Skocz do zawartości

Jakie Pchełki do Nano 1g i iRiver e100


Promethean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy stałem się posiadaczem pierwszych w życiu słuchawek dokanałowych - SoundMagic pl12. Jak na moje - może niezbyt wykształcone ucho - z "preferowanym" dla nich playerem - iRiver e100 grają całkiem nieźle, jednak... niestety moje uszy nie potrafią ich zaakceptować, nawet na gumkach typu "S" (po 30 min boli ucho, bo godzinie uszy bolą cały dzień). Do niedawno kupionego Nano 1g szykowałem się na ex85 - ale jak mają być takie same problemy, to nie ma sensu.

W tej sytuacji pozostaje mi chyba poszukać odpowiednio dobrych Pchełek (słucham gł. na ulicy / w zbiorkomie i w wielkich nausznych słuchafonach czułbym się... dziwnie). Pytanie zatem: jakie. Obecnie mam dwa grajki: iPod Nano 1g i iRiver e100. Oba mi się podobają, choć grają inaczej. Nie bardzo znam się na rozróżnieniach typu ciepły/zimny, ciemny/jasny, ale różnicę słychać. Generalnie - do Nano przydało by się chyba trochę więcej basu, do e100 raczej coś neutralnego - chyba. Wiem, że przy Pchełkach o tłumieniu mogę zapomnieć, ale nie poradzę.

Zresztą - playery są chyba dosyć popularne, a Wy znacie się lepiej ode mnie. :-)

Obecnie playery grają ze starymi (jakieś 5 lat i jeszcze nie padły!) pchełkami Panasonic - modelu nie pomnę, bo opakowania nie mam - do tej pory mi pasowały, ale liczę na coś lepszego. Prosiłbym o polecenie jakichś (mniej więcej) konkretnych słuchawek do w/w modeli, w cenie ok. 40-70PLN za parę (powiedzmy do 150PLN za dwie, ale im taniej tym lepiej), dobrze zgrywających się z konkretnymi modelami - bo raczej na jedne uniwersalne do wszystkiego nie ma co liczyć, a różnica w dźwięku jest.

Preferowane gatunki: Rock (lata 60/70/80), Prog-Rock, Gothic (szerokie spektrum, od Bauhaus po dzień dzisiejszy), Metal, Electro/EBM, NeoClassical, okolice 4AD (Dead Can Dance, Cocteau Twins, Loreena Mc Kennitt).

z pchełek to: Audio Technica CM700 - jak znajdziesz, akg 317, Sennheiser mx 560/660, akg k315 i nizej bym nie schodził.

kolejnosc celowa, na starcie odradzam SRS200, moja porazka zakupowa

Siekiera - możesz mi coś polecić coś odpowiedniego do moich playerów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Czy w przypadku Nano AKG 315 uwydatnią basy? Audio Technica - po przeczytaniu recenzji chętnie bym kupił, ale nigdzie nie ma. Nawet Multi Box na Allegro w tej chwili nie sprzedaje. BTW: z którym odtwarzaczem zagrały by one lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgoła odmienne zdanie. Cresyny IMO grają, jak na pchełki, bardzo przyjemnie. Powinny zarówno z jednym jak i drugim odtwarzaczem zagrac znosnie.

 

Za to pamietam, ze nie bylem w pelni zadowolony z AKD K314P. Niestety nie mam juz ich od dluzszego czasu i ciezko mi okreslic, co mi tak nie pasowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dobre pchełki"

oksymoron.

 

widać, ze wiele ich miałeś...

 

wiele osob z tego forum nie miało wiecej jak cresyny i mx500 albo srsy wiec nie maja porownania

 

ja pchełek miałem sporo (te co w sygnaturce + 15 innych z roznych półek-wymienic?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sa. W tej cenie, zwazywszy na budowe, ciezko znalezc cos chociazby porownywalnego.

 

ja pchełek miałem sporo (te co w sygnaturce + 15 innych z roznych pulek-wymienic?)

Gratulacje, ale na przyszlosc, w miare mozliwosci, uzywaj slownika-takie wyczyny powoduja u mnie totalne zatracenie wiary w ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sa. W tej cenie, zwazywszy na budowe, ciezko znalezc cos chociazby porownywalnego.

 

 

Gratulacje, ale na przyszlosc, w miare mozliwosci, uzywaj slownika-takie wyczyny powoduja u mnie totalne zatracenie wiary w ludzi...

 

wybacz za literówkę o nieomylny.. przyganiasz mi, a sam nie piszesz po polsku (gdzie znaczki i ogonki?) ja jestem matematyk i mnie wolno :P

 

>>Siekiera - jak pokazesz mi lepsze pchelki od Cresynow czy srs200, kosztujace 30 zlotych, to naprawde dobry jestes.

 

wole dołożyć 20 zł, niż kupić g.. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według netykiety uzywanie polskich znakow diaktrycznych nie jest obowiazkiem. Tekst ma byc czytelny i przejrzysty, a na te cechy nikt do tej pory nie zwrocil mi uwagi, pomimo napisania na roznych forach postow liczonych w grubych tysiacach. U Ciebie sytuacja jest zgoła odmienna...

 

"Ja jestem matematyk i mnie wolno"? W tych czasach to stwierdzenie calkowicie zmienilo piewtotne znaczenie. Poza tym to, ze studiuje informatyke nie oznacza, ze w zyciu codziennym mam poslugiwac sie wczesniej przytoczona nietykieta, tak?

 

Wracajac do tematu-nie podajesz zadnych argumentow. Uwazasz SRSy za gowno? OK, podaj konkrety, tj z reprodukcja jakich dzwiekow maja klopot etc. Na chwile obecna Twoje wypowiedzi to czyste eviva l'arte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu-nie podajesz zadnych argumentow. Uwazasz SRSy za gowno? OK, podaj konkrety, tj z reprodukcja jakich dzwiekow maja klopot etc. Na chwile obecna Twoje wypowiedzi to czyste eviva l'arte.

Przeczytaj recenzje z sygnaturki Siekiery ;)

(np. MX660)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje sie tym wetkiem, wszak statystyczny uzytkownik z wyszukiwarka, czy to forumowa, czy google, ma niewiele kontaktu. Niestety wypowiedzi w stylu "cresyny to jedna wielka pomyłka i sa przereklamowane...", po czym na prośbę o uzasadnienie odpowiedz "bo ich słuchałem" nie są rzeczową dyskusją. Od drugiego postu kolegi Siekiery w tym watku zaczely sie bardziej przepychanki slowne, zamiast sensownej wymiany zdan. Nie mam zamiaru nikogo atakowac, po prostu przywyklem do dysput, w ktorych kazdy post ma jakas wartosc merytoryczna, albo chociaz autor probowal nadac mu takowa-jak to sie potoczy tutaj to raczej juz nie moj klopot, wszak nie ja tu mam pilnowac porzadku. EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Currtis

Tak, wszystko się zgadza ale zauważ, że nie ma fizycznej możliwości ani potrzeby pisać w każdym temacie z gatunku "co kupić?" nową recenzję.

Myślę, że powinno wystarczyć podpowiedzenie czy też naprowadzenie użytkownika na odpowiednie produkty.

Zwłaszcza jeśli są na forum odpowiednie recenzje czy podobne tematy.

 

Oczywiście, w przypadku różnicy zdań można pokusić się o merytoryczną dyskusję... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje sie tym wetkiem, wszak statystyczny uzytkownik z wyszukiwarka, czy to forumowa, czy google, ma niewiele kontaktu. Niestety wypowiedzi w stylu "cresyny to jedna wielka pomyłka i sa przereklamowane...", po czym na prośbę o uzasadnienie odpowiedz "bo ich słuchałem" nie są rzeczową dyskusją. Od drugiego postu kolegi Siekiery w tym watku zaczely sie bardziej przepychanki slowne, zamiast sensownej wymiany zdan. Nie mam zamiaru nikogo atakowac, po prostu przywyklem do dysput, w ktorych kazdy post ma jakas wartosc merytoryczna, albo chociaz autor probowal nadac mu takowa-jak to sie potoczy tutaj to raczej juz nie moj klopot, wszak nie ja tu mam pilnowac porzadku. EOT z mojej strony.

 

jezeli ich słuchałem, wiem jak graja i wiem ze znam wiele lepszych pchełek. Po co pisac porównanie, jest to tylko marnowanie czasu. Przy takiej ilosci pchelek jakie przewinely sie przez moje rece mam jednak jakies doswiadczenie. Nie chce mi sie pisac kolejny raz argumentow by udowodnic swoje zdanie. Podejrzewam ze ty nie miales zadnych z tych pchełek, wiec to Ty nie mozesz poprzec swojego zdania konkretnymi argumentami.

 

W przypływie dobrego humoru skrobne małą tabelę porównawczą pchełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baols>>Wlasnie, trzeba naprowadzic oraz ewentualnie, przy konfrontacji pogladow, wejsc w merytoryczna dyskusje. W tym watku tego brakowalo, na to zwrocilem uwage.

 

Siekiera>>Wytlumacz mi jedno-jezeli uwazasz pomaganie innym na forum za strate czasu, to na cholere w ogole sie wypowiadasz? Nie chce Ci sie? Nie pisz. To tylko i wylacznie Twoj wybor, nikomu laski nie musisz robic.

 

Odnosnie pchelek-ilosc sprzetu do jakiego miales dostep w zadnym wypadku nie swiadczy o Twojej wiedzy o nim. To suche liczby. Wiedze udowadniasz podajac sensowne argumenty, a nie stwierdzajac, co cytowalem wczesniej, "bo ich sluchalem"...inni tez sluchali.

 

EDIT

Jeszcze odnosnie Twoich podejrzen-nie bierz sie moze za to wiecej, niestety Ci nie wychodzi. SRSow uzywalem kilka miesiecy, Cresynow podobnie. Dodatkowo przewinelo sie kilka popularniejszych modeli AKG i Sennheiserow, od MX300, przez wyzsze numery MX, po K314P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności