Skocz do zawartości

Pytanie - reklamacja głośników z powodu "pierdzenia"


kryhoo

Rekomendowane odpowiedzi

pierdzenie takich hmmm... grających inaczej, zestawów jest ich cechą gatunkową, szczególnie grając na max (bądź blisko)

 

tego raczej się nie reklamuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że to powinno podlegać reklamacji. co innego subwoofer pasywny podłączony do zbyt mocnego wzmacniacza, co innego subwoofer aktywny, który powinien być tak skonstruowany, aby grać poprawnie również przy maksymalnej podanej mu mocy, która to znowu powinna zostać tak skalkulowana, aby po jej podaniu głośnik nie charczał. wiem, zamotałem mocno, ale tak to mniej wiecej wygląda w porządniejszych zestawach audio (gotowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale skoro kupuje zestaw komputerowy, którego wzmacniacz generuje powiedzmy 10W realnej mocy na kanał to wymagam, aby subwoofer te 10W mocy przyjął i przekazał do moich uszu. jak już coś robić to porządnie a nie 'na odwal się', nie tędy droga. tak trudno ograniczyć maksymalną moc wzmacniacza do bezpiecznej dla głośnika? pomijam fakt jakości tych wzmacniaczy i zaprojektowania obudów z otworami BR bo to już zupełne oddzielna kwestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz akurat BR nie jest charakterystyczny dla tandety... ale to całkiem inna historia.

 

co do przyjmowania mocy i jakości w ogóle to...reszta była milczeniem :D

 

tak tanie grajki tak mają koniec kropka, a wymagać to można ale to kosztuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale skoro kupuje zestaw komputerowy, którego wzmacniacz generuje powiedzmy 10W realnej mocy na kanał to wymagam, aby subwoofer te 10W mocy przyjął i przekazał do moich uszu. jak już coś robić to porządnie a nie 'na odwal się', nie tędy droga. tak trudno ograniczyć maksymalną moc wzmacniacza do bezpiecznej dla głośnika? pomijam fakt jakości tych wzmacniaczy i zaprojektowania obudów z otworami BR bo to już zupełne oddzielna kwestia

 

Podajesz mu sygnałanalogowy, który sam w sobie może zawierać "przestery":

 

- zły mastering

- kiepska karta

- kiepskie połączenie kablowe

- źle użyty equalizer

- wyrównywacze dynamiki

 

.... -> wiele wiele innych

 

Podłącz do wyjscia słuchawkowego PC jakieś bardzo czułe słuchawki (wyższe Grado, Senki HD595) Zamiast radości -> skrzywisz się.

 

Mój duży SUB Velodyne też potrafi zadudnuć, przy złym ustawieniu w pokoju, zbyt wysokim odcięciu, itp, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że to powinno podlegać reklamacji. co innego subwoofer pasywny podłączony do zbyt mocnego wzmacniacza, co innego subwoofer aktywny, który powinien być tak skonstruowany, aby grać poprawnie również przy maksymalnej podanej mu mocy, która to znowu powinna zostać tak skalkulowana, aby po jej podaniu głośnik nie charczał. wiem, zamotałem mocno, ale tak to mniej wiecej wygląda w porządniejszych zestawach audio (gotowych)

Co to znaczy: "zbyt mocny wzmacniacz"?

Bo nawet jak wzmacniacz ma 50 % mocy więcej niż głośnik, to ciężko będzie głośnik uszkodzić, natomiast np. 10 watowy wzmacniacz i 100 watowy głośnik to prawdopodobieństwo uszkodzenia jest większe.

Nie decyduje moc, tylko zniekształcenia i to pierdzenie to często jest nimi spowodowane...

Więc jak podłączysz dobre źródło i nie przesterujesz sygnału to z pewnością nie pierdzą, czyli wady nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie decyduje moc, tylko zniekształcenia i to pierdzenie to często jest nimi spowodowane...

mam w domu subwoofer aktywny Magnata, model MotionSub 16a. z kolegą podłączyliśmy wbudowany wzmacniacz do oscyloskopu (sygnał dostarczony bezpośrednio z CDka do gniazda line in) . przy niewiele ponad 50% mocy sinusoida robiła się kanciasta... moim zdaniem głównym winowajcom w tanich zestawach jest właśnie jakość sygnału generowanego przez wzmacniacz powyżej pewnej granicy głośności. nie będe się kłócił, bo mam jedynie podstawowe pojęcie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem.

 

Słyszałem, że w tych tanich zestawach subwooferów Creative'a i Logitecha (przede wszystkim Crea.) są wbudowane zbyt długie tuby Bass Reflex i trzeba ją skrócić i będzie o wiele lepszy bass a pierdzenie zniknie. Czy możecie mi powiedzieć, czy jest te skrócanie bezpieczne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale powiedz/powiedzcie mi jak to jest, skoro w komentarzach o tych głośnikach Creative'a na różnych stronkach (nie pamiętam dokładnie jakich, ale bodajże Ceneo i purepc) kilku gości chwaliło się tym, że skrócili tą tube i pierdzenie im zniknęło, a bass stał się soczystszy. Czy aby na pewno nie poprawia to jakości bassu i likwiduje "pierdzenie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dostałeś powyżej. Jeżeli nie wierzysz, obetnij, sam się przekonasz. Akustyka to nie wróżenie z fusów ma swoje podstawy naukowe.

 

Bass Reflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności