Skocz do zawartości

Dobre kable Mini jack-RCA


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywistym i jakże nieodzownym wyposażeniem zestawu plejerek-amp jest kabelek Mini jack-RCA. Niewiele plejerów poza wyrobami Apple posiada OBECNIE (proszę o wyrozumiałość posiadaczy legendarnych iRiverów Hxxx) line-out i dedykowany doń kabel połączeniowy, tak więc użytkowanik całkiem przyzwoitego grajka musi poszukiwać takich rozwiązań na własną rękę. Zapewniam Was, że gra jest warta świeczki, zwłaszcza że są plejerki bez line-out o jakości dźwięku po dobrym wzmocnieniu mogącej spokojnie dorównywać budżetowym odtwarzaczom CD, np. V39.

 

A zatem niech ten wątek będzie miejscem, gdzie użytkownicy podzielą się swoimi doświadczeniami z kabelkami ww. typu. Moje osobiste doświadczenia wskazują, iż tanie przelotki (bez kabelka), np. Vivanco nawet połączone z IC za kilka tys. na tyle degradują dźwięk, że nie ma sensu się nimi zajmować, a może ktoś miał do czynienia z czymś lepszym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie jest to do końca taki kabel, ale podobna fukcja - dostarcza sygnał line-out z plejera

 

sony zdecydowal sie wypuscic sygnał line-out z wm-portu; w sumie jest to ogrmona zmiana w stosunku do tego co bylo do tej pory, gdzie praktycznie bylismy zmuszeni uzywania wyjścia słuchawkowego (no oczywiście pozostawał nam jeszcze dok i ten kabel) ale nie dawalo nam to takiej wygody jak to:

lineout.jpg

jest to screen z 2:38 sekundy clipu z tej stronki; zaznaczam, że są to tylko moje przypuszczenia, do tej pory nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat

 

wydaje mi się, że przyśpieszy to prace nad LOD do soniaków, o których można poczytać tutaj; w tym miejscu można przeczytać relację, jakoby line-out daje lepszy sygnał niż wyjscie słuchawkowe (wcześniej twierdzono, że różnica nie istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to nie przelotka degraduje dzwięk, tylko taki jest (z odtwarzacza)

 

Ja mam przelotkę kupioną w sklepie sprzedającym głównie odtwarzacze płyt LP, i różne audiofilskie wynalazki (już dawno więc opisu aukcji nie znajdę)

 

Bardzo dobrze pasujący minijack i dobrejjakości gniazda RCA. Podłączałem do nie @majkelowy IC oraz rózne moje IC

 

Gra toto lepiej niż dedykowane kable minijack -> RCA QED Qunex J2P (mogę wysłać bo go nie używam)

 

Dobrze gra << Eichman Bulllets kontra Neutrik -> przewód czyste srebro >>

 

Też mogę pożyczyć (jak zawsze trzeba sprawdzić jak to się zgra i czy madobrą synergię)

 

Gdyby @majkel nie był tak zajęty to (jak pasuje Tobie IC na Conduficul-u) można zrobić taki kabel.

 

Ja mogę załatwić WBT << 0147 >> do tego mozna założyć Conduficil i Neutrik-a

 

Ale jak chcesz to mogę podesłać swoje dwa kable i jak znajdę to wspomnianą przejsciówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to nie przelotka degraduje dzwięk, tylko taki jest (z odtwarzacza)

 

Ja mam przelotkę kupioną w sklepie sprzedającym głównie odtwarzacze płyt LP, i różne audiofilskie wynalazki (już dawno więc opisu aukcji nie znajdę)

 

Bardzo dobrze pasujący minijack i dobrejjakości gniazda RCA. Podłączałem do nie @majkelowy IC oraz rózne moje IC

 

Gra toto lepiej niż dedykowane kable minijack -> RCA QED Qunex J2P (mogę wysłać bo go nie używam)

 

Dobrze gra << Eichman Bulllets kontra Neutrik -> przewód czyste srebro >>

 

Też mogę pożyczyć (jak zawsze trzeba sprawdzić jak to się zgra i czy madobrą synergię)

 

Gdyby @majkel nie był tak zajęty to (jak pasuje Tobie IC na Conduficul-u) można zrobić taki kabel.

 

Ja mogę załatwić WBT << 0147 >> do tego mozna założyć Conduficil i Neutrik-a

 

Ale jak chcesz to mogę podesłać swoje dwa kable i jak znajdę to wspomnianą przejsciówkę

 

A dałbyś radę zrobić z Condufila mikrofonowego, tego, co go Majkel używa do wyrobu swoich IC. Dobrze zapłacę, bo sam nie mam czasu się w to bawić ostatnio.

 

Ewentualnie zapodaj jakiś link do przelotek dobrej jakości, mam przynajmniej jeden dobry IC VdH, który leży odłogiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałbyś radę zrobić z Condufila mikrofonowego, tego, co go Majkel używa do wyrobu swoich IC. Dobrze zapłacę, bo sam nie mam czasu się w to bawić ostatnio.

 

Ewentualnie zapodaj jakiś link do przelotek dobrej jakości, mam przynajmniej jeden dobry IC VdH, który leży odłogiem.

 

Znalazłem przelotkę i te dwa kable: QED Qunex J2p i ten srebrny IC na Eichmanach (i minijacku Neutrika).

Wyślij adres na PW to wyślę Tobie i zobaczysz co gra najlepiej

 

Jak przelotka będzie dobra to poszukam w korespondencji -> od kogo ją kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolandsinger -> masz zapchaną skrzynkę :(

 

Odpowiadam na twój PM tu ...

 

Wysłałem:

 

- wspomnianą przelotkę

- IC zakończony neutrikiem na wtykach Eichman-a

- QED Qunex J2P

- mój przewód cyfowy oparty na NEOTECH-u i wtykach WBT 0110 do kabli cyfrowych

 

Pocztexem (taki na następny dzien), dziś (07.04.2009 nadane rano kolo 9-tej)

 

Z poczty Warszawa-WESOŁA

 

Na druczku mam numer: EE 177234013 PL

 

Płaskie pudełko formatu A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności