Skocz do zawartości

Interconnecty


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś planuje zakup Beresforda i chce go podłączy do wzmacniacza przez RCA to POLECAM zakup kabli:

 

"BELKIN Synapse Gold Series High Resolution Three RCA Cables Interconnects"

Belkin #F8C250-06-GLD

 

Kupiłem via eBay. Wchodzimy na EBAY.COM i szukamy BELKIN SYNAPSE

 

Ja kupiłem od beststuff.626 za 8 USD za trzy kable (1 oznaczony jako VIDEO i dwa oznaczone jak oaudio).

 

Zaproponowano mi wysyłkę za 8 USD. Kabel czarny używamy jako coaxial, a kable niebieskie jako Audio.

 

Coaxial nie ustępuje wogóle PGD 4000 (za 200,300 PLN)

 

Całoś gra naprawdę nieźle. Zwłąszcza jak za takie pieniądze. Za 80 PLN mamy komplet interkonektów PLUS coaxial.

 

Generalnie chyba każdy z nich moze robić za coaxial. Belkin SYNAPSE GOLD był niemal kultowym kablem na audiostereo.

 

Generalnie 80 PLN za komplet kabli to doskonała proporcja ceny do uzyskanej wartosci. Komplet zgrywa się dobrze z Beresfordem (jak i Audionemesisem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem na audiostereo to Belkin synapse platinum nie byl tym kultowym ? :)

 

ps. dzieki za dobre info :)

 

 

Zdania są podzielone, spore grono uwaza Gold za lepszy interkonekt (co do coaxiala to tu róznie)

Uważam, ze do Berersforda to bardzo dobra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, super ;)

 

a nie lepiej zrobić samemu na conducfilu i dobrych wtykach?

ogorek, do jakich IC możesz porównać tego Belkina?

 

Wydaje mi sie ze nie zrobisz IC na conducfili i jakis profigold-ach Neutrikach + coaxial za 80 PLN ...

 

@aldam -> kabli ktore są super przezroczyste nie ma. Dobra inwestycja to dosyc neutralne kable do kilkuset PLN

 

Wiele droższych kabli ma pewne rzeczy wybitne a pewne gorsze. Kazdy kabel jest filtrem.

Trzeba tez pamietacze nawet jak nowy kabel gra dobrze to po pewnym czasie moze byc zle.

Miedz, sniedzieje, złoto sie zdziera z wtyków.

 

Dlatego ja bardzo cenię kable srebrne ze srebrnymi wtykami. Tlenek srebra JEST DOSKONAŁYM PRZEWODNIKIEM.

 

Ewentualnie czyszcze wtyki igniazda dexIt CAIG Cleaner a potem konserwuję deoxIt CAIG Gold. To zabezpiecza styki, gole przewody przed sniedzieniem.

Jak ktos nie boi sie rozkrecic kolumn (od strony gnazd) to radze sprawdzic, czy styki nie są łączone na skówki i czy nie są one zaśniedziale.

 

Z drogich a neutralnych bardzo cielawyjest ACROLINK 6N-A2110II

 

Z tanich ciekawy jest @majkelowy na conducfilu. Synapse troche go przypomina.

 

Jest juz nie produkowany a opisywane egzemplarze to jedne z ostatnich nówek ...

 

Genralnie firma ta robi kable komputerowe a ten im się wybitnie udał do audio. Na Audiostereo twierdzą, ze Gold jako IC jest bardziej neutralny.

 

Jako coaxial oceniane są dosyć podobnie (gold i platinium). Z tym, ze coaxial zależy od pozostalego toru, nadajnika, wielu rzeczy.

 

Generalnie trudno nabyc w tej cenie cos równie rozsądnego. Przypomne, ze produktu nie widac ze strony eBay.pl, trzeba wejsc na ebay.com

 

EDIT >>

 

Sprzedawca pisze rzeczywistą cenę na pudełku,wiec od takiej kwoty nie spodziewajcie się cła i VAT-u.

Do mnie paczka przyszła po kilku dniach zpiękną pieczątką urzędu "dopuszczono"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzięki za namiar na IC Belkin Synapse Gold. Szczerze to nie spodziewałem się słyszalnej poprawy w stosunku do B-tech XA23 (uznawanego za najtańszy audiofilski IC wg "hifi i muzyka"), a daję głowę że w ślepych testach poznam natychmiast. Poprawa szczególnie w dolnych rejestrach - bas schodzi niżej, ma większy wykop i jest bardzo dobrze kontrolowany. Ponadto złagodniała góra i jest więcej smaczków (np. drżenie strun).

 

Żałuję, że zamówiłem tylko jeden komplet ;/

 

Coaxiala w chwili obecnej sprawdzić nie mogę, ponieważ M-Audio Transit ma jedynie wyjście optyczne (PS3 zresztą też).

 

->ogorek

Na audiohobby w wątku o AntiCables znalazłem bardzo pochlebną opinię o głośnikowym Belkina z serii PureAV. Ktoś wielokrotnie przekonywał o wyższości Belkina nad AntiC. Miałeś styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->ogorek

Na audiohobby w wątku o AntiCables znalazłem bardzo pochlebną opinię o głośnikowym Belkina z serii PureAV. Ktoś wielokrotnie przekonywał o wyższości Belkina nad AntiC. Miałeś styczność?

 

Miałem styczność z AnitC -> te mnie wogóle nie przekonały ... Już wolałbym "zwykłego" QED Bronze za 20-15 PLN za 1m lub jak ktoś ma wejscia BiWi QED 4x4 (taka tasma)

 

Z nowymi Belkinami nie mialem doczynienia. Ponoc tamta seria była takim ewenementem. A ta nie odbiega od tego wszystkiego co swiat oferuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja bardzo cenię kable srebrne ze srebrnymi wtykami. Tlenek srebra JEST DOSKONAŁYM PRZEWODNIKIEM.

 

 

Niestety srebro sprawdza się wyłącznie w mocno ciemnych i słodkich systemach, najlepiej ze zmiękczonym basem i soczystą średnicą a także z anemicznymi wysokimi. Srebro właśnie z racji lepszego przewodnictwa wyostrza brzmienie, a jeśli jest to najlepszej próby srebro, to co prawda nie sybiluje, ale zawsze rozjaśnia jak Albedo. Wszystkie topowe firmy kablarskie - Tara, Acrolink, XLO, Transparent, Fadel używają wyłącznie miedzi. Miedź w ogóle gra lepiej, bardziej naturalnie, a srebro jest dobre do odmulania systemów, jeśli ktoś ma taki problem w swoim zestawie, srebro jest dobrym wyborem, w każdym innym wypadku lepiej sprawdzi się miedź, im czystsza, tym lepiej, bo daje więcej powietrza i szczegółów.

 

Z drogich a neutralnych bardzo cielawyjest ACROLINK 6N-A2110II

 

Ten Acrolink naprawdę fajny jest i jak na możliwości niedrogi - ok. 800 zł.

 

http://sklep.fusic.pl/p,pl,2037,acrolink+6...0ii+rca+1m.html

 

Mój IC - http://sklep.fusic.pl/p,pl,2037,acrolink+6...0ii+rca+1m.html

 

za 2,3 kzł ma tylko więcej powietrza i precyzji, na której wcale tak bardzo mi nie zależy, więc słoną dopłatę uważam za niezbyt uzasadnioną.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety srebro sprawdza się wyłącznie w mocno ciemnych i słodkich systemach, najlepiej ze zmiękczonym basem i soczystą średnicą a także z anemicznymi wysokimi. Srebro właśnie z racji lepszego przewodnictwa wyostrza brzmienie, a jeśli jest to najlepszej próby srebro, to co prawda nie sybiluje, ale zawsze rozjaśnia jak Albedo. Wszystkie topowe firmy kablarskie - Tara, Acrolink, XLO, Transparent, Fadel używają wyłącznie miedzi. Miedź w ogóle gra lepiej, bardziej naturalnie, a srebro jest dobre do odmulania systemów, jeśli ktoś ma taki problem w swoim zestawie, srebro jest dobrym wyborem, w każdym innym wypadku lepiej sprawdzi się miedź, im czystsza, tym lepiej, bo daje więcej powietrza i szczegółów.

 

Ale ja mam taki zestaw w którym mam cyfrowy coaxial SREBRNY OYAIDE DR-510

 

Nawet w porównaniu do Fadela ProdDiga daje poczucie "oddechu" w pełnym zakresie. Zreszta przy cyfrowym kablu nie mówiłbym "standardowych" cechach srebra.

Do tej pory moim No 1 cyfrowym był też srebrny przewód NEOTECH-a na kablach WBT0110 (do kabli coxialnych).

Ale OYAIDE wpięty pomiędzy mój CD a Audionemesisa daje pełniejszy dzwięk i większy "oddech".

Generalnie -> jak dla mnie -> cyfrówka No1 w przedziale do 2k.

 

A jako IC mam wlasnie wspomnianego Acrolink-a (2110). Każdemu polecam takie zestawienie (oczywiscie najlepiej najpierw przetestowac. Mozna zakupić w Nautilusie z opcją zwrout do 10 dni ale akurat ten OYAIDE i ten Acrolink najczęsciej nie wracają z powrotem ...)

 

Mamteż ciekawy IC Crystal Cable Piccolo który dobrze się zgrywa z Beresfordem. Ma niesłychanie konkretny i dobrze kontrolowany bas (jezeli źróło takowy ma) więc jest kompletnym zaprzeczeniem stereotypu kabli srebrnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności