Skocz do zawartości

Dlaczego moj v39 ma przestery?


Forexe

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde zgralem do mojego VTeca v39 najnowsze oprogramowanie z vedii i myślałem że już nie bede miał przesterow ale i tak są. Wszystkie dopałącze i EQ mam wyłaczone a przestery się pojawiają nie zależnie od glosności. Przestery występują w niskiej średnicy, nie wiem już co mam z tym zrobić. Co o tym myślicię czy mam uszkodzony odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, V39 jest po prostu bardzo detalicznym playerem, zwłaszcza w średnich zakresach częstotliwości. Musisz postarać sie o nagrania lepszej jakości, albo zmień słuchawki (napisz na czym słuchasz). Jak dla mnie detaliczność to plus, ale dla większości użytkowników są to po prostu zakłócenia, więc może zastanów się nad jakimś Pentagramem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mnie nie wkurząjacie z tą detalicznoscią bo na innym sprzecie było ok chociaż nie testowalem z tymi plikami. Ale jak to wina plików to dlaczego w kazdym innym pliku przestery są w niskiej średnicy tylko? Słucham na pchelkach które z innymi odtwarzaczami grają czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, V39 jest po prostu bardzo detalicznym playerem, zwłaszcza w średnich zakresach częstotliwości. Musisz postarać sie o nagrania lepszej jakości, albo zmień słuchawki (napisz na czym słuchasz). Jak dla mnie detaliczność to plus, ale dla większości użytkowników są to po prostu zakłócenia, więc może zastanów się nad jakimś Pentagramem :P

ciekawe, ja też to zauważam - przy nagromadzeniu dźwięków gitarowych, słychać te przestery, dodam, że na V39 słucham tylko plików flac zgrywanych z oryginalnych płyt a słuchawki to CAL oryginalne i rekablowane, troszkę mnie to wkurza, tłumaczylem sobie to w ten sposób, że tak właśnie brzmią oryginalne nagrania...a teraz mówicie, że to wina plików/kompresji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może spotkajmy się gdzieś i obgadajmy sprawę co??? Ja wziąłem płyte oryginalną CD-Audio i zgrałem ją EACem na w formacie .wav a potem za pomocą Aimpa skonwertowałem do Ogg 500 kbs!!! - i przy niskiej średnicy są przestery i to bardzo wkurzające! Zresztą na plikach mp3 standardowo umieszczonych w v39 czyli mp3 zespołu "Ziemia"

też były takie same przestery, chociaż te pliki mogły być uszkodzone. jeszcze spróbuje wgrać inne pliki i zobacze co bedzie.

Może mamy jakiś uszkodzony model? Mój to VTec v39 i na nim już były przestery, spróbowałem wgrać najnowsze firmware ale przestery dalej są! To jak ? bedzie jakiś meet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak najbardziej wina oryginalnych nagran - kompresja w kwestii przesterow ma niewiele do powiedzenia

 

No to trzeba zgrać te same pliki na inny odtwarzacz i sprawdzić czy są też przestery i w tedy dowiemy się po czyjej stronie jest wina, tylko ja nie mam drugiego odtwarzacza ale jak ktoś ma to fajnie by było jakby zrobił coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedka ma przestery:

 

 

-gdy uzywa sie 3D EFFECT lub majstruje przy EQ i jest to imho kwestia firmware'u

 

-czasem na normalu, i jest to imho kwestia nagrań.

 

 

ktoś juz tu napisal, ze dobrym sposobem jest ustawienie kazdego pasma w stone eQ na 6 kresek ponizej zera, albo ustawienie normalnego equalizera a dopiero potem parametrycznego. dziwna sprawa... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie majstrowałeś przy EQ, to chyba masz jakiś felerny egzemplarz. Ja na swoim mam V39 kilkaset utworów i nie słyszę przesterów tam gdzie ich nie powinno być, a każdy plik mp3 sprawdzam programem audacity i oczywiście "na ucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy nie będą mi kazali zapłacić za przesyłkę jak stwierdza że wszystko jest ok bo już raz wysyłałem do nich VTeca MP640 i powiedzieli mi że odtwarzacz jest ok i jak jeszcze raz im cos przysle i będzie ok to bede płacił za przesyłkę. Acha czy Vedia przyjmuje tez vteci bo moj mp3 to nie vedia tylko vtec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przesterach w V39 było już ze 100x. Tak jest i nic na to nie poradzisz. Poczytaj recenzje V39 Majkela w dziale Testy/recenzje. Możesz sobie z tym poradzić tylko poprzez odpowiednie ustawienie EQ. Jak wiadomo V39 ma dwa EQ i ja ustawiam poziomy właśnie na nich dwóch. Dla Ciebie może być uciążliwe, że będziesz musiał ustawiać EQ praktycznie do każdej płyty z osobna (ja się już przyzwyczaiłem). Jest to ewidentna wina Vedii, że sprzedaje wadliwy produkt i ma użytkowników w d***ie. Wiem, że można to ustawić poprzez firmware (jest taki jeden bajt ustawiający normalizację głośności (wiem bo studiowałem isntrukcje telechips'a - serca V39 - z ciekawostek dodam, że jest tam możliwość podłączenia kamery!). Wracając do tematu, po kilku aktualizacjach Firware'u nie poprawiono tego błędu, bo jak już napisałem Vedia ma swoich klientów... wiadomo gdzie...

 

[a Vedia to jeszcze istnieje? bo ktoś, gdzieś na forum pisał, że ogłosili upadłość]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przesterach w V39 było już ze 100x. Tak jest i nic na to nie poradzisz. Poczytaj recenzje V39 Majkela w dziale Testy/recenzje. Możesz sobie z tym poradzić tylko poprzez odpowiednie ustawienie EQ. Jak wiadomo V39 ma dwa EQ i ja ustawiam poziomy właśnie na nich dwóch. Dla Ciebie może być uciążliwe, że będziesz musiał ustawiać EQ praktycznie do każdej płyty z osobna (ja się już przyzwyczaiłem). Jest to ewidentna wina Vedii, że sprzedaje wadliwy produkt i ma użytkowników w d***ie. Wiem, że można to ustawić poprzez firmware (jest taki jeden bajt ustawiający normalizację głośności (wiem bo studiowałem isntrukcje telechips'a - serca V39 - z ciekawostek dodam, że jest tam możliwość podłączenia kamery!). Wracając do tematu, po kilku aktualizacjach Firware'u nie poprawiono tego błędu, bo jak już napisałem Vedia ma swoich klientów... wiadomo gdzie...

 

[a Vedia to jeszcze istnieje? bo ktoś, gdzieś na forum pisał, że ogłosili upadłość]

 

twoje słowa są przykre, naprawdę bardzo przykre i to głównie przez fakt, że są prawdziwe :(

 

 

nóż mi się, jako posiadaczowi v39, w kieszeni otwiera gdy mam swiadomosc ze mozna tyle bledow naprawic przy odrobinie checi... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpinus9 zrobiłem tak jak mówisz i przestery dalej są : ( znaczy jak obniże ten EQ to nie ma ale w tedy dźwięk jest cichy więc podgłaszam i przestery niestety są. A te wasze kombinacje z EQ i StoneEQ tez mi nie pomagają no chyba że cos źle zrobiłem. domz nie wiem jak ty ustawiasz sobie to EQ i o co chodzi ci z tymi płytami, poza tym to my rozmawiamy o przesterach na EQ off bo cos mi się wydaje że nas nie rozumiesz, ja wiem że było już dużo o tym pisane ale z tego co wiem to chodziło w tedy o muzykę z włączonym EQ a nie na EQ off. Przemas13 a gdzie w muzyce powinny być przestery bo wg mnie to nigdzie? A weź posłuchaj sobie plików wgranych standardówo do vedi i w tedy zobacz czy nie ma przesterow bo ja miałem dzis okazje posłuchac Vedi v39 na firmowych plikach i ku mojemu zdziwieniu niska średnica także była przesterowana no chyba że mi się zdawało ale jestem wrecz miemal pewny że przestery były więc ja nie wiem jak możesz ty ich nie słyszeć!, sprawdz na plikach standardówo wgranych do odtwarzacza i na EQ off!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w niskiej średnicy przestery pojawiają się gdy dodam do tego pasma na EQ przynajmniej 5 (przy vol ~25, utwór wgrywany do nowych odtwarzaczy - That's Who I Am), dla basu od +4. Dla EQ off (nor) przesterów nie słyszę i niewiele jestem w stanie na to poradzić (może ogłuchłem) :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas13 to może ty te przestery słyszysz tylko myślisz że taka ma być muzyka co? ja sprawdzałem inny odtwarzacz vedi v39 na EQ off i słyszałem przestery, na tym pliku co podałeś wyżej tez były przestery, Jaka masz wersje firmware? to qrde zrubmy jakis mały meet w krakowie co? Kto byłby chętny??? Odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas13 to może ty te przestery słyszysz tylko myślisz że taka ma być muzyka co? ja sprawdzałem inny odtwarzacz vedi v39 na EQ off i słyszałem przestery, na tym pliku co podałeś wyżej tez były przestery, Jaka masz wersje firmware? to qrde zrubmy jakis mały meet w krakowie co? Kto byłby chętny??? Odp.

Delikatne przestery słychać na basie na początku utworu, ale dokładnie takie same "efekty" (pomijając charakterystykę, "barwę" odtwarzacza) słyszę w tym utworze na Sansa Fuze. Poza tym nie mam nic do zarzucenia. Fw 1.29 ze zmodowaną grafiką. Meet w Krakowie odpada, bo za daleko mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Delikatne przestery słychać na basie na początku utworu, ale dokładnie takie same "efekty" (pomijając charakterystykę, "barwę" odtwarzacza) słyszę w tym utworze na Sansa Fuze. Poza tym nie mam nic do zarzucenia.

 

no to dziwne, niektórzy mają przestery a niektórzy nie... dziwna jest ta vedia.

 

>Fw 1.29 ze zmodowaną grafiką. Meet w Krakowie odpada, bo za daleko mieszkam.

 

Ja też sobie wgrałem to firmware bo wcześniej miałem to z VTeca, ale nie mogę wgrać tego skina do v39 i nie wiem czemu. wrzucam normalnie plik do odtwarzacza i jak włanczam odtwarzacz to plik widać w manageru plików.

 

TO KTO BYŁBY CHĘTNY NA MEET W KRAKOWIE??? ODP.

 

domzz skoro studiowałeś tego telecasta w v39 to wiesz może jakby naprawić ten bajt opowiadający za przestery? jakbyś dał radę przerobnić to firmware to by było fajnie, a przecież własne modowanie tego firmware jest legalne co nie? A to że bym stracił gwarancje to nic.

Aha a jakby tak napisać do VEDII jakiegoś Emaila forumowego albo powiedzieć .ksy żeby zajeli się tym firware w v39 to może by coś ruszyło co?

A nie ma jakiegoś firmware poprawionego do v39 które napisał jakiś student albno ktoś inny ? Przecież skoro tego telecasta przerabialiście na studiach to na pewno ktoś poprawił tego bajta w firmware do v39 co?

 

Jeszcze raz proszę o odp. w sprawie meetu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a jakby tak napisać do VEDII jakiegoś Emaila forumowego albo powiedzieć .ksy żeby zajeli się tym firware w v39 to może by coś ruszyło co?

A nie ma jakiegoś firmware poprawionego do v39 które napisał jakiś student albno ktoś inny ?

Firmware do tego modelu już nie będzie i Vedia tu nic już raczej nie wskóra.

Teclast (a właściwie Tian Jiao Digital, bo to oni byli producentem :) ) już dawno zaprzestał produkcji tego modelu.

 

Możesz sprawdzić jeszcze z czeskim firmware 1.31, może tu przestery będą mniejsze.

Dźwięk na pewno się różni od wersji 1.29 - jednak te różnice są raczej in minus - ale spróbuj.

https://www.emgeton.com/support/phpBB2/viewtopic.php?t=4353

 

Przecież skoro tego telecasta przerabialiście na studiach to na pewno ktoś poprawił tego bajta w firmware do v39 co?

:blink: chyba jednak zbyt dosłownie interpretujesz wypowiedź domzz'a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domzz skoro studiowałeś tego telecasta w v39 to wiesz może jakby naprawić ten bajt opowiadający za przestery? jakbyś dał radę przerobnić to firmware to by było fajnie, a przecież własne modowanie tego firmware jest legalne co nie? A to że bym stracił gwarancje to nic.

Aha a jakby tak napisać do VEDII jakiegoś Emaila forumowego albo powiedzieć .ksy żeby zajeli się tym firware w v39 to może by coś ruszyło co?

A nie ma jakiegoś firmware poprawionego do v39 które napisał jakiś student albno ktoś inny ? Przecież skoro tego telecasta przerabialiście na studiach to na pewno ktoś poprawił tego bajta w firmware do v39 co?

 

Studiowałem= w tym przypadku: zgłębiałem wiedzę dla samego siebie i na własną rękę ;)

Do modyfikacji firmware trzeba mieć odpowiednie oprogramowanie. Możliwe, że Vedia ma możliwość wydobycia tego oprogramowania od producenta (albo nakłonienia go do poprawienia firmware) ale na 100% nie ma takich chęci. Przewertuj recenzje V39, a zobaczysz ile razy ludzie pisali i prosili o poprawę tej usterki i ksy (czyli pr-owiec Vedii) zbywał wszystkich tekstami, ze się nie da itd... no a w szyscy wiemy, że jak się chce to się da :) (możesz sam spróbować do nich napisać, może Tobie się uda :P )

 

Co do firmware Emgeton to przestery są takie same, zmieniono tylko czcionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiowałem= w tym przypadku: zgłębiałem wiedzę dla samego siebie i na własną rękę wink.gif

Do modyfikacji firmware trzeba mieć odpowiednie oprogramowanie. Możliwe, że Vedia ma możliwość wydobycia tego oprogramowania od producenta (albo nakłonienia go do poprawienia firmware) ale na 100% nie ma takich chęci. Przewertuj recenzje V39, a zobaczysz ile razy ludzie pisali i prosili o poprawę tej usterki i ksy (czyli pr-owiec Vedii) zbywał wszystkich tekstami, ze się nie da itd... no a w szyscy wiemy, że jak się chce to się da smile.gif (możesz sam spróbować do nich napisać, może Tobie się uda tongue.gif )

 

Co do firmware Emgeton to przestery są takie same, zmieniono tylko czcionkę.

 

Aha czyli jednak reszta użytkowników też ma te przestery na EQ off tak? Ja myślałem że należę do grupy wyjątków a jednak nie. No to dlaczego wszyscy w recenzjach piszą i wogule wszedzie że dzwięk vedii jest super i wogule jak i tak jest przesterowany, zgodze się z tym że dzwiek jest naprawdę dobry ale co z tego jak są przestery. Ja nie rozumiem jak można pisać że odtwarzacz jest świetny dzwiękowo jak mimo to w dzwięku wystepują przesterowania i nie ma na to rady, moim zdaniem to jakieś głupie nieporozumienie. Jak bym miał wybierać miedzy odtwarzaczem o dużo gorszej klasy od vedii a samą vedią to bym wolał wziąść gorszy odtwarzacz niż słuchać super jakości muzyki ale z przesterami. Dlaczego w recenzjach nikt nie naisał że są przestery na EQ off? W recenzji majkela i KHRoNA nie znalazłem ani fragmentu zdania o tym że dzwięk na EQ off ma przestery, no chyba że w odpowiedziach coś napisali ale powinni przedewszystkim uwzględnić to w recenzji. Ciekawe co oni sądzą na temat przesterów w v39 na EQ off?

 

 

W takim razie skoro nic nie poradze na ten przesterowany dzwięk to chyba odtwarzacz pójdzie na sprzedaż, bo nie mam zamiaru sobie psuc nerwów tym badziewiem!!!

 

Aha czy to czeskie firmware jest legalne, nie strace gwarancji? Poważnie nic ono nie daje?

 

Nie daje mi spokoju tylko jedno, dlaczego przemas nie ma rzadnych przesterów a inni tak, nie rozumiem juz tego? CZY JEST KTOŚ KTO BYŁBY CHĘTNY NA MEET W KRAKOWIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w niskiej średnicy przestery pojawiają się gdy dodam do tego pasma na EQ przynajmniej 5 (przy vol ~25, utwór wgrywany do nowych odtwarzaczy - That's Who I Am), dla basu od +4. Dla EQ off (nor) przesterów nie słyszę i niewiele jestem w stanie na to poradzić (może ogłuchłem) :huh:

Dobra, to i ja przetestowałem się teraz na tym kawałku. Faktycznie przy niskiej średnicy od +5 słychać już wyraźnie przestery,

natomiast dla basu od +3. Jednak na eq flat przesterów również nie słyszę. Odsłuchy robione z ex85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jednak reszta użytkowników też ma te przestery na EQ off tak? Ja myślałem że należę do grupy wyjątków a jednak nie.

 

No to dlaczego wszyscy w recenzjach piszą i wogule wszedzie że dzwięk vedii jest super i wogule jak i tak jest przesterowany, zgodze się z tym że dzwiek jest naprawdę dobry ale co z tego jak są przestery. Ja nie rozumiem jak można pisać że odtwarzacz jest świetny dzwiękowo jak mimo to w dzwięku wystepują przesterowania i nie ma na to rady, moim zdaniem to jakieś głupie nieporozumienie.

Przed paroma miesiącami (~ styczeń-kwiecień 2008) śledziłem forum i wątki dotyczące V39. Z tego co pamiętam forumowicze narzekali na przestery, ale wywołane regulacją EQ. Nie pamiętam aby wiele osób miało zastrzeżenia do dźwięku na płaskim EQ

Dlaczego w recenzjach nikt nie naisał że są przestery na EQ off? W recenzji majkela i KHRoNA nie znalazłem ani fragmentu zdania o tym że dzwięk na EQ off ma przestery, no chyba że w odpowiedziach coś napisali ale powinni przedewszystkim uwzględnić to w recenzji. Ciekawe co oni sądzą na temat przesterów w v39 na EQ off?

Bo prawdopodobnie większość egzemplarzy V39 gra bez przesterów na płaskim EQ.

 

W takim razie skoro nic nie poradze na ten przesterowany dzwięk to chyba odtwarzacz pójdzie na sprzedaż, bo nie mam zamiaru sobie psuc nerwów tym badziewiem!!!

Kolega chyba się trochę zagotował :D

Jest to jakieś wyjście jeśli ma się słabe nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to i ja przetestowałem się teraz na tym kawałku. Faktycznie przy niskiej średnicy od +5 słychać już wyraźnie przestery,

natomiast dla basu od +3. Jednak na eq flat przesterów również nie słyszę. Odsłuchy robione z ex85.

Czyli mamy podobne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności