Skocz do zawartości

Wymana Dysku Ihp-140


domin

Rekomendowane odpowiedzi

witam jako nowy na forum!

 

dysk padl po upadku... elektronika jest raczej ok(player odpala sie bez dysku). niestety muza jest juz gdzies daleko...

mam zamiar zakupic jakis pojemniejszy magazynek i zainstalowac w miejsce denata. tylko teraz sprawa rozbija sie o kwestie techniczna. czy sa jakies pulapki, ktorych trzeba sie wystrzegac przy tego rodzaju operacji(oczywiscie nie w stylu "tluste lapska")? czy po prostu podpinam dysk, formatuje go, wgrywam firmware i laduje muze?

 

player jest juz dawno po gwarancji, bedzie taniej...

 

z gory wielkie dzieki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych pułapek, wszystkie informacje odnosnie wymiany dysku (baterii) znajdzież zarówno w sieci jak i na forum.

 

Ja tylko zapytam na jaki dysk sie zdecydowałeś - 40, 60 czy moze 80gb ? (co do ostatniego nie wiem czy jest juz dostepny ale cos oliver o nim niedawno pisał chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
troche to trwalo ale zdecydowalem sie na 60GB, drozszy raptem o 20 baksow od 40GB.

 

teraz czekam na paczke:)

A tak z ciekawosci jaka cena wlacznie z przesylka wychodzi za ten HDD ?

 

BTW zeby kupic 80 GB z PMR to chyba musielibysmy sprzedac swoje playerki i zrzucic sie w 5 osob zeby kupic jedna sztuke - widzialem go do kupienia w cenie 399 dol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy test wyszedł tak, że na różnych plikach działał 10.5h w tym ze 2 na mrozie... wczoraj rozładował się do dwóch kresek dość szybko (parę godzin, też trochę na mrozie) ale nie wiem ile jeszcze by trzymał bo naładowałem... O_o

 

... może jutro będę gotów do sławetnego testu MP3@128 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, nie jest aż tak źle z baterią :) myślałem że 6 godzin pracuje

Oliver dzięki za zdjęcia :) przydadzą się, ale nie masz tam gdzieś przypadkiem linku odnośnie H3XX ?? :) pamietam że to germańska strona była.

Niestety do H3xx nic takiego nie mam. Moze na misticriver bedzie link do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, nie jest aż tak źle z baterią :) myślałem że 6 godzin pracuje

Oliver dzięki za zdjęcia :) przydadzą się, ale nie masz tam gdzieś przypadkiem linku odnośnie H3XX ?? :) pamietam że to germańska strona była.

Niestety do H3xx nic takiego nie mam. Moze na misticriver bedzie link do tego?

Na misticriver tego jest w cholere poza tym mozna sie wzorowac na tej instrukcji do H1xx. Kiedys byla fajna obrazkowa instrukcja od goscia co prowadzil DAPStore no ale DAPStore jest closed i intrukcja zniknela :/ http://www.misticriver.net/showthread.php?...80&page=7&pp=20 to moze komus pomoc ogolnie robilem taka wymiane na H3xx i jest na prawde latwa chociaz wymiana HDD jest jeszcze prostsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok, w koncu mam twardziela.

 

operacja zainstalowania przeprowadzona zostala pomyslnie. technicznie sprowadza sie do odkrecenia srubek (sztuk 8), wysunieciu denata ze slotu i zastapieniu go nowym nabytkiem:) jesli chce sie byc extra ostroznym mozna odkrecic dodatkowe dwie srubki i na czas operacji odlaczyc baterie (zeby sie nam player przypadkiem w trakcie nie wlaczyl). malutki problemik z formatowaniem (windows nie widzial playera) zostal rozwiazany za pomoca sympatycznej aplikacji swissknife; format FAT32, primary partition.

 

teraz mam 55,8GB dostepnej pojemnosci. orginalny firmware (1.65) wykrywa zmiane bez problemu, wszystko cacy.

zainstalowalem jeszcze rockboxa, koncze rozkminiac jego mnogosc opcji i plug-in'ow.

 

koszty:

MK-6006GAH - 197 USD (razem z przesylka)

piwko za dobrze wykonana robote - 3,5 PLN

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze brakuje mi miejsca przy 20 GB mysle ze 40 to juz by bylo to ale dzis nowa koncepcje mam - chyba kupie dysk WD Passport 40 albo 80 GB - nie wymaga zasilania dodatkowego wiec zawsze bedzie mozna przez USB-OTG podlaczyc do playerka i zgrac muze a i jako magazyn co wazne w mojej pracy tez bedzie sluzyl a druga opcja to mam jednego zawodnika w kanadzie ktory chcialby sie zamienic za doplata - ja mu daje swojego H320 + 25 $ a on mi daje H340 tylko ze wersja US i nie wiem co zrobic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 25$ doplaty no ale wersja US - <_<

 

Trudno cokolwiek doradzic, no chyba ze zaopatrzysz sie w lutownice i sprawne rece. Nie wiem czy czasem ReGie na misticu nie wrzucil fotek gdzie i jak to sie lutuje to zasilanie lub ktos inny to zrobil a ReGie na nim sie wzorowal. Musisz poszukac.....

 

A z tym dyskiem 40 or 80 do H320 to zawsze jakies ryzyko, kolejna gumke bedziesz musial wyjac i zbyt bardzo nie dokrecac srubek - jak dla mnie to niezbyt dobre rozwiazanie ale ReGie`mu H320 chyba jeszcze sluzy. Pisze chyba bo ostatnio jak sie z ni kontaktowalem - jakies 2-3 miesiace temu mowil ze wszystko ma w jak najlepszym porzadku oprocz strony wizualnej tzn ma juz tego playera troche "zaczaskanego" farba, rysy itp

Edytowane przez oliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 25$ doplaty no ale wersja US -  <_<

 

Trudno cokolwiek doradzic, no chyba ze zaopatrzysz sie w lutownice i sprawne rece. Nie wiem czy czasem ReGie na misticu nie wrzucil fotek gdzie i jak to sie lutuje to zasilanie lub ktos inny to zrobil a ReGie na nim sie wzorowal. Musisz poszukac.....

Jestem elektronikiem ale jakos mnie nie kreci takie polowiczne rozwiazanie wiadomo lepiej zawsze 1 malutki kabelek OTG niz battery pack i pajeczyna przewodow w koncu OTG chce uzywac w terenie jak bede z aparatem dzialal

 

Poza tym musze wpierw fotki zobaczyc w jakim stanie jest jego player no i pomyslec jak uciec z tym przed celnikami :/

 

Chyba dysk WD Passport to dobra alternatywa najwiekszy bol jest z tym ze do FLACa troche miejsca trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dysk WD Passport to dobra alternatywa najwiekszy bol jest z tym ze do FLACa troche miejsca trzeba...

Cos wiem na ten temat ;)

 

Ja czekam na 80GB - okolo 399$ bedzie kosztowac..... <_<

 

Wtedy bede miec najprawdopodobniej jeden dysk 40GB do sprzedania jesli dostane za niego dobra cene :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze brakuje mi miejsca przy 20 GB mysle ze 40 to juz by bylo to ale dzis nowa koncepcje mam - chyba kupie dysk WD Passport 40 albo 80 GB - nie wymaga zasilania dodatkowego wiec zawsze bedzie mozna przez USB-OTG podlaczyc do playerka i zgrac muze a i jako magazyn co wazne w mojej pracy tez bedzie sluzyl a druga opcja to mam jednego zawodnika w kanadzie ktory chcialby sie zamienic za doplata - ja mu daje swojego H320 + 25 $ a on mi daje H340 tylko ze wersja US i nie wiem co zrobic :/

Ja bym radził WD Passport. Ostatnio staniały. Mozesz miec za 415 netto 80GB a za 580 netto 120 GB, 285 netto za 40GB.

 

Nie wiedzialem ze mozna podłaczac go do Hxxx i kopiowac muzyke w obie strony O_o

 

Namiawialem i zalatwialem juz te dyski 11 osobom i wszystkie sa nimi zachwycone.

Małe, lekkie, ciche, elegancka metalowa obudowa (na plecach miekki plastik amortyzujący wibracje)

Widoczne jako dysk zewnetrzny bez zadnego problemu. Idealne jako backup muzyki i naszych waznych dokumentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze brakuje mi miejsca przy 20 GB mysle ze 40 to juz by bylo to ale dzis nowa koncepcje mam - chyba kupie dysk WD Passport 40 albo 80 GB - nie wymaga zasilania dodatkowego wiec zawsze bedzie mozna przez USB-OTG podlaczyc do playerka i zgrac muze a i jako magazyn co wazne w mojej pracy tez bedzie sluzyl a druga opcja to mam jednego zawodnika w kanadzie ktory chcialby sie zamienic za doplata - ja mu daje swojego H320 + 25 $ a on mi daje H340 tylko ze wersja US i nie wiem co zrobic :/

Ja bym radził WD Passport. Ostatnio staniały. Mozesz miec za 415 netto 80GB a za 580 netto 120 GB, 285 netto za 40GB.

 

Nie wiedzialem ze mozna podłaczac go do Hxxx i kopiowac muzyke w obie strony O_o

 

Namiawialem i zalatwialem juz te dyski 11 osobom i wszystkie sa nimi zachwycone.

Małe, lekkie, ciche, elegancka metalowa obudowa (na plecach miekki plastik amortyzujący wibracje)

Widoczne jako dysk zewnetrzny bez zadnego problemu. Idealne jako backup muzyki i naszych waznych dokumentów.

 

Pozdrawiam

Dzieki wielkie za opinie chyba wlasnie tak zrobie i na WD Passport bede mial troche muzyki na zapas - zawsze bedzie mozna podmienic troszke lub ew zrobic miejsce na zdjecia a dokupie sobie teraz http://portablepowersupplies.co.uk/LiionBattPack.htm bo swietne opinie sa o tym na forum misticriver :)

 

Aha z tego co tak badam to niedlugo bedzie produkcja obudow zamiennych do serii H3xx - jakis gosc na misticriver ustala juz szczegoly z chinczykami :) cena ma byc na poziomie 20 $ za sztuke wiec kupie sobie po prostu obudowe do H340 a jak oliver bedzie chcial sprzedac dysk to kupie go od niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za opinie chyba wlasnie tak zrobie i na WD Passport bede mial troche muzyki na zapas - zawsze bedzie mozna podmienic troszke lub ew zrobic miejsce na zdjecia a dokupie sobie teraz http://portablepowersupplies.co.uk/LiionBattPack.htm bo swietne opinie sa o tym na forum misticriver :)

Pojemne to to 4200mAh ale.... Lithium-Ion <_< koszt okolo 100zl - jak za ta cene ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności