Skocz do zawartości

Możliwości A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Da się wyłączyć opcję indeksowania? I tak używam odtwarzania po katalogach - przynajmniej uniknęło by się konieczności usuwania tagów z "zasyfionych" mp3trójek.

Teraz raczej sie nie da, ale .ksy, dałoby sie w updacie? Wstawić do pamięci taki plik, niewiem, "tag.ini" w którym by sie wybierało z których tagów ma tworzyć biblioteke poprzez wpisanie np. "<ARTIST>" a gdy by sie usunęło wszystkie, nie tworzył by żadnej? Usprawniło by to bardzo uruchamianie

Rozwiązanie zaczerpnięte z tuningu telefonów SonyEricsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem po pierwszych odsłuchach a10 na razie tylko na sony mdr ex85 i dźwiękowo prezentuje sie nieźle... niestety jest zauważalnie cichszy niż a7 ale dźwiękowo wydaje mi troszke lepszy... to pierwsze wrażenia... zobaczymy przy dokładniejszym odsłuchu...

 

do McGregorW - dźwięk na słuchawkach sony jest czysty i wyraźny (słucham bez srs-a na EQ normal albo rock) więc albo masz wadliwy egzemplarz albo coś nie tak ze słuchawkami.

 

pozdrawiam Wszystkich i Wesołych Świąt... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jzmjm > albo nie czytasz tego forum, albo nie wiesz, że jak się nie pojawiam to zaczynają powstawać spekulacje że firma pada.

Ale tak nikt mi nie karze i dlatego coraz bardziej odcinam się od tego forum. Sam je współtworzyłem (jak i cały MP3store) i sam widzę z perspektywy czasu co tu się dzieje (bądź też nie dzieje).

 

Rain > Kolorowe wersje w Polsce pojawią się w pierwszym kwartale 2009. Ale kiedy dokładnie to nie wiem, to już decyduje dział handlowy.

 

All > Niestety nie da się wyłączyć indexowania. Można zmusić Was do korzystania z programu (jak robi to Creative) lub poczekać na poprawę tego a i tak już jest lepiej niż było 2 miesiące temu.

 

 

 

 

Lecę świętować. Miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no to poczekamy, narazie nie planuje powiększenia bazy :)

W każdym razie ogólnie jestem z player'a zadowolony

Dzięki i wzajemnie Wesołych Świąt

 

 

 

Pytanie: Jak podłącze 2 pary słuchawek będzie lepszy sygnał transmitera? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie joy nigdy nie chodzi za ciężko, pozatym po czasie sie wyrabia

Moge jedynie porównać z SE k750-chodzi ciężej

 

Radio i transmiter wypas, dyktafon musze wyprubować

 

Recki dźwięku ci nie zrobie bo sie na tym nieznam, napisałem jakie są me odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem trochę różnorodnej muzyczki na a10 i na a7 i porównując te odtwarzacze, to różnica w jakości dźwięku jest nieznaczna.

 

Przesłuchałem na 4 parach słuchawek: po kolei: sony MDR-EX85, sennheisery cx 95, akg k414p, i CAL!.

Jedno moge stwierdzić niezaprzeczalnie: A10 jest cichsze wyraźnie niż a7, toteż CAL! słuchając na maxa nie pozwalały się cieszyć z pełnego dźwięku (a10 jest po prostu za słabe żeby je napędzić, choć jako tako :).

 

Na pozostałych słuchawkach tak jak wspominałem róznica dźwięku jest bardzo mała...ale tu mogę przyznać subiektywnie, że na korzyść a10, zwłaszcza zauważalnie na akg K414p. Nie jestem adiofilem więc jako amator i bardzo subiektywnie (podkreślam subiektywnie) mogę powiedzieć, że bas jest jakby lepiej kontrolowany w a10 przez co akg K141p (jako że to są słuchawki "basowe") zyskują ciekawą barwę... róznica jest nieznaczna ale zauważalna.

 

Od razu też mówię że nie używałem żadnych srsów tylko EQ na normal ew. rock. A do akg lekko podkreciłem EQ user z żeby wydobyć więcej szczegółów w górnym paśmie.

Mogę teraz spokojnie powiedzieć... że a10 jest całkiem fajnym grajkeim... tak jak i a7. Każdy ma swoje smaczki... Mi podobają sie oba... zwłaszcza że są małe, można spokojnie obługiwać bezwzrokowo (duuuża zaleta) no i w obu jest bardzo i zbliżona jakośc dźwięku... (w obu bardzo dobra, żeby nie było...:))

 

Tu jeszcze subiektywna uwaga - wygląd a7 zdecydowanie bardziej mi sie podoba niż a10 ale jak wiadomo nie o wygląd w takich grajkach chodzi. ;)

 

pozdrawiam światęcznie wszystkich... i mam nadzieje, że moja subiektywna opinia choć troche pomoże co niektórym osobom...

 

p.s.

Jeśli najdą mnie jakieś inne przemyślenia i odczucia nie zawaham się nimi podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shampon > Jak chcesz rzucać porównaniami to niech mają one chociaż sens. Na silnik np. Ferrari ma wpływ, bo robi go samemu. Na mikroprocesor wpływu się nie ma. Co do 4GB i 8GB, jakoś dziwnie mam wrażenie, że mam już na playerze łącznie ponad 5GB muzyki - i ciągle mi śmiga.. fakt, że mam porządek w tagach to już inna sprawa...

 

Co do real foto to prawie nikt z nich nie korzysta, my po prostu stawiamy na bardziej "bajkowe" niżeli udawane prawdziwe. To tak jak dostaliśmy wczoraj maila, że panienki powinny być Polkami a nie Azjatkami (na fotach reklamowych), bo to polska marka - podczas gdy Azjatki zgarniają duuuuużo lepsze oceny. Jednemu podoba się jedno, drugiemu co innego.

 

Przecież Vedia chwali się, że A10 to jej odtwarzacz a nie gotowiec. Skoro wybraliście taki a nie inny mikroprocesor to wiedzieliście co robicie i jakie mogą być tego konsekwencje. Nie rozumiem jak można umywać sobie ręce stwierdzeniem, że "na mikprocesor nie mamy wpływu" - nikt go wam przecież nie wcisnął do A10 tylko sami go wzięliście. Co do bajkowych zdjęć to chyba wystarczająco bajkowym zdjęciem jest Azjatka wdzięcząca się do odtwarzacza Vedii :)

Zdjęciem bajkowym łatwo można się rozczarować i poczuć zawiedzionym, a nie o to chyba marketingowi chodzi.

Osobiście mam dla Vedii spory kredyt dzięki SRS-200 więc po A10 spodziewam się raczej zalet tym bardziej, że ludzie uczą się na błędach no i A7 był lepszy od A3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boomaga to nie słuchawki :P to moje kombinowanie , osobiście go rozstroiłem :rolleyes: , nie wziąłem pod uwagę że daje on możliwość jednoczesnej regulacji EQ i SRS.

Po wigilii dałem Mu i sobie kolejną szansę i muszę przyznać że gra co najmniej B.Ładnie. Tak więc muszę odszczekać co mówiłem wcześniej na temat dźwięku.

Dalej jednak będę się czepiał strony technicznej :

 

- nawigacja jest ciut niekonsekwentna, po krótkim naciśnięciu możemy wybrać : wykonawców, gatunki, albumy.... ale w okienku odtwarzania mamy nazwę pliku a nie tagi.

 

- grajek nie pamięta gdzie skończył zawsze zaczyna od tego samego (wgranego jako pierwszego, nie wiem) utworu.

 

- nie wiemy gdzie jesteśmy aktualnie, w jakim folderze, po dłuższym czasie odtwarzania lub przeskoczeniu kilku utworów. Po naciśnięciu Joya znowu; wszystkie utwory, wykonawcy , albumy. Czy zamiast tego nie może być aktualny katalog?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolege wyżej co do tego, że zaczyna zawsze od 1szego utworu co zauważyłem dopiero teraz :) Rzeczywiście, przydałą by sie poprawka tego w aktualizacji

Zgodze sie też w kwestii folderów/katalogów-niestety, jedni wolą tagi, inni foldery i nie da sie dogodzić (przynajmniej tak twierdzi .ksy) obu grupom naraz :/ I tak dobrze że foldery w ogóle można przeglądać (patrz. Clip). A o ile szybciej by sie włączałgdyby nie tagi... :P

 

Ja w moim egzemplarzu zauważyłem pewien defekt-mianowicie przycisk pause/play jest luźny od początku jak go dostałem i jak sie go kliknie pod pewnym kątem, nachodzi nieznacznie na obudowe (tą krawędź najbliżej spodu) ... Wy też tak macie? Obawiam sie troche, że przycisk mi odpadnie i go dzieś zgubie, a w gwarancji piszą że nie obejmuje ona przycisków...

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kr3cik ty sobie żartujesz z tą gwarancją "a w gwarancji piszą że nie obejmuje ona przycisków..." to tak jakby producent samochodu napisał że gwarancja nie obejmuje ogrzewana tylna szyba.Zawsze gwarancja obejmuje cały produkt.Jeżeli to prawda co napisałeś to jest to nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie też w kwestii folderów/katalogów-niestety, jedni wolą tagi, inni foldery i nie da sie dogodzić (przynajmniej tak twierdzi .ksy) obu grupom naraz :/ I tak dobrze że foldery w ogóle można przeglądać (patrz. Clip). A o ile szybciej by sie włączałgdyby nie tagi..

naprawdę nie rozumiem jakie to ma znaczenie - tagi czy foldery, jaki to w ogóle może być dla kogoś problem...czy ktoś słuchając muzyki musi patrzeć na ekranik i wpatrywać się w opisy - wykonawca, album itp. albo jeszcze wpatrywać się w wyświetlaną okładkę albumu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przez tagi długo sie włącza

 

8. Ograniczona gwarancja nie obowiązuje w następujących przypadkach:

 

* Wgrania wadliwych lub uszkodzonych plików muzycznych, video, zdjęć itp.

* Wgrania niekompatybilnego oprogramowania.

* Uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez: upadek, uderzenie, nadepnięcie, zgniecenie, upuszczenie itp.

* Uszkodzenia mechaniczne akcesoriów takich jak: słuchawki, kable połączeniowe, gniazda, wtyki, styki, przyciski.

* Uszkodzenia spowodowane normalnym zużyciem w trakcie eksploatacji, inne niż normalne użycie lub warunki, nieprawidłowe użycie, zaniedbanie, niewłaściwy użytek, wypadek, niewłaściwy transport lub przechowywanie, narażenie na działanie wilgoci, nieupoważnione modyfikacje, zmiany i naprawy, nieprawidłowa instalacja, nieprawidłowe wykorzystanie jakichkolwiek źródeł energii elektrycznej, nadmierne oddziaływanie fizyczne lub elektryczne, błąd użytkownika, nieprzestrzeganie instrukcji lub inne działania, za które VEDIA nie ponosi odpowiedzialności, w tym uszkodzenia i utrata w trakcie transportu.

* Uszkodzenia wynikające z przyczyn zewnętrznych, np. powodzi, burzy, pożaru, działania piasku, zanieczyszczeń, trzęsienia ziemi, siły wyższej, narażenia na działanie promieni słonecznych, warunków pogodowych, wilgoci, wysokiej temperatury lub środowiska korozyjnego, skoków napięcia, wycieku z baterii, kradzieży bądź uszkodzeń z powodu przyłączenia innych produktów, których podłączanie nie jest zalecane przez firmę VEDIA.

* Uszkodzenia lub utrata danych, spowodowane przez (i) współpracę z aktualnymi oraz/lub przyszłymi wersjami systemów operacyjnych lub innymi aktualnymi oraz/lub przyszłymi programami i sprzętem, (ii) wirusa komputerowego, robaka, konia trojańskiego lub uszkodzenie zawartości pamięci, czy też (iii) niewłaściwe działanie lub wadę Produktu.

 

Wszelkie wady ujawnione po upływie Okresu gwarancji lub jeśli firma VEDIA nie została zawiadomiona w formie pisemnej o rzekomej wadzie bądź wadliwym działaniu w ciągu siedmiu (7) dni od upływu Okresu gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przemyślenie.... chodzenie po menu w a10 jest bezproblemowe... można na pewno to zrobić lepiej... ale nie narzekam.

 

Jest lepiej niż w a7, gdzie tam zdecydowanie mniej przemyślane było. Nie odczuwam też żadnego dyskomfortu w czekaniu 3-4 sekundy na zaindeksowanie plików w a10, w a7 trwało to o wiele dłużej. (Nie wrzucam po 2Gb tylko po dwa trzy albumy)

 

Do tej pory a10 nie miał żadnego zawieszenia... a7 jest czułe na elektrostratyczne impulsy i potrafi sie wyłączyć w trakcie grania rzadko to rzadko ale bywało, zobaczymy po dłuższym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi chyba o to że inny model był gorszy, więc niema się co czepiać. Ma być dobrze bo mamy chwalić i polecać ten produkt jako "krajowy" i w ogóle najlepszy z dostępnych w kraju -TAK?

 

*29.12.2008 Proszę nie sugerować się tą moją wypowiedzią najwyraźniej musiałem coś robić nie tak ("G. chłopu nie zygarek") bo wszystko działa jak należy.

 

*A tym czasem mój wiesza się codziennie !!! Bywa że jest całkiem martwy , jak dziś, i znów reset. Guzik resetu powinien być na stałe dostępny, co będzie jak nie będę miał w terenie ani igły ani spinacza.

*Pomijam czas indeksowania, a10 w ogóle nie wstaje , pojawia się i znika tylko czas na wyświetlaczu. A postępuję jak w instrukcji, 1s na play i czekam, i nic tylko ta godzina na moment.

 

Co do tagów to po co je czyta i buduje bazę skoro ich nie wykorzystuję tylko posługuje się nazwami plików a do nawigacji każe gmerać w tagach logiczniej było by odwrotnie.

 

Czy kupować ? Liczę że niebawem wyjdzie nowy firmware i poprawki. Ma duży potencjał za rozsądną kasę na pewno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malas pokaż mi proszę nowe Oprogramowanie do Vedi c6 dlaczego ludzie wgrywają oprogramowanie od Pentagrama Eon bo Vedia nie wypuszcza nowego oprogramowania i ciągle wypuszcza nowe odtwarzacze.

 

Proszę oto Oprogramowanie dostępne dla odtwarzaczy Vedi

 

VEDIA A7 - Software recovery + update

2008-12-09

138

2

VEDIA T8 - 3.3 beta

2008-12-09

423

3

VEDIA V19 - v. 1.08

2008-05-07

710

4

VEDIA V39 - Skin #1

2008-04-30

664

5

VEDIA C3 - 1.0.5

2008-04-14

841

6

VEDIA V39 - v 1.29

2007-12-15

1151

7

VEDIA M10 - v 1.08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubuntu, mój znawco vedii ulubiony, ale z tego co wiem, to to jest temat o A10, nie o vedii C6, czy T8, mimo, że Max(pozdrawiam serdecznie, bez uszczypliwości)się jeszcze nie odezwał.

Poza tym, C6 i A10 to dwa całkiem inne produkty, C6 to oem, A10 to efekt polskiej myśli technicznej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności