak jakby mieć problem że samochód ma Turbine a nie jest wolnossący bo jak ma Turbine to takie 1.4 ma możliwosci jak 1.8 bez Turbiny. Nie rozumiem wiec problemu zwiazanemu z tym. Bez EQ Cowon D2 gra podobnie do Karmy. Porównywałem cały dzień. Jedyne roznica znaczaca to na duzym audio jak kilka glosnikow np. w samochodzie.

 

Szkoda że jakość dźwięku odtwarzaczy jest brana pod wzgledem opini ogólnej na temat odtwarzacza. tak samo z Karmą. Dla wielu którzy mają Karme na podstawie wielu pozytywnych opini dźwię jest dużo lepszy na podstawie samego czynniku psychicznego "słucham Karmy= super dźwięk" a w wielu czynnikach wcale nie ma lepszego na normalnych słuchawkach. Jakiekolwiek róznice są wychwytywane na ogromnych słuchawkach czyt Sennheiser HD 515, 555, CAL! i wyzej oraz jakiś zestaw Audio a np. na takich Sony MDR EX85 LP trudno sie dostrzec różnicy jakiejś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności