Skocz do zawartości

Dzwiek w X5


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wlasnie slucham X5 z CALami...Spinning The Wheel - George Michael - cudownie...

 

Ale jaka by to nie byla muzyka (z tych rodzajow, ktore preferuje) jest rownie pieknie, szczegolowo, szeroko i precyzyjnie - kazdy dzwiek slychac osobno. Ciekaw jestem jak wypadlyby CALe zrecablowane z X5 - czy duzo poprawiloby to jakosc tego duetu? Jeycam - miales moze okazje slyszec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No jestem bardzo ciekaw. Jeycam ta ku gwoli scisłości to ze mna pisales w sprawie tego twojego x5 20gb, tylko wreszcie dokopałem się do mojego starego konta na forum i jest ok :). Obecnie na domowe sluchaki planuja zakup AKG K530, ale najpierw poczekam aż dojdzie player. Zastanawiam sie też nad dokanałowymi, ale dylemat jest spory... Ty sluchasz widze na Grado, jak z nimi wypada X5 ?, nie wiem moze miałes okazje słuchac AKG K530, czy Grado wypadaja od nich lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort

X5 bardzo ładnie się komponuje z SR60 - ale jak dla mnie to czyste, przyjemne brzmienie kończy się gdzieś na 20-stopniowej skali głośności - dalej pojawiają się pewne zniekształcenia - ale nie widzę sensu ustawiać playera głośniej, bo i tak gra on już wtedy dość głośno - chyba, że chcesz ogłuchnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeycam, ale piszą tez ze powinny się wygrzać, dopiero później jest ok ?, może te których słuchałes nie były odpowiednio wygrzane i dlatego odniosłeś takie wrażenie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzanie nie ma raczej nic wspolnego z tym ze brakuje im \mocy, czasem jak sie slucha niektorych sluchawek ma sie takie wrazenei jakby im czegos brakowalo dlatego zawsze dobrze miec przenosnego wzmaka i sprawdzic jak jest z nim. specyfika i impedancja sluchawek maja tutaj wplyw na odczucie "braku mocy" a wygrzanie na ich brzmienie ktore z czasem staje sie czystsze i wyraznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzymam w ręku moje X5 coś wspaniałego, nie przypuszczałem że bedzie to aż tak małe i zgrabne. AKG dają rade, ale jest troszkę ciemno, musze sie pobawić EQ moze coś z nich wyciągnę. Dzwięk w porównaniu z H10jr to niebo a ziemia :). Cudnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko pieknie ladnie, ale niektore moje mp3 maja takie dziwne zniekształcenia, tak jakby pisk albo coś, dodam że mp3 które były wgrane przez gościa od ktorego kupiłem playera graja idealnie.. ktos wie o co moze chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz nie wiem, może coś źle robię, ale nawet po konwersacji z mp3 na ogg, dalej występuje to samo. Nagrania ktore były wgrane przez niego są standardowe 128 i mp3, kurcze nie mam pojęcia dlaczego tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest postęp, scągnąlem sobie Stinga - Ebglishman w jakości 192 i jest zero tych znieksztalcen, czyli jest to raczej wina mp3...zaraz jeszcze sprawdzę na plycie cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort
To moze wina nagran?:P

 

Na 100%

 

 

masta36th - Ja mam pliki zarówno 128kbps jak i 320kbps... przy czym w tych pierwszych słychać wyraźne szumy kiedy utwór zaczyna cichnąć albo nagle jest taka cicha wstawka. Przy tych drugich kiedy utwór cichnie nie słychać absolutnie żadnych szumów ani pisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Może ktoś bedzie w stanie odpowiedzieć - jak się ma dzwiękowo x5 do irivera serii ihp-100 czy tez h320/340?

 

Mogę niestety tylko z pamięci napisać jak to wyglądało od strony dźwiękowej, nie posiadam już x5.

iRiver gra bardziej agresywnie ( iHP100 i H300 dźwiękowo są w 99% identyczne ), przyjemnie się go słucha, dźwięk wciąga. X5 jest bardziej stonowany, bez większego wyrazu. EQ w obu przypadkach normal, bez żadnych dopalaczy. Cowona można za to bardzo dobrze dźwiękowo ustawić pod siebie, dzięki dobremu EQ, no i BBE dużo wnosi do dźwięku. W przypadku RB różnice w eq i innych dopalaczach już się zacierają.

X5 sprawia wrażenie solidniejszego w budowie od iRivera. Najbardziej denerwował mnie subpack w Cowonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności