Skocz do zawartości

słuchafony do 200zł do telefonu i kompa


yeloo

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, bede głownie słuchał tzw Techno,

właściwie Trance będę na nich słuchał, zależy mi na basie, rozważałem kupno k518 ale może znajdzie się coś lepszego,

aha zależy mi także głownie na tym aby móc głośno słuchać muzy na nich i aby jak mniej było słuchać na zewnątrz, bo trochu głupio jak włączam sobie muzę w autobusie i połowa autobusu słyszała co akurat słucham, po prostu nie chcę pozostałym pasażerom przeszkadzać, jeszcze abym jak najmniej słyszał w nich otoczenia, telefon mój to SE p1i, posiada od dość dobry system dźwiękowy, a dzięki dodatkowemu oprogramowaniu można uzyskać dość dobre jak dla mnie efekty muzyczne, więc jakość dźwiękowa telefonu nie powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jakość dźwiękowa telefonu nie powinna

Nie powinna... ? :D

 

Odnośnie tematu - do kompa K518DJ jak najbardziej, do telefonu - nie słuchałem ich przy żadnym telefonie, ale podejrzewam, że może być problem z napędzeniem ich przez P1i. Do SE polecam jakieś dokanałówki - jeżeli lubisz łomot bez opamiętania, to EP-630, Koss Spark Plug, jeżeli wolisz troszkę reszty pasma to Philips SHE9550, SHH9700 ( choć tych dwóch nie słyszałem, to do telefonu są stworzone, ale to półka cenowa 35-50zł ), albo coś z porządniejszych słuchawek - Sony EX85, EX082 ( poszukaj w forumowym komisie ).

 

P.S.

posiada od dość dobry system dźwiękowy, a dzięki dodatkowemu oprogramowaniu można uzyskać dość dobre jak dla mnie efekty muzyczne

A słyszałeś chociaż najtańszą "empetrójkę" typu Sansa Clip :P ? To są dość dobre efekty dźwiękowe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki tej klasy do aparatu telefonicznego=kompletna strata pieniędzy chyba że masz ich nadmiar.

Najzwyklejszy odtwarzacz mp z niskiej półki cenowej przykładowo Sansa Clip jak wspomniał kolega powyżej zapewni całkiem inne doznania dźwiękowe niż Twój SE z super układem muzycznym-telefon jest do rozmawiania a mp3 do słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki tej klasy do aparatu telefonicznego=kompletna strata pieniędzy chyba że masz ich nadmiar.

Najzwyklejszy odtwarzacz mp z niskiej półki cenowej przykładowo Sansa Clip jak wspomniał kolega powyżej zapewni całkiem inne doznania dźwiękowe niż Twój SE z super układem muzycznym-telefon jest do rozmawiania a mp3 do słuchania.

Amen. :lol:

 

Nie no, można sobie mp3 jako dzwonek ustawiać, ale i tak lepsze AAC - to jedyne z czego korzystam w kwestii muzycznej w swoim telefonie :D.

 

yeloo, a właśnie, jak już KONIECZNIE chcesz wywalić jakąś kasę na słuchawki, koniecznie nauszne, koniecznie do Techno, to polecam AKG K414P - bas podobny jak w K518DJ, ale bardziej łupiący i rozlazły - takie MIĘSKO po prostu, a słuchawki kosztują w granicach 70-80zł ( sprzedawane były ponoć z jakimś telefonem z Plus Gsm ( Plusfon czy coś ) więc można powiedzieć, że jako mobilne się nadadzą ) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki tej klasy do aparatu telefonicznego=kompletna strata pieniędzy chyba że masz ich nadmiar.

Najzwyklejszy odtwarzacz mp z niskiej półki cenowej przykładowo Sansa Clip jak wspomniał kolega powyżej zapewni całkiem inne doznania dźwiękowe niż Twój SE z super układem muzycznym-telefon jest do rozmawiania a mp3 do słuchania.

 

 

Wybacz ale to najzwyklejsze bzdury, proponuje najpierw przesluchac sobie P1 SE, lub K850 z dobrymi sluchawkami. Oba fony graja lepiej od kazdego odtwarzacza z tzw. niskiej polki. Osobiscie mam wlasnie

K850i, wczesniej mialem dokladnie P1, oba porownuje do posiadanego nwz 638, nomen omen bardzo chwalonego za jakosc dzwieku. SE ustepuje markowemu playerowi jedynie w niewielkim stopniu w szczegolowosci dzwieku, oferujac w zamian wieksza dynamike i moc wyjsciowa. Minusem telefonow jest zdecydowanie, komfort i szybkosc obslugi w porownaniu do ultra szybkiego 638.

Dodam, ze SE zdecydowanie najlepiej gra na standarowych sterach. Jakosc dzwieku i czystosc (zero szumow) jest totalnie zaskakujaca. Proponuje sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że z racji wykonywanego zawodu miałem w swoich rękach sporo aparatów telefonicznych,dużo było tych także szumnie nazywanych muzycznymi.

Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać ani nawracać na właściwą drogę bo widzę że masz swój punkt widzenia i wyrobione zdanie-proponuję porównać obydwa aparaty telefoniczne z niskobudżetowym Sansa Clip.

Każdy ma prawo do własnego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale to najzwyklejsze bzdury, proponuje najpierw przesluchac sobie P1 SE, lub K850 z dobrymi sluchawkami. Oba fony graja lepiej od kazdego odtwarzacza z tzw. niskiej polki. Osobiscie mam wlasnie

K850i, wczesniej mialem dokladnie P1, oba porownuje do posiadanego nwz 638, bardzo chwalonego za jakosc dzwieku. SE ustepuje playerowi jedynie w niewielkim stopniu w szczegolowosci dzwieku, oferujac w zamian wieksza dynamike i moc wyjsciowa. Minusem telefonow jest zdecydowanie, komfort i szybkosc obslugi w porownaniu do ultra szybkiego 638.

Dodam, ze SE zdecydowanie najlepiej gra na standarowych sterach. Jakosc dzwieku i czystosc (zero szumow) jest totalnie zaskakujaca. Proponuje sprobowac.

A może zanim zaczniesz zarzucać innym, że piszą bzdury, sam zastanowisz się co piszesz? No offence, ale nie wiem jaki trzeba mieć słuch ( albo jakiej jakości muzyki słuchać lub jakich słuchawek używać ), by stwierdzić, że P1i gra lepiej od firmowego playera, nawet z najniższej póki ( nie mam tu na myśli "firm" typu MPower, czy inny Pentagram, ale np SanDisc ). No ale znam ludzi, którzy nigdy nie usłyszą różnicy między nawet najdroższym playerem, a telefonem - i to też nie jest od nich zależne, po prostu z takim słychem się urodzili. Jeżeli chodzi o dźwięk, to Sansa Clip miażdży te wszystkie psudo-walkman'y SE, które obok prawdziwego Walkmana nawet nie leżały i mają z nim tylko nazwę wspólną, a co dopiero mówić o zwykłym K750i, K850i, czy P1i. Tak, słuchałem tych modeli i na standardowych słuchawkach i na lepszych dokanałówkach ( choć chciałbym je jeszcze usłyszeć na np. EX85 ) i mogę śmiało powiedzieć, że Clip robi z nich mokrą plamę. Nie rozpoczynajmy może dyskusji pod tytułem "Mp3player w komórce vs. Mp3 player", bo to nie dział na takie tematy - zapraszam do działu o playerach w telefonach i tam śmiało możesz polemizować z innymi userami. Póki co, nie rozwalajmy tematu.

 

Mike80, byłeś szybszy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowcami. Mialem w swoim zyciu kilka "muzycznych" telefonow Nokia, SE, Motka wszystkie to samo fakt najlepiej w tym zestawieniu wypadal SE jednak nawet prosty odtwarzacza muzyczny plus sluchawki dawal lepsze wrazenia. Telefon nie sluzy do sluchania muzyki to jest dodatkowy bajer, ktos chyba wkoncu wymyslil mp3-ki i ten przemysl rozwija sie nienajgorzej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zanim zaczniesz zarzucać innym, że piszą bzdury, sam zastanowisz się co piszesz? No offence, ale nie wiem jaki trzeba mieć słuch ( albo jakiej jakości muzyki słuchać lub jakich słuchawek używać ), by stwierdzić, że P1i gra lepiej od firmowego playera, nawet z najniższej póki ( nie mam tu na myśli "firm" typu MPower, czy inny Pentagram, ale np SanDisc ). No ale znam ludzi, którzy nigdy nie usłyszą różnicy między nawet najdroższym playerem, a telefonem - i to też nie jest od nich zależne, po prostu z takim słychem się urodzili. Jeżeli chodzi o dźwięk, to Sansa Clip miażdży te wszystkie psudo-walkman'y SE, które obok prawdziwego Walkmana nawet nie leżały i mają z nim tylko nazwę wspólną, a co dopiero mówić o zwykłym K750i, K850i, czy P1i. Tak, słuchałem tych modeli i na standardowych słuchawkach i na lepszych dokanałówkach ( choć chciałbym je jeszcze usłyszeć na np. EX85 ) i mogę śmiało powiedzieć, że Clip robi z nich mokrą plamę. Nie rozpoczynajmy może dyskusji pod tytułem "Mp3player w komórce vs. Mp3 player", bo to nie dział na takie tematy - zapraszam do działu o playerach w telefonach i tam śmiało możesz polemizować z innymi userami. Póki co, nie rozwalajmy tematu.

 

Mike80, byłeś szybszy :).

 

Aktualnie posiadane sluchawki, uzywane z w/w SE

Denon AH -C551 (T400)

Denon d1001

Zen Aurvana x2

Sennheiser cx500 (T400)

Sennheiser MX500

Sony MDR v150

SE HPM90

Crossroads X3

Sony ex 82 (stockowe S638)

creative 630

 

Zapewniam Cie, ze potrafie wykazac roznice dzwiekowe pomiedzy kazda wymieniona powyzej para sluchawek, zarowno w zestawieniu z SE jaki i dowolnym innym zrodlem.

Dla podtrzymania wysokiego poziomu tego forum proponuje rowniez aby kazdy wypowiadal sie w temacie sprzetu, z ktorym mial bezposredni empiryczny kontakt, nie tylko poprzez polke w sklepie.

Tylko wtedy nasze doswiadczenia beda pomocne wszystkim, ktorzy tutaj zagladaja w poszukiwaniu jakiejkolwiek pomocy.

Jednoczesnie przepraszam za "bzdury" powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dla podtrzymania wysokiego poziomu tego forum proponuje rowniez aby kazdy wypowiadal sie w temacie sprzetu, z ktorym mial bezposredni empiryczny kontakt, nie tylko poprzez polke w sklepie.

Tylko wtedy nasze doswiadczenia beda pomocne wszystkim, ktorzy tutaj zagladaja w poszukiwaniu jakiejkolwiek pomocy ...

Jak najbardziej się z tym zgadzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój fon akurat gra śwetnie, każdy to powie posiadacz p1i aktualnie do niego mam pioneer cl-20 gra rewelka ale potrzebuje czegos innego, prawie identyczny dxwięk daja na fonie jak na samsungu yp-f1px, z tym ze różnica jest na kożyśc właśnie telefonu

No skoro tak to słyszysz i jest świetnie, to ja chyba mam drewniane ucho i nic Ci nie doradzę... ( Czytałeś jakie modele polecałem wyżej ? )

 

Idę sprzedać i7 i wszystkie słuchawki jakie mam i kupuję P1i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro tak to słyszysz i jest świetnie, to ja chyba mam drewniane ucho i nic Ci nie doradzę... ( Czytałeś jakie modele polecałem wyżej ? )

 

Idę sprzedać i7 i wszystkie słuchawki jakie mam i kupuję P1i...

 

 

Zamienie sie na k850i, malo przechodzony w kolorze blu, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienie sie na k850i, malo przechodzony w kolorze blu, :)

O Boże... :lol::rolleyes: - to była ironia... <_< . Żadnego szmelcaka SE ani innych fono-grajków nie mam zamiaru nawet w domu trzymać, żartujesz?

 

Ty chyba faktycznie nie słyszysz różnicy międzi mp3 a telefonem :lol:. I zaraz zaraz, skoro K850i tak świetnie ( według Ciebie ) gra, to why do you want to exchange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże... :lol::rolleyes: - to była ironia... <_< . Żadnego szmelcaka SE ani innych fono-grajków nie mam zamiaru nawet w domu trzymać, żartujesz?

 

Ty chyba faktycznie nie słyszysz różnicy międzi mp3 a telefonem :lol:. I zaraz zaraz, skoro K850i tak świetnie ( według Ciebie ) gra, to why do you want to exchange?

 

... just for fun ;) poza tym, za duzo ludzi do mnie dzwoni, chetnie pozbede sie telefonu. :)

A tak na powaznie naprawde, polecam przesluchac ten model, najlepiej z CAL lub wlasnie z d1001.

Nie ma w moim otoczeniu osoby, majacej troche wieksze pojecie o dzwieku, niz muzyczna nokia, na ktorej to polaczenie nie robi wrazenia. Pojawia sie tzw. efekt ryby, czyli szerokie otwarcie otworu gebowego.

No ale tym razem zaczynamy zbaczac z tematu. Ja polecalbym CX 500, ale to raczej nie miesci sie w zalozonym budzecie. Jednak do elektroniki taki zestaw pasuje jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geez! CAL i SE to jest masochizm. Clip ich nie napędza ( da się słuchać podobno ), ale kiedy K850i ( i w910i ) mają problemy z napędzeniem K414p to nie jest dobrze.

 

CX 500

 

Jak chcesz mu polecić już cx'y to lepiej CX400, żeby nie było bólu, że kabel asymetryczny

 

IMHO jak komórka MP3 to tylko W950i :P ( no iphone ew. )>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geez! CAL i SE to jest masochizm. Clip ich nie napędza ( da się słuchać podobno ), ale kiedy K850i ( i w910i ) mają problemy z napędzeniem K414p to nie jest dobrze.

 

 

 

Jak chcesz mu polecić już cx'y to lepiej CX400, żeby nie było bólu, że kabel asymetryczny

 

IMHO jak komórka MP3 to tylko W950i :P ( no iphone ew. )>

 

 

...jesli Denon ah d1001 to to samo co CAL ( a podobno tak ) to k850 je doskonale napedza, wyraznie lepiej niz nwz s638.

Dlatego wlasnie polecam ten zestaw, nie koniecznie jednak w tym przypadku ze wzgledu na rozmiar muszli 1001.

Z cx400 nie mialem przyjemnosci, wiec sie nie wypowiadam, jednak moim zdaniem kabel asymetryczny jest wygodniejszy, ale to moje osobiste przyzwyczajenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra zrozumiałem że najlepiej doki do telefonu, ale tak nawiasem, serio jak będziecie mieli możliwość przesłuchania muzy na p1i lub w960i na słuchawkach to szczerze radze szczególnie z oprogramowaniem jukebox, jak raz pokazałem takiemu jednemu co to nie on że niby do muzy żaden telefon sę nie nadaje, jak na swoich słuchawach właśnie k414 posłuchał muzy z mojego telefonu przez jukebox to kopara mu opadła, aniby twierdził że jego ipod touch z wyżej wymienionymi słuchawkami gra lepiej,

 

dobra ale wszyscy skupili się na słuchawkach do telefonu a ja głownie na kompie będę słuchał, więc napiszcie najlepiej jakie słuchawki mam wziąć do telefonu do ok 100zł i do kompa do 150zł, chyba najlepiej kupić dwie pary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jukebox... Proszę Cię... To jaką reakcję wywołałyby u Twojego kolegi porządne słuchawki z porządnym mp3playerem? Chyba by umarł z rozkoszy, skoro przy marnym mp3playerze z komórki kopara mu opada. Ale sumie jak puściłem kiedyś kolegom T60 + K414P ( przeciętny komplecik ) to też im opadła szczęka... bo słuchali muzy właśnie na "Parówkach No-Name", "iPoo Nano Mp4 No-Name" i innych "Mjuzik Fołn'ach" na zwykłych stockowych pchłach wartych może 5zł ( bez gąbeczek to ze 2 :lol: ).

 

Fon: CX300/CX400, EX85, Koss KEB 24 ( tych ostatnich nie słyszałem, ale możesz kupić i napisać reckę :P )

Dom: PX100, K414P, HD201/HD202, UR-40, Koss Porta Pro, K515P, MDR-V150/V250

 

Tyle mi przychodzi do głowy, ale każde brzmią inaczej. Jak? "Szukaj", a znajdziesz - multum tematów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony generalnie grają słabo, nawet SE z serii W. Niestety.

 

Jest kilka wyjątków, znów niestety nie najtańszych, ale ze stajni SE:

 

- W980i to już naprawdę konkretny sprzęt muzyczny. Clipa kasuje spokojnie. Gra podobnie do iPoda Video 5.5G, dynamicznie, neutralnie, minimalnie w stronę ciepła. Jedyny mankament - trochę za cichy, wymaga efektywnych słuchawek

 

- Xperia X1 oferuje brzmienie naprawdę zaskakująco dobre, jest to spokojnie poziom Sony A8xx, a w porównaniu do iAudio7 jest lepiej, zwłaszcza na średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno

p1i posiada identyczny system dźwiękowy co właśnie W980i, ale na p1i chodzi odtwarzacz jukebox który jest troszku lepszym odtwarzaczem od Walkmana wgranego w W980i, więc spokojnie powenen mój fon napędzić dobre słuchawki

Powiem jedno - to kupuj Grado SR-60 albo inne dobre słuchawki i kończymy temat, skoro wszystko wiesz najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności