Skocz do zawartości

iphone/ipod + wzmacniacz sluchawkowy


GReat

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos juz czasu zastanawialem sie nad wzmacniaczem do imaca i ipoda zwlaszcza pod sluchawki. Mam AKG k514 półotwarte, czy ktokolwiek uzywal juz ich lub innych podobnej klasy z jakims duzym ampem lub sluchawkowym gdzie zrodlem byl ipod ? Czy jest wogole sens takiej konstrukcji ?

 

z góry dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma sens, jest to proste do zrobienia, w ipodzie jak i w iMacu jest takie coś jak wyjście liniowe, jest to ujście dźwięku, które jest prawie (całkowite jest tylko w wyjsciu optycznym) pozbawione zniekształceń spowodowanych przetwornikami w odtwarzaczu, dźwięku przez to wyjście nie da się kontrolować przez sam odtwarzacz, takie parametry typu Volume ustawiamy już w wzmacniaczu. Żeby sensownie podłączyć iPoda z wzmacniaczem typu MXM potrzebny jest kable liniowy tzw. LOD, na forum jest opis jak go zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak to ma sens, jest to proste do zrobienia, w ipodzie jak i w iMacu jest takie coś jak wyjście liniowe, jest to ujście dźwięku, które jest prawie (całkowite jest tylko w wyjsciu optycznym) pozbawione zniekształceń spowodowanych przetwornikami w odtwarzaczu, dźwięku przez to wyjście nie da się kontrolować przez sam odtwarzacz, takie parametry typu Volume ustawiamy już w wzmacniaczu. Żeby sensownie podłączyć iPoda z wzmacniaczem typu MXM potrzebny jest kable liniowy tzw. LOD, na forum jest opis jak go zrobić.

Po prostu omijamy ten cyfrowy potencjometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Widziałem w jakiejś sygnaturze że gość używał Ipoda Video i Mxm razem.Niestety nie powiem Ci kto to,bo nie pamiętam.

 

To mogło chodzić o mnie ;)

 

Sorry że trochę odkopuję ale dopiero zauważyłem ten temat ;)

 

Wracając do meritum, oczywiście że warto! Przy takim połączeniu poprawia się dosłownie każdy aspekt brzmienia, doszło do tego że nie słucham z samego odtwarzacza w ogóle. Ale najlepiej poszukaj kogoś u siebie w okolicy ze wzmakiem i sam sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności