Skocz do zawartości

Logitech Z-2300


wuub

Rekomendowane odpowiedzi

a dodatkowo taka podstawowa zasada, zeby ustawic kolumne

w sposob taki, aby odleglosci od 3 najblizszych plaszczyzn dla glosnika

byly rozne, np. od podlogi, od sciany z tylu i odsciany z boku.

ROZNE po to, zeby nie powstawaly fale stojace itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe meble drżą od basu i to przy niskim nateżeniu dźwieku 5/30 i włącząnym V-GROOVE (max podbicie basu). Muzyka przez to nie brzmi przyjemnie zbyt dudni. Średni bas też wprawia wszystko w wibracje a na wyłaczonym nawet nie che słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak ja, zwiń z pokoju wszystkie bibeloty, które moga wprawiac się w rezonans, szyby z mebli uszlelnij czyms by nie drgały, przy Z 5500 logitecha, ktore teraz mam to już w ogole nie tylko meble rezonasuja ale i cala podloga oraz sciany wiec tu trzeba ciszej słuchac w przypadku Rg 440s kolumienki nie powoduja takiego drzenia jak wlasnie woofer, wiec jego polecam ustawic w takim miejscu by fale sie rozchodzily nie na mebel a na sciane jakas np... ps. zalezy jakiej wielkosci masz pokoj itp... ale wiem z autopsji ze ciezko niestety z tym cos zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Fajny tamacik, napewno mi wiele pomoze w wyborze glosnikow :] Gdyz zamierzam przesiasc sie z Logow x-530 na Z-5500. Karsi, a mozesz mi powiedziec cos nieco o Z-5500 ? Czy oplaca sie je kupic, tak jak dla mnie czyli jak to ktos nazwal ''powszechnego zjadacza chleba'' ? Zalezy mi zeby dzwiek byl przestrzenny, lepszy niz w x-530, oraz zalezy mi na mocnym basie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, rozgladam sie za zestawem gołosnikow najlepiej 2.1. Do zestawu chciałbym podpiąc 3 osobne zrodła dzwieku z kompa, tuner sat i PS2. mam wiec pytanie jaki zestaw posiada 3 osobne wejscia z wygodnym przełącznikiem??? wiem ze zestaw LOGITECH Z-5500 posiada kilka osobnych wejsc jednak wolałbym 2.1 np Z-2300 tylko czy ten zestaw posiada kilka wesc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe superancka recka pozdro dla Ciebie. Zainteresowałem się tymi głośnikami mimo że obecne mi wystarczają w zupełności, ale czemu nie zafundować sobie mega wypas dźwięku zamiast dobrego dźwięku? Mam pytanie do was. Dużo moich kolegów wkłada subwoofer ( 20-30W ) w jakąś szafeczke w biurku, ja też tak zrobilem i myśle, że nie był to błąd teraz całe biurko wali basem i lepiej się rozchodzi po pokoju. Czy taki 120W :o sub powinno się jakoś inaczej rozstawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tegp co się orientuje, to głośnik musi mieć trochę przestrzeni, najlepiej w pewnej odległości od przeszkód typu ściana czy meble

 

myślę, że sub w szafce od biurka brzmi słabo smile.gif

 

No tak ale jak sie go postawi na biurku? Przed samym słuchającym to jeszcze gorzej. Miałem tak chwile i zeby mieć bas musiałem mocno go rozkrecić a potem w całym domu bas było słychać mocniej niz na przeciwko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój sub z 5300 pod biurkiem i wygląda to tak że w pokoju jest przyjemny bas a gdy wyjdziemy do przedpokoju albo kuchni to słuchac jak wszystko dudni i tależe w szafach sie trzęsą :huh: ,niestety moim zdaniem na taką krowe trzeba miec sporo miejsca,najlepiej jak subwoofer stoi swobodnie i ma z każdej strony minimum pół metra przestrzeni.Inna sprawa to taka że gdy podgłośnimy mocniej głośniki bas zaczyna dominowac nad resztą pasma i ma sie wrażenie jakby za oknem wyburzali bloki :mellow:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój sub z 5300 pod biurkiem i wygląda to tak że w pokoju jest przyjemny bas a gdy wyjdziemy do przedpokoju albo kuchni to słuchac jak wszystko dudni i tależe w szafach sie trzęsą huh.gif ,niestety moim zdaniem na taką krowe trzeba miec sporo miejsca,najlepiej jak subwoofer stoi swobodnie i ma z każdej strony minimum pół metra przestrzeni.Inna sprawa to taka że gdy podgłośnimy mocniej głośniki bas zaczyna dominowac nad resztą pasma i ma sie wrażenie jakby za oknem wyburzali bloki mellow.gif.

No tak taka krowa musi nieźle walic basem ;) Ja mam zbyt słaby sub więc nie powiem, czy postawienie na podlodze i dając 0.5 m z każdej strony swobody da jakieś efekty. W końcu chodzi o to żeby bas głównie docierał do słuchacza przed kompem, a ustawienie suba w szafeczce od biurka do 28w tak działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe superancka recka pozdro dla Ciebie. Zainteresowałem się tymi głośnikami mimo że obecne mi wystarczają w zupełności, ale czemu nie zafundować sobie mega wypas dźwięku zamiast dobrego dźwięku? Mam pytanie do was. Dużo moich kolegów wkłada subwoofer ( 20-30W ) w jakąś szafeczke w biurku, ja też tak zrobilem i myśle, że nie był to błąd teraz całe biurko wali basem i lepiej się rozchodzi po pokoju. Czy taki 120W :o sub powinno się jakoś inaczej rozstawiać?

 

 

Ja mam swój sub z 5300 pod biurkiem i wygląda to tak że w pokoju jest przyjemny bas a gdy wyjdziemy do przedpokoju albo kuchni to słuchac jak wszystko dudni i tależe w szafach sie trzęsą :huh: ,niestety moim zdaniem na taką krowe trzeba miec sporo miejsca,najlepiej jak subwoofer stoi swobodnie i ma z każdej strony minimum pół metra przestrzeni.Inna sprawa to taka że gdy podgłośnimy mocniej głośniki bas zaczyna dominowac nad resztą pasma i ma sie wrażenie jakby za oknem wyburzali bloki :mellow:.

 

 

No tak taka krowa musi nieźle walic basem ;) Ja mam zbyt słaby sub więc nie powiem, czy postawienie na podlodze i dając 0.5 m z każdej strony swobody da jakieś efekty. W końcu chodzi o to żeby bas głównie docierał do słuchacza przed kompem, a ustawienie suba w szafeczce od biurka do 28w tak działa ;)

 

Wkłądanie jakiegokolwiek suba do szafki to totalnie nietrafiony pomysł... To praktycznie kaleczy muzykę, wzmaga jedynie dudnienie, buczenie i rezonans. Suba o przyzwoitej mocy najlepiej trzymać na otwartej przestrzeni - ustawienie pod biurkiem lub tuż przy ścianie zwiększa ilość basu ale zwykle nierównomiernie jeżeli chodzi o częstotliwość. Można popróbować z różnym ustawieniem w pokoju, żeby trafić na satysfakcjonujące ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności