Skocz do zawartości

Recabling dowolnych słuchawek


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

Recabling SHP5401 zakończony sukcesem, dodatkowo wygłuszyłem je płatkami kosmetycznymi, kabel w pałąku na razie nie wymieniony, bo nie słyszę różnic między obiema słuchawkami.Jacek to prosty pozłacany mały neutrik. Kabel to Cordial CMK209(3mm średnica<3). Słuchawki nie ucierpiały na portable ani trochę wink.gif Jaki efekt to dało? Hm bas jest spokojniejszy, a wysokie bardziej wysunięte.

 

DSC03637.jpg DSC03633.jpg DSC03634.jpg DSC03638.jpg DSC03636.jpg DSC03632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak! Zgadzam się :) Mnie też interesuje jak one grają, własciwie ich recabling miałem zrobić ja ale Bruno sie rozmyslil, za duzo go to niby kosztować miało :P pff hehe :D :D Za drogo biore ? I tak już nie recabluje, tak czy siak wydaje mi się ze tutorial na forum nawet nie potrzebny gdyż coraz mniej ludzi pyta o jaki kolwiek recabling słuchawek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ok ok, ale wychodzi na to ze mam tylko stałych klientów :) Ogólnie sie ciesze, a powiedz mi, co za słuchawki posiadasz aktualnie, bo w opisie masz ich więcej jak ja :)

 

A mówiąc na temat kabelek który użył Bruno jest dostępny w 2 miejsach w PL, Konsbud w Warszawie, oraz jakims tam sklepiku, ale żaden niema realnych cen, prawie 6zł za metr kabla+ wysyłka w tym, drugim sklepie 20zł!! A Konsbud nie wysyła. Ale ma się te znajomosci na swiecie :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sonego nie kupiłbym choćby na cene to raz, dwa na to że nie odtwarza flac'ów a ja mam ich sporo i nie chciałbym przerabiać na PCM :) Shure 840 nie słyszałem, może jeszcze będzie okazja ich posłuchać ale wątpie. Ja mam swoje JVC na razie i starcza z beresfordem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Moglibyście mi doradzić jaki kabel i wtyczkę (najlepiej kątową) zastosować do recablingu Sony EX500? Musze się pozbyć tego debilnego przewodu idącego za głową... i do tego pytanie,są przewody nie dające efektu microphonics? Wcześniej miałem Shury se310 no i cięzko się trochę przestawić.Bardzo proszę o porady i ewentulne nakierowanie na sklepy online...nie jestem zbyt mobilny :( Pozdr i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zabrałem się za moje CAL!. Dorwałem CPK220 RED i mi się spodobał więc go wykorzystałem. Muszę przyznać, że jest kloc z niego i sfrajerowałem się bo wrzuciłem go w nylonowy oplot :/ Muszę wymieć na coś bawełnianego także czekam na info gdzie w Poznaniu coś takiego dostanę :)

Zostało mi 2x2,3m tego kabelka, bo miałem zrobić dwie pary ale do drugiej zastosuję CMK422, także co zostało wyląduje zaraz w komisie.

SDC11795a.JPG

SDC11796a.JPG

SDC11799a.JPG

SDC11801a.JPG

SDC11806a.JPG

SDC11808a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana przewodów to "apgrejt" typowo psychologiczny.

Daje tyle co umarłemu kadzidło.

 

Zwłaszcza wymiana na Conducfile i tym podobne.

Ten 3014 to drut sztywny jak... drut, przeznaczony do instalacji.

Patch-kable się z niego robi a nie kabelki do słuchawek.

Ma ekran z folii alu i sztywną izolację aby ten ekran się nie połamał i nie pokruszył.

No i nie "gra" tak wspaniale jak to niektórzy sugerują.

Wziąłem kiedyś trochę różnych kabli Condufil bo zachwalano mi jakość (...wie pan - dużo

lepsza niż Klotz, oni strasznie zjechali z jakości...).

W praniu okazało się że do Klotza to mają jeszcze daleko... ale są tańsze.

 

 

Lepszy do takich celów jest np Klotz TP414. Niby też patchowy ale o niebo elastyczniejszy.

Do tego jest to kabel 2x2+ekran więc nada się do słuchawek z oddzielnymi przewodami.

Średnica ok. 2x3mm.

 

 

Jeszcze pytanie do Oscara - lutujesz cyną z 60% srebra ?

W jakiej temperaturze jeśli mogę zapytać ?

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pare danych na temat klotza tego co poleca Holdergron i powiem że ma on 3.8mm X 7mm srednicy czyli pi razy oko 3.6mm wyjdzie jako pojedyńcza żyłka, czyli jest o okolo 0.4mm cieńszy od CMK422, ma o 40 Ohm na km więcej od cordiala. Conducfila nie używam bo nie lubie, to dobry bat do ganiania krów na pastwisku :) Chetnie wytestował bym KLOTZA tego co podał kolega, oraz StarQuad Canare który ostatnio był w zbiorowym zamówieniu :) Wątpie że usłysze super różnice, jak już to coś subtelnego na tyle że można o tym powiedzieć ale nie koniecznie rozpisywać się na ten temat i gadać oh ah :)

 

P.S Balladyn wyszło bardzo ładnie ale kable w muszli zabespiecz ładniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zrobione kilkanascie splitterow , swietne jako lacznik pomiedzy glownym kablem a kablami od lewej i prawej sluchawki , ladnie maskuje polaczenie . Splittery sa drewniane lakierowane . Ladnie komponuja sie wizualnie z np grado rs1 , rs2 , gs1000 ale tez pasuja do innych sluchawek . Srednica zewnetrzna 16mm , srednica malych otworkow 5mm zas duzego 10mm . Dlugosc splittera to 25mm

 

 

 

edit

ra4.jpg

splitter.jpg

ra5.jpg

ra3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności