Skocz do zawartości

Audio Technica ATH CM700


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów wstępu...

 

DSC05333.JPG

 

Wiem, że mało osób to przeczyta, ponieważ wielu z Was nie lubi tego typu słuchawek, ale np. ja nie mogę wsadzić do ucha żadnego typu gumek, są za duże, a nawet gdy jakoś się uda czuje ogromny dyskomfort.

Przeglądałem allegro i przez przypadek natknąłem się na pchełki Audio-Technca. Pierwsze co zrobiłem zacząłem szukać jakiś dokładniejszych informacji i recenzji, no i były one bardzo obiecujące. Dwa razy zapytałem na forum co o nich sądzicie i słyszałem, że podróbki i by nie brać, że gdzie znajdę oryginały za ~50zł, a że zawsze lubię robić na przekór zaryzykowałem, bo mnie strasznie korciło i...

 

Otwieram kopertę i...

 

Ale to pudełko pogięte, pisze na nich, że to inny model niż te co widzę (oznaczenie brązowych, nie aluminiowych), słuchawki były jakoś dziwnie włożone do pudełka, bardzo niedbale, zacząłem się martwić, że to faktycznie podróbki. W pudełku nie było nic więcej, ani gąbek, ani futerału. Wyciągam te słuchawki. Kabel jest jak w ostatniej serii Sennheiser'a - guma, ale jest znacznie cieńsza i fajniejsza w dotyku. Wtyk jest bez zabezpieczenia, przez co sprawia wrażenie malutkiego. Rozdzielacz wydaje się być porządnie zrobiony. Największe wrażenie jednak sprawiają same słuchawki, są długie i i cienkie, przy słuchawkach jest spore zabezpieczenie, jest takie jak przy jacku i także z gumy. Reszta słuchawki jest, jak wierzyć opisowi, aluminium, wygrawerowane logo i model wzdłuż słuchawki. Słuchawka jest zakryta siateczką i otoczona gumą, coś jak u SRS200, tylko, że ta nie daje się gąbce w żadnym stopniu ruszyć. Guma jest taka sama jak przy kablu i przy słuchawkach.

Wykonanie nie budzi zastrzeżeń, wszystko dobrze spasowane i materiały dobrej klasy, może to jednak nie podróbki?

 

DSC05334.JPGDSC05335.JPGDSC05336.JPGDSC05341.JPG

 

Wygoda...

 

Krótko: tak jak większość lepszych pchełek, są wygodne, nie wypadają z ucha i pomimo, że są ciężkawe, nie czuć tego.

 

Brzmienie...

 

Słuchawki wygrzane więc czas to opisać.

 

Dźwięk jako całość jest niesamowicie czysty i naturalny, porównując je do Labergów L100 nawet nie ma co, ponieważ są miażdżone. Gdy założyłem je po wygrzaniu szczęka mi opadła, nie mogłem wyjść z podziwu jakim cudem pchełki mogą wydać taką piękną barwę dźwięku. Porównując je do KSC75 to grają czyściej, mają co prawda znacznie mniejszą scenę i grają mniej przestrzennie oraz nie mają tyle basu, ale są znacznie bardziej dynamiczne (dla mnie KSC imo w ogóle nie są dynamiczne) i są bardzo szczegółowe.

Scena nie jest wąska, jest na poziomie Laberg'ów L100, a to znaczy, że przebija Sennheiser'y MX x60. Nie będę już żadnych słuchawek porównywał do SRS'ów, ponieważ dostają one lanie od wszystkich pchełek tu przytaczanych.

 

Bas jest tu symboliczny, nie są to słuchawki z głębokim uderzeniem, chowa się on za środkiem. Dla mnie brzmi on jednak bardzo realnie, dokładnie słychać uderzenie nogi perkusisty, dźwięk się nie rozlewa i przez to jest piękny.

Cały środek to poezja dźwięku, każdy jest bardo prawdziwy i czysty (powtarzam się, ale dla tego, że w pchełkach jest to zaskoczenie). Nawet pomimo dużego natłoku dźwięków (słucham głównie rock'a) każdy słychać bardzo dobrze, nic sie nie zlewa. Ale najpiękniej te pchełki zagrają wtedy, gdy nie ma dużego natłoku instrumentów, wtedy pokazują jak pięknie potrafią zagrać.

Góra jest lepsza, jak w L100 (gdzie go prawie nie było), ale jest z podobnie jak dołem: gra za środkiem, ale jest wyraźnie słyszalny i wystarczający.

 

Dźwięk jest prawdziwy, naturalny, czysty, bardzo dokładny, szczegółowy, nic sie nie zlewa, pięknie grają instrumenty klasyczne. Wokalista z przodu, obok gitary, z tyłu reszta dźwięków. To nie mogą być podróbki.

 

Podsumowanie.

 

Słuchawki świetnie wyglądają, są dobrze wykonane i co najważniejsze cudownie grają. Lepszych słuchawek nie miałem, oczywiście prócz Grado. Za to co oferują spokojnie mógłbym dać 3 razy więcej, ale to absolutne maksimum. Na allegro ma je jeden sprzedawca, chyba kupił jakąś trafną serię związaną z pakowaniem, spokojnie można brać.

 

Cóż więcej dodać? Że w końcu ktoś z g***a ukręcił bat...

 

DSC05342.JPG

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No fajna, merytoryczna recka wyszła z tego. A tak pozwoliłem sobie wtrącić swoje biedne 2 grosze, jako że dostałem wraz z nano 1st stare SHE 2650. Są imo naprawdę zaskakująco sceniczne, chłodne i analityczne, co mi się spodobało. Dostałem je jako grat - nie wiem czy ktoś miał z nimi do czynienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragiczne nie są, owszem kiepskie ale bez przesady. Natomiast z opinią na temat ich wykonania w pełni się zgodzę, ba, nawet pchełeczki które kupiłem dawno temu za 2 złote w kiosku działają do teraz. O srsy dbałem jak o mało co, ale i tak skubane padły, do dupy to niepodobne biorąc pod uwagę ich cenę, bezużyteczne w porównaniu do tych pchełek za 2 złote, na nich to przynajmniej mógłbym się powiesić po stracie srsów gdyby lepiej grały mając pewność, że kabel się nie przerwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby nie wiem jak one grały to i tak wyglądem przypominają mi cowon'owskie młoteczki...

 

mylisz sie, cowonowskie mloteczki inaczej wygladaja (wiem bo mam ;] )

 

>>OK - no to pozwolę sobie na partię nonszalanckiego "pokera" - pisz co Ci w głowie siedzi, a nie owijaj w bawełnę, bo bawełnę każdy se owinie sam

 

starałem sie... ogolnie rzecz biorąc słuchawki są genialne, jak na pchełki - ale biją wszystkie pchełki jakie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności