Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

sorki, nie pamiętam kto to napisał, ale leciało tak:

 

"Okej, okej. Przecież nie pisałem że "nie powiem jak" tylko nie wiedziałem że są zainteresowani. Ale jeśli tylko ktoś chce to wiedzieć to służe pomocą.

 

A więc tak:

Mnie interesowało takie przekonwertowanie filmów na iAudio X5, żeby umieścić na filmie napisy polskie.

W sumie jest to bardzo proste.

Wystarczy Jet Audio, ja zrobiłem to na wersji 6.2.1.67.01 Basic VX z zainstalowanym polskim language packiem. Nie wiem czy na wcześniejszych się uda ale sądzę że tak. Miałem też jakąś nowszą wersję Jet Audio, ale konwerował on tylko 30 sek filmu i nie wiedziałem jak zrobić żeby konwertował cały.

 

I po kolei:

1. Włączamy Jet Audio i konwersję wideo.

 

2. W katalogu w którym mamy film do przekonwertowania umieszczamy też napisy do filmu (np:. terminator.avi i terminator.txt) Uwaga!!! Film i napisy muszą mieć dokładnie tą samą nazwę, oczywiście poza rozszerzeniem.

 

3. Napisy muszą być normalne (tzn. standardowe napisy w formacie txt, terminator.txt z przykładu), tylko rozszerzenie ręcznie zmieniamy na .srt. NIE KONWERTUJEMY pliku z napisami na format srt, tylko ręcznie zmieniamy rozrzerzenie nazwy pliku z terminator.txt na terminator.srt, tak że w sumie mamy i tak napisy w formacie .txt tylko że z rozszeżeniem .srt !!! Zmiana ta jest konieczna bo inaczej Jey Audio nie widzi w katalogu tych napisów i ich nie nałóży.

 

4. I teraz to już tylko wybrać sobie czcioneczkę (wielkość, kolor, itd). Z moich zabaw wykombinowałem tyle, że:

- najepiej wyłączyć wszystkie obwódki i cienie

- czcionka biała, pogrubiona, wielkość co najmniej 26, skrypt Europa środkowa - żeby był polskie końcóweczki: ąęść itd

Reszta to kwestia wyboru i własnych preferencji.

 

W każdym razie efekt jest niesamowity. Myślałem że na takim małym wyświetlaczu to nie da się nic obejrzeć, a tu odwrotnie, spokojnie filmy można oglądać. Tak samo myślałem o napisach, że będą tak małe że z lupą będę musiał się im przygłądać - a tu znowu niesamowity efekt. Napisy świetnie wyglądają, dają się spokojnie czytać i co ważniejsze, są bardzo dobrze nałożone. Jestem baaaaaaardzo zadowolony z efektu no i całego playerka.

 

Życzę miłego konwertowania i oglądania filmów z napisami polskimi.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś problemy to pomogę w miarę możliwości. "

 

może to ci pomoże.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tego raczej nie da sie w normalny sposób zlikwidować używając jetaudio, Zresztą logo COWON pojawia sie tylko na początku i znika po ca. 5 sek. Te 5 sek jest az tak uciążliwe? :D

 

Służy temu ,żeby przypomnieć ci jakiej firmy masz playera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najmniejszego pojęcia o obróbce i konversji video więc raczej ci nie polece :) Ale myślę ,że mógłbyś spróbować iRivertera. Co prawda on konvertuje tylko na potrzeby iAudio X5 ,ale LCD X5 ma taką samą rozdzielczość co U3 więc powinno działać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Probowałem Irivertera i nic... Kto wie jak pozbyc sie tego czarnego kwadracika na poczatku filmiku przekonwertowanego w Jet Audio ???

Pomozcie bo zaczyna mnie to denerwowac : )) Np. konwertuje sobie 4 minutowy teledysk z czego ok 15 sec. to widnieje ten kwadracik w prawym gornym rogu z napisem Cowon : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Wystarczy Jet Audio, ja zrobiłem to na wersji 6.2.1.67.01 Basic VX z zainstalowanym polskim language packiem

skąd można załatwić tą wersję nigdzie jej nie ma:(...czy mógłbyś mi ją wysłać na mail: szaryprorok@op.pl albo napisać gdzie jest? z góry dziękuję!!!!

 

albo jakąśkolwiek wersję która konwertuje i nakleja napisy-bo moja ich nie nakleja...sprawdziłem to już na wszystkie sposoby:(:(:(

 

 

próbowałem też w iRiverterze i on wprawdzie jako jedyny nakleja napisy ale są tak nieczytelne rozmazane i w ogóle że nic mi po tym...poza tym udało mi się iriverterem skonwertować tylko dvd, avi w ogóle nie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem tego programu na płyie którą dostałeś razem z plejerkiem??

Najnowsza wersja jetAudio 6.2.8 Basic jest na oficjalnej stronie Cowon: http://www.cowonamerica.com/download/.

Spróbój tą wersje powinna działać. Jeśli nie to prześlę Ci swoją - tylko że potrzebujesz jeszcze serial number.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam dołączoną płytkę z tym programem ale to nie chce działać:/ (nie nakłada napisów)

 

nie wiem czemu..ogólnie myślałem że robię taki błąd że najpierw konwertowałem film a potem dodawałem text z srt..ale nawet jak zrobiłem dokładnie jak w instrukcji czyli do jednego foldera i plik textowy z .srt to przed konwertowaniem on nie jest nigdzie widoczny i nie nakłada go na film-nie widać go też w okienku podglądu jak się konwertuje(textu)

 

Tylko który ściągnąć mam? bo są dwa:

 

 

 

jetAudio 6.2.8 Basic

jetAudio 6.2.8 Plus VX Upgrade

 

 

 

jak nie bedzie działać z tego linku-uśmiechnę się do Ciebie;)

 

z góry dzięki za pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że przeczytłeś całego tego posta: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=4112&st=0. Tutaj dokładnie krok po kroku napisałem co i jak.

Wydaje mi się ze w Twoim przypadku zmiana wersji JetAudio nic nie pomoże. Przeczytaj całego tego posta (wszystkie 3 strony) i pokombinuj z tymi napisami (odpowiedni format zapisu napisów itd).

I tak jak piszesz podczas podglądu napisy powinny być już widoczne. Jeśli wtedy nie są to i po przekonwertowniu ich nie będzie. Sam plik z tekstem ma sobie cichutko leżeć w tym samym katralogu co plik z filmem - w JetAudio nigdzie go nie zobaczysz. JetAudio powinien automatycznie zauważyć plik *.srt i nałożyć go na film. Tylko tak jak pisałem format zapisu tekstu w pliku musi być odpowiedni. Wg mnie to właśnie przez to że masz tekst w pliku zapisany w nieodpowiednim formacie w Twoim przypadku JetAudio nie radzi sobie z tym tekstem.

 

Wiec najpierw popróbuj jeszcze z tą wersją JetAudio którą masz. Wg mnie to nie zależy od werji programu tylko od pliku z tekstem. A czy masz w ogóle w swojej wersji JetAudio w opcjach takie okna jak: - "wyświetlaj napisy jeśli zostaną znalezione", "konfiguruj opcje napisów".

 

A jeśli chodzi o wybór: jetAudio 6.2.8 Basic czy jetAudio 6.2.8 Plus VX Upgrade to wydaje mi sięże za wersję plus vx trzeba coś zapłacić - basic jest darmowy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności