Skocz do zawartości

Nokia 5530 XpressMusic


Linxale

Rekomendowane odpowiedzi

11_4_09nokia_touch_screen.jpg
Na razie to tylko przez nikogo nie potwierdzona plotka, ale chyba warto o niej wspomnieć, bo pochodzi ze źródła, które już wcześniej trafiło z paroma przeciekami. Według bloga Daily Mobile, Nokia szykuje kolejny telefon z rodziny dotykowych XpressMusic. Do święcącego ostatnio triumfy modelu 5800 dołączy słuchawka oznaczona numerem 5530. Ma ona posiadać 2,9-calowy wyświetlacz, aparat cyfrowy z matrycą 3,2 Mpx, standardowe wejście słuchawkowe 3,5mm, WiFi, Radio FM, 150Mb pamięci wewnętrznej i będzie oczywiście pracować pod kontrolą interfejsu S60 5 edycji.

Premiera telefonu zaplanowana jest podobno na wrzesień tego roku, co pokrywałoby się z docierającymi do nas informacjami, że jeszcze tej jesieni Nokia będzie miała w swojej ofercie przynajmniej 3 dotykowe modele. Szkoda tylko, że Daily Mobile nie zdobyli żadnych fotek, cała sprawa wyglądałaby bardziej wiarygodnie.

ź: engadget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Moderator

posiadam bardzo zbliżoną 5800 aplikacje na platformę s60v5 są tak zrobione żeby klawiatura nie była potrzebna. Nie do końca rozumiem twoje pytanie. Rozwiń je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam do Ciebie kilka pytań:

-Czy istnieje program, dzięki któremu możemy pisać SMS`y poprzez rysowanie poszczególnych liter? Coś takiego, jak w niektórych starych SE.

-Znajdzie się kilka na prawdę wartych zagrania pozycji wykorzystujących "dotyk"?

-Czy w dłuższym użytkowaniu nie przeszkadza brak fizycznych klawiszy?

-Czy działają aplikacje (nie gry, programy) z s60v3?

-Jak wygląda sprawa z baterią?

 

Z góry dzięki za poświęcony czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

1) podczas pisania czegokolwiek masz do wyboru klawiaturę alfanumeryczną, qwerty, mini qwerty i rozpoznawanie pisma. Telefon można nauczyć rozpoznawania. Nie bawiłem sie tym ale da się.

2)chociażby nawigacja sygic, z aplikacji to palringo, troche tego jest. Przejrzyj sobie forum ipmart albo fonsymbian.net

fajne są proste gierki typu kulka w labiryncie działające na akcelerometr

3)brak klawiszy nie jest dużym problemem. Używam klawiatury alfanumerycznej, przyciski są duże, obsługa prawie jak w normalnym telefonie. Nie wiem jak będzie zimą w rękawiczkach, ale póki co nie jest źle. Chwali sie nokii za normalną czerwoną i zieloną słuchawkę.

4) nie wszystkie, zależy od konkretnej aplikacji ale znaczna część działa. Możesz sobie ustawić w aplikacji że jest widoczna na pół ekranu a na dolnej połowie masz wirtualne klawisze < > góra dół enter i funkcyjne. Chociaż na przykład gg z s60v3 działa normalnie i reaguje na dotyk, bez konieczności używania tej funkcji.

5) bateria to temat rzeka... zależy do czego używasz telefonu. W wakacje byłem na łódce na mazurach bez prądu. Ograniczałem sie do ok 15 minut rozmów dziennie i sprawdzania co jakiś czas telefonu. Zero bawienia się. Telefon wytrzymał 5 albo 6 dni w takim trybie. Z drugiej strony po obejrzeniu 2 godzinnego filmu z youtube przy wykorzystaniu wifi, baterii zostaje mniej niż połowa.

Na standardowe używanie czyli ok 30 minut dziennie + 2-3 sms + 2h muzyki + 30 minut wifi + autoaktualizacja maila wystarcza mi na 2 do 3 dni.

 

Jak masz więcej pytań to pisz na PM będzie łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A mnie interesuje jak ten telefon się sprawdza w codziennym użytkowaniu, jak z dokładnością ekranu, obsługą wifi, ergonomią samego telefonu i czy telefonik jest w stanie uciągnąć słuchawki pokroju px100 na powiedzmy wystarczającym do normalnego słuchania poziomie głośności (normalnego, znaczy nie chcę ogłuchnąć ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sam sobie odpowiedziałem na moje pytania... na wszystkie odpowiedź brzmi nie.

Jakość dźwięku generowana przez ten telefon jest dla mnie wysoce niezadowalająca, telefon jest dość spory i nieporęczny, a sam ekran dotykowy to imo jednak nieporozumienie.

 

@edit

tylko wifi nie udało mi sie sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj sam sobie odpowiedziałem na moje pytania... na wszystkie odpowiedź brzmi nie.

Jakość dźwięku generowana przez ten telefon jest dla mnie wysoce niezadowalająca, telefon jest dość spory i nieporęczny, a sam ekran dotykowy to imo jednak nieporozumienie.

 

@edit

tylko wifi nie udało mi sie sprawdzic.

 

Zakładam,że słuchałeś na standardowej aplikacji muzycznej? Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem audio z telefonu,ale po wgraniu np Powermp3, taka 5800 zyskuje nową jakośc (i to nie tylko moje odosobnione zdanie). Wciąż preferuję Clixa,a Nokię sprawdzałem sobie tylko z czystej ciekawości,ale w ramach awaryjnego playera daje radę. Także nie wieszałbym psów na 5800 czy 5530, bo wieść gminna niesie,że lepiej od nich pogrywa jedynie iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności