Skocz do zawartości

Wasz ISP


lolapaloza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie dorastacie mi do pięt, phi ;d

 

556006802.png

 

Aktualnie jedyny net u mnie w domu: HTC Diamond Internet sharing, plus internet, chwyta gprs'a tylko(w szkole hsdpa :E) - jakiekolwiek znośne przeglądanie tylko operą z turbo(aczkolwiek speedtesta robiłem bez dopalacza)

(a blueconnect ojca potrzebował kilku prób, żeby wejść na pocztę i stronę ipko, do zrobienia przelewu, speedtesta więc odpuściłem ^^)

 

Dla odmiany, na informatyce w szkole mam na dobrych serwerach 500kilobajtów/s, więc zawsze coś :P

i jak tu nie kochać szkoły? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ISP Politechnika Białostocka??

 

Nie. Właściwie to dzisiaj grzebią przy serwerach, to raz - dlatego prędkość mi skakała jak szalona, po weekendzie będę wiedział jak to wygląda w końcu. Dwa, że homenet, który jest moim dostawcą dostarcza o ile mi wiadomo internet dla politechniki i miejskiej sieci hot-spotów, dlatego w testach mogą różne dziwne rzeczy wyskakiwać w rubryce "ISP". Do tego jest sieć wewnętrzna, chyba hub DC++ i kilka innych ficzerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tyle to ja miałem w mieszkaniu swego czasu :( Firma, która dostarczała mi internet przy okazji była providerem dla Politechniki Białostockiej. Bajka, jeżeli mamy konto na jakimś hostingu, ale przynajmniej u mnie torrenty praktycznie nie nadawały się do użytku ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz wszystkich panów pozamiatam.

 

741678480.png

 

Play online - taki transfer jak na obrazku przez 80% dnia przy zasięgu 50-80% we Wrocławiu. Polecam!

Krótko mowiąc zaczynam tęsknić za prędkościami modemu telefonicznego. Prędkość 3,2mbit jaką niby powinien osiagac moj modem mozna wsadzic miedzy kartki max jaki uzyskuje o 1 w nocy to troche ponad 1mbit.

Juz odliczam dni do konca umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w Play`u max można osiągnąć 1Mbit (zgodnie z umową), a to że Twój modem wyciąga więcej nic nie wnosi. Korzystam z internetu w Play`u na iPhone`ie i wyciągam rzeczone 1Mbit, poza tym jestem zadowolony, bo transfer nie spada, nie ścina połączenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w Play`u max można osiągnąć 1Mbit (zgodnie z umową), a to że Twój modem wyciąga więcej nic nie wnosi. Korzystam z internetu w Play`u na iPhone`ie i wyciągam rzeczone 1Mbit, poza tym jestem zadowolony, bo transfer nie spada, nie ścina połączenia itd.

Chyba nie zauwazyles ze moj osiaga do 10kb/s w ciagu dnia. Nie mam czasu siedziec do 3 w nocy zeby pouzywac pelnego 1mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałem, jednak pisałeś o 3,2Mbit`ach, a teraz już wiesz, że to nie wykonalne. A co do Twoich 100kb/s, a nie 10 jak napisałeś, widocznie sieć w Twojej lokalizacji jest obciążona, sprawdzałeś gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby napisac cos o jakosci uslug Vectry w Warszawie(blok na Mokotowie)? Skonczyla mi sie umowa w Aster i teraz sie zastanawiam, czy przedluzac w Aster czy przejsc do Vectry. Aster po raz kolejny niepowaznie potraktowalo mnie, bo zaproponowali gorsze warunki przedluzenia umowy niz warunki dla nowych klientow. Generalnie interesuje mnie lacze z uploadem >= 1Mbit/s i do tego tv analogowa(w ostatecznosci cyfrowa, jesli da sie tuner ich podlaczyc pod monitor pod dvi). Vectra ma troche kiepskie opinie w internecie, ze predkosci maksymalne sa znacznie nizsze od deklarowanych maksymalnych w dzien, a w nocy niewiele jest lepiej, strasznie duze pingi no i zdazaja sie czesto dlugie awarie i przez kilkanascie dni nie ma internetu. Czy ktos moglby opisac swoje wrazenia? :) Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

753496027.png

 

Tak już trzeci rok.

 

Ostatnio w ofercie pojawiły się szybsze łącza: 10, 20, 50, 100 mbit ale oczywiście u mnie nie ma światłowodu i Dialog nie planuje jego założenia. Innymi słowy: dostępna przepustowość: 8,5mbit i brak perspektyw na poprawę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby napisac cos o jakosci uslug Vectry w Warszawie(blok na Mokotowie)? Skonczyla mi sie umowa w Aster i teraz sie zastanawiam, czy przedluzac w Aster czy przejsc do Vectry. Aster po raz kolejny niepowaznie potraktowalo mnie, bo zaproponowali gorsze warunki przedluzenia umowy niz warunki dla nowych klientow. Generalnie interesuje mnie lacze z uploadem >= 1Mbit/s i do tego tv analogowa(w ostatecznosci cyfrowa, jesli da sie tuner ich podlaczyc pod monitor pod dvi). Vectra ma troche kiepskie opinie w internecie, ze predkosci maksymalne sa znacznie nizsze od deklarowanych maksymalnych w dzien, a w nocy niewiele jest lepiej, strasznie duze pingi no i zdazaja sie czesto dlugie awarie i przez kilkanascie dni nie ma internetu. Czy ktos moglby opisac swoje wrazenia? :) Z gory dzieki.

Co prawda nie jestem z Warszawy, a z niedużego miasta niedaleko Gdańska, ale swoją opinię na ten temat wyrażę. W Vectrze jestem praktycznie od samego początku działalności firmy w moim mieście, czyli ok 5 lat, ale mogę się mylić co do okresu. Niezawodność, w porównaniu z konkurencyjnymi kablówkami zdecydowanie na plus. Poważniejsze awarię bardzo rzadko (góra 1 na 3 miesiące), jak już się zdarzają to są szybko naprawiane, chyba nie było sytuacji, żeby nie było internetu dłużej niż kilka dni (przeważnie internet naprawiają w kilka h, a telewizja cyfrowa wywala kwadraciki, ale analogowa ciągle chodzi pięknie, więc da się obejść) - najdłużej go nie było 2 dni, zepsuło się w piątek wieczorem, w poniedziałek już był, tylko raz coś takiego się zdarzyło.

Mam wykupiony pakiet x3 - internet w dzień 14d 2u, w nocy 2 razy większe pobieranie z tego co pamiętam, telewizja z dwoma dekoderami i telefon. Cena taka jak na stronie głównej. Prędkość w dzień wynosi 15-16m pomimo kilku urządzeń na wifi. W moim rejonie zdecydowanie polecam, może w innych jest gorzej.

754386488.png

W nocy nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności