Skocz do zawartości

D2, Clix2, VTec V39 hmm..?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w najbliższym czasie mam zamiar kupić nowy odtwarzacz i stoje przed dużym dylematem jak narazie wacham się między D2, Clix2 a V39. Najbardziej zależy mi na dobrym dźwięku. Słucham głównie Rock'u i R&B. Maximum co moge wydać to 500zł. Czytałem recenzje tych trzech odtwarzaczy i sporo postów o nich, ale wciąż nie rozwiały one moich wątpliwości.Chyba, że może jeszcze jakiś inny player? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś zdecydowanie Clix2. Miałem długi czas D2, teraz mam Clixa2, a V39 słuchałem. D2 dźwiękowo stoi niestety słabo- w porównaniu z tymi dwoma. V39 i Clix2 stoją na bardzo wysokim poziomie dźwiękowym, ale V39 ma zrąbany interfejs i firmware. Także wybór jest prosty :) Pamiętaj też, że żeby w ogóle był sens kupowania takiej klasy odtwarzaczy, musisz pomyśleć o lepszych słuchawkach niż stockowe.

 

EDIT: Warto jeszcze dodać, że jeżeli przebolejesz słabszą jakość dźwięku, to Cowon D2 przebija większość playerów mp3 na rynku, pod każdym względem oprócz właśnie jakości dźwięku... To może być ciężki wybór, ale jeśli akurat szkoła grania Cowona by Ci podeszła to miałbyś super uniwersalny sprzęt. Ale ja osobiście w ostatnich miesiącach posiadania D2 w ogóle nie słuchałem na nim muzyki- oglądałem tylko filmy :) Także najlepsza w zasadzie rada- posłuchaj przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 odpada - dźwięk ma rzeczywiście słaby. Pozostałe playery są godne polecenia i najlepiej było by gdybyś miał okazję je porównać i zobaczyć który tobie pasuje.

Warto poczytać recenzje na forum i porównać z dotychczasowym playerem.

 

Dodałbym jeszcze Sony serii Axx lub Sxx bo mają już słuchawki dobrej klasy i nie wychodzą drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie jak jest z dźwiękiem w Sansie Fuze?? Bo kupując Fuza stać by mnie było na niezłe słuchaweczki.

 

Vedia v39 dodaje do zestawu niezłe pchełki srs200 a wspomniane playery sony mają w zestawe ex - też jedne z lepszych słuchawek wiec odpada zakup słuchawek na początku.

Proponował bym Tobie wybrać się do Centum Sony i przesłuchać playera - tak samo vedię.

Co do Fuze to nie wiem czy nie jest za ciepły do wspomnianej muzyki? i musisz dokupić słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to słuchawki i tak będę musiał kupić. Nie lubię pchełek, nie mogę na nich długo muzy słuchać, szybko zaczynają boleć mnie uszy. Rozpatrzę jeszcze te Soniaki, ale korci mnie ta V39. Muszę jeszcze posłuchać jak grają. Zastanawiam się jak wypada dźwięk D2 w porównaniu do v39. D2 to jednak lepsze wykonanie niż V39. Jeśli dźwięk tak bardzo się nie różni to skłoniłbym się ku D2 i postawiłbym na lepsze wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to słuchawki i tak będę musiał kupić. Nie lubię pchełek, nie mogę na nich długo muzy słuchać, szybko zaczynają boleć mnie uszy. Rozpatrzę jeszcze te Soniaki, ale korci mnie ta V39. Muszę jeszcze posłuchać jak grają. Zastanawiam się jak wypada dźwięk D2 w porównaniu do v39. D2 to jednak lepsze wykonanie niż V39. Jeśli dźwięk tak bardzo się nie różni to skłoniłbym się ku D2 i postawiłbym na lepsze wykonanie.

 

Ja bym się nie pakował w D2, miałem V39 i jest to jeden z lepiej grających playerów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej właśnie doczytałem, że Clix2 nie ma wejścia na kartę pamięci :/ W takim razie za taką cenę odpada. To teraz zostaje V39 i D2. V39 też nie ma wejścia, ale jest tańsza od Clixa. Wybór odpowiedniego to nie będzie taką prosta sprawa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej właśnie doczytałem, że Clix2 nie ma wejścia na kartę pamięci :/ W takim razie za taką cenę odpada. To teraz zostaje V39 i D2. V39 też nie ma wejścia, ale jest tańsza od Clixa. Wybór odpowiedniego to nie będzie taką prosta sprawa :/

 

 

V39 8GB nówkę dostaniesz za 399 zł, jeżeli priorytetem jest jakość dźwięku to bierz Vedię. Musisz sam zdecydować co chcesz. W skrócie:

Vedia V39:

- bardzo dobra jakość dźwięku

- najbardziej pojemna wersja ma tylko 8GB

- brak slotu na karty pamięci/możliwości powiększenia pamięci

- bazarowa obudowa

- 399 zł za 8GB

- niedopracowany, bez wsparcia, z wieloma błędami fw, który już nie będzie uaktualniany

- dobra bateria ( 25 godz audio )

- dobre pchełki w zestawie

 

D2:

- na pewno słabsza jakość dźwięku w porównaniu do V39

- możliwość rozbudowy pamięci, nawet o kartę 32GB

- najpojemniejsza wersja ma 32GB !

- dobry wyświetlacz

- dopracowany i ciągle uaktualniany fw

- dość drogi, wersja 2Gb kosztuje ponad 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech i po co zaczynasz ? Nie możesz uszanować czyjegoś zdania ?

 

Do autora tematu : Bierze śmiało D2 clix2 i v39 nie mają do niego startu.

 

Można uszanować czyjeś zdanie, ale mówienie że kiepski dźwiękowo D2 nie ma startu do V39 i clixa2 nie świadczy za dobrze o obyciu w temacie jakości audio... D2 nie jest rewelacyjny pod względem dźwięku dla mnie i dla wielu osób, które na tym forum miały styczność z mnóstwem świetnych odtwarzaczy. De gustibus non est disputandum, ale fakty takie jak suchy, grający zza jakiejś zasłony dźwięk D2 nie świadczą raczej o jego wyższości nad naprawdę udanymi dźwiękowo playerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można uszanować czyjeś zdanie, ale mówienie że kiepski dźwiękowo D2 nie ma startu do V39 i clixa2 nie świadczy za dobrze o obyciu w temacie jakości audio... D2 nie jest rewelacyjny pod względem dźwięku dla mnie i dla wielu osób, które na tym forum miały styczność z mnóstwem świetnych odtwarzaczy. De gustibus non est disputandum, ale fakty takie jak suchy, grający zza jakiejś zasłony dźwięk D2 nie świadczą raczej o jego wyższości nad naprawdę udanymi dźwiękowo playerami.

 

Twoim zdaniem lepiej być jak chorągiewka i powielać opinie innych......rozumiem.

Według mnie D2 gra bez sprzecznie lepiej od clixa2 i v39, jeżeli ktoś ma inne zdanie niech je wyrazi ale nie atakując mojego, zasady kultury tak ciężko to pojąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje tutaj idealnie moja wypowiedź z innego tematu:

Niestety to prawda, że dźwięk D2 nie ma nic wspólnego z naturalnością. Mógłbym go scharakteryzować, ale myślę, że nie ma to sensu. Kupno jak na moje warunki finansowe niewyobrażalnie drogiego stereo wyleczyło mnie z tolerowania dźwięku D2, oraz ulepszaczy.

 

Tak więc gdy w końcu wszystko skompletowałem nie słuchałem niczego innego przez ok 3 dni (stereo). Niestety byłem zmuszony do wyjścia z domu, więc tradycyjnie wziąłem D2, włożyłem słuchawki do uszu, i dosłownie mnie zatkało. Miałem włączony EQ, bbe też, lecz były to bardzo subtelne modyfikacje. Nie więcej, niż o jedną, dwie kreski w którąś ze stron. To co usłyszałem to był plastik w najgorszym wydaniu. Po wyłączeniu wszystkich ulepszaczy wrażenie to zmniejszyło się, ale nieznacznie.

 

Jeśli nie słyszało się nic lepszego dźwięk D2 faktycznie może się podobać.

 

Najgorsze jest to, że D2 jest DOSKONAŁY pod każdym innym względem. Po prostu z mojego punktu widzenia, poza jakością muzyki nie ma słabych stron i deklasuje konkurencję oprócz wspomnianej jakości dźwięku.

 

Jest to oczywiście moje zdanie.

Dodam, że niestety nie miałem jeszcze okazji posłuchać ani Clix 2, ani V39. Opis dźwięku wynikał z konfrontacji , choć nie bezpośredniej D2 ze stereo z sygnatury. Nie wykluczam, a wręcz jestem pewien, że w porównaniu z ww playerami D2 zachowałby więcej godności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że niestety nie miałem jeszcze okazji posłuchać ani Clix 2, ani V39. Opis dźwięku wynikał z konfrontacji , choć nie bezpośredniej D2 ze stereo z sygnatury.

Wybacz, ale dane można sobie porównywać, ale nie mówią one nic o dźwięku. Skoro nie porównywałeś D2 z Clixem czy V39 to IMHO nie możesz formułować opinii o jego wyższości czy jakiejkolwiek relacji między nimi. Wiele osób, w tym i ja, miało możliwość porównania ww. playerów, z b.podobnymi spostrzeżeniami - na niekorzyść D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale dane można sobie porównywać, ale nie mówią one nic o dźwięku. Skoro nie porównywałeś D2 z Clixem czy V39 to IMHO nie możesz formułować opinii o jego wyższości czy jakiejkolwiek relacji między nimi. Wiele osób, w tym i ja, miało możliwość porównania ww. playerów, z b.podobnymi spostrzeżeniami - na niekorzyść D2.

Sugerowałem przegraną D2 w kwestii dźwięku.

Dodam, że niestety nie miałem jeszcze okazji posłuchać ani Clix 2, ani V39. Opis dźwięku wynikał z konfrontacji , choć nie bezpośredniej D2 ze stereo z sygnatury. Nie wykluczam, a wręcz jestem pewien, że w porównaniu z ww playerami D2 zachowałby więcej godności.

Widocznie nie wyłapałeś. Poza tym 99% forumowej populacji, która miała z nimi do czynienia jest zgodna co do tego, że D2 poniesie sromotną klęskę, więc coś w tym musi być. Mam nadzieje, że sam niedługo się przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności