Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Ciebie czy dla mnie, oczywiście. Jednak doskonale wiesz, że są tacy co tego nie lubią i nie umieją robić, dla nich są hamulce rolkowe, piasty wielobiegowe, często również pasek i sztywne widelce w rowerze miejskim. Prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam było sporo żartu, ale tak, piasty wielobiegowe mają swoje plusy (i minusy), sam bym sąsiadce załatwił... a mało spotkałem kobiet (bez urazy) które coś potrafią w rowerze zrobić.

 

To ciekawe, bo zwykły mechanizm został tak zaprojektowany, żeby każdy mógł coś z nim zrobić, to są raptem śrubki do pokręcenia. I to jeszcze w dobie googla z filmikami i potrzebą raz na ruski rok (no chyba, że ma się shimano tourney).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydawałbym tyle na platformy. ;) Tanie i dobre rozwiązanie które dość długo testowałem to platformy VP196 http://ctbike.pl/vp-196-pedaly-platformowe-na-lozyskach-maszynowych-z-odblaskami.html na łożyskach maszynowych. Dobre wykonanie, zero problemów, niedrogie.

 

Fajne, na forach sporo ludzi je poleca. Jeszcze zastanawiam się nad tymi: Wellgo LU-C17 http://allegro.pl/pedaly-rowerowe-wellgo-lu-c17-aluminiowe-maszynowe-i3265208933.html

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które nie kupisz będziesz zadowolony, jeździć będzie się tak samo... C17 są odrobinkę dłuższe i całe czarne (o ile ma to dla Ciebie znaczenie), cena x2

 

uszczelnienie tu i tu dobre, możiwość podpięcia nosków (nie polecam, wręcz odradzam do miasta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które nie kupisz będziesz zadowolony, jeździć będzie się tak samo... C17 są odrobinkę dłuższe i całe czarne (o ile ma to dla Ciebie znaczenie), cena x2

 

uszczelnienie tu i tu dobre, możiwość podpięcia nosków (nie polecam, wręcz odradzam do miasta).

 

Chciałbym żebyś miał rację, ale moje poprzednie platformy które kupiłem za ~40pln nie wytrzymały nawet miesiąca (jakieś tam merida one czy inny shit). Obecne, które dostałem do nowego roweru już po ~100km zaczynają stukać (ale te wyglądały jak chińczyki to nie ma się co dziwić)... Nie wiem może to przez to że często jeżdżę na "stojaka" a może po prostu nie mam szczęścia :P.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Też miałem w starym rowerze c17 bardzo lekko i płynnie się kręcą są pancerne ale mają małe platformy co nie każdemu pasuje. Ja jeździłem w noskach

 

Wysyłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również życzę powrotu, ale chciałbym usłyszeć jak to zrobiłeś, bo ja przy większym wypadku jedynie rękę lekko rozciąłem, a spadłem z roweru z niemałej wysokości na kamienie.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower już przygotowany do jazdy, straty.. w sumie nie duże. 150PLN. Żebra się zrosną, choć przyznaje że mam złamane o raz pierwszy i ból nie jest mały, szczególnie jak jest sie uczulonym na pyłki i często sie kicha :)

 

Przygoda miała miejsce w miejscu zatłoczonym jakim jest poznańska Malta. Jadąc prawidłowo, prawa stroną ścieżki miałem na przeciwko siebie parę ludzi, zza których znienacka wypadł rowerzysta na jakimś ciężkim rowerze miejskim, który chciał ich wyminąć i jego trajektoria niestety kolidowała w tamtej chwili z moją. Wbił mi się centralnie w kokpit i korpus ciałem. Wywinąłem orła z 2 m w bok na trawę, nawet nie wypięły mi sie spd :D Typ trochę gorzej bo po kolizji poleciał po asfalcie zdzierając sobie co nieco naskórka i twarzy ;/ Ogólnie przystojny nie będzie przez kilka tygodni. Poza tym w porządku, dzięki za życzenia powrotu do kondycji :D Już mnie korci żeby wsiąść za dwa kółka, na razie jednak muszę się odpychać autem.. sic/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności