Skocz do zawartości

Wielkie Starcie ;)


bazant

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchalem dzisiaj w mediatunie kossow porta pro. SLuchawki genialne... ale do techno ;p nie do metalu czy klasyki. Za mocny bas wybijajacy sie ponad wszysko... mialem wrazenie ze jak pojawia sie bas to wszystko sie pie.... ;) puki nie ma w muzie mocnego basu to dla mnie dzwiek jest naprawde ladny... coz moze ja jakis dziwny jestem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem (a chce kupic PX100), ze moja pasja muzyczna jest progressive (gatunek muzy elektronicznej czy jak to sie mowi w Polsce techno...) ale oprocz tego slucham Rock, Alternative sporo NuMetal i Metal, do tego troche Chill Out/Ambient i nie pogardze dobra muza filmowa (OST Batman Begins rzadzi). Dobry bas zawsze sie przyda ale jakby mial mi zagluszac reszte to poza progressive nic by sie dobrze na tym nie sluchalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj no :P

 

 

PX100 MAJĄ BAS! po prostu są osoby, które uważają że jak bas nie zagłusza wszystkiego i nie przenosi się wibracjami przez kości żuchwy to jakby go nie było ;] i stąd Porty uznawane są za "ładne basowe" a PX100 za "pozbawione basu" ';]

 

co oczywiście nie do końca jest prawdą - jeżeli nie masz możliwości samemu posłuchać to uznaj że porty są jak the plug (ładne, ale jednak nieco zbasowane) a PX100 jak EX51 (bardziej zrównoważone, co nie oznacza że basu im brak)...

 

... pamiętaj że dla różnych osób (i oczekiwań) "minimalny akceptowalny poziom basu" jest różny... tak samo jak czytelność pozostałej części pasma (syndrom shure3 ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porta maja te zalete, ze doskonale spisuja sie przy ustawieniach NORMAL EQ (...jezeli je podepniemy do dobrego odtwarzacza :D ).

Przy PX 100 niestety slabiej brzmia plyty nagrane przed latami 90-tymi, kiedy "moda studyjna" wymusila inne nagrywanie basu. Zreszta zwroccie uwage nawet sluchajac na innych sluchawkach nagran wczesniejszych i bardziej wspolczesnych. Bas jest bardziej wyeksponowany ...i niestety przy PX 100 mozna trafic na stare albumy gdzie trzeba bardziej wspluchiwa sie w "doly", ktore przy tych samych ustawieniach dla PORTA beda brzmialy lepiej (czytaj: mocniej i wyrazniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj no :P

 

 

PX100 MAJĄ BAS! po prostu są osoby, które uważają że jak bas nie zagłusza wszystkiego i nie przenosi się wibracjami przez kości żuchwy to jakby go nie było ;] i stąd Porty uznawane są za "ładne basowe" a PX100 za "pozbawione basu" ';]

Hmm .... Ciutek się nie zgodzę... Bassy w porta pro są napewno masywne i potężne ale nie zagłuszają pozostałych częstotliwości pasma. Napisałem wprawdzie, że niektóre nagrania nie brzmią najlepiej ale wynika to z tego jak zostały nagrane - w tych konkretnych przypadkach większość osób powie, że pxy grają lepiej ale takie nagrania to naprawdę żadkość. Nie zgodzę się też, że porty nie pasują do metalu - to w sumie zależy też o gatunku medalu i od tego czego konkretna osoba lubi mieć wyeksponowane ( niektórzy lubią ciężkie gitary ala OST QUAKE2, Painkiller i nagrania utrzymane w tym duchu, inni wolą wyeksponowaną górę, n.p. do trashu.... ).

 

Uważam, że każdy przed wyborem którychś z tych słuchawek powinnien sobie odpowiedzieć - jak jego ucho reaguje na wysokie tony a jak na głęboki bas. Od czego go będzie kuło w uszy jeśli czegoś będzie za dużo. No i nie zapominajmy, że wszakże większość osób chce kupić takie słuchawki do odtwarzacza mp3, na któryh w więlszości przypadków można zmieniać EQ. Jeśli player jest dobry i któś umiejętnie potrafi ustawić eq do własnych potrzeb, będzie mógł ustawić tak dźwięk, że jedne i drugie słuchawki pewnikiem okażą się równe dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas basa basem pogania :D

Panowie, jak widać dla każdego coś innego, uważam że nie ma co się sugerować opisami tylko POSŁUCHAĆ (jeśli ma się taką możliwość), i wtedy zadecydować. Nie ma sensu dywagować, czy jest zamulasty, ogromniasty czy jeszcze inny.

A tak na marginesie, pozdrowienia dla portomaniaków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że nie ma co się sugerować opisami tylko POSŁUCHAĆ (jeśli ma się taką możliwość), i wtedy zadecydować. Nie ma sensu dywagować, czy jest zamulasty, ogromniasty czy jeszcze inny.

Ja myślę że sens jest.

Gdy ktoś, tak jak mówisz, nie ma możliwości odsłuchu, to na podstawie przedstawionych tutaj (i w innych temu podobnych wątkach) opinii i danych, jest w stanie w chociaż minimalnym stopniu stwierdzić, czy słuchawki będą mu pasowały czy nie.

 

Nie neguję tutaj w żadnym stopniu sensu odsłuchu przed dokonaniem zakupu (oczywiste, że jest to jak najbardziej pożądane), ale twierdzę, że nawet te najmniejsze opinie/recenzje/porównania są w stanie całkowicie zmienić czyjeś zdanie na dany temat.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabyłem dziś PORTA PRO. pierwsze wrażenia - ok. wkurzyłem sie lekko nie wiedząc jak sie obsluguje comfort zone:P. pozniej, na spokojnie zapuściłem z mego t30 my dying bride - songs of darkness words of light. zostałem zmiecony z powierzchni ziemi. to jest niesamowite:) lepiej wybrać nie mogłem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności