Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Basen, już 2gi karnet idzie. Zaczynam biegać. Tydzień temu wyjechałem na dłużej. Była gleba ale i parę km nabite. Czekam na pogode... Sprzętowo bez zmian. Plany to szersza kierownica- jakieś 730mm i lżejsze optycznie siodełko. Może kiedyś tam lekkie laczki i juicy 5 albo elixiry ale to dłuższa perspektywa finansowa i czasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu doszły do mnie klucze do suportu i korby, także pewnie niedługo będę czyścił i smarował.

kurop kupujesz przez internet czy chodzisz po sklepach? Możecie polecić jakieś sprawdzone sklepy w sieci z konkurencyjnymi cenami? (Czasami kupowałem w Cykloturze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kupowałem przez allegro w sumie w tych samych sklepach co zawsze

ciclo sport JJ - paczka za pobraniem zamówiona w nocy z przedwczoraj na wczoraj dzisiaj przyjechała i to pocztą

XTRaBike_pl - na paczkę od nich czekam, wyslali numer paczki

 

ceny okazyjne, względnie tanie wysyłki i wszystko elegancko zapakowane, nic tylko chwalić

 

Z ciekawostek dzisiaj dzwoniłem do harfy - tam kupowałem rower i mam gwarke dowiedziałem się ze za przekładkę wszystkiego chcą... <werble> 300zeta i do tygodnia czasu

 

ostatecznie znalazłem mały serwis z którego już zdarzylo mi się korzystać i wymienią mi w ciągu 1 dnia za stówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się masowo opierdzielam. Zimno, to nic mi się nie chce robić. Rowerek stoi, ale jeździć nie będę, bo u mnie wciąż lód i śnieg na chodnikach, zabić się nie chcę. Byle do marca - otworzą boisko, to będzie futbol, czyli to, co lubię najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania w toku i śnieg powoli znika, także technicznie coraz lepiej. Jednak przydałyby się jakieś nowe kawałki do posłuchania. Moglibyście polecić coś z szybszym rytmem co pomagało Wam kiedy robiło się ciężko? Rodzaj muzyki raczej nie gra roli, jednak takie Waszym zdaniem najlepsze.

 

Ja mam 4 takie kawałki.

 

ACDC - Shake A Leg

Paul Oakenfold - Ready Steady Go

Motyw z MK ( ten rytm dużo mi dawał )

Ozzy Osbourne - Let Me Hear You Scream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pozwolę sobie odświeżyć nieco temat:)

 

naprawa mojego gruchota nie jest opłacalna, więc aktualnie jestem na kupnie roweru, mam 186cm wzrostu, rowerem mam zamiar odjeżdżać na uczelnie (ok 7km w jedną stronę), więc dobrze gdyby był szybki, ale jednak wolę MTB od szosówki.

 

myślałem nad meridą, albo krossem, budżet +/- 1500zł, mogę dołożyć jeśli będzie warto, ale najchętniej kupiłbym poniżej tej kwoty (może być używany).

 

jest ktoś zorientowany w temacie i mógłby pomóc, ewentualnie odesłać na jakieś dobre forum rowerowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem czegoś dla siebie i byłem zdecydowany na Kross Level A6 ze starszego rocznika (bo i cena sporo niższa), ale jednak odłożę kupno roweru na przyszły rok. Jeśli rama 21 cali ci odpowiada, a wydaje mi się, że przy twoim wzroście powinna być dobra, to sprawdź sobie: http://allegro.pl/ro...1508288178.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie odświeżyć nieco temat:)

 

naprawa mojego gruchota nie jest opłacalna, więc aktualnie jestem na kupnie roweru, mam 186cm wzrostu, rowerem mam zamiar odjeżdżać na uczelnie (ok 7km w jedną stronę), więc dobrze gdyby był szybki, ale jednak wolę MTB od szosówki.

 

myślałem nad meridą, albo krossem, budżet +/- 1500zł, mogę dołożyć jeśli będzie warto, ale najchętniej kupiłbym poniżej tej kwoty (może być używany).

 

jest ktoś zorientowany w temacie i mógłby pomóc, ewentualnie odesłać na jakieś dobre forum rowerowe?

 

Na ten czas również polecę Unibike. Kiedyś ta firma miała problemy z ramami, teraz się to zmieniło. Są odrobinę cięższe niż np Merida, jednak obecnie równie solidne co konkurencji. Na teraz rowery tej firmy są na czele jeśli chodzi o stosunek cena/komponenty, ponieważ rama polska jest tańsza. Za lekki minus można uznać farbę, jest delikatniejsza (nie wiem jak najnowszy rocznik).Jak chodzi Ci o dojazd na uczelnię i jazdę po asfalcie to zastanów się na crossem, w podobnej cenie znajdziesz Vipera. Będzie dużo szybszy niż mtb, wygodniejszy na dalsze wypady, w lekkim terenie też spokojnie sobie poradzi. Bardzo dobry, polecany bike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, unibike evo wydaje się być dobrym wyborem, jednak ten kross A6 co podał @Markhor chyba by mi wystarczył i cena też spoko, a w tamtym roku pamiętam, że go polecali i jego cena była zauważalnie wyższa niż teraz.

@xar - o jakim konkretnie modelu crossa Vipera mówisz? jakoś nie jestem przekonany do crossów, poza tym momentami mam trochę "pod górkę";)

Co do farby - jak dla mnie mało istotny szczegół:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie brał bym Krossa A6, bo za dużo ludzi takimi jeździ biggrin.gif na moje oko to co druga osoba z MTB takim powyżej 1000zł to Kross level a2,a4,a6. Ale jeśli chcesz go kupić to bierz jak najstarszy rocznik, bo co roku coraz gorszy osprzęt w nich montują. Xarowi pewnie chodzi o Unibike Vipera i ja również do jazdy po mieście nad crossem polecam się zastanowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, unibike evo wydaje się być dobrym wyborem, jednak ten kross A6 co podał @Markhor chyba by mi wystarczył i cena też spoko, a w tamtym roku pamiętam, że go polecali i jego cena była zauważalnie wyższa niż teraz.

Cena jest taka, bo to nie jest A6. To rower zbudowany na ramie od A6.

Edytowane przez Rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xar - o jakim konkretnie modelu crossa Vipera mówisz? jakoś nie jestem przekonany do crossów, poza tym momentami mam trochę "pod górkę";)

Co do farby - jak dla mnie mało istotny szczegół:P

Tak, Unibike Viper GTS. Niedawno też miałem wybór miedzy mtb a crossem, ale szaleć po lasach przestałem jakiś czas temu, często planuję dalsze wypady i wolę szybkość i wygodę. Z racji przełożeń, kół, gum na szosie górskie zostają w tyle. Mam tyle wzrostu co Ty.

 

Zmienisz zdanie gdy zacznie Ci odpadac lakier z rowerka po 1-2 miesiacach ;*

Nie wiem co trzeba z rowerem robić, żeby mu lakier po 2 miesiącach odpadał ;) Absolutnie nie ma czegoś takiego jak mówisz. Od 2 lat mam ramę tej firmy i wygląda jak nowa. Jak ktoś śmiga po żużlu to bardzo szybko każdy lakier zamieni na mat, jedna mała ryska przy suporcie zrobiła mi się jedynie jak przydzwoniłem kluczem. Pracowałem w serwisie jakiś czas i miałem porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest sprawa. Otóż chciałbym sobie złożyć nowy rowerek, głównie do hasania po mieście. Rozważałem nawet ostre koło ale stwierdziłem, że potrzebuję bardziej rozbudowanego systemu niż tylko rama i dwa koła.

 

Widzi mi się rower na ramie szosowej, dużej i wygodnej (mam 190 cm wzrostu), sztywnym widelcu, na szosowych obręczach (koniecznie stożkowych!), z dwiema szosowymi szczękami i trzema przełożeniami z tyłu.

 

Planuję wstawić wysoki mostek i giętą kierownicę, taką jakich się używa w FR, jedynie może nieco przyciętą. Dwie lekkie klamki i jedna malutka manetka od tylnej przerzutki. Napęd miałby się składać z jednego blatu na korbie (42 zęby?), trzech zębatek na kasecie, tylnej przerzutki z krótkim wózkiem.

 

Męczy mnie jednak kwestia tych przełożeń. Czy miałoby sens rozebranie zwykłej, np. 8- biegowej kasety i poskładanie jej od nowa na tylko 3 wybranych trybach? Chciałbym osiągnąć trzy przełożenia, które umożliwiałyby mi zarówno błyskawiczne ruszanie z miejsca jak i możliwość rozpędzenia się na długiej prostej. Do tej pory jeździłem na holenderskiej Gazelle, gdzie w torpedzie były właśnie 3 przełożenia i ten system mi najbardziej odpowiada, jednak bezobsługowa torpeda okazała się zawodna i nie mogę na niej ostatnio polegać.

 

Wczoraj na mieście widziałem bardzo fajną kolarkę Fuji, która miała bardzo zgrabne, wręcz tycie szczęki na obu kołach. Nie wiem jaki to model ani który rocznik ale widziałbym takie hamulce u siebie. Czy ktoś z Was wie może co to za hample? Wiem tylko, że były czarne :lol:

 

Co myślicie o moim pomyśle? Macie może jakieś typy konkretnych części? A może lepiej kupić gotowy rowerek, a następnie go przerobić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się chciał zapytać tak:

Nie jeździłem na rowerze jakieś... 11lat.

Kiedyś miałem ciezkiego jak pierun fulla ktorym sie rozbijalem po miescie i morenowych gorkach.

 

Teraz ważę jakieś 90kg (niedługo mniej- 80?), mam 178cm wzrostu.

Chcę ładny, wygodny rower do wycieczek poza miasto, zarówno samemu (wtedy będzie wpier...), jak i z kobiełką (ona kupiła holenderkę).

 

Nie musi to być jakiś potwornie wypasiony sprzęt, nie musi ważyć poniżej 10kg, ważne, żeby siodełko mi nie masakrowało rowu, dało sie zeskoczyć/ wskoczyć na krawężnik, przeskoczyć przez korzen czy menela.

Brat kupil jakies brytyjskie jezdzidlo, wazy to ze 20kilo, ma 5 biegow a kosztowalo 3kola.

 

No to takiego nie chce.

 

Mial kiedys Giant jakis cwany system tylnego zawieszenia, co nie zabieral energii z pedalowania.

Jakby bylo cos takiego, to warto doplacac?

 

Limit kasy jest , ale chcialbym najpierw uslyszec Wasze propozycje.

 

Aha. Chce kupic nowke z gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj roweru crossowego, idealny do takich wycieczek. Pojeździsz nim wygodnie po leśnych ubitych ścieżkach, a dzięki wąskim kołom 28" ze 30km/h powinieneś na asfalcie utrzymać. Polecam polskie firmy, bo mają dobry współczynnik cena/jakość. Świetny jest model Unibike Zethos, a z trochę tańszych to np Unibike Viper, Romet RX500, Kross Street Scraper (bardziej szosowy). Na siodełko przy zakupie nie patrz, jak będzie nie wygodne to później wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty:

Zerknij na ten test: http://portal.bikeworld.pl/rower/artykul/2072/Street.Fighter.-.Kross.Deceiver/

Może Ci się rower spodoba

 

Może nie spełnia wszystkich wymagań, ale osobiście uważam, że to całkiem ciekawa propozycja.

 

Edit: Kross Street Scraper to też całkiem fajna sprawa.

Edytowane przez Rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty przeciez moja stara, przerobiona szosa w wiekszosci odpowiada ywoim potrzebom. Wzrost tez mam podobny, wiec zapraszam na przejażdżkę. :) 3 biegi nie wystarcza, bo trzeba brac pod uwage, ze raz sie jedzie pod wiatr a raz z wiatrem. Ja mam z przodu to wieksze przelozenie kolarskie a z tylu kaseta od mtb, zeby byly wieksze roznice w zmianie przelozen. Dla ulatwienia manetke od tylnej przezutki przenioslem na kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

te krossy scraper i deciever są fajne, chciałbym sie na którymś przejechać

 

a ja sie pochwale nowymi zakupami jeszcze nie sfinalizowanymi ale już prawie:

 

sztyca THOMSON ELITE SETBACK

 

siodł Selle Italia SLR XP

 

delikatne używki od znajomego w dobrych cenach

 

mysle jeszcze nad mostkiem i kierą WCS od ritcheya, jak kupię, zmontuję całość i wkleję fotę

DSC_1975.jpg

thomson-elite-setback-seatpost-27-2mm-330mm-mint_260748302563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności