Skocz do zawartości

Recabling dowolnych słuchawek


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwony to prawy kanał, lutujesz do dłuższej nóżki. Niebieski to lewy - lutujesz do krótszej. Złoty to masa - lutujesz do obudowy. Jak będziesz miał problemy to możemy się ustawić na lutowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że seryjny kabel moich CAL! powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa zrodziła się u mnie idea recablingu. Przy okazji pojawiło się parę pytań:

1. jakiego kabla użyć? Słuchawki głównie portable, aczkolwiek w domu czasami słucham na nich, więc musi być stosunkowo giętki (mogę pójść na pewne ustępstwa, ale bez przesady)

2. jak zrobić w miarę ładny splitter? Koszulki tak średnio mi się widzą, nie jestem pewny też ich wytrzymałości

3. banalne, ale nie chcę uszkodzić moich ukochanych słuchawek :) jak zdjąć pady? Ciągnie się je do siebie, czy w jakąś konkretną stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady normalnie ściągasz, podważ palcami je od wewnątrz i ciągnij - raczej się nie uszkodzą. Koszulki na splitter nadają się najlepiej - wychodzi mały, zgrabny i sztywny. Możesz użyć też obudowy po wtyku np. Neutrika ale IMO nie jest to najlepsze rozwiązanie. O kablach masz 25 stron, ja polecam Klotza TP414.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainteresowałem się wspomnianym w tym wątku kablem Klotz TP414 Twin Patch. Jest on obecnie dostępny na allegro (link), jego zaletą w moim przypadku jest fakt, że nie potrzeba wykonywać splittera oraz to, że sam kabel jest dość cienki. Co prawda jego koszt nie jest mały, ale myślę o użyciu tego kabla w celu odrestaurowania moich ksc75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie chce sam recablowac tylko komus chetnemu zlecic;)

W przyszłości pisz od razu o co ci chodzi, bo z wcześniejszego postu ciężko byłoby to wywróżyć ;)

 

 

Azahiel gdzie i za ile kupiłeś Sonolene 3014, bo w maju (czerwcu?) nie dało się dodzwonić do Amperka, na mail przez Allegro też nie odpisali, a jak znajomy pojechał to pod ich krakowskim adresem zastał salon mody ślubnej, więc przyjąłem że zwinęli działalność.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotz TP414, pisałem już o nim nie raz.

Dziękuję za przypomnienie! Czytałem cały temat dwa razy, ale trochę czasu już upłynęło a na trzecie czytanie mi go brak. Pisząc o tym klotzu tutaj: http://forum.mp3stor...post__p__642756, cytuję:

 

Kupiłem sobie ten kabelek i jestem bardzo z niego zadowolony. Jest dość cienki, bardzo giętki i lekki, więc znakomicie nadaje się do recablingu słuchawek portable.

Będę go zakładał do SHP 5401. Jak to zrobię, porównam także do Conducfila Sonolene 3014.

planowałeś porównanie do 3014, czy doszło do niego i opisałeś gdzieś wrażenia?

Edytowane przez ZbyszeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doszłorolleyes.gif Muszę opracować jakąś konkretną metodę porównawczą. Nie będę przecież przelutowywał kabla, żeby posłuchać różnic. Mam taki plan, żeby zrobić po prostu dłuższe interkonekty (tak z 1,5m może albo i więcej) i sprawdzić jakie różnice są między kablami podpiętymi między DAC a amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... Planuję zakup drugiej pary SHP5401, i rekablowanie:

 

#1 Klotz TP414 1,2 m do odtwarzacza,

 

#2 Sonolene 3014 2,5 m do słuchawkowca stacjonarnego.

 

Jak kiedyś uda mi się to zrealizować (Philipsy drogie a i czasu brak), to zaproszę na odsłuch obu par.

 

Czy porównanie opisanym przez Ciebie sposobem "na interkonekt" będzie 100% miarodajne dla słuchawek? Nie wierzę w "voodoo", ale słyszałem u znajomych ciekawe efekty na sprzęcie stacjonarnym np. po dodaniu kolców, podstaw granitowych, dociążeniu kolumn czy delikatnej zmianie kąta ich nachylenia, (o wymianie interkonektów nie wspominając) i to dało mi do myślenia. Czytałem też kiedyś że kabel X sprawdzał się jako interkonekt, jako słuchawkowy nie, a kabel Y odwrotnie...

Edytowane przez ZbyszeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w torze musi być ten kabel, żeby można było usłyszeć różnicę. Skoro nie dam go do słuchawek (bo nie będzie jak porównywać) to muszę go wpiąć gdzieś indziej. Chodzi jedynie o wysłyszenie różnicy między dwoma torami - tym z Klotzem i tym z Conducfilem. Nieistotne jest w którym miejscu toru umieszczę kabel, czy to będzie przy słuchawkach czy przy wzmaku. Chcę jedynie sprawdzić czy rzeczone druty 'grają', a jeżeli tak to jak grają.

 

Nie będzie to oczywiście w 100% miarodajne ale biorąc pod uwagę logikę nie da się wypracować metody porównawczej zapewniającej 100% dokładności, bo coś takiego jak 100% w naturze nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym zlecic naprawe moich Xears TD-III Blackwood. Pewnego dnia jedna ze sluchawek poprostu przestala grac. Pozniej przypadkowo oderwalem kabel od sluchawki i teraz nie wiem co mam dokladnie zrobic.

 

Prosze o jakas wycene recablingu/naprawy sluchawek. Kabel powinien byc o dlugosci okolo 30cm, czyli taki jak oryginalnie.

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Za niedługo powinienem mieć drugą parę SHP5401, a w przyszłym tygodniu szykuje się wyjazd do Krakowa, więc chyba uda mi się wreszcie zrealizować plan. Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby wskazać dokładne położenie Amperka, bo ponoć "jest schowany", wszelkie wskazówki (zdjęcia?) mile widziane.

 

W temacie rekablowania: jaki kabel nadaje się do słuchawek dokanałowych? Idealny byłby cienki, giętki, nie psujący dźwięku, wytrzymały i bez efektu mikrofonowego :lol:

Edytowane przez ZbyszeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności