Skocz do zawartości

Equalizer w M6


link.mk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie jestem zbyt zagłębiony w tematyce muzycznej od strony technicznej i mam mały problem. Otóż ciężko mi ustawić mojego Meizu M6. Słucham głównie muzyki elektronicznej jak np d'n'b. Słuchawki które posiadam to JBL220. Nie wiem za bardzo co zrobić z spatializerem, nie wiem w ogóle co to jest:P. Rozumiem że ustawienia equalizera to głównie kwestia gustu ale może ktoś z was mógłby mi pomóc w tej kwestii:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co wy mu to podpowiadacie! Mailem przez parę dni M6 i coś o EQ mogę napisać. Na SHE9500 miałem ustawione 2 pierwsze paski na ok. 2-4, potem niżej 3 paski na ok. -5 - 0, potem dojście do poziomu, a ostatnie 3-4 na 9-15, w zależności od muzyki. Ustawienia podaje z pamięci, te wzmocnienie miałem standardowo, nic nie zmieniałem, spaltalizetr zostaw w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się włączyć do dyskusji to pi pierwsze czy zabawy equalizerem w ogóle są pożądane? Mam i Meizu i Jbl'ki i powiem Ci tak: equalizer na normal bez udziwnień ew. wzmocnienie niskich dźwięków ( jeśli lubisz to max do 3) góre podbij sobie (jeśli uznasz za stosowne) też na 3 i bez kombinacji bo nic więcej z tych słuchwek niż przy tych ustawieniech nie wyciągniesz... środek mają cofniety i tego nie zmienisz, możesz podbić środkowe pasma ale czy o to chodzi? Podstawowa zasada...naucz się słuchać bez grzebania w equalizerze bo on tylko pogarsza jakość dżwięku a jeśli nie będzie Ci odpowiadać to co wtedy ten zestaw zaprezentuje to trzeba by się rozejrzeć za lepszymi słuchawami... szkoda zdrowia i słuchu...

 

p.s. nie słuchaj rad o podbijaniu poziomów o 11 czy 15 poziomów bo osoby które tak piszą niestety nie są kompetentne w tej dziedzinie. Jeśli chcesz z całkiem dobrego playera jakim z pewnością jest Meizu M6 coś na kształt NoName'a to jest to jeden ze sposobów (bezmyślne grzebanie w equalizerze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mogłeś wszystko obniżyć o a4 ;)

 

Temat bardzo fajny ale piszcie na jakich słuchawkach tego używacie :)

 

Ja na ep-630 słucham na 0

wzmocnienie niskich tonów: 2

wzmocnienie wysokich tonów: 3

 

i w sumie nie mam zastrzeżeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności