Skocz do zawartości

Dzwiek w X5


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No, ja juz mam X5 :) Pierwsze wrazenie: baaaaaaaasy (pomimo szczegolowosci lepszej niz w Touchu!). Po zmniejszeniu w rockboksie bassow o 3 dB, i zwiekszeniu sopranow o 1 dB jest bardzo ciekawie, jest wlasnie to czego brakowalo mi w iPodzie (ktory byl strasznie odbasowiony). Na -5 dB bassow jest ich poziom podobny do Touchowego. Scena podobna (czyli duza), moc wieksza, szczegolowosc lepsza. Ogolnie z wymiany (bo wymienilem sie bezposrednio za iPoda) jestem zadowolony.

 

P. S.

Moze mi ktos powiedziec jak w rockboksie zaktualizowac biblioteke? W "plikach" utwory mi widzi, jednak w bibliotece juz nie (widzi ta poprzedniego wlasciciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja juz mam X5 :) Pierwsze wrazenie: baaaaaaaasy (pomimo szczegolowosci lepszej niz w Touchu!). Po zmniejszeniu w rockboksie bassow o 3 dB, i zwiekszeniu sopranow o 1 dB jest bardzo ciekawie, jest wlasnie to czego brakowalo mi w iPodzie (ktory byl strasznie odbasowiony). Na -5 dB bassow jest ich poziom podobny do Touchowego. Scena podobna (czyli duza), moc wieksza, szczegolowosc lepsza. Ogolnie z wymiany (bo wymienilem sie bezposrednio za iPoda) jestem zadowolony.

 

P. S.

Moze mi ktos powiedziec jak w rockboksie zaktualizowac biblioteke? W "plikach" utwory mi widzi, jednak w bibliotece juz nie (widzi ta poprzedniego wlasciciela).

 

Czyli nie podoba Ci sie firmowe brzmienie X5 ale jestes zadowolony :) Co do sceny - porownaj sobie kiedys sony 6xx/8xx albo vibez'a - oba pod wzgledem sceny i separacji powinny byc lepsze od X5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec jak w rockboksie zaktualizowac biblioteke? W "plikach" utwory mi widzi, jednak w bibliotece juz nie (widzi ta poprzedniego wlasciciela).

aktualizacja bazy danych:

Settings>>General Settings>>Database>Update Now/Initialize Now

 

i witamy kolejnego zadowolonego posiadacza X5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wolno wtracic ja rowniez dolaczam sie jako kolejny zadowolony uzytkownik X5 (nabylem go w niedziele w Electro World za 499 PLN). Firmowe brzmienie podoba mi sie - zwlaszcza z CAL!ami - niesamowita szczegolowosc i moc dzwieku - jestem pod wrazeniem.

 

Mam jedno pytanie: czy rockbox powoduje zmiane w charakterystyce dzwieku czy tylko zmienia mozliwosci jego modyfikacji? A jelsi tak to czy sa one bardziej elastyczne dla X5 niz oryginalne (BBE, Mach3Bass)? Mam RB na iPodzie i wiem jak tam to wyglada - czy w X5 przedstawia sie to podobnie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockbox w X5 wyglada na moje oko identycznie jak ten w Nano (+ dyktafon i radio).

Jeszcze raz co do dzwieku X5 (bez modyfikacji dzwieku w eq), mieszane uczucia. Niektore piosenki zapieraja dech w piersiach, inne brzmialy ciekawiej na Touchu :) Czasami mam wrazenie, ze jedno pasmo zakrywa inne, ktore na ten moment sie jakby wycisza :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o9sbiscie mi sie bardziej podoba dzwiek przy oryginalnym firmware z niewielkimi dodatkami tzn.

EQ-NOrm

BBE 2

M3B4

reszta off

ale poniewaz rockbox odtwarza wiecej formatow i jest gapless to sie slucha przy tym brzmieniu

a co do elastycznosci rockbox oferuje wieksza ingerencje w nastawy EQ (co mnie ani ziebi ani grzeje)

regulacje tonow i inne z ktorych nie korzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron, rowniez slucham na EQ - Normal, M3B - za to 1 i BBE - 1 i jest swietnie. Nie testowalem Rockboxa, ale chyba nie bede bo mi firmowe brzmienie i tak sie podoba. To zdecydowanie jeden z najlepszch odtwarzaczy jakie mialem.

 

A z jakimi sluchawkami go sluchacie? Ja z CALami. Moze macie jakies lepsze propozycje? Tzn Jeycam chyba juz nie ma, bo pewnie juz nie slucha...:-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wroce na chwile do sluchawek...probuje go sluchac na CAL!ach, EX85 i PX100 i przyznam, ze EX85 wypadaja z nim najgorzej na chwile obecna. Moze z czasem bardziej sie polubia, ale teraz nie odpowiada mi to za bardzo. Calkiem niezle jest z PX100, nawet lepiej niz niezle :rolleyes: . A najlepiej z tego zestawu X5 u mie czuje sie z CAL!ami...

 

Moze jednak z doswiadczenia wiecie o sluchawkach, ktore beda lepiej pasowaly do X5 niz wymienione przeze mnie? Bardzo podoba mi sie dzwiek X5 i na pewno u mnie zostanie, wiec chcialbym dopasowac mu sluchawki, ktore beda dla niego idealna para. Jesli wg Waszego uznania to jedne z wymienionych wyzej to juz nie mam wiecej pytan.

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności