Skocz do zawartości

Starcie High-Endów


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszony ostatnio jakością dźwięku AKG K702, tym samym szukając nowych wrażeń postanowiłem zwrócić się do użytkowników naszego forum. Zdaję sobie sprawę, że wielu może to szybko pominąć ze względu na nieufność do osób trzecich, którą dla nich jestem ja. Jednak jestem ostatnio kompletnie bez roboty i w ramach możliwości i życzliwości ich właścicieli przeprowadziłbym wielkie starcie High-Endowych słuchawek. Chodzi o takie modele jak Sennheiser HD650/600 / AKG K701/702 / Denon AH-D5000 / Ultrasone Edition 9 i tym podobne. Pierwsza mega-recenzja dopracowana wspólnymi siłami - wedle wymagań użytkowników tego forum - tworzona w czasie rzeczywistym.

 

Zastanawiam się kto byłby w stanie użyczyć od siebie jeden z High-Endowych modeli. Bezpieczeństwo i spokój właściciela gwarantuję w następujący sposób (oczywiście dopuszczam negocjację ich przez każdego zainteresowanego):

- każdy "zainteresowany" wysyła mi PM.

- jeśli się zgadza podaje mi adres, a ja wysyłam pocztą pisemne zobowiązanie się do zwrotu sprzętu na czas z moim odręcznym podpisem.

- po tym właściciel wysyła mi słuchawki

- Wypożyczenie trwałoby na okres potrzebny do testu -> przewiduję ok 2 tygodnie od otrzymania wszystkich par ale to może ulec nieznacznym zmianom

 

 

Test dojdzie do skutku, jeśli uda mi się wypożyczyć choć 2 różne modele.

 

Proszę uprzejmie o powstrzymanie się od komentarzy typu: "frajer jesteś jeśli liczysz, że ktoś się na to zgodzi, lol :P". Jeśli nie - rozumiem i nic się nie dzieje. Niestety mnie nie stać aby kupić nawet jedną taką parę słuchawek, a chęci mam wielkie - stąd potrzeba sponsora. Liczę na Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszony ostatnio jakością dźwięku AKG K702, tym samym szukając nowych wrażeń postanowiłem zwrócić się do użytkowników naszego forum. Zdaję sobie sprawę, że wielu może to szybko pominąć ze względu na nieufność do osób trzecich, którą dla nich jestem ja. Jednak jestem ostatnio kompletnie bez roboty i w ramach możliwości i życzliwości ich właścicieli przeprowadziłbym wielkie starcie High-Endowych słuchawek. Chodzi o takie modele jak Sennheiser HD650/600 / AKG K701/702 / Denon AH-D5000 / Ultrasone Edition 9 i tym podobne. Pierwsza mega-recenzja dopracowana wspólnymi siłami - wedle wymagań użytkowników tego forum - tworzona w czasie rzeczywistym.

 

Zastanawiam się kto byłby w stanie użyczyć od siebie jeden z High-Endowych modeli. Bezpieczeństwo i spokój właściciela gwarantuję w następujący sposób (oczywiście dopuszczam negocjację ich przez każdego zainteresowanego):

- każdy "zainteresowany" wysyła mi PM.

- jeśli się zgadza podaje mi adres, a ja wysyłam pocztą pisemne zobowiązanie się do zwrotu sprzętu na czas z moim odręcznym podpisem.

- po tym właściciel wysyła mi słuchawki

- Wypożyczenie trwałoby na okres potrzebny do testu -> przewiduję ok 2 tygodnie od otrzymania wszystkich par ale to może ulec nieznacznym zmianom

 

 

Test dojdzie do skutku, jeśli uda mi się wypożyczyć choć 2 różne modele.

 

Proszę uprzejmie o powstrzymanie się od komentarzy typu: "frajer jesteś jeśli liczysz, że ktoś się na to zgodzi, lol :P". Jeśli nie - rozumiem i nic się nie dzieje. Niestety mnie nie stać aby kupić nawet jedną taką parę słuchawek, a chęci mam wielkie - stąd potrzeba sponsora. Liczę na Was!

 

Delikatna sugestia - porownanie modeli high'endowych wymaga high'endowego zrodla i wzmacniacza (a najlepiej wiecej niz jednej takiej pary ze wzgledu na synergie jub jej brak). Porownanie nie spelniajace tego wymagania mija sie z celem czyli uzyskaniem miarodajnego wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze wydaje mi sie ze jeszcze musielibyśmy ci podesłać trochę wzmacniaczy, cd'eków i daców.

 

bo porównanie high endowych słuchawek tylko i wyłącznie na jednym sprzęcie nie ma sensu raczej, powiedzmy Akg zgraja się cudownie z twoim sprzętem a takie d5000 będą się z nim grysc, uznasz automatycznie ze denony są tragiczne i nie maja startu do akg, co niekoniecznie zachodzi na innym sprzęcie.

 

suma summarum chodzi mi o to ze mało miarodajna będzie taka recka.

 

ps. sam chętnie tez posłuchałbym tych wszystkich słuchawek ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym słuchałeś K702?

Żeby zrobić taki obiektywny test musiałbyś porzyczać wzmaki również.

 

I według mnie, osoba, która miałaby robić takie testy musi być osłuchana z sprzętem tej klasy. Bo ktoś napisze " Wow, jak to gra" i to nikomu nie pomoże w wyborze.

Powiedz na czym robiłbyś te testy?

Z jakimi słuchawkami swoimi mógłbyś je porównać, coś na poziomie CAL!recabled?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło! Propozycje i sugestie do testu właśnie takie mają być!

 

Z DAC macie racje. Ale to z krakowa lub okolic by się ktoś przydał. Jest może ktoś taki, kto ma jakiś lepszy sprzęcik? Ja mam niby starutkiego Technicsa SU-X120 - pytajcie się Majkela - technicsy z tamtego okresu grają nieźle, ponoć o wiele lepiej niż najnowsze konstrukcje. Choć chętnie bym pożyczył jeszcze jakiegoś DAC ale to mówię lepiej jakby osoba z krakowa była.

 

A K702 słuchałem na zestawie denona (cena ok 2499 za DAC była, możecie się modelu po domyślać, bo niestety modelu nie pamiętam) i płycie z dobrą realizacją, którą miałem ze sobą - w sklepie audio w krk byliśmy z kolegą. W polsce jeszcze nie ma K702 a tamte były sprowadzone ze stanów.

 

Osobiście uważam, że K702 odnośnie CAL!Conducfil mają jeszcze delikatnie mniej basu i mniej wyostrzoną górę, choć jeszcze bardziej szczegółową. Scena to dwa różne światy i w tym wypadku K702 wyprzedza CAL!e o dziesiątki metrów sześciennych ;) Tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty słuchałeś K702 świeżych?

W Krakowie wstąp do Piotra Ryki..:)

 

Wyjdziesz z gałkami oczynmi trzymanymi na rękach a uszami w plecaku..:D

 

Krisio nie przesadzasz troszke?

 

Piotr Ryka zapewne nie bezie chcial zeby jego sprzetu sluchal "byle kto" nie majac nic w zamian, poza tym sie obrazil na caly swiat:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopaczmopa- myślisz, że ja to powiedziałem jako prawdę? Ja sobie zdaję sprawę, że on daje słuchać tym co mają coś ciekawego co przyniesienia...

Według mnie troszkę przesadził na ah, ale nie widzę wątku "słuchawki wysokiego lotu" bez niego.. Wogóle tego forum bez niego straciło troszkę urok. Durny atopos...

 

reGGraf- ty też jak mialbyś 50 lat, skończył filozofię, posiadał ASL Twinheada mk3 po modyfikacjach i Edition 9 i K1000 to nie wpuszczałbyś byle kogo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka jest osobą prywatną, a sprzęt jaki posiada to jego własność. Do tego, jest człowiekiem zajętym, więc za poświęcony czas oczekiwałby pewnie wynagrodzenia. Poza tym - przecież napisał już sporo recenzji różnych słuchawek. Teraz ma zaprosić kogoś do domu, kto chce zrobić to samo, niby lepiej? To brzmi jak jakiś absurd. Czy jedyni posiadacze Aston Martina w Polsce muszą każdemu dać pojeździć, kto sobie umyśli recenzować sportowe wózki?

 

Kolejna sprawa - tamat ma być sposobem na zarobienie pieniędzy, to ja pytam - kto będzie finansował przedsięwzięcie?

 

Część słuchawek można skombinować od kolegów, co z resztą modeli? Trzeba się zwrócić do dystrybutora o wypożyczenie, a ten osobom nierozpoznawanym w światku audio raczej nie pożyczy, no chyba że za kaucją i na krótko. Jest spora szansa, że trafi się surowy egzemplarz. Itd., itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa - tamat ma być sposobem na zarobienie pieniędzy, to ja pytam - kto będzie finansował przedsięwzięcie?

 

Skad ten wniosek? Jesli tak faktycznie jest to reGGarf raczej nie ma na co liczyc

 

Część słuchawek można skombinować od kolegów, co z resztą modeli? Trzeba się zwrócić do dystrybutora o wypożyczenie, a ten osobom nierozpoznawanym w światku audio raczej nie pożyczy, no chyba że za kaucją i na krótko. Jest spora szansa, że trafi się surowy egzemplarz. Itd., itp.

 

Bez spelnienia podstawowego kryterium czyli posiadania czegos do czego mozna rozsadnie podpiac te sluchawki, umiejetnosci oceny i umiejetnosci opisania eksperymentu raczej nie widze sensu wnikac w szczegoly - a wyglada na to ze brakuje przynajmniej jednego z tych czynnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiscie zagalopowalem sie troche - Majkel masz racje rzeczy Piotra sa jego rzeczami i moze zapraszac kogo chce. Tak jak zreszta Ty, ja, Dawindyk czy ktokolwiek. Samemu tez nie chce mi sie jezdzic na spotkania mp3 na ktorych sa 2 pary Epkow czy KPP.

 

Co do Piotra Ryki na AH nie chce sie wypowiadac, choc troche smiesza mnie jego ciagle fochy, na forum nie jest sam.

Nie rozumiem Krisio o co Ci chodzilo ze skonczyl filozofie ...to co w zwiazku z tym? :)))

 

Pomysl sam z siebie jest kiepski, chcesz regaarf posluchac to zorganizuj jakis meet albo tez pochodz po sklepach, nie ma lekko. Jak kiedys chcialem posluchac Moonlighta, Karmy u Ogorka i Grado w sklepie na Walicow to kupilem bilet i zawitalem do Warszawy. takie zycie.

 

Ogolnie jestem za wiekszym meetem na wiosne jak zrobi sie cieplo, przyjechaloby wiecej ludzi i bylo przyjemnie, trza by cos zorganizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkel

>>Kolejna sprawa - tamat ma być sposobem na zarobienie pieniędzy, to ja pytam - kto będzie finansował przedsięwzięcie?

 

A skąd ten wniosek?? To miała być czysta rozrywka połączona z daniem czegoś od siebie. :P

 

Co do Ryki to oczywiście rozumiem ale wypowiedź zabrzmiała tak... wiecie :) I nie uważam się za kogoś bardziej doświadczonego od P. Ryki.

 

Ok więc thread do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ten wniosek?? To miała być czysta rozrywka połączona z daniem czegoś od siebie. :P

To musiała być moja nadinterpretacja tego, co następuje

Jednak jestem ostatnio kompletnie bez roboty i w ramach możliwości i życzliwości ich właścicieli przeprowadziłbym wielkie starcie High-Endowych słuchawek.

 

Tak nawiasem, wzmacniacz słuchawkowy bym wykombinował. ;) Źródło mam, ale ono jest kompletną niewiadomą - za dużo DIY w tym. Moonlight v.8 powiedzmy, że został zrecenzowany, tylko publikacja jeszcze nie nastąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności