Skocz do zawartości

5-cio przetwornikowe IEMy


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że produkt themadcab'a został pobity... Szperając sobie wczoraj po internecie natknąłem się na TO Słuchawki oferują 5 przetworników w jednej słuchawce! dwa przetworniki basowe, pojedynczy na średnicę i podwójny na wysokie! Wszystko w cenie niższej niż 4-przetwornikowy 3-way themadcab'a oraz taniej niż UE 11Pro! :o

Ciekawe czy można znaleźć coś więcej w necie o tych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola... one mają trzy przetworniki - nie wiem skąd ty wziąłeś pięć :o

 

To tylko taki chłyt małketingowy :)

 

Ich Z3 to dwudrożne konstrukcje.

 

Obawiam się, że nie ma co szaleć:), a z doświadczenia wiem, że ilość przetworników to nie jest wcale gwarancja dobrego dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola... one mają trzy przetworniki - nie wiem skąd ty wziąłeś pięć :o

 

To tylko taki chłyt małketingowy :)

 

Obawiam się, że nie ma co szaleć:),

w ten sam sposób q-jays są jednoprzetwornikowe a tak nie jest bo hybryda to dwa przetworniki z jednym wylotem. W hybrydzie, jakby nie patrzeć, masz do czynienia z dwoma balanced armature.

a z doświadczenia wiem, że ilość przetworników to nie jest wcale gwarancja dobrego dźwięku :)

Mogę powiedzieć to samo (patrz. Audeo)

Ich Z3 to dwudrożne konstrukcje.

Tu popełnisz błąd. Hybrydowy przetwornik posiada własny, wbudowany cross-over. Tak, więc możesz uprościć do "konstrukcji dwuprzetwornikowej", ale 3 drożnej. ;)

 

Ale tak czy tak konstrukcja wydaje się być jak na razie jedyna na rynku. Ciekaw jestem jak grają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej pojawil sie podobny projekt, bardziej nawet zblizony do mojego.

 

Jesli chodzi o droznosc, to w sumie zalezy jak na to patrzec- czy od strony elektronicznej, czy od literalnej droznosci dzwiekowodow i przetwornikow. Moje IEM'y sa w kazdym tego slowa znaczeniu wielodrozne (w zaleznosci od modelu) i np. 4-way byl, jak mozna sie domyslec 4-przetwornikowy, 4-drozny akustycznie i 4-drozny elektronicznie (to nie 4-przetwornikowy 3-way). Porzucilem prace nad 4-way, poniewaz projekt zostal wyparty sonicznie nowym, nigdzie nie istniejacym, w pelni 3-droznym i niezaleznym pod kazdym wzgledem, akustycznie i elektronicznie, referencyjnym 3-way w ostatniej i ostatecznej wersji [flagship]. Idac za rozumowaniem piotrus-g, moje 3-way bylyby z elektronicznego punktu widzenia 9-drozne..; wole 3-way jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac za rozumowaniem piotrus-g, moje 3-way bylyby z elektronicznego punktu widzenia 9-drozne..; wole 3-way jednak.

Nie bardzo rozumiem ten elektroniczny punkt widzenia... (można coś więcej na ten temat?) Jak rozumiem podstawą słuchawek są 3 zwykłe(nie hybrydowe) BA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja Wam tylko powiem, że ten flagship Themad'a to cholernie ale to k...wsko dobra łajba jest :):D :D i najlepsze w tym wszystkim jest to, że od dzisiaj pływa pod moją banderą :) :)

show some photos please :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kształtem niemal identyczne jak moje poprzednie :) tylko kolor się zmienić i chyba trochę kabelków, kondensatorków i innych nic mi nie mówiących ustrojstw :)

Czyli to ma 3 przetworniki tak? to na czym polega ich 9 drożność elektryczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-przetwornikowe IEMy? To chyba lekkie przegięcie. Po diabła coś takiego? Spokojnie wystarczą porządnie "nastrojone" 3 drivery dla każdego pasma i będzie pięknie.

Ktoś sądzi że im więcej tym lepiej, a przynajmniej to dobry zabieg marketingowy, bo ludzie lecą na takie "toys'y"

 

W zasadzie to po mojemu są 3 drożne i 3 przetwornikowe i milionkabelkowe. Jest w nich chyba więcej kabla niż na wierzchu

OWNED :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość przetworników w IEM'ach zaczyna się stawać czymś podobnym do megapikseli w aparatach - w mniemaniu tłumu kupującego im więcej tym lepiej, a tak naprawdę często jest odwrotnie ;]

Tak czy siak, zawsze dobrze wychodzi w reklamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość przetworników w IEM'ach zaczyna się stawać czymś podobnym do megapikseli w aparatach - w mniemaniu tłumu kupującego im więcej tym lepiej, a tak naprawdę często jest odwrotnie ;]

Tak czy siak, zawsze dobrze wychodzi w reklamie

No w właśnie wiedziałem że skądś znam tą tendencję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności