Skocz do zawartości

Nokia 5800


udarr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje zakup nowego sprzętu. Mówię tu o sprzęcie bo sam jeszcze dokładnie nie zdecydowałem się o co mi chodzi. Szukam komórki z dobrym playerem - jednak bez przesady, nie jestem audiofilem. Zadowala mnie jakość muzyki z odtwarzaczy creativa. W grę wchodzi też oddzielny zakup komórki i playera.

 

Dlaczego komórka z wbudowanym playerem ? Z tego względu iż zyskuje więcej miejsca w kieszeni a wszystko obsługuję z pozycji jednego urządzenia. W dodatku szczęśliwie się złożyło, że nie poszukuje niewiadomo jakiej jakośći dźwięku to też komórka chyba mi wystarczy (?).

 

Z drugiej strony przyznam, że nigdy nie korzystałem z urządzeń oferujących na prawdę dobre brzmienie (obecnie posiadam Nano - nigdy już nie kupię produktów Apple) więc nie wiem 'jak to jest' może warto ? Wtedy zakupiłbym jakąś komórkę i player (może Clix-a 2) + słuchawki (tutaj jestem zielony) gdzie przeznaczyłbym na to ~1000zł (cena 5800), ale tutaj powraca poruszany wcześniej problem braku miejsca w kieszeni itd (nie ma opcji żebym nosił telefon czy też player na smyczce).

 

Wracając do sedna, poszukuję opini ludzi na temat owej 5800. Chodzi mi o to czy dźwięk jest znośny, obługa telefonu - skakanie po utworach za pomocą palców, może jeszcze jak jest z jakością widzianego tekstu na słońcu. Czytałem trochę na temat tego telefonu jednak nie znalazłem tych informacji a ogólnie wypada chyba dosyć dobrze. Może poza GPS, ale przeżyje.

 

Zaznaczam, że raczej nie przewiduje brania pod uwagę muzycznych telefonów innych mark od nokii. Nokia to dla mnie solidna marka, z którą znam się od dawna i inne nie wchodzą w grę.

 

pozdrawiam,

udarr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę powiedzieć (być może to wada tego konkretnego telefonu którym ja się bawiłem) jest to, że nie zawsze wyłapuje podłączenie słuchawek. Czasem podłącza od razu słuchawki, czasem pyta co zostało podłączone (słuchawki, pętla, cośtam jeszcze) a czasami w ogóle ich nie wykrywa i muzyka gra nadal z głośników (zwłaszcza jak już player jest włączony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszyscy mówią Iphone, ale jednak chyba jakości rozmów co też cenie nie są najlepsze. Na pewno dużym plusem jest jakość ekranu no i dźwięku oczywiście. W 5800 chyba też tak źle z tym dotykiem i muzyką nie jest źle. Do tego w Iphonie trzeba ściągać szereg blokad - utrata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najbliższym wykładzie (czyli chyba wtorek) będę siedział z kumplem który ma 5800, więc się nią pobawię. Ale póki co po bardzo krótkim rzucie oka mogę powiedzieć, że ekran dotykowy jest bardzo dobry. Na pewno bardziej responsywny od Omni czy Diamonda. No, iPhone'a to to jeszcze nie przebija, ale naprawdę nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najbliższym wykładzie (czyli chyba wtorek) będę siedział z kumplem który ma 5800, więc się nią pobawię. Ale póki co po bardzo krótkim rzucie oka mogę powiedzieć, że ekran dotykowy jest bardzo dobry. Na pewno bardziej responsywny od Omni czy Diamonda. No, iPhone'a to to jeszcze nie przebija, ale naprawdę nie jest źle.

Ekhm...

Na pierwszy rzut oka jest fajnie, ale jak się chce szybciej operować, to co chwila nie łapie albo łapie nie to co trzeba... A pisanie na tej poziomej klawiaturze jest mniej precyzyjne niż w badziewiastej Omnii w pionie (sic!) Ekran Nokia strzeliła kretyński, na dodatek w ogóle nie czuć czy się wcisnęło (chcieli chyba zrobić poczucie twardości jak w iPhone, ale sorry - to wciąż zwykły ekranik naciskowy).

 

Pisanie na niej na tyle mnie zraziło, że sobie podarowałem ten telefonik - jest jeszcze gorzej niż na Omni. No i nie jest niestety tak szybki jak inne Symbiany (no ale to wiadomo - ten sam procesor a 3 razy więcej pikseli do przerobienia).

Głośniczki są super :) Interfejs też całkiem OK (na pewno o niebo bardziej przyjazny niż WM). Rozdziałka wyświetlacza też ma bardzo pozytywny wpływ na jakość tego co widzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast używam 5800xm i ogolnie jestem zadowolony z jakosci muzyki . Gra calkiem dobrze wraz z pionner'eami se-mj2 oraz creative'ami ep-830. Dodatkowym atutem jest wbudowany chip audio na plycie glownej, ktory zapewne cos tam wnosi do jakosci. Z reszta zobaczcie sami:

 

gsmarena_a001.png

 

"Speaking of music playback, the 5800 XpressMusic turned out to be the best Nokia example for audio quality to date. That's that and no fancy foreword would've made sense. We've been seeing improvement over recent devices by the Finns and now the 5800 comes to crown the whole thing. In fact, we've never seen so good numbers on any other mobile phone.

 

The phone flaunts an amazing frequency response keeping within the +-1db range effortlessly. Furthermore, for most of its range it is right on the perfect track. Noise level and dynamic range readings are also praiseworthy and so is THD. IMD and crosstalk are not as impressive but still quite good. All in all, you will be enjoying some of the industry best quality audio with Nokia 5800 XpressMusic."

 

Faktem jest ze góra moglaby byc glosniejsza. Jednak mimo wszystko pozostaje w ścisłej czołówce "telefonicznych odtwarzaczy".

 

Jedynym mankamentem moze byc sam player, nie jest on zbyt rozbudowany mimo muzycznych ambicji telefonu. Jednak jak to w nokii i symbianowcach wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania wszystko moze ulec diametralnej zmianie (nie bede wnikal, wkoncu to nie forum o telefonach).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się powtarzać, jakiś czas temu w temacie "najlepsze odtwarzacza odtwarzacze mp3" opisywałęm moje wrażenia z krótkiego kontaktu z tym telefonem i daleko im było do pozytywnych.

 

btw. Wiecie że niektózy ludize używają 5800 z fabryczną folią? Nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby nie to że cała ta folia jest upstrzona w takie fikuśne paski ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam 5800 ale jeszcze nie zdążyłem przesłuchać. Powiem tylko, że mogła by być głośniejsza ale jest i tak wystarczająco głośna. Dziwnie pilotem się głośność zmienia. Za duże przeskoki są. Miałem clipa więc się podzielę wrażeniami.

 

Basu 5800 może zapewnić więcej niż Clip. Jednak na dłuższą metę taki bas jest dla mnie męczący więc go zmniejszyłem. Po zabawie z korektorem da się wydobyć więcej szczegółów. Słyszalność szczegółów zapewnia też opcja "głośność". Jakoś nie chce mi się wierzyć w takie wynalazki ale na szczęście nie mogę się doszukać co psuje ta opcja. Teraz odkrywam muzykę na nowo jak powiedział jakiś tam poeta. Clipowi brakowało tej dynamiki i nie wszystko na nim było słychać. Jestem jak najbardziej zadowolony. Jeszcze zobaczę jak ta Nokia poradzi sobie z większymi słuchawkami ja znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam !

 

Żonie zajumałem na 10 minut 5800 i zrobiłem porównanie do Sonego S739F na Phonakach Audeo PFE.

Materiał to OST do Vexille (320 kbit MP3)

Generalnie jest zauważalnie gorzej , może poza tonami średnimi ...

Jest również wyraźnie ciszej (kwestia 32 ohm)

Za tydzien zrobie jeszcze testa na KPP, cx500, i FS Atrio

 

Pozdroofka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności