Skocz do zawartości

A10 FW - V001.003.013 "B"


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładuj z sieci na softach 1.3XXXX nie działa ładowanie z USB. Masz czarny ekran wtedy. Ale pliki możesz zrzucać normalnie.

Ładuje tylko na firmowym FW

Nie wiem czy mój jest jakiś wyjątkowy ale mi ekran i ładowanie działa na wszystkich softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś Vedie (mam takie mieszane uczucia po pierwszych próbach :/)

 

Ogólnie zwiesiła mi się jak chciałem włączyć transmiter (na firmware tym standardowym 1.2.5 chyba)...

 

Wgrałem sobie to firmware co polecacie 1.3.6

 

Mam takie pytanie... z ciekawości raczej.... jak teraz mi sie zawiesi, i dam reset to firmware też sie zmieni na to firmowe czy pozostanie to 1.3.6

I drugie pytanie... jakby co jak wrócić do firmware tego standardowego? trzeba dać na domyslne?

 

Rozumiem że na tym 1.3.6 słuchając w 99% mp3 (nie ogg flac itp) nie mam co liczyć na zwiechy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym sofcie nie ma zawiech... Jakresetujesz odtwarzacz spinaczem to dalej masz to samo FW nic się w nim nie zmienia...

A jak by co to ściągasz factory FW z forum i wgrywasz tak samo jak byś aktualizował do 1.3.6. U mnie na 1.3.6 nic sięnie zawiesza. Na plikach ogg, flac, mp3 wszystko chodzi super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj betę ale tam dźwięk jest gorszej jakości. Na 1.3.6 faktycznie jest ciszej i to sporo a w 1.3.13 jest funkcja Ear Protection która po wyłaczeniu jej podgłasza player... Ale największą wadą 1.6.13 jest kiepska jakość dźwięku w porównaniu do Factory FW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie niedługo ponieważ prace nad nim nie stoją tylko idą do przodu... Więc jak sądzę to kwestia ok 2tyg.

 

skąd te informacje??

ksy nic nie mówił :huh:

 

EDIT. Sorka nie przeczytałem dokładnie(napisałeś że to tylko twoje przypuszczenia) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby :/

 

 

ej a powiedzcie... da się zrobić taki myk

 

Jak na mojej starej mp3, Wiwa :P, tam było tak, że po prostu wrzuciłem w katalogach 3 płyty (że 3 katalogi), no i to było tak fajnie, że mp3 po prostu odtwarzał katalogami muzyke... znaczy że jak kończyła się płyta 1 to przechodziło automatycznie do płyty 2 czyli drugiego katalogu... da się tak na vedii a10 zrobić?

 

bo tymi tagami to nie są utwory po kolei, zaś jak wejde do katalogu z płytą, to fajnie odtwarza piosenki tak jak powinna być kolejność jednak jak skończy odtwarzać płyte, to trzeba od nowa wskazać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd te informacje??

ksy nic nie mówił :huh:

 

EDIT. Sorka nie przeczytałem dokładnie(napisałeś że to tylko twoje przypuszczenia) :P

 

 

Gdzieś czytałem (tu na forum w dziale Vedia) że właśnie za ok 2 tyg. ma wyjść kolejna alfa,beta, gamma :D albo inny FW :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie goraczkujcie sie tak

ksy pisal ze wlasnie zabrali sie za robote z a10, imho to kwestia max 2tyg az cos nowego wyjdzie

wtedy bedzie mozna kombinowac ze starymi softami jakby sie okazalo ze dzwiek dalej straszy

 

 

tu to pisało... czyli nic nie potwierdzonego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc, to A10 nie ma finalnego firmware.

Każdy ma bugi i to takie, jakich w finalnej wersji być nie powinno. A w sumie szkoda, że najpierw nie zajęli się wyeliminowaniem błędów z 1.2.5 a dopiero potem wrzucaniem nowości. Byłby działający soft podstawowy i bety z błędami do testowania. Wszyscy czekają na kolejny fw, nie mając w pełni działającego bez niespodzianek urządzenia. Niby są poprawki w 1.3.6, ale już w nim jest EQ skopany, w późniejszym 1.3.13B jakość dźwięku to już kpina.

Smutne jest to, że urządzenie sprzedawane już od około pół roku, nadal jest w zasadzie na etapie testów, które powinny odbyć się przed wprowadzeniem do sprzedaży. Najlepszy hardware bez działającego softu to ........

I nic tego nie tłumaczy. Wydając blisko 200zł na playerka mp3 spodziewam się działającego urządzenia, a nie ciągle wieszającego się grajka, który w tajemniczy sposób sortuje utwory i nie zapamiętuje przy wyłączeniu sposobu sortowania ALBO coś co pamięta co grało, ale jakość dźwięku stoi na poziomie hmm, chińskiego noname z bazaru.

.

Co do sortowania po tagach-> sansa m250 sortuje po tagach, vedia TE SAME pliki sortuje w całkiem inny, tajemniczy sposób. Ktoś pisał, że po dacie wgrania, może i tak, nie chce mi się tego sprawdzać, ale mam wątpliwości, bo po każdej zmianie softu wgrywam mp3 commanderem, który kopiuje w kolejności alfabetycznej zarówno katalogi jak i pliki. Więc teoretycznie utwory na vedii mają kolejność dokładnie taką jak chcę, a i tak są odtwarzane w innej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, że urządzenie sprzedawane już od około pół roku, nadal jest w zasadzie na etapie testów, które powinny odbyć się przed wprowadzeniem do sprzedaży. Najlepszy hardware bez działającego softu to ........

 

Nie zauważyłeś, że Vedia robi tak z większością swoich wydawanych ostatnio playerów? Najpierw wydaje urządzenie ze skopanym softem, a potem dopiero widzi że coś jest nie tak i nic z tym nie robi. Tak samo było z T8 (z 8 - 9 miesięcy na rynku, FW beta od pół roku), podobno z C6 (Vedia już ma nowy FW i... trzyma go w szafie od bodajże grudnia). Moim zdaniem - poczekacie z nadzieją ze dwa miesiące, a wtedy Vedia nagle zamilknie o A10 i... zostaniecie z betą FW która podobno ma niemożliwie skopany dźwięk. Wtedy .ksy i inni z Vedii będą interesować się TYLKO i wyłącznie kolejnymi frajerami, którzy kupią B6 lub X11 i... znowu nie wydadzą do nich final FW. I tak w kółko aż skończą się w Polsce frajerzy. Wtedy pójdą do jakiegoś USA czy Indii i znowu będą naciągać kolejnych ludzi na szajs bez porządnego FW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc, to A10 nie ma finalnego firmware.

Każdy ma bugi i to takie, jakich w finalnej wersji być nie powinno. A w sumie szkoda, że najpierw nie zajęli się wyeliminowaniem błędów z 1.2.5 a dopiero potem wrzucaniem nowości. Byłby działający soft podstawowy i bety z błędami do testowania. Wszyscy czekają na kolejny fw, nie mając w pełni działającego bez niespodzianek urządzenia. Niby są poprawki w 1.3.6, ale już w nim jest EQ skopany, w późniejszym 1.3.13B jakość dźwięku to już kpina.

Smutne jest to, że urządzenie sprzedawane już od około pół roku, nadal jest w zasadzie na etapie testów, które powinny odbyć się przed wprowadzeniem do sprzedaży. Najlepszy hardware bez działającego softu to ........

I nic tego nie tłumaczy. Wydając blisko 200zł na playerka mp3 spodziewam się działającego urządzenia, a nie ciągle wieszającego się grajka, który w tajemniczy sposób sortuje utwory i nie zapamiętuje przy wyłączeniu sposobu sortowania ALBO coś co pamięta co grało, ale jakość dźwięku stoi na poziomie hmm, chińskiego noname z bazaru.

.

Co do sortowania po tagach-> sansa m250 sortuje po tagach, vedia TE SAME pliki sortuje w całkiem inny, tajemniczy sposób. Ktoś pisał, że po dacie wgrania, może i tak, nie chce mi się tego sprawdzać, ale mam wątpliwości, bo po każdej zmianie softu wgrywam mp3 commanderem, który kopiuje w kolejności alfabetycznej zarówno katalogi jak i pliki. Więc teoretycznie utwory na vedii mają kolejność dokładnie taką jak chcę, a i tak są odtwarzane w innej kolejności.

 

Nikt nie napisał że ma finalne firmware, a szczerze powiedziawszy ja i tak wątpię w tą wizję, że w końcu wyjdzie firmware vedii który wszystkich zadowoli, ale to tylko moje zdanie.

Co do tych bet, to też nie takie proste, większość szarych użytkowników nie wie nawet jak zmienić firmware i prawdopodobnie do końca "jechać" będą na fabrycznym, vedia nie mogłaby sobie pozwolić na wydanie produktu z firmware nieobsługującym wiekszości kluczowych funkcji, z jakimi był on promowany.

Właściwie to nawet eq w fabrycznym firmware był daleki od doskonałości lecz przynajmniej reagował na podbicia, a jak reagował to już inna bajka.

Prawda, że nic nie tłumaczy tych uchybień, ale bądźmy wyrozumiali, bo dyrygują "orkiestrą" chińczyków-programistów, a nie tworzą tego firmware w rodzimym kraju nadzorując pracę rodaków. Shitnym skutkiem takiej kooperacji właśnie są te tagi i inne bardzo dobrze znane problemy z a10.

 

W każdym razie, ja cieszę się że już się tego pozbyłem, straciłem nadzieję i naszargałem sobie po nocach nerwów zgrywając muzykę na kartę żeby przekonać się, że część utworów po włączeniu gra pourywane części innych kawałków, teraz mam clipa i przynajmniej wiem że jak z czymś się napracuję (tagi) to będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz co gdybac bo i tak tego nie naprawisz

juz programista sie tym zajmie

zenuje mnie ciagle stekanie, w koncu pofatyguje sie zeby wylaczyc subskrypcje tego watku bo piszecie farmazony ktore powtarzaja sie przez n^n stron w n watkach, pomijajac juz to ze to nie temat o innych softach a tylko i wylacznie o 1.3.13B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisaj o siódmej rano soft 1.3.14. Ale wstrzymam się raczej z jego publikacją na tą chwilę jeszcze z uwagi na to, że w mailu jest dużo "In progress...".

 

Ten ktoś kto chciał zerowanie EQ się ucieszy bo już jest. Losowy nie powoduje też odpalania playera z budowaniem bazy, nie ma też już problemu z ładowaniem na USB 1.1.

Wykryte i naprawione zostało podobno to co powodowało problemy z nagraniami z radia (że nakładało się przy długich nagraniach), choć tu jeszcze moga pojawiać się problemy przy dłuższych nagraniach.

Jeszcze tam widzę jakieś kilka sprawek zrobionych, ale czekam na "15" i wtedy Wam ją podrzucę.

 

Smutną informacją jaka napłyneła z Freescale jest, że auto-play na chwile obecną z kartą pamięci działać nie będzie (ogólnie wspieranie karty jest dopiero rozwijane). Kilka pozycji ma też status "...waiting reply from Sigmatel" także ta związana z EQ - choć ciągle nie wykluczam, że nie poradzą sobie z tym i będzie powrót do 5band.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności