Skocz do zawartości

GENIUS SW-HF5.1 5000 vs. GENIUS SW-HF 5.1 6000


Charles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym się zapytać jaka jest różnica między tymi zestawami?

Różnice w specyfikacji są nie duże, ale czy jest różnica w dźwięku? Ogólnie z zewnątrz wyglądają bardzo interesująco i zarazem ciepło.

Tak więc zestawik mi się podoba na 5/5 znacznie lepiej wygląda niż starszy bratanek SW-HF5.1 5000 który aktualnie od roku posiadam.

 

Starszy synek Genius'ów

 

2epr2c7.jpg

 

Model - SW-HF5.1 5000

System dźwięku - 5.1

Moc całkowita - 150 W (RMS)

Moc głośników - 4 x satelita 15 W (RMS) - dwudrożne

1 x centralny - 15 W (RMS) - dwudrożny

1 x subwoofer - 75 W (RMS) - jednodrożny

pasmo przenoszenia - 40 - 20000 Hz

Odstęp sygnału od szumu - 85 dB

 

Nowe dziecko Genius'ów

 

123pm5u.jpg

 

Model - SW-HF5.1 6000

System dźwięku - 5.1

Moc całkowita - 200W

Moc głośników - 4 x satelita 20 W (RMS) dwudrożne

1 x centralny - 20 W (RMS) dwudrożny

1 x subwoofer - 100 W (RMS) jednodrożny

pasmo przenoszenia 40Hz - 20kHz

Odstęp sygnału od szumu - 80 dB

 

 

Ktoś miał możliwość odsłuchu obydwu zestawów? Czy warto dokładać pieniądze i kupić nowy odświeżony produkt cenionej marki Genius? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem SW-HF 5000 i jak na głośniki 5.1 były świetne. W takiej cenie lepszych nie znalazłem. Niestety, musiałem się z nimi rozstać po tym jak bratanek je spalił ;/

Co do 6000, to jeśli dźwięk mają lepszy, lub nawet na podobnym poziomie to moim zdaniem i tak warto dołożyć do nich ze względu na fajny wyświetlacz, lepszego pilota i trochę większą moc ;]

Widać też, że suby mają inną konstrukcję. W 5000 potrafił niezłego kopa dać, na więcej niż połówkę skali go nie ustawiałem, w 6000 widać, że jest jeszcze większy. 5000 miałem jakieś pół roku i mogę ci je polecić, ale jak pisałem - teraz wziąłbym 6000 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie a co zrobimy z seria 5100 ?? Ja tak samo sie wacham nad zakupem glosnikow Genius. Ktore sa naprawde najlepsze ?? Mowie o tych http://allegro.pl/item581806370_glosniki_g...70w_nowosc.html napisali ze bija 5000 i 5005

Ponoc najlepsze ale jednak drozsze sa http://allegro.pl/item575923753_creative_g...0_tanioooo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę gadał z gościem co pracuje we firmie co sprzedaje te głośniki jako jeden z nielicznych sklepów na allegro to obadam co i jak bo sam jestem ciekaw. Na pewno boczny głośnik na subie wiąże się z bardziej buczącym charakterem niż wycofaniem znanym z serii 5000 i 5005. W 5000 i 5005 sub grał ładnie, nie był nachalny i potrafił tompnąć kiedy trzeba, ale dławił się też troche przy szybszych rytmach no i brakowało w nim trochę mocy względem satelitek wg mnie. Głośnik boczny może zwiększyć dynamikę suba, dodać mu trochę wyższych tonów i trochę buczenia, które może być ciężkie do wytrzymania bez możliwości odcięcia na karcie dźwiękowej tonów o określonej częstotliwości. Niewątpliwie jest to krok w stronę subów znanych z zestawów logitecha i creativa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz nie wiem ile wysłuzone geniusy 5000, chyba padł mi centralny kanał we wzmacniaczu, bo kazdy glosnik do niego podpiety wydaje z siebie zniekształcony dzwiek, ale mimo wszytko jestem zadowolony ;) głosniki graja przyjemnie, szkoda tylko ze totalnie nie reaguja na zrodło z ktorego puszczamy muzyke, miedzy odtwarzaczem , audigy4, integra i zero sa tak minimalne roznice, ze mozna sobie darowac wszelkie upgrade audio pod ten sprzet... dla mnie to wada, dla wiekszosci zaleta prawdopodobnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności