Skocz do zawartości

Możliwości A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest problem A10 tylko Sigamtela stąd sony czy philips nie robia wiekszych niż 2GB playerów.

 

Tworzenie biblioteki będzie przyspieszone wraz z nowym SDK.

 

Jednak biblioteka jest tworzona przy pierwszym włączeniu (im więcej plików jednorazowo tym dłużej się tworzy). A później tylko dopisuje nowe pliki. W tej chwili przy zajętości około 3gb (z 8gb) + 1gb (z 8gb) na karcie ładuje się około 11 sekund.

 

 

Wesołych Świąt misie. Życzenia od VEDIA widzę, że już na stronie więc te są od ksy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli mówisz żeby ładować np folderami i wtedy powinno sie nie powiesić?

 

Wgrałem pliki po raz kolejny, włączyłem-działąło->wyłączyłem i włączyłem po chwili-nie działą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz co jest! Ten player ma pociągnąć 8GB+karta a on już przy 3,6 sie wiesza na starcie :((

Tymczasowym rozwiązaniem mógłby być program który utworzył by tą biblioteke czy jak to sie tam zwie na kompie i wrzucił do odtwarzacza

A w ogóle do czego to służy ta biblioteka? W MuVo TX nie przypominam sobie czegoś takiego przy zawalonej całkiem pamięci nawet... Chodzi o tagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biblioteka = baza tagów, żeby odtwarzacz mógł wyświetlić listę "po albumach", "po wykonawcach" etc.

 

przykładowo Karma, iPody, Zune też taką mają, tylko że jest ona tworzona przez komputer (stąd wymóg "skomplikowanych" managerów, przez które kopiuje się muzykę na odtwarzacz)

 

... tu za ceną "uniezależnienia się od komputera" (czytaj: nie trzeba managera, jest "tylko kopiowanie plików") jest właśnie tworzenie bazy przez odtwarzacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie testuję wersję 4G + 4G karte i niestety kilka płyt we *.flac jest dla niego nieczytelna <_< kombinuję z różnymi ustawieniami enkodera coby znaleźć powód .

Co do jakości dźwięku to możliwości regulacji jest tyle że aż strach i może dlatego po pierwszym odsłuchu byłem nieco zawiedziony może po wyregulowaniu trochę się polepszy. Nadal testuję .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekiera Tym też sposobem robiłem, niestety jak już wgram wszystko, wyłącze i włącze po około 5 minutach już ładowanie jest nieprzerwane :(

Może problem w tym, że mam wszystko w 2 folderach? Jeden ma 2,1GB, 2gi około 750MB... ?

Max plików w jednym podfolderze to chyba 40, to też może mieć wpływ?

 

KHRoN a jakbym pousuwał tagi problem by zniknął? Znasz jakiś program który umożliwia masowe usunięcie tagów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość plików w jednym folderze nie powinna mieć (teoretycznie) większego znaczenia... pozwól jednak że wyrażę swoje zdziwienie...:

 

... 2GB UTWORÓW W JEDNYM FOLDERZE?! O_o

 

nie próbowałeś kiedyś trzymać każdego albumu osobno?

 

poza tym nie jestem w stanie powiedzieć nic na temat braku tagów (bo i skąd mam to wiedzieć?) - na logikę odtwarzacz I TAK spróbuje przeskanować każdy jeden plik, tylko że nic sobie na temat tegoż pliku do bazy nie zapisze (albo właśnie zapisze: "brak tagów") - i w tym drugim przypadku będziesz miał w bazie np. 1000 utworów "brak tytułu" wykonawcy "brak wykonawcy" z albumu "brak albumu"... ale jak chcesz, to możesz to sprawdzić, po prostu mówię jak jest na Karmie czy na iPodach...

 

a czym można usunąć tagi? czymkolwiek... MP3tag albo foobar2000 0.8.3 special zainstalowany na "full" (masstagger -> remove all fields)... nie wiem czy nawet iTunes nie pozwala na całkowite usunięcie tagów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN a jakbym pousuwał tagi problem by zniknął? Znasz jakiś program który umożliwia masowe usunięcie tagów?

 

MP3tag v2.42 (darmowy - robi to błyskawicznie - funkcja "usuń wszystkie znaczniki") tylko, że tagi są przydatne ;)

 

oooops... czyżby mały falstart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artyste sobie zostawie bo to sie przydaje, reszta pójdzie won-i tak głownie korzystam z trybu Shuffle albo po folderze sobie wybieram

Nie trzymam 2GB luźno w jednym folderze tylko w podfolderach xD

Dzięki za podanie programów

 

 

Więc tak: Czystki w tagach znacnziep omogły, teraz nie dość, że sie nie wiesza wczytując, to jeszcze za pierwszym razem robi to krócej niż trwa losowanie MultiLotka, a za kolejnymi niż ExpressLotka xD

 

Ale fakt faktem, z dużym "zróżnicowaniem" (syfem :P) w tagach player sobie średnio radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przeprowadziłem z ciekawości, czy coś się zmieniło od "ostatniego razu". W czasie testu cały czas w A10 była karta microSDHC 8GB z muzyką ~1GB i całą masą jakiś śmieci (dokumenty itp):

 

1. Format pamięci playera.

2. Upload: 982MB, MP3 z ID - czas uruchamiania 12 sekund.

3. Format pamięci playera.

4. Upload: 2GB, MP3 z ID - czas uruchamiania 40 sekund.

5. Upload: 1GB, MP3 z ID - czas uruchamiania 24 sekundy.

6. Player off. / Player on.

7. Czas uruchamiania 4 sekundy.

 

 

Hmmm.. nie wykluczam, że jednorazowe wgranie np. 3 czy więcej GB może powodować dłuuugi odpalanie ale już dzisiaj tego nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko jedną uwagę...

 

"standardowa" zawartość tagów to pola: ARTIST, ALBUM, TITLE, TRACKNUMBER, GENRE, DATE i na upartego COMMENT

 

wszystkie pozostałe tagi potencjalnie mogą powodować że odtwarzacz zachowa się w nieprzewidziany sposób (miałem ten problem nawet z iFP-kiem*), zwłaszcza że ostatnio jest moda na zapisywanie w tagach miliona informacji (pierwszy z brzegu przykład: co mają w tagach pliki pobrane z jamendo)

 

... więc róbcie tak jak ja:

 

- pousuwać z tagów wszystko poza wyżej wymienionymi polami

- nakazując przy tym foobarowi2000 (czy czemukolwiek) zostawić w pliku jedynie tag w wersji ID3v2 (nie ID3v1 - bo i po co, ani APEv2 - tego i tak nic nie czyta, nawet Rockbox, więc tym bardziej po co)

 

___

*) iFP-ek potrafił się resetować na niestandardowej zawartości tagów, więc jak chcecie komuś zrobić na złość, to wstawcie do pliku pole LASTTRACK=1 i zobaczcie czy się kiedyś kapnie że to dlatego odtwarzacz resetuje się po odtworzeniu 10-15 sekund tego pliku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. jest to jakiś pomysł o ile można ograniczyć to co Sigmatel "chce" czytać. Pomysł przesłałem już do dev. Jutro protestuje jeszcze czy FLAC może powodować jakieś zamieszanie...Choć mam sporo albumów w L2, testowałem wcześniej i problemu było brak.

 

Póki co mogę zagaić, że pracujemy nad zwiększeniem trybów odtwarzania. Do tego np. jeszcze tępo przewijania tytułu i nazwy pliku w oknie muzyki. I kilka jeszcze takich tam. Nowe SDK zapowiada poprawę obsługi AAC, dodanie Ogg, gapless, poprawienie tempa budowania bazy - zobaczymy co Sigamtel wykombinuje.

 

 

 

EDIT: Wgrałem 3,2GB MP3 z IDtagami. Czas odpalania 1,17, późnij około 5 sekund. Zero zwiechy. Tyle, że MP3 mam w sporej części z ograniczonymi IDtagami... bez śmieci o których pisał Krhon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są "ID tagi"? to smao co "tagi"? (to co pisał KHRoN czyli: ARTIST, ALBUM, TITLE, TRACKNUMBER, GENRE, DATE przypisane plikowi .mp3) ?

 

U mnie tylko w części plików był te śmieci ale były

Musze w końcu raz usiąść i pozmieniać nazwy i tagi może też

 

Nowe FW? Mrr, ciekawym kiedy A10 pojawi sie na stronie waszej w dziale produkty :P

 

PS: .ksy warto pamiętać, że w razie potrzeby resetu też wczytuje wszystko od nowa, czy sie myle? a reset częśto zdarza sie gdy niema kompa pod ręką

I jeszcze mam pytanie-jak zrobie format Intewrnal Memory z poziomu kompa to będzie to samo jak z poziomu odtwarzacza? Nie chce zdecydowanie prubować puki nie mam możliwości wgrania ponownie FW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem A10 tylko Sigamtela stąd sony czy philips nie robia wiekszych niż 2GB playerów.

 

To tak jakby producent samochodów mówił, że to nie problem auta tylko silnika... dziwne trochę. Ciekawe dlaczego Vedia zdecydowała się na 4 i 8 GB przy obsłudze kart microSD kiedy tacy potentaci jak Sony czy Philips poprzestają na 2 GB - pewnie więcej w tym marketingu niż rozsądku :)

A propos marketingu dlaczego Vedia posługuje się renderowanymi, sztucznymi zdjęciami a10 zamiast ładnymi real photo? - nie macie aparatów cyfrowych? Myślę, że nie tylko ja jestem zdania, że strona a10.vedia.pl wyglądałaby znacznie lepiej z prawdziwymi zdjęciami produktu.

 

PS

Zamierzam kupić srebrny A10 w wersji 2 lub 4 GB (kilka miesięcy temu kupiłem A7, ale od razu go zwróciłem sprzedawcy jak tylko zapoznałem się z błędami oprogramowania - nie można było wyjść z różnych ustawień i trzeba było restartować odtwarzacz - odtwarzacz swoją drogą zbyt miniaturowy, wręcz karykaturalny, jak zabaweczka dla 4-latka, ciesze się, że A10 jest większy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm doszedł do mnie przed świętami ostatnim rzutem na tasmę A10 :) 8Gb czarny. Jak sie oswoję i przesłucham trochę to podam swoje odczucia... (a jako że dwa miesiące użytkowałem a7 będe miał punkt odniesienia do poprzednika)

Na wstępię moge powiedzieć, że budowa a7 wydaje się solidniejszę i bardziej estetyczną... co do innych wrażeń to trochę trzeba będzie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shampon > Jak chcesz rzucać porównaniami to niech mają one chociaż sens. Na silnik np. Ferrari ma wpływ, bo robi go samemu. Na mikroprocesor wpływu się nie ma. Co do 4GB i 8GB, jakoś dziwnie mam wrażenie, że mam już na playerze łącznie ponad 5GB muzyki - i ciągle mi śmiga.. fakt, że mam porządek w tagach to już inna sprawa...

 

Co do real foto to prawie nikt z nich nie korzysta, my po prostu stawiamy na bardziej "bajkowe" niżeli udawane prawdziwe. To tak jak dostaliśmy wczoraj maila, że panienki powinny być Polkami a nie Azjatkami (na fotach reklamowych), bo to polska marka - podczas gdy Azjatki zgarniają duuuuużo lepsze oceny. Jednemu podoba się jedno, drugiemu co innego.

 

boomaga > No tak, a post wyżej czytamy, że nie był fajniejszy... mówię nie próbujemy nawet dogodzić każdemu.

 

 

 

EDIT: Widzę, tylko że rozmowa, którą zacząłem w innym wątku - się sprawdza.... Wesołych i do poczytania za kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ksy, bardzo fajnie, że jako przedstawiciel VEDIA udzielasz się na forum i piszesz (czasem) przydatne informacje... Ale naprawde, musisz co chwile powtarzać, że inne marki nie mają takiego kontaktu z forum itd. ? Przecież nikt Ci nie karze z użytkowników siedzieć i udzielać informacji, więc o co chodzi ?

 

[moje osobiste odczucia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do real foto to prawie nikt z nich nie korzysta, my po prostu stawiamy na bardziej "bajkowe" niżeli udawane prawdziwe. To tak jak dostaliśmy wczoraj maila, że panienki powinny być Polkami a nie Azjatkami (na fotach reklamowych), bo to polska marka - podczas gdy Azjatki zgarniają duuuuużo lepsze oceny. Jednemu podoba się jedno, drugiemu co innego.

No i to jest glupie rozwiazanie. Bajki niech zostana dla dzieci, "udawane prawdziwe" - ze co? Na renderach A10 wyglada tragicznie - paskudnie, sterylnie i kompletnie nijako, a na rzeczywistych, ktorych na razie bylo tylko kilka, jest jeszcze gorzej. Ciekawy jestem porownania wielkosci z Clipem.

Da sie go wygodnie obslugiwac jedna reka, trzymajac go w poziomie?

 

Ta podstrona a10.vedia.pl to jest niezly ewenement, bo chyba nigdy wczesniej nie widzialem strony skladajacej sie wylacznie z 4 grafik o wadze 2,5mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz swoją drogą zbyt miniaturowy
Dla mnie właśnie głównym atutem A10 jest mały rozmiar-w końcu są bardziej funkcjonalne playery, ale takich naprawde małch brakuje

Nie dziwota że solidniejsza obudowa jak metalowa-to tak jak SE k750 i C902

 

A teraz o brzmieniu wstępnych słów pare-wczoraj koło 4 rano jak sie kłądłem spać nie mogłem sie powstrzymać i posłuchałem sobie kilka utworków-teraz strasznie tego żałuje bo... przez to sie nie wyspałem-dźwięk jak dlamnie rewelacja, naprawde, jak puściłem jeden z "bojowych" kawałków to potem przez adrenaline zasnąć nie mogłem! Naprawde rewelacja!

Nie, nie przesadzam, żadko sie tak "rozpływam" ale muzyka jest jednym z tych nielicznych bodźców które są w stanie to spowodować

 

Po uporządkowaniu tagów everything's alright, śmiga

Jestem trudnym wyzwaniem dla tej całej biblioteki tagów, bo mam mnóstwo pojedyńczych lub po dwa utworów :P

 

beet jak dla mnie da sie i lewą i prawą ręka, ale to tak jak przy klawiaturze w telefonie-zależy od indywidualnej budowy dłoni

Co do designu sie nie wypowiem bo szczerze to mi to zwisa i powiewa, a clip nie łączy tylu funkcji i nie obsługuje folderów co go dyskredytuje w mych oczach, chociaż pewnie jest "cienszy" jeśli chodzi o wymiary

 

Masz, prawie jak Clip :P

DSC00900.JPG

DSC00901.JPG

DSC00902.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz o brzmieniu wstępnych słów pare.....

 

Dołożę troszkę dziegciu do twojego miodu. <_<

Kupiłem A10 bo mój 1G iRiver T50 ma ciót mało pamięci no i nie czyta FLACKów. Jednak pomijając błędy i kłopoty z wgraniem (ze skasowaniem też :angry: ) Flacki są widoczne w katalogu ale zamiast nutki mają znak zapytania (całe albumy), mp3 odgrywają pierwszych kilka sekund (niektóre utwory).

Dźwięk to porażka odsłu****ę na Senhiserach hd212pro i philipsach she 9600. Naprawdę próbowałem bardzo dużo różnych ustawień SRS mam w T50 i na PC znam go od dawna ale tego brzmienia jak z pudełka od zapałek pozbyć się nie mogłem. Ponadto A10 ma irytującą skłonność do przesterowań soprany skwierczą a bas harcze na każdym utworze inaczej niezależnie czy to flac czy mp3.

 

Jeśli to nie kwestia softu i rychłego updatu to zapewne pożegnam się z moim egzemplarzem w szybkim tempie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest glupie rozwiazanie. Bajki niech zostana dla dzieci, "udawane prawdziwe" - ze co? Na renderach A10 wyglada tragicznie - paskudnie, sterylnie i kompletnie nijako, a na rzeczywistych, ktorych na razie bylo tylko kilka, jest jeszcze gorzej. Ciekawy jestem porownania wielkosci z Clipem.

Da sie go wygodnie obslugiwac jedna reka, trzymajac go w poziomie?

 

Ta podstrona a10.vedia.pl to jest niezly ewenement, bo chyba nigdy wczesniej nie widzialem strony skladajacej sie wylacznie z 4 grafik o wadze 2,5mb.

 

Dajcie mi w łapy modele 3D A10-tki, to je porządnie wyrenderuję :P (w sumie to te projekty są bardzo fajne, ale projektant miał chyba nieskalibrowany monitor, bo tym renderom wystarczy tylko levels podrasować i trochę saturation)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności