Skocz do zawartości

Król jest nagi?


wirez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no trochę nie, bo teraz każdy potrzebujący taniego grajka z wejściem mic jest właśnie skazany na "waszą piaskownicę i wasze zabawki"

 

A czy ktokoliwek każe tu komuś przyłazić i kupowac? wolny wybór.. To załóż swoje forum gdzie będziesz pisał "IFP gra tragicznie" będą mieli wybór..

 

bo jak narazie to na jakie inne forum o tej tematyce by nie zajrzał (zagraniczne też) niestety dowie sie że Iriver IFP jest jednym z najlepszych playerów ever..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę nie, bo teraz każdy potrzebujący taniego grajka z wejściem mic jest właśnie skazany na "waszą piaskownicę i wasze zabawki".

ależ nikt nie jest na nic skazany, zawsze można pójść do Media Markt albo Saturna i tam zapytać pana eksperta od sprzętu elektronicznego. Pewnie poradziłby ci creativa więc akurat prosto w twoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę nie, bo teraz każdy potrzebujący taniego grajka z wejściem mic jest właśnie skazany na "waszą piaskownicę i wasze zabawki".

 

 

Oj mój drogi - wyjąłeś z kontekstu. Nieładnie - nieetycznie :) Ja tylko metaforycznie prosiłem o rzeczową dyskusję, której nie chcesz się podjąć i przez to wychodzi, że większość osób broni uparcie ifp, którego jakości podważać nie można.

 

MOŻNA - do tego jednak służy dyskusja poparta argumentami. Podałeś jeden i się z nim zgadza większość. Większość jednak nie chce się zgodzić z tym, że ów szum deklasuje ifp z najlepiej brzmiących DAPów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle ze cała ta gonitwa za najlepiej brzmiącym DAP na świece jest śmiechu warta bo różnice pomiędzy poszczególnymi odtwarzaczami są NICZYM w porównaniu z różnicami w brzmieniu słuchawek..
po czesci sie zgodze - faktycznie zmiana sluchawek przynosi wieksza slyszalna roznice, ale... no wlasnie - dopasowanie zrodla do sluchawek jest w sumie najistotniejsze. przykladowo opisywany ifp totalnie sie nie zgrywa z shure'ami se420 - plasko, plastikowo, zadnej gory i na dodatek slyszalnie szumi. z innymi sluchawkami jest oczywiscie lepiej - takie px100, porta pro czy nawet sr-60 graja naprawde dobrze (i szum sie w ogole nie rzuca w uszy). z discmanem panasonica sl-sx332 w/w nauszne sluchawki graja bardzo podobnie, natomiast na shure'ach jest przepasc brzmieniowa - sluchawki dostaja kopa i dopiero zaczynaja grac. wychwalanie playerka pod niebiosa moze faktycznie jest przesadzone, ale na rynku w sumie malo jest dobrze grajacych odtwarzaczy. ktos tu pisal ze bitrate 220 to malo. imho wystarczajaco, tym bardziej ze ifp w sumie obsluguje tylko mp3, bo ogg lubi niezle schrzanic. ciekawe jest to, ze tylko niektore utwory w ogg sa na nim asluchowalne, wiekszosc gra ok - i nie ma wiekszego znaczenia jaka jakosc wybierzemy - rowniez q5 potrafi charczec i skrzeczec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen. Abstrahując od tego, że nie można określić czy dla każdego słuchacza odbieranie dźwięku jest bezwzględne, a tym bardziej powiedziałbym nawet wyznaczniki jakości oraz inne osobiste preferencje. Upraszczając, każdy lubi po swojemu. Mimo to pisanie że król jest nagi to prowokacja, nie można zarzucać przecież komukolwiek że polecał mu ten odtwarzacz (jeśli polecający uważa go za godny polecenia), tak samo jak nie można obwiniać kogoś za to że wyraził negatywną opinię o odtwarzaczu, który mu nie "podszedł". Jak to mówią- wyjątek potwierdza regułę. Nie rozumiem jednak jak można swoje odczucia względem playera i wymagania uznawać jako absolutny wyznacznik który dementuje dotychczasowe pozytywne opinie o tamtym jako najlepszy odtwarzacz. Nie dla każdego przecież musi być najlepszy, należy przymykać oko na różne recenzje dotyczące brzmienia bo to subiektywna sprawa. To tak jakby polecać komuś jakąś płytę zespołu death metalowego jako najlepszą w dziejach gdy wiele osób tak uważa, a ktoś kupi to, mimo że nie słucha takiej muzyki tylko zupełnie innej i ma inny gust, a kupił tylko dlatego że jest uznawana za arcydzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktokoliwek każe tu komuś przyłazić i kupowac? wolny wybór.. To załóż swoje forum gdzie będziesz pisał "IFP gra tragicznie" będą mieli wybór..

 

bo jak narazie to na jakie inne forum o tej tematyce by nie zajrzał (zagraniczne też) niestety dowie sie że Iriver IFP jest jednym z najlepszych playerów ever..

1. Forum jest ogólne.

2. I znowu dowiaduje się, że ifp jest jednym z najlepszych. I o tym (gadaniu) cały czas piszę...

 

 

Rzeczowa dyskusja? Wystarczy zmierzyć THD i odstęp S/N.

 

Co do pisania, że jakość playerka jest niczym w porównaniu do jakości słuchawek...

Sorry, ale większość playerów nie dorasta do zwykłego SB live, czy nawet zwykłej karty muzycznej na cmedia... To jest słyszalne, mierzalne i nie ma nad czym się rozwodzić.

 

teraz do Pały - weź zacznij czytać post, zanim na niego odpowiesz. Który creative ma wejście mikrofonowe (tak do 300 zł?). One nawet poważnego line-in nie mają. Gdybym poszedł do media markt, to za 500 zł poradzili by mi dyktafon z pamięcią 128 lub może 256 mb. Sorry, nie rajcuje mnie to, jeśli na rynku mamy poważniejszy sprzęt za 700-800 zł ze zintegrowanymi pojemnościówkami...

 

Ja naprawdę nie chcę być skazany na ifp. Zatem który jeszcze player ma wejście mic przyzwoitej jakości? Jeśli żaden w sensownej cenie to niestety jestem skazany (i nie tylko ja) na waszą piaskownicę i wasze zabawki...

 

 

>Jalzef

jednak w takich dyskusjach przyjmujemy jakiś punkt odniesienia. Gdyby tak nie było, w ogóle nie było by sensu publikować jakichkolwiek opinii. Uważam, że mierzalne parametry są całkowicie wystarczające. Gdyby odtwarzacz miał poważny S/N przyjął bym, że ktośtam może sobie cośtam słyszeć i to jego sprawa. Ale te parametry są BEZWZGLĘDNE. I z jakiegoś powodu są podawane. IMHO z tego, że mają ogromne znaczenie dla jakości dźwięku? Czy dlatego, że mafia elektroniczna kręci biznes na boku? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dodam swoje 12 groszy.

 

mam ifpa 790 (tego 256MiB) od.. 1,5 roku?

słuchałem na epkach, jbl220, kpp... szum nigdy mi nie przeszkadzał. słyszalny był na pewno, lecz nie rzucał sie w uszy zbytnio.

 

imo kolega wirez ma problem tylko i wyłącznie dlatemu, że jego słuchawki eksponują ten szum, a on sam jest na niego uczulony.

 

szukanie teorii spiskowych, że niby ifp ssie, to jakis zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Forum jest ogólne.

Jest, nikt nie kazał Ci tu zaglądać, a tym bardziej słuchać naszych opinii i rad.

 

 

Co do pisania, że jakość playerka jest niczym w porównaniu do jakości słuchawek...

Sorry, ale większość playerów nie dorasta do zwykłego SB live, czy nawet zwykłej karty muzycznej na cmedia... To jest słyszalne, mierzalne i nie ma nad czym się rozwodzić.

Nie wierzę w to, że słuchałeś, aż tylu grajków, żeby wydać taki osąd... W każdym razie następnym razem wyjdź na ulicę słuchając muzyki z karty dźwiękowej :)

 

teraz do Pały - weź zacznij czytać post, zanim na niego odpowiesz. Który creative ma wejście mikrofonowe (tak do 300 zł?). One nawet poważnego line-in nie mają. Gdybym poszedł do media markt, to za 500 zł poradzili by mi dyktafon z pamięcią 128 lub może 256 mb. Sorry, nie rajcuje mnie to, jeśli na rynku mamy poważniejszy sprzęt za 700-800 zł ze zintegrowanymi pojemnościówkami...

 

Ja naprawdę nie chcę być skazany na ifp. Zatem który jeszcze player ma wejście mic przyzwoitej jakości? Jeśli żaden w sensownej cenie to niestety jestem skazany (i nie tylko ja) na waszą piaskownicę i wasze zabawki...

I następny co chce mieć wszystko w jednym. Nie oczekuj, że player mp3 będzie spełniał funkcje dziesiątek innych urządzeń. Jeżeli potrzebujesz przenośne urządzenie do słuchania muzyki to kupujesz mp3, jak naprawdę dobrej jakości dyktafon to kupujesz dyktafon za 0,8kzł, bądź więcej itd. Nie pisz też, że jesteś skazany na to forum, bo zacznę wierzyć, że ktoś trzyma pistolet przy Twojej głowie i brutalnie zmusza Cię do zaglądania tutaj.

 

...który jeszcze player ma wejście mic przyzwoitej jakości?

Być może żaden. Standardowy klient nie potrzebuje wejścia mikrofonowego, więc producenci go nie umieszczają, albo jest ono słabej jakości - tak trudno do tego wniosku dojść?

 

IFP szumi i to jest prawda - jednym to przeszkadza bardziej innym mniej, ale i tak większość z tych osób uważa, że to jeden z najlepszych grajków, taką opinie będą wygłaszać, mają do tego prawo ale jednocześnie nikt nikomu nie każe w te opinie ślepo wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

line-in - wymaga żeby urządzenie doń podpięte podawało sygnał o określonych parametrach

 

mic-in - pozwala na podpięcie mikrofonu (np. ma własny wzmacniacz wbudowany w odtwarzacz)

 

poza iFP-kiem, wejście mikrofonowe ma jeszcze chyba iAUDIO U3 - ale ostatnim razem jak sprawdzałem (kiedy dawno-dawno dostałem U3 do testów) nie działało - nawet dawałem nagrania z iFP-ka i U3 do porównania...

 

... poza tymi są oczywiście SONY MD i profesjonalny sprzęt do nagrywania

 

w cenie do 100zł nic poza iFP-kami nie ma mic-in... przynajmniej nic o czym wiem

 

czasy "odtwarzacza do dosłownie wszystkiego" skończyły się właśnie na iFP-kach

 

jak sam założyciel wątku stwierdził w innych odtwarzaczach (np. Creative) nawet line-in to fikcja, więc gdzie im do mic-in...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Forum jest ogólne.

2. I znowu dowiaduje się, że ifp jest jednym z najlepszych. I o tym (gadaniu) cały czas piszę...

 

 

Rzeczowa dyskusja? Wystarczy zmierzyć THD i odstęp S/N.

 

 

Sorry autor - słucham uszami i mózgiem - nie oscyloskopem i dziesiątką innych sprzętów pomiarowych. Ktoś ostatnio wklejał stwierdzenia "poważnego audiofila", który wyśmiewał słuchawki Grado, jako sprzęt robiony "na ucho" i wypadający fatalnie we wszystkich rozsądnych pomiarach. Ale my tu wszyscy słuchamy uszami. Jeśli ty używasz do tego innych narzędzi - to faktycznie odstajemy :)

 

Niestety nie wiem jaki jest realny poziom THD ifp'ka. Mimo wszystko jednak chętnie bym się dowiedział - rozumiem, że wykonałeś lub znalazłeś dobrze wykonane pomiary. Podziel się proszę - jestem bardzo ciekaw jak mocno liberalny jestem wobec tego parametru.

 

 

Tak na szybko z testów nieproducenckich:

 

The tests were carried out with RMAA 5.0 on the computer with the SB Audigy installed. The test file was compressed with the Lame 3.91 coder, 320 Kbit/s.

 

Frequency response (40 Hz to 15 kHz), dB: +0.19, -0.84 Good

Noise level, dB (A): -90.8 Very good

Dynamic range, dB (A): 88.2 Good

THD, %: 0.0072 Very good

Intermodulation distortions, %: 0.200 Average

Channel crosstalk, dB: -79.1 Very good

 

Rozumiem, że dysponujesz znacznie bardziej miażdżącymi cyframi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie rozumiem o co chodzi wirezowi, o to że ifp źle odtwarza czy ze źle przechwytuje sygnał?

Jak chcesz czegoś do słuchania to kup tego high-endowego creative za 100zł

Jak chcesz czegoś do rejestrowania dźwięku kup coś co jest do tego stworzone (dyktafon?)

proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu o to, że przez dobrą opinię na forum, IFP jest drogi na Allegro i chcąc nagrywać jak najtaniej przepłaca.

 

Opinia o iFP nie ma tu aż tyle do rzeczy co cena po jakiej były zakupione iFPki.

 

Ja wiem, że dal wielu będzie to zaskoczeniem, ale firmy takie jak MIP i każda firma handlowa jest od tego żeby zarabiać a nie generować straty.

 

I nawet jak są to "refy" to firma oddając na serwis produkty, kupiła je po ileś i musi przynajmniej cześć tej kwoty odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Szkoda, że niekiedy sklepy przeginają np: http://forum.mp3store.pl/index.php?s=&...st&p=541552. Swojego Clixa kupiłem dwa lata temu za mniej niż połowa ceny Empikowej :P . W ten sposób robią sobie muzeum, bo jakoś nie wierzę żeby ktoś się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam IFP i nie przeszkadza mi jego szum, służy mi do słuchania radia, świetnie się jako radio sprawdza, nadaje się nawet do muzyki klasycznej - wtedy szum można porównać do szumu gramofonu (jest ale nie przeszkadza), szkoda że sprzedałem pl18 bo świetnie się z nimi zgrywa, z KSC jest pulchnie jak to określił Brestinder, a z pl11, FX66, ep-630 nie zgrywa się on dobrze (najlepiej z pl11 ale to nie to samo co z pl18).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności