Skocz do zawartości

Ipod Touch - Pytania


Gość IpodMan

Rekomendowane odpowiedzi

iPhone nie łapie znowu tak rewelacyjnie - dziś staliśmy z kumplem pod domem, to łapiąc WiFi już od drugiego sąsiada moja E51 załpała kilkanaście metrów bliżej, czemu sam byłem zdziwiony. Szkoda, że przeglądanie w niej internetu to nie ten sam komfort, co na iPhonie :rolleyes: Kupiłbym go tylko i wyłącznie dla tego celu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W miarę dobry router to koszt ok. ~100zł. Z tym, że jest to raczej wydatek na przyszłość, bo kto wie, czy za pół roku nie kupisz sobie laptopa lub drugiego stacjonarnnego komputera, w którym akurat WiFi znajdziesz? To jest mega wygoda mieć swoją własną, bezprzewodową sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet wi-fi jest dość popularny już w Polsce i dość dużo miejsc jest gdzie możesz go odbierać nawet za darmo (W mojej "wiosce" zwanej Nałęczów są 3 takie miejsca i za darmo, a wioska mieści tylko około 5 000 ludności) Jak chcesz w domu mieć internet w iTouchu to wystarczy router wi-fi (koszt jakies 80 złoty w górę) albo prosta karta wi-fi (za "grosze") każdy z wymienionych sprzętów musi posiadać funkcję AP (Acess Point czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Was panowie nie zrozumiałem. Chcecie podłączać się pod hot spoty (np. McDonald's) korzystając z zasięgu w domu dzięki dodatkowego sprzętowi, który wzmacnia sygnał? To chyba nie jest legalne, przechwycenie? Nie chciałbym oczywiście pouczać, pytam tylko i wyłącznie z ciekawości czy coś takiego można robić.

 

Na terenie całego mojego miasta jest sieć WiFi, ale tylko osoby zarejestrowane w firmie mogą z niej korzystać. Typowy, domowy, bezprzewodowy Internet. Czy dogadując się z właścicielem, albo w prost pytając o takową usługę, mógłbym korzystać z sieci gdziekolwiek jestem, a nie tylko w domu? Niestety nie wiem, czy klienci dostają od nich odbiorniki... To chyba kluczowa sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W macu jest płatny :P Bodajże Era tam ma hotspoty.

W Toruniu jest bezpłatny na 100%.Poza tym wiem że np. w Uk każdy MCD ma bezpłatny hotspot,tak samo większość we Francji.Wiem że to hotspoty Ery w Polskich MC ale wydawało mi sie że wszystkie sa za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w makdonaldzie są hot-spoty ery (trzeba mieć bluconnect żeby z nich za free korzystać)

 

w KFC nie wiem, ale z tego co pamiętam nie udało mi się tam połączyć z internetem...

 

... poza tym w takim krakowie jest problem z darmowymi hotspotami, bo najnormalniej albo takich nie ma, albo trzeba się dobrze zastanowić i poszukać zanim się jakiś znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimy, rzeczywiście nie rozumiesz idei internetu via Wi-Fi ;]

 

W domu nie podłączysz się do h-s mc's (no chyba, że mieszkasz nad/zaraz obok restauracji). My Ci tylko radzimy w takich miejscach przetestować net, nie da się go stamtąd 'podprowadzić' do mieszkania. Do tego służy właśnie router, żebyś sygnał internetowy własny przepuścił bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o topologię sieci to:

 

router - łączy sieć wewnętrzną (LAN) z siecią zewnętrzną (WAN), przeważnie działając wtedy jako NAT

 

AP - access point, czyli urządzenie, z którym mogą się łączyć inne urządzenia WiFi (czytaj: to, któro jest odpowiedzialne za istnienie danej sieci WiFi)

 

więc to co kupuje się do domu jako "skrzyneczka, z której będzie sieć radiowa" to router+AP...

 

[edit] poza tym, lol, przecież nikt tu nie mówi o podpinaniu się pod sygnał makdonalda... bez przesady... a to że może ktoś liczy że takie coś by przeszło/działało to już tej osoby sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czu kupując Ipoda Toucha na allegro/ebayu/zwykłym sklepiej/oficjalnym apple/iSpocie/ w Polsce/USA/Irlandii itd. wszędzie dostaję tę samą gwarancję? Jest ona również realizowana na całym świecie? Gdybym miał problemy to gdzie musiałbym się udać lub odesłać odtwarzacz? Jedynie iSpot czy np. kupując w hmm powiedzmy Komputroniku to mogę tam się zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie dostajesz tą sama 12miesięczną gwarancje producenta !! ALE jeżeli kupisz w polskim sklepie(lub sieci sklepów europejskich np: Media Markt ) to na podstawie rachunku/faktury masz 24 miesięczną "odpowiedzialność sprzedawcy".

 

Wiec warto kupować w polskim sklepie

 

jeżeli masz tylko gwarancje producenta to wysyłasz(nie wiem czy jest D2D) ipoda do iSource w Warszawie. Oczywiście jeżeli posiadasz rachunek/fakturę to po prostu oddajesz do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi to inaczej,przyjmie i po 2-3 tygodniach odeśle niby naprawione,a to i tak okaże sie zepsutę.Znam taki przypadek kiedy chodzilo właśnie produkt Apple po gwarancji.Dokładnie to Macbooka.Niby wymieniali klawiaturę,taśmę itp, ale po powrocie z serwisu ciągle były z nim problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi to inaczej,przyjmie i po 2-3 tygodniach odeśle niby naprawione,a to i tak okaże sie zepsutę.Znam taki przypadek kiedy chodzilo właśnie produkt Apple po gwarancji.Dokładnie to Macbooka.Niby wymieniali klawiaturę,taśmę itp, ale po powrocie z serwisu ciągle były z nim problemy.

no to jeszcze raz , jeżeli za drugim razem usterka nie zostanie naprawiona to prawnie należy ci się zwrot pieniędzy !!

 

LUDZIE nie bójcie się walczyć o swoję !! Ja zawsze robiłem tak żeby postawić na moje , po pewnym czasie większość nieprzestrzegających prawa sprzedawców daje sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie dostajesz tą sama 12miesięczną gwarancje producenta

1. Ja dostałem 2-letnią gwarancję i przedłużyłem do 3 lat.

 

Wiesz,jak jest z tą odpowiedzialnością sprzedawcy.

2. Sprzedawcę nie obchodzi sprzęt który do niego wraca, on oddaje go do serwisu i to serwis może obciążyć nas kosztami wysyłki z powodu bezpodstawnej reklamacji.

 

no to jeszcze raz , jeżeli za drugim razem usterka nie zostanie naprawiona to prawnie należy ci się zwrot pieniędzy !!

3. Dopiero po trzech wizytach w serwisie, produkt powinien zostać wymieniony na nowy. W przypadku jego braku, należy Ci się zwrot pieniędzy.

 

Zamiast pierdzieć, zapoznajcie się nie tylko ze swoimi prawami, ale i obowiązkami.

 

Znam taki przypadek kiedy chodzilo właśnie produkt Apple po gwarancji.

Każdy zna setki takich przypadków. Naczytaliśmy się ich od takich osób jak Ty, którzy sami wcześniej przeczytali - teraz to powielają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja dostałem 2-letnią gwarancję i przedłużyłem do 3 lat.

 

 

2. Sprzedawcę nie obchodzi sprzęt który do niego wraca, on oddaje go do serwisu i to serwis może obciążyć nas kosztami wysyłki z powodu bezpodstawnej reklamacji.

 

 

3. Dopiero po trzech wizytach w serwisie, produkt powinien zostać wymieniony na nowy. W przypadku jego braku, należy Ci się zwrot pieniędzy.

 

Zamiast pierdzieć, zapoznajcie się nie tylko ze swoimi prawami, ale i obowiązkami.

 

 

Każdy zna setki takich przypadków. Naczytaliśmy się ich od takich osób jak Ty, którzy sami wcześniej przeczytali - teraz to powielają.

1.Fajnie

2.No ale skoro było już po rocznej gwarancji Apple,a istnieje ponoć coś takiego jak roczna gwara sprzedawcy to chyba rozpatruję to sprzedawca,a nie producent skoro jest już po gwarancji producenta.

3.Naprawde?Oświeciłes mnie i należą Ci się pokłony.No więc przyjmij do wiadomości że produkt był już w serwisie 2 razy i skoro mu powiedzieli że i tak go nie wymienią,anie pieniędzy nie oddadzą to jaki jest sens odsyłania 3-ci raz?I tak będą się starali go naprawić,a lapek ma ewidetnie coś z układem graficznym na płycie głównej.Czyli de-facto płytą główną,a tego się raczej nie naprawia.

4.Boli Cię coś czy masz jakiś problem ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja dostałem 2-letnią gwarancję i przedłużyłem do 3 lat.

 

Czy można przedłużyć okres napraw gwarancyjnych iPoda?

Obecnie nie ma możliwości przedłużenia okresu gwarancyjnego ponad okres obowiązywania Ograniczonej gwarancji Apple. Tym niemniej firma Apple podejmuje działania, które wkrótce umożliwią udostępnienie w kraju użytkownika niektórych uhonorowanych nagrodami usług, takich jak AppleCare Protection Plan. Prosimy uzbroić się w cierpliwość!

 

INFO http://www.apple.com/pl/support/ipod/service/faq/#warranty4

 

 

2. Sprzedawcę nie obchodzi sprzęt który do niego wraca, on oddaje go do serwisu i to serwis może obciążyć nas kosztami wysyłki z powodu bezpodstawnej reklamacji.

 

no jakim serwisie ty mówisz ?? serwis pogwarancyjny, serwisy producenta czy serwis sklepu

 

sprzedawca jest odpowiedzialny za sprzęt który sprzedaje !!

Często, kupując towar, otrzymujemy od sprzedawcy dokument gwarancyjny. W przypadku ujawnienia się wady wydaje nam się, że jest to jedyna podstawa do dochodzenia roszczeń i tylko od gwaranta.

W rzeczywistości jednak mamy prawo reklamować towar przede wszystkim u sprzedawcy, który ponosi odpowiedzialność ustawową (z mocy prawa) za sprzedany nam towar.

Info http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=390

 

3. Dopiero po trzech wizytach w serwisie, produkt powinien zostać wymieniony na nowy. W przypadku jego braku, należy Ci się zwrot pieniędzy.

 

taaaaaaaaa , :)

my tu mówimy o reklamacji u sprzedawcy a nie gwarancji producenta(która może mieć różne zasady )

pieniądze można odzyskać za pierwszą razem reklamacji jeżeli:

 

-sprzedawca nie jest w stanie doprowadzić towaru do stanu zgodnego z umową poprzez wymianę ani naprawę, bowiem jest to niemożliwe lub wymaga nadmiernych kosztów;

 

- naprawa albo wymiana nie została wykonana przez sprzedawcę w odpowiednim czasie;

 

- naprawa albo wymiana naraża kupującego na znaczne niedogodności.

Info http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=390

 

 

 

Zamiast pierdzieć, zapoznajcie się nie tylko ze swoimi prawami, ale i obowiązkami.

 

obowiązek mam jeden , posiadać rachunek/fakturę, a dzięki unii mam trochę więcej praw niż wcześniej .

 

polecam lekturę

-http://www.federacja-konsumentow.org.pl/

-http://strefa.org/

-http://prawakonsumenta.wieszjak.pl/

 

 

Każdy zna setki takich przypadków. Naczytaliśmy się ich od takich osób jak Ty, którzy sami wcześniej przeczytali - teraz to powielają.

 

nie wiem jak ty ale ja mam bardzo dużo doświadczenia w tym TEMACIE

 

 

i następnym razem nie obrażaj jeżeli nie masz podstaw !!

 

KONIEC OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności