Skocz do zawartości

VEDIA A10 - beta firmware


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do pierwszego, sam nie wiem, bo za drugim razem nic nie ładuje - wiec nie wiem z czego to wynika.

 

odkryłem taką prawidłowość-po odpaleniu, w 1.5 sek. włącza się max. 4-krotnie pod rząd (w operacji włączam-słucham-wyłączam-włączam-)

następnie wisi, długo,trzeba go szturchać spinaczem(może on to po prostu lubi? :-0) po kilku takich próbach kilkunastominutowych-nagle odpala się w 1.5 sek. i pozwala się włączyć kilka razy, by znowu zawisnąć.

 

może istotne jest kiedy go wyłączam np. w trakcie grania utworu, czy też na pauzie(zwyczajowo jak w każdym grajku wyłączam go w trakcie grania, nie zatrzymuję go), może wtedy się gubi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko mi powiedzieć. Wykonałem serie off / on na pauze, bez pauzy, na radiu i nic. Tylko w przypadku resetu spinaczem wszystko zaczyna się od zera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zresetowania odtwarzacza (musiałem bo sie powiesił z mojej winy) wszystko zaczelo sie pie****ić... Po resecie buildował ponad 5min, każde kolejne uruchomienie to conajmniej 3min...

 

Moja cierpliwość sie kończy-naprawde .ksy, mam nadzieje że wyciągniecie wniosek z tego co sie dzieje, bo A10 byłby fantastycznym odtwarzaczem gdyby nie ta pie*****na baza IDTagów budująca sie automatycznie przy każdym uruchomieniu :((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset w czasie pracy odtwarzacza - ta sama ilość plików to w poście powyżej.

 

Czas odpalania po resecie 02:31.3. Kolejny reset i czas odpalania 02:29.1.

Wyłączenie i odpalenie bez resetu to odpalanie około 10 sekund (plus / minus 4 sekundy)

 

 

Ja bym bardzo chętnie wyciągnął jakieś wnioski z tych poszczególnych przypadków gdzie trwa to długo - tyle, że ciągle wiem jakie?!

 

 

ps. Dodam, że nie należę do osób, które mają porządek w tagach MP3 / FLAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zatem jeszcze jedna próba znalezienia coś na kształt prawidłowości

pozycja wyjściowa:

-1067 plików w kilkudziesięciu folderach,

-tagi przepatrzone przy pomocy mp3tag i wyrzucone wszystko, oprócz kto,co,album,genre,rok,

-pliki głównie 80% mp3+kilkanaście ogg+kilkanaście flac

-włożona karta 2 gb zapełniona mp3 w 90%

-player ustawiony w trybie losowym

 

runda 1

-włącz-napis building...-odpalił -czas 7sekund(razem z kartą)

-włącz-napis building...-odpalił -czas 7sekund(razem z kartą)

-w czasie odtwarzania-reset-włącz-ciemny ekran przez 20 sekund-pojawia się napis building...-po 2min i 10 sekundach pod napisem building...pojawił się pasek postępu-po 2 minutach i 44 sekundach odpalił się

-jeszcze raz w czasie odtwarzania-reset-włącz-ciemny ekran przez 20 sekund-pojawia się napis building...-po 2min i 10 sekundach pod napisem building...pojawił się pasek postępu-po 2 minutach i 44 sekundach odpalił się

 

runda 2 bez odpalania muzyki, samo włącz/wyłącz

-włącz-napis building...-odpalił -czas 7sekund(razem z kartą)

-włącz-napis building...-odpalił -czas 7sekund(razem z kartą)

-włącz-napis building...-odpalił -czas 7sekund(razem z kartą)

-włącz-napis building...-odpalił -czas 7sekund(razem z kartą)

 

runda 3

po odpaleniu włączam muzykę w trybie losowym, mieszam utworami co kilkanaście sekund utwór i następny,i tak kilka razy.Następnie wyłącz, włącz i uwaga...

po 20 minutach i 14 sekundach cały czas wyświetla się napis building...

 

po resecie czarny ekran, po 20 sekundach napis building...,po 2min i 15 sekundach pod napisem building...pojawił się pasek postępu, po 6 minutach i 43 sekundach pasek postępu po dojściu do około 98% nadal stoi-dalej nie chce mi się mierzyć,wiem,wiem d..a a nie beta-tester

 

Wnioski:

zasadą jest, że a10 zachowuje się bez zasad-za każdym razem włącza się inaczej-o,przepraszam chyba, że w włączam go i wyłączam bez puszczania muzyki (jak znalazł w celu bawienia się w środkach komunikacji miejskiej albo w kolejkach)

 

Propozycje:

wypuszczenie softu w dwóch wersjach, do wyboru dla użytkownika: z nawigacją po tagach i druga opcja klasycznie,po folderach

 

ps.pasek postępu nadal wisi,dziabnę go-on naprawdę chyba to lubi...

 

edit:po dziabnięciu pasek postępu po dojściu do około 98% nadal stoi

 

edit2:po kolejnym dziabnięciu odpalił się w wersji z paskiem postępu tak gdzieś po około 3 minutach-nie mierzyłem

-po wyłączeniu i włączeniu wisi, ale jest zmiana tym razem na napisie building...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne. I przesłane dalej - można zaryzykować wniosek, ze funkcji jest za dużo i brak SDRAMu owocuje takimi problemami... ale zostawię to do oceny komuś kto się zna.

 

Liczę, że do stabilnej wersji się z tym uporamy, ale nie do końca wiem, jak to jest, że jednym działa... innym nie koniecznie.

 

 

 

ps. Tak myślimy o dwóch wersjach FW, ale to przy następnej aktualizacji... bo wymaga w sumie 3 wersji (tagi, foldery, tagi i foldery) żeby nie było marudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to może być w czymś pomocne, ale może Ci którym się wiesza i sprawia problemy mogliby podać z plecków numer seryjny,może po tym uda się znaleźć partię, która felerną jest, bo np.kolega chińczyk (bez urazy-może być inna nacja) przysnął...

 

mój problemowy a10 8gb ma serię:200812000045

 

 

natomiast po 3 dziabnięciu a10 po włączeniu pokazał czarny ekran na 20 sekund(przy wcześniejszych razach po dziabnięciu napis building pojawiał się od razu), po wiszeniu z napisem building z 2 minutki, pokazał pasek postępu i...stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem tagi (musiałem z braku miejsca na dysku usunąć backup muzyki dla A10), wgrałem na nowo softa z formatem, wgrałem pliki-śmiga, nie ma problemów z kolejnymi włączeniami i wyłączeniami

Powiem szczerze, że nie chce narazie ruszać reseta puki nie będe musiał...

 

Różne wersje FW to byłoby coś fantastycznego, pozbycie sie tego Buildowania... Mruuu

Proponowałem to już wcześniej i nie tylko ja, ale wtedy .ksy pisał, że jest to wbudowane z procek i nie da sie tego wykolegować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadą jest, że a10 zachowuje się bez zasad
Musiałeś wykrakać?? Tym razem już po drugim w/w zwiecha przy prubie odpalenia zegarka :(

Reset i ponad 5min buildowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo potrzebuję przeglądania po tagach. Tak, specjalnie dla a10 zrobiłem tagi dla wszystkich wgranych empetrójek - co z tego jak odtwarzacz w 99% ich nie widzi?

Nie miałem żadnego problemu z budowaniem bazy z fw 11, może dlatego, że nie zaznaczyłem opcji formatowania obszaru danych. Odtwarzacz działa bezproblemowo, bez żadnych zwiech przez ostatnie dwa dni mimo intensywnego używania.

Dzięki wersjom firmware może udałoby się umieścić tak "niszową" funkcję - jak ją nazwał .ksy - jak kasowanie bieżącego utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli faktycznie problemem jest to że brakuje SDRAMu to wg. mnie rozwiązania są dwa:

 

 

Rozwiązanie 1: Dodanie więcej SDRAMu

Rozwiązanie 2: Napisanie Firmwaru który byłby maksymalnie oszczędnościowy w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, dzięki za Twoje posty, są tak wartościowe, a rozwiązania które podajesz w nich iście innowacyjne.

 

a mi dalej się nie udało zawiesić A10, nawet już tagi usuwałem, może dlatego, że mam wersje tylko 2GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem coś co zawiesza a10

 

Otóż sprawdziłem wielokrotnie, zawiesza się kiedy mam ustawiony tryb... losowy.

 

Kiedy ustawiłem tryb po kolei, to mieszałem na różne sposoby i kilkakrotnie player odpalał na tych samych plikach, dodatkowo z kartą w 7 sek.

Nadto po odpaleniu zaczynał tam gdzie był przed wyłączeniem. Czyli tak jak powinien.

 

Po restarcie, odpalił bez problemu.

 

 

 

a przy okazji, jak ustawię tryb po kolei i folder "wszystkie utwory" to w trakcie grania utworu i przeszukiwania kolejnych utworów-dostaje czkawki na odtwarzanym utworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie są 2 wady:

- Nowe ustawienia EQ są BEZNADZIEJNE!

- Ciągle występuje problem z przewijaniem tekstu w napisach:

1. Odtwarzacz "zjada" pierwsze litery

2. Po jakimś czasie występuje błąd (chyba problem z kodowaniem tekstu) i tekst nie zmienia się, tylko ciągle jest razem ze znacznikiem czasu.

Sprawdzone na 5 utworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho niepotrzebne tyle ustawien eq, za dlugo sie to przewija;p

poza tym bledy wyzej wymienione, powtarzac nie musze ;]

poza tym u mnie zero zawiech przy 8gb zapchanej prawie po brzegi [25mb wolnego]

tagi dalej nie wszystkie wyswietla chociaz jest o niebo lepiej niz we wczesniejszych betach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że zdefiniowanych ustawień EQ jest teraz za dużo.

Może by tak wrócić do tych z wersji 001.002.005?

 

A może zrobić by tak, że po wciśnięciu przycisku EQ wchodziłoby się do menu ustawień EQ, w którym można poruszać się w górę i w dół po zdefiniowanych ustawieniach. Szybciej też w ten sposób docierałoby się do ustawień własnych 9 bandowych EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór między 5band a 9band jest nie możliwy bo jak powtarzam, ten player nie posiada SDRAM.

 

Tak w ogóle, to ja nie znam żadnego playera, w którym można by wybrać tryb zakresowości EQ... bo jest to chyba nie wykonalne technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór między 5band a 9band jest nie możliwy bo jak powtarzam, ten player nie posiada SDRAM.

 

Tak w ogóle, to ja nie znam żadnego playera, w którym można by wybrać tryb zakresowości EQ... bo jest to chyba nie wykonalne technicznie.

 

 

vibez ma przelacznik miedzy parametrycznym, a 2 paskowym eq high low, ale to w sumie jest inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w nowym firmware brakuje mi:

-SRS:jazz (najbardziej uniwersalny, od metalu po jazz),

-czytania plików .CUE (mam wiele obrazów płyt w bezstratnych formatach, chciałbym te płyty mieć podzielone na poszczególne utwory, a nie jak dotychczas w postaci jednego , powiedzmy godzinnego utworu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności