Skocz do zawartości

H320 CF mod ERROR


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się wymienić dysk na kartę CF 32GB firmy Pretec (233x). Kupiłem H320 z wgranym rockbox'em, więc wyciągnąłem dysk i wpiąłem adapter z kartą CF (adapter kartą w dół). Podłączyłem playera do PC (aha podłączyć przez "data" czy "media"?) i na wyświetlaczu pojawił się napis

"ATA error: -32

Insert USB cable and press

a button"

Jakieś porady, propozycje etc.?

 

[EDIT]

Po zresetowaniu i podpięciu do PC (z adapterem CF) na wyświetlaczu mam napis charging, ale system nie wykrył dysku

[EDIT 2]

Jest napis connected i ikonka bezpiecznego usuwania sprzętu, ale system nie wykrył pamięci flash

[EDIT 3]

Player się włącza i na ekranie pojawia się:

Total:

0000 Folder(s)

0000 Songs(s)

Mogę zmieniać głośność i tyle. Niestety nadal po podłączeniu do pc w "Mój Komputer" nie pojawia się pamięć flash.

Czy zakup adaptera cf <-> usb i wgranie rockbox'a pomoże? (Z dyskiem H320 pracuje normalnie)

[EDIT 4]

Prawdopodobnie karta Pretec'a (233x) nie jest kompatybilna

btw może ktoś podać listę kompatybilnych CF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest kompatybilna.

Po 1.: Musisz mieć zainstalowanego bootloadera RockBoxa.

Po 2.: Wepnij kartę do czytnika CF i wrzuć na nią folder Rockboxa.

Po tych operacji odpal H320 i powinien włączyć się Rockbox.

 

1. bootloader jest zainstalowany (jak włączam to widzę w rogu napis Rockbox boot loader version 5).

2. Tyle że nie mogę na nią wrzucić folderu Rockbox'a, bo jej system nie widzi (to znaczy wykrywa urządzenie, ale nie pokazuję w Mój Komputer żadnego dysku wymiennego flash)

Stąd moje pytanie czy kupić czytnik kart CF i wrzucić folder Rockbox'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja sie troszeczke podepne pod temat. Powiedz mi gdzie kupiles i za ile ta karte?

 

Ew. pytanie do innych, ktorzy porwali sie na CFmoda- jakich uzywacie kart i gdzie sie w nie zaopatrujecie? Ostatnio padla mi bateria w H320, wiec pomyslalem, ze skoro go rozkrecam, to zmienie w nim juz wszystko :D Jakies porady na dalsza czesc drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja sie troszeczke podepne pod temat. Powiedz mi gdzie kupiles i za ile ta karte?

 

Ew. pytanie do innych, ktorzy porwali sie na CFmoda- jakich uzywacie kart i gdzie sie w nie zaopatrujecie? Ostatnio padla mi bateria w H320, wiec pomyslalem, ze skoro go rozkrecam, to zmienie w nim juz wszystko :D Jakies porady na dalsza czesc drogi?

 

Kartę kupiłem na www.fotoplanet.pl za ok. 340 zł (nie pamiętam ceny bo już odesłałem) Z tego co ja wiem to na pewno będzie hulało na karcie TopRam 32GB (ale jest dostępna tylko w USA i nie chcą jej do Europy wysyłać). Druga karta to A-DATA Speedy 32GB, która według pewnego użytkownika tego forum (nie pamiętam już w jakim temacie o tym przeczytałem) daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-DATA Speedy 32GB, która według pewnego użytkownika tego forum (nie pamiętam już w jakim temacie o tym przeczytałem) daje radę.

Chodzi zapewne o mnie, LINK ;)

 

Mam w H320 kartę CF A-data 32GB, działa bezproblemowo. Dwie ważne informacje:

 

1. W H300 konieczne jest wgranie folderu Rockboksa na kartę przed zainstalowaniem jej w odtwarzaczu, w innym (czyli w twoim) przypadku komputer nie zobaczy karty. W serii H100 nie było takiego problemu, można było włożyć do odtwarzać pustą kartę, po czym podłączyć odtwarzacz do komputera i wgrać folder z systemem. W H300 to nie zadziała, musisz mieć czytnik CF.

 

W każdym przypadku przed wymianą dysku na kartę konieczne jest "zrockboksowanie" odtwarzacza, czyli wgranie bootloadera - ale to chyba oczywiste.

 

2. Adapter instaluje się "kartą w górę", tzn. adapter od strony wyświetlacza, karta od strony baterii, etykieta karty od strony baterii. Dotyczy to zarówno H100, jak i H300. Poniżej H100, zdjęcie H300 znajdziesz w linku wyżej.

 

Myśli dalekowschodnich inżynierów chadzać mogą różnymi ścieżkami, nie można więc wykluczyć, że istnieją także adaptery instalowane odwrotnie, tzn. kartą od strony wyświetlacza - na dzień dobry proponowałbym jednak swoje rozwiązanie ;)

h100cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj doszedł do mnie adapter CF- IDE. Po podłączeniu adaptera i karty do H320 i po jego podłączeniu do USB znalazł mi go jako dysk. Wrzuciłem folder rockboxa, bootloadera miałem wcześniej zainstalowanego ( to co fakcior mówiłeś i na maila mi przesłałeś ). Odłączyłem playera i wcisnąłem play.

 

ATA Error: -31

Insert USB cable and press

a button

 

Jak skopał mi się dysk w H320 to też nie mogłem włączyć i to samo mi się pokazywało tylko nie -31, a -32.

Co mam zrobić? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATA Error: -31

Insert USB cable and press

a button

 

Jak skopał mi się dysk w H320 to też nie mogłem włączyć i to samo mi się pokazywało tylko nie -31, a -32.

Co mam zrobić? :unsure:

Sprawdź z inną kartą, najlepiej pożycz jakąś sprawdzoną z iRiverem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK panienki. Postawilem gnoja na nogi. Na stronie rockboxa jest zmodyfikowany firmware do irivera. Z reszta zamieszczam go w zalaczniku.

Zrobilem tak- wsadzilem dysk, wrzucilem na niego ten FW, uaktualnilem na OF irivera po czym wsadzilem adapter ze zworka i karta, na ktora wczesniej skopiowalem folder .rockbox. Jakby trzeba bylo cos jasniej- dajcie znac, bo poki co trzesa mi sie z radosci lapy :D Ide cegle skladac w jedna calosc :D

H300.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMan- ja z fakciorem przerabiałem już kilka fw, i kończy się na tym, że nie chce mi się zupgrejdować. Mam na h320 fw. 1.29, wsadziłem na dysk fw. 1.30 i wcisnąłem firmware upgrade. Po wyłączeniu playera i ponownym go włączeniu na dole ciągle pisze 1.29.

iRivera wysłałem dzisiaj do JaroMi. Modlę się do Boga, by jeszcze zagrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z dyskiem Ci dziala?

Bo mowie- mialem dokladnie to samo- wpadlem w panike, bo udalo mi sie jakims cudem z "Ata error" przejsc do USB mode, w ktorym udalo mi sie wrzucic na karde folder rockbox, ale to nic nie dawalo, wiec gnebilem go dalej zworkami, ulozeniami karty i wszelkim innym gownem. Skonczylo sie na tym, ze wsadzilem dysk, wrzucilem ten FW, ktory zostal ponoc jakos zmodyfikowany i wszystko ruszylo...

Pomijam fakt, ze po skreceniu H320 umarl i nie ruszal sie w ogole, po czym rozkrecilem go jeszcze raz, odlaczylem i podlaczylem wszystko, ulozylem ladnie w obudowie i powstal :D Wiec to zapewne nic groznego pod warunkiem, ze wciaz dziala z dyskiem.

 

ogolnie zycze pomyslnosci, jakby cos sie udalo zdzialac- daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMan- Ja własnie zdecydowałem się na CF dlatego, że z dyskiem coś zaczęło mi się dziać ( jest trochę bad sectorów na nim ), i na początku wyskakiwał mi ata error 32. Mam nadzieję, że JaroMi coś poradzi :) Jak dowiem się czegoś nowego, z pewnością dam znać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMan- bardzo dziękuję ale nie potrzebny mi będzie. Narazie takie relacje z "badań" otrzymałem od Jaromira:

 

Rozebrałem i taśma jest w porządku, mój dysk wykazuje takie same objawy (ata error -32) bez dysku tak, jak powinno być (ata error -11).

Twój zestaw - przejściówka plus karta - nie startuje w moich H140/340.

 

Łącznosć z dyskiem przez USB jest, więc uszkodzona jest "łączność" dysku z plejerem (moze jakiś przypadkowy impuls, może odwrotne włożenie (chociaż nie powinno) - coś ją uwaliło) - odpowiada za nią kostka LVCH16245.

Spróbuję ją wymienić, jezeli to nic nie da to nastepną instancja są porty procesora - na które nie mam rady.

 

Nie nastawia mnie to optymistycznie ale ciagle jestem dobrej myśli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMan- Jaromir zaoferował mi jeszcze zrobenie z dwóch H320 i jego H340 ( zepsutego) jedengo działającego playera ale to będzie ostateczność:

 

Mogę wtedy zaproponować skup padalca albo... hmmm Muszę pomyśleć, ale mam H340 moze byś chciał jego kosztem zrobić jeden z

dwu:)

 

Odsprzedaż wchodziłaby w grę dopiero wtedy, gdyby i to nie wypaliło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności