Skocz do zawartości

44,1 Khz


Yuurei

Rekomendowane odpowiedzi

Się tak zastanawiam (tak to jest jak człowiek ma wolne i nie musi pracować - głupie pomysły przychodzą do głowy :)) czy jest sens kompresować muzykę ale nie w 44 kHz tylko w 48?

Pamiętam, że chyba Khrone wspominał, że nie warto resamplować do 48kHz bo może to tylko pogorszyć jakość (zwłaszcza przy kartach Creativa) ale może jednak coś to daje przy dobrych słuchawkach i dobrym bitrate'cie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrotnie :] tylko przy kartach SoundBlaster i Audigy "1" ma to sens :] >> LINK <<

 

tak pozatym nie ma żadnego, najmniejszego - to jak z rozkompresowywaniem MP3 do WAV - NIE DA się odzyskać danych straconych podczas kompresji...

 

... jak i nie da się "nadbudować" częstotliwości które (teoretycznie) mogłoby przenosić 48kHz a nie przenosi 44,1kHz... playery i tak mają filtr lowpass na 20kHz a więc nieco mniej niż przenosi pełne 44,1kHz więc nie dość że nie ma różnicy, to jeszcze czasem moze się dźwięk pogorszyć - wtedy kiedy użyjemy złych, niezoptymalizowanych algorytmów resamplingu...

 

 

możesz sobie zrobić badania, ale w praktyce ludzie faktycznie słyszą 20Hz-20kHz i ani mniej (to czują) ani więcej (choć to też są w stanie w pewien sposób odczuć... O_o ) - ale to juz zostaw płytom DVD-Audio i SACD a nie "upsamplowanemu" CD-Audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie wina czegos na mobo mojego kumpla,ale sluchalem u niego soundstorma[chyba ma jakiegos abita] to ma taki systematyczny wysoki dźwięk na kształt sygnału policji .... caly czas on wystepuje [takie łiiiłuuu na wysokich dzwiekach, nie umiem tego inaczej opisac] ;) ja bym dostał szału, ale ten na to nie zwaza. I tu pytanie do djtomas bo wspomniales o soundstormie , masz moze takie zrodlo dzwieku u siebie i mozesz sprawdzic czy takie cos nie wystepuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To ja mam pytanie podobne tylko że chcę przerobić utwór SACD 96KHz 16 bit na... 48 czy 44.1 KHz? Odtwarzany będzie tylko na iriverze bo na kompie odpalam wersję 96KHz i jest idealnie:)

 

PS o dziwo odtwarzacz daje sobie radę z oggiem q8 coś koło 360 kbps ale 96KHz:D Niestety trzeszczy i teraz szukam programu który mi przerobi 96K na 44,1-48K:D Audicity nie radzi sobie z flaciem 96 K:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności