Skocz do zawartości

Sony Mdr-ex71sl Vs Sennheiser Px100


DrLastContaQt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak dawno (jakies dwa miechy juz bedzie) po dlugim studiowaniu tego forum i wymianie paru maila z KHRoN'em (dzieki za fachowa pomoc) zdecydowalem sie na EX'y. Jezeli chodzi o brzmienie jestem z nich zadowolony maxymalnie. Niestety okazalo sie ze w lewym uchu sluchawka nie trzyma sie tak jak powinna i nie daje takiego dzwieku (najbardziej cierpia na tym niskie tony) jak prawa. Kombinowalem juz z roznymi wielkosciami gumek ale to nie pomaga. Prawa pasuje i trzyma sie idealnie a lewa zawsze wysuwa sie nieco i przez to daje znikoma ilosc basu :( Niestety bede chyba zmuszony zmienic EX'y na sluchawki nauszne. W gre wchodza PX'y i tu jest moje pytanie: jak sie ma ilosc i jakos basu EX'ow do PX'ow bo nie chcialbym zminiec badz co badz drogie dla mnie sluchawki (179) na drozsze (kolo 220) i zawiesc sie tym jak graja. Wiadomo ze pewnie sprzedam EX'y ale nie za cene za jaka je kupilem. Bede wdzieczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX100 grają podobnie do EXów... hmm... można w zasadzie powiedzieć że bardzo podobnie :]

... ostatnim razem jak je porównywałem ze sobą, stwierdziłem że biorąc poprawkę na to że jedne są dokanałowe a drugie nauszne, to śmiało można je uznać za zamienniki :)

 

uważaj tylko na PX200 - one już grają nieco inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytalem go ale tam KHRoN powrownal je do 51 a ja chce miec porownanie do 71 ;)

ileśtam postów dalej masz porównania same 51 do 71, więc jako niemaszyna wniski można wyciągać, a krótko powiem, że ogólnie różnica między 51 a 71, może być taka jak między starszym o rok Audi a nowszym.. czyli obiektywno subiektywna, ale jednak to to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a krótko powiem, że ogólnie różnica między 51 a 71, może być taka jak między starszym o rok Audi a nowszym.. czyli obiektywno subiektywna, ale jednak to to samo
A mi się wydaje, że to nie kwestia nowszego i starszego modelu (co też jest prawdą), ale tego, że 71 są podobno nieco wyraźniej nakierowane w stronę niższych tonów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a krótko powiem, że ogólnie różnica między 51 a 71, może być taka jak między starszym o rok Audi a nowszym.. czyli obiektywno subiektywna, ale jednak to to samo
A mi się wydaje, że to nie kwestia nowszego i starszego modelu (co też jest prawdą), ale tego, że 71 są podobno nieco wyraźniej nakierowane w stronę niższych tonów.

I wlasnie dlatego chcialem porownanie takie a nie inne. Pozatym porownanie jednego produktu do drugiego bezposrednio jest duzo bardziej precyzyjne niz porownanie jednego do drugiego za pomoca trzeciego...

Generalnie nie chce wydac znowu 200 PLN i nie byc do konca zadowolnym bo dla mnie 200 PLN to spora kasa choc zarabiam nie najgorzej. Nie chce wydac tyle na cos co bedzie lezec w szafe bo sie okaze ze graja wyraznie "gorzej" of EX 71.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie dstać 51LP :(. Byłem w centrum sony w Katowicach (nie mają na magazynach nawet), w sklepie AVANS (też nie ma na magazynach) i w kilku sklepach muzycznych w Gliwicach, Zabrzu i Katowicach (nawet w centrum handlowym SILESIA ich nie ma, a tam jest ponad 200 sklepów!). No i jak to się nie wkurzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co to niezła akcja!

 

Przedwczoraj przyszły do mnie ex 71 od Foxa_22 z allegro (nie pomylił modelu hurra!!! :)) I ciekawa rzecz faktycznie lewa słuchawka gorzej wchodzi do ucha ale za to LEPIEJ słychać w niej basy. Nie wiem o co chodzi. W sumie jestem zadowolony bo do tej pory potrzebowałem głośności 30 żeby w autobusie słuchać muzyki. Tera wystarczy 20. Zdaje sie, że to przedłuży pracę akumulatora w moim H 10.

 

BTW czy ktoświe do czego służy takie czarne plastkiowe coś w kształcie tulejki, które dostarczone jest z ex71???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW czy ktoświe do czego służy takie czarne plastkiowe coś w kształcie tulejki, które dostarczone jest z ex71???

Wiem :) ale nie powiem :P

 

PS: sorki za tą odpowiedź, ale nie chcę Cię frajdy pozbawiać.

Podpowiem, że na pewno do słuchawek ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś to "naszyjnik" - sprytnie zamyka się w tym obie słuchawki i jak masz je "normalnie" założone to się tworzy taki wisiorek, czy naszyjnik (taka pętla wokół szyi ;] ) - nie dość że ładnie wygląda, to jeszcze praktycznie chroni słuchawki i masz pewność że się nie zsuną i nie spadną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności